Bunaldım

Bir araya gelmiyorum işte, gelmek istiyorlar ben de asla asla istemiyorum açıkcası ama kötümü düşündüm, torunu benim gözetimim altında görsemi emin olamadım. Benim anneme kalsa canım annem,babaannesidir görsün iyi düşün iyi şeylerle karşılaş diyor…
Yani en azından baya zaman girse.. eşinizde sorun etmiyorsa

Ay hayır üç çocuk büyütmüş ne yaptığını biliyormuş bu hep yapılırmış bu asla saçmalık değilmiş ısırırmısın sabahamı bırakırsın…
Hayır sanane demi beyinleri basmıyor kötü olmak uğruna akıllamıyorlar

Selam hanımlar,
Kayınaile ile görüşmüyorum 2 aydır,pamuk gibiyim, eşimde çok sık görüşmek istemiyor. Sebepleri hem benim yaşadıklarım hem de çocuğumuza yapılmasını istemediğimiz bir iki hareketi 5 dakikalık yokluğumuzda fırsat bulup gizli saklı yapmaları.(kv avuç içleriyle 3 aylık bebeğimin kulaklarından tutup kaldırdı,kp 3 aylık bebeğime yapma dediğim halde yoğurt verdi) Geçenlerde torunu özlediler diye 1/2 saatliğine evlerine gittik. (2 sokak yanda oturuyorlar, biz gitmesek çat kapı gelecekler diye gittim öyle bir aileler) Bizi sorguya çektiler derdiniz ne neden görüşmüyorsunuz diye. ‘Kararlarıma ve kurallarıma saygı duymayan kişi kim olursa olsun görüşmek istemediğimi, çocuğumla benim izin verdiğim sürede ve şekilde görüşülebileceğini anlattım’ kp’e göre onlar bizim(eşim,ben ve bebeğimizden oluşan ailemizin) kurallarımıza kanunlarımıza ve hayatımıza göre yaşayamazmış,saygı duymazmış??kendi doğruları ve bildikleriyle yaşar ve çocuğuda istedikleri gibi severler, istediklerini yaparlarmış. Başta düzgün düzgün konuşuyordum ama heriflerde saygı/sevgi olmadığı için delirdim, ailemiz üç kişilik senin düşüncelerin beni ilgilendirmiyor çok istiyorsan kendine bir tane daha çocuk yap benim çocuğuma babası bile karışamaz sen kimsinliye döndü konuşmalarım dozum git gidede arttı,anladıkları dile döndüm dıştım sıvadım ağızlarına. Kv ve çocukları benimle karşılaştırırsak pısırık. Kp çok fena,ben onunla konuşurken ondan fenayım. Kayınaileye benim kurallarıma saygı duymayacaklarsa çocuğumun sadece fotoğraflarını görebileceklerini söyledim. Çok netim. Ama size bu olayların üzerine sormak istediğim soru şu;
Kv memleketine tatile gidecek bir süredir de çocuğun ne kendini ne fotoğraflarını görüyor, kv memlekete gidecek diye 1-2 saatliğine bebeğimi yanlarına götürmek istiyor eşim, bense onları hiç görmek istemiyorum, çünkü her görüşmemizde günlük sporum olarak bir ton kavga ediyorum onlarla. Eşim ve çocuğumu tek göndermek de istemiyorum, ne kadar babası da olsa benim gözetimim altında olmalı bebeğim. Eşime açıkca gitmeyelim boşver de diyebilirim. Gitmez, saygı duyar ama içine atar, üzülüyor bu durumlara ama bana ses etmiyor, sizce ne yapayım?

Adam olsalardı görürlerdi torunlarını. Aynen böyle devam.

Yani en azından baya zaman girse.. eşinizde sorun etmiyorsa
Yok eşim sorun etmez hiçbir düşüncemi kararımı, sen görüşme çocuğuda gösterme istersen ama ben arada bir de olsa görüşürüm diyor

yani evet torunlarını sevmeye elbette hakları var ama böyle değil. anne ne istiyorsa o. ne demek 3 aylık süt kuzusuna yogurt vermek o daha su olan kulaklarından kaldırmaya çalışmak allahim dokunmaya kıyamaz insan...siz çok haklısınız ama kocanizda adam çıkmış masallah. benimki olsa ne yapar eder götürür çocuğu beni sinir hastası ederdi. Asla görüşmek istemiyor oluşuma saygı duymaz kıssas yapar o da benim ailemle görüşmezdi sanki bizimkiler kulağına asılmış gibi. o yönden kocanıza sıkıca sarilin ve asla ama asla bebeğinizi siz yokken göndermeyin. Hele ki eşiniz sizi destekliyorsa yeminle umurumda olmaz görüp görmemeleri

yani evet torunlarını sevmeye elbette hakları var ama böyle değil. anne ne istiyorsa o. ne demek 3 aylık süt kuzusuna yogurt vermek o daha su olan kulaklarından kaldırmaya çalışmak allahim dokunmaya kıyamaz insan...siz çok haklısınız ama kocanizda adam çıkmış masallah. benimki olsa ne yapar eder götürür çocuğu beni sinir hastası ederdi. Asla görüşmek istemiyor oluşuma saygı duymaz kıssas yapar o da benim ailemle görüşmezdi sanki bizimkiler kulağına asılmış gibi. o yönden kocanıza sıkıca sarilin ve asla ama asla bebeğinizi siz yokken göndermeyin. Hele ki eşiniz sizi destekliyorsa yeminle umurumda olmaz görüp görmemeleri
Benimde umrumda değil de, baba tarafından ilk torun, eşimin içinde ukte kalırmı acaba diye üzüldüm acıdım. Ama önemli olan ve her zaman önceliğimiz çocuğun iyiliğini gözetmek tabiki.

Kimseye acıma üzülmede küçük bebeğe öyle şeyler yapılır mı allah aşkına ya gel de sinir olma

X