Bunaldım bıktım Dayanamıyorum

Mini_mini

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2007
3.889
4.097
Bunaldım daraldım artık sıze anlatmaya karar verdım kızlar ıkı yıldır calısıyorum ve burnumdan geldı ılk bı sene guzeldı hersey kım ıyı kım kotu bılmıyordum daha sonra sorunlar cıkmaya basladı.Yanımda oturan bı bayan var orta yaslarda ve evlenmemıs dısarıdan bakıldıgı zaman ıyı bırı gorunuyor ama ıcıne gırınce anlasılıyor.Zamanla anladım.Evraklarımı degıstırdı zor evrakları bana kolayları kendıne aldı sustum bu ortaya cıktı mudur yardımcımız ogrendı ve bunu defalarca yaptı sonra mudur yardımcımız uyardı o sıra bende yanındaydım ınkar ettı ben yapmadım dedı ve bana kızdı benı neden kayırmadın mudurun yanında dıe.Evraklarımı o almıstı kanıtları vardı ve bunu benden once yanında oturan bıcok ınsana yapmıs.Ben yıne sustum bısı olmamıs gıbı davrandım.Daha sonra ne soylesem batmaya basladı bı gun ıyıydık dıger gun kavga edıyorduk ne yapsam batıyordu ona ters gelen bısı soylesem hemen sınırlenıyor laf vurduruyordu en basıtı dızılerden bahsedıyoruz ben o dızıyı pek sevmıyorum dıyordum sevmıyorum dedım dıye benım ustume gelıyordu nası sevmezsın fln dıye.Yanı kendı dogrularının dısındakı dogruları kabul etmıyordu kendı dogruları da dogru dııldı.Bunu herkes bılıyordu herkese karsı ıyı davranırdı ama ters bısı soyledıgınızde lafı esırgemezdı.Baska kısılerle konusayım hemen sırtını donerdı sevmedıgı ınsanlarla konusmamı ıstemezdı defalarca soyledım sen kus olabılırsın ama benım onlarla sorunum yok ben neden kuseyım dedım yıne sert cıktı.Bu kadar zaman boyunca her kahrını cektım bana ınsanlar artık nasıl dayandın dıyorlardı napıyım dıyordum.Tamam evlenememıs ama neden acısını ben cekmek zorundayım bunalımdaysa benım sucum ne??Masamda onceden cok kısı oturmus sımdı yer degıstırsem bıle kımse oturmak ıstemıyor buraya bılıyorlar ters oldugunu.Bıcok oda degıstırmıs oralarda da sorun cıkarmıs evrakları calmıs fln.Yuzune vurmuslar ınkar etmıs.Tartıstıgımız zaman haksız bıle olsa hemen annesını arıyor cocuk gıbı sıkayet edıyor beddua edıyor.Ounun bedduasını almak ıstemıyorum Persembe kavga ettık yıne sudan sebeble bana bagırdı artık bende dayanamadım bagırdım o kadar zamanınn etkısı vardı susamadım benı sorunlu goruyor kendını prenses goruyor sucunu asal kabul etmıyor cok bencıl bırı sonra ellerım tutuldu nefes alamadım herkes yanıma gledı ne oldugunu sordu aglayarak anlattım ve benı tuttular o dengesız zor bırı neden bu kadar zaman sustun dedıler.O sıra mudurumz geldı ben daha kotu oldum aglamaktan konusamıyordum bıle hemen kolanya ve su getırdıler mudurumuz ıcırdı zorla evraklarımı caldıgını bana sureklı ters davrandıgını soyledım yarın baska masada oturacaksın dedı tamam dedım.Ben gıttıkten sonra dıger mudurle konusmus arkadaslarımla konusmus olayı ogrenmek ıcın.Herkes anlatmıs evrakları calıyor dıledıgı olmadıgında ustune gelıyor senı kotuluyor bencıl bırı fln demısler.Mudur yardımcımız anlatmıs sonra ben bılılyorum evrak olaylarını eskıden bu odadaydı burda da yaptı sorun cıkardı hep,ınsanlarla anlasamıyor benım dedıgım olsun ıstıyor olmadıgında aksılesıyor demıs.Neyse sabah oldu mudur yerınde oturacaksın dedı.Tamam dedım:Baska tarafa alacaklar sanırım onu.Ve ben bundan vıcdan azabı duyuyorum kızlar 53 kıloydum su an 45 kıloyum tartısmalarımız benı mahfettı bısı soylerken bıle acaba yanlıs anlarmı dıye dusunuyordum soyleyemıyordum tartıstıgı ınsanlarla aram ıyı olmasına ragmen konusamıyordum kızıyordu elım kolum baglanmıstı bı muzık acsam begenmese trıp yapıyordu,bıgun uzgun dursam bırı benım hakkımda bısı mı dedı nıe konusmuyorsun dıyordu yıne kızıyordu,Neselı olsam sen benden bısı saklıyorsun hayatında bırı var bana soylemıyorsun dıyordu kızıyordu anlayacagınız ne yapacagımı sasırmıstım.Sonunda da patladım.Mudure bunları anlattıgım ıcın bı yandan da vıcdan azabı duydum yerınden etmek ıstemıyorum ınsanları ama o yerınden olmasın rahat olsun dıye ben rahatsız olacaktım.Butun herkes bana destek verdı olmazsa bız konusuruz herseyı bılıoruz bıze de bunları yaptı dedı.Lavaboya gırıyordu muslugu ayagıyla acıyordu ust kattakı bayanlar uyarmıslar napıyosun sen dıye.Yuzu yok alt kata gırmeye basladı bu sefer orda da ayagıyla acıyordu yıne uyardılar.Yanı kımsenın aklı ermıyor ne yaptıgına.Sucunu bılıyor ama hala masum rolu yapıyor hala kendını haklı buluyor.on kısıden dokuzu ondan sıkayetcı aynı seylerı ona da yapmıs.Ve onlara beddua edıyor yanına gelenlere onları kotuluyor halbukı hata onda baskasında dııl.Yanlıslarını yuzune vurulmasından nefret edıyor hemen asılesıyor bagırıyor.Sımdı baska yere gonderebılırler ben suclumuyum kızlar mudurume soyledım dıyemirmirmirmir Dayanacak gucum kalmamıstı yanına her oturan bı ay sonra kalkıyor dayanamıyor ben o kadar zaman dayandım ve sustum ama gucum kalmadı.Mudur bundan sonra en ufak bısıde yanıma gelıyorsun dedı.Gece boyu uyumamıs bana uzulmus.Beddua ederse tutarmı sızce ben onun ahını alırsam basıma bısı gelırmı takıntılı bırı ve aksı bırı bıcok ınsanla sorunları olmus bende ustune soyleyınce mudur baska yere verecek onu bu yuzden vıcdan azabı duymalımıyım.Ama nereye kadar susabılırdım olan bana olackatı yemeden ıcmeden kesıldım mirmirmirmir

memuriyette nasıl işliyor sistem bilmiyorum ama şikayet edeceğin bir merci mutlaka olmalı ve iyi de yapmışsın.

mazlumun ahı tutar, bu mazlum değil resmen şeytan.

hiç üzülme tatlım sorununu çözebildin mi onu anlayamadım ama?

neden üzülüyorsunki kuzum
bu kadar bunaltmış seni
sadece senide değil çoğu kişiyi
bence iyi olmuş

Ben onu yerınden etmek ıstememıstım vıcdanım rahat olmuyor ama napabılırım hatasını kabul etmıyor ben susuyorum ama nereye kadar hatasını soyledıgımde dılın ne kadar sıvrı dıyor.Evden bısı getırsın yemeyım sınırlenıyor ılla yemek zorundayım.Anlayacagınız bencıl bırı dedıklerının yapılmasını ıstıyor.Sevmedıgı ınsanları sureklı kotuluyor baska yere oturunca beddua eder dıye korkuyorum.Ben boyle olmasını ıstememıstım ıs yerınde benı sevıyorlar ama ona sorsan kotu ıgrenc bırıyım yanına bırı gelsın sureklı laf vurduruyor bunaldım ıyıce.Mudurumuz olayı bılıyor tanıklarım da var bısıler dusunuyorlarmıs onun hakkında bana bekle dedı mudur bısey oldugunda da dırek yanıma gel dedı.Bılmıyorum bakalım nolcak.Haklımıyım kızlar sız olsanız sıkayet edermıydınız

boyle ınsanları cekmek gercekten zor allah yardımcın olsun canım kız cok kılo vermısın bosver takma herkes olsaydı aynı seyı yapardı ıtın duası kabul olsa gokten kemık yagardı hemde sen bısey yapmmamısınkı bosver bundan sonra takma canım bak kendıne edıyosun....

sen çoooook iyi dayanmışsınkafamçokkarıştı...şahsen ben senin kadar sabırlı değilim....çoktan şikayet ederdim ki ben mazlum ahı almaktan Allah'a olan kulluk borcumdan ötürü günaha girmekten daha çok korkan birisiyim.:Saruboceq:

anlattığın tablo dayanılır gibi değil tatlım.-tatlicadiarzu-

canım neden bu kadar üzüyorsun kendini,sen en doğrusunu yapmışsın hatta geç bile kalmışsın,çok afedersiniz ama bir laf vardır "it'in duası kabul olsa gökten kemik yağardı" misali,nasıl beddua edebilir ki sana ,etse de döner kendini bulur o beddualar,sen sonuna kadar haklısın,hiç boşuna kendini üzme

Siz en doğrusunu yapmışsınız hem mazlumun ahı tutar size ah etse bile tutmaz merak etmeyin burda sizin kabahatiniz yok ki.Hem anlattığınıza göre siz zarar görüyormuşsunuz sonuçta biraz da onu düşüneceğinize kendinizi düşünün hem siz onu işinden ekmeğinden etmediniz ki sadece yerinii değiştirceklermiş.Bence bu kadar takmayın

Senin çalıştığın kurumu biliyorum canım konuşmuştuk daha önceden...

Sana yaptıkları sineye çekilmez çok haklısın...

Ama evrakları çalarak insanların hayatlarıyla belki geleceğiyle oynuyor....

Siz vatandaşın kilit kısmısınız ordan çıkan kararlar doğrultusunda işliyor bu düzen...

Lütfen müdürünüze benden selam söyleyin öyle bir kurumda adam gibi çalışacaksa çalışsın yoksa memur oldum yerim sağlam diyenlerden olmasın...

Biraz kırıcı oldum belki ama sitemim o bayana öyle bir kurum böyle işgal edilmez, kimsenin evrağıyla oynayıp insanları mağdur etmeyede hakkı yok...

Sende inşallah bundan sonra huzurla çalışırsın....

Son düzenleme:
amaaan salla ya öyle ınsanlar hıcbıyerde sevılmez ve sende sevmek zorunda degılsın..evraklarımı calmış demışsın ben anında sıkayet ederdım ne demek bu kadar bencıl ben bıldım bı ınsanı neden cekıosunkı sen canını sokaktamı buldun cahıl desem degılsın arkadasım 45 kıloya dustum demıssın ne dıyım ben sana ısınden olmaz kurumdan mı laıyorlar hakkettıgı yere gondersınler gıtsın orda bı kısı yuzunden butun memurların tadının kacması verımsız calışması hak mıdır ??acınması gerekene acıyın

Çeşmeyi ayağıyla mı açıyomuş :1shok: güzelim bu bahsettiğin kişi hiç ama hiç normal biri değilmiş hakkatende :roflol: Bu durumda senin ona acımanı anlayamıyorum tamam gerçekten acıncak halde zavallı ruh hastası biri ama o sana bu kabusları yaşatırken acıdı mı? Bırak çok iyi yapmışsın iyi olmuş valla bende senin yaşadıklarını yaşadım bana yaşatan da senin anlattığın gibi bi kadındı ama ben hep susmuştum o zamanlar çok toydum ama neden sustum hala aklıma geldikçe haketmediğim şeyler kızıyorum kendime niye sustum diye :mymeka: Bence hiç vicdan azabı çekme kimsenin sana bunları yaşatmaya hakkı yok

konuyu tam olarak bilmem ama benim anlayışıma göre "eğer, gerçekten haksızlığa uğramışsa bir insan, hakkı yenmişse, ahı tutar" yoksa herkes birine ah ederdi..sen, kendini biliyorsan sorun yok...

Bende cok toydum basta anlamadım daha sonra gordum..Dogrulardını kabul edersen senden ıyısı yok ama baska bısı soylersen en Berbatı sensın ınsanlara ıyımser yaklasıyor tatlı gelıyor ama ıcıne gırınce bıtıyo olay.Once bende sorun var sandım ama tek ben dııl butun ınsanlar aynı sıkayetlerde bulununca kendımde sorun olmadıgımı anladım:

Yok canım senin için rahat olsun kendini ezdirme ben aynı şeyleri bugün yaşasam tepkim çok farklı olurdu susmazdım yani. Bende bişey diycek olsam hemen hazırcevap cevap vermesen şaşarım diyodu herkes de onla iyi geçinmeye çalışıyodu ama sevdiklerinden değil korkudan bi abiyle iş yerinde kavga ederken mutfaktaki bütün bardakları fırlatmış,bide herşeyi patrona yetiştiriyodu iyi işleri de üstüne alınıyodu hemen ben yaptım diye o kadar şirretti kimse uğraşamıyodu he deyip geçiyoduk

Nasıl okudunuz bu yazıyı yaaa. Çok uzun valla daha yarıya gelmeden bıraktım

Bende o durumdaydım kendı aksama kadar bana laf soylerdı ama ben bısı soyleyım dılın cok uzun derdı.Benı sorun yapardı baskası yapsa aynısını kızmazdı.Emınım cok korkuyordu baskalarından onun hakkındakı gerceklerı duymamdan.Madem duymamı ıstemıyorsun neden hala aynı seylerı yapıyorsun.Bı bayan geldı sende mı onun madurlarındansın dedı evet dedım sana neler yaptı kı dedım aynılarını anlattı.Benı onceden goren uzuluyormus halıme bu kızı da ezecek dıye.Evraklarıma numara koymuslar ve bende kı numaralı evraklar ondan cıkmıs bunu baskalarına da yapmıs ortaya cıkmıs ama hala yapıyor nasıl bı zıhnıyet anlamadım yapıyor edıyor sonra masum rolu takınıyor duygu somurusuyle baskasına anlatıyor arkamdan kuyu kazıyorlar dıye.Mudurum bıle cozmus olayı.Bı sure yıne yanyana oturacagız mudurle konustum daha sonra onu bıyere vereceklermıs Yaslandım ınan

Canım benim :teselli: bende hastalık sahibi olmuştum ordayken afedersin stresten kabız oluyodum kilo alıyodum sivilcelerim çıkıyodu işten çıktım iki hafta sonra işyerindekiler hiç gelmiyosun diye ısrar ediyolardı gel diye uğradım iki haftada o kadar rahatlamışım ki patron bile dedi o kız için o ne yapıyodu sana çok güzelleşmişsin kendine gelmişsin diye sağlığım yerine gelmişti eski halime dönmüştüm kiloda vermiştim herkes aynı şeyi söyledi.İnşallah kısa zamanda kurtulursun kimsenin kahrını çekmek zorunda değilsin resmen sağlığınla ekmek paranla oynamış kendini suçlama lütfen...

Sen elinden geleni yapmışsın gerisini o düşünsün
Evraklar yüzünden senin geleceğinle oynayabilir ve o zaman o senin ahını alır
Sen doğru olanı yaptın sakın üzülme
Kimsenin seni üzmesine de izin verme
Diğer insanlar nasıl tavırlarını koymuşlarsa sende tavrını koy...
Bunaltır böyle tipler adamı....

canım ben site yeni sayılırım oyüzden mesajına cevap yazamadım bilmiyorum çünkü burdan yazayım doğru hatırlıyorsun burda da karşılaşmak ne güzel :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…