Bütün kavgaların sebebi İletişimsizlik!

Sanırım öyle umarım çok geç olmadan herkes hatasını anlar sizin içinde hayırlısı olsun teşekkür ediyorum sohbetiniz için.

Eşin saygısız birisi değer veren insan böyle davranmaz. İnsanlar konuşa konuşa anlaşır. Sizde fazla surat asıyorsunuz gibi geldi bana. 10 buçukta demlenen çay da 1 de hakikaten bayatlamış olur bu arada.

Haklısınız zaten değersiz hissetmeye başlıyorum artık sonrasında gelip sırnaşıyor ama ben normale dönemiyorum ki insan gibi söylemek varken tersleyerek söyleyince kırılıyorum. Evet surat astığımı kabul ediyorum zaten o yüzden açıkca ikimizin hareketlerine yazdım eşim bu şekilde konuşunca bende alttan almıyorum sonra uzayıp gidiyor işte

Muhtemelen sen nasıl onun ters ters konuşmasına sinir oluyorsan o da senin surat asmana sinir oluyor. İletişimi sen başlatsan nasıl olur acaba bir fark olur mu ? Yani eğer istemediğin yere gitmek istiyorsa “ tamam istiyorsan gidelim tabi ama benim istediğim yer için de bir plan yapalım olur mu heveslendim” desen ne der?

Tamam birdahikine de oraya gideriz der ve gider gerçekten de. Ama benim amacım istediğim olsun değil yada illa benim dediğim olsun değil ki benimle konuşma biçimi yani bir kaç kez alttan alıp surat vs asmasam belki onunda konuşma tarzı düzelirmi bilmiyorum aslında o kadar sabrım yok muhtemelen bende kendimi haklı görüyorum çünkü o başlatıyor hep bu tarz konuşmaları genelde.

Siz ona hep evet derseniz iyisiniz. Kendi fikriniz varsa kötüsünüz. Eşiniz saygısız ve hadsiz. Evet baya manipüle ediliyorsunuz. Sizi degersizlestiriyor. Kendinize saygınızı yitirirsiniz bu b9yle devam ederse

Peki bir aile terapistine gitmeyi teklif etseniz kabul eder mi? Belki bu şekilde iletişim yolu öğrenirsiniz

Klasik erkek tavırları bunlar. Kendilerini net ifade etme yetenekleri yok homurdanirlar kadından daha iyi trip atarlar vs biz bu sorunları direkt olarak terapi ile çözdük size de tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…