Bugün menüde ne var?

karamsar bızdeılk aylar cok ıyı alıyorduk sımdı boyle olduk. ama 3 . ayda sanırım yada 4 tu cok az almıstı

doğaç doğduğunda emmediği için acayip mama yiyodu ve aşırı kilo alıyodu hemşire uyarmıştı beni mama yiyen bebeklerin obez olma riski var az yedir demişti bende azaltmıştım salak kafam çocuk soğudu sonra mamayı istemez oldu zorla yedirdim mecburen küçücük bebek ne yiyecek başka ek gıdaya geçmeme imkan yoktu zayıfladı aldığı kiloyu baya bi sabitledi sonra yavaş almaya başladı bide şimdi çoook hareketli sürekli ter içinde pis pis kokuyo görmelisiniz dur durak bilmiyo zıplıyo hopluyo gerçekten şu an çok iyi yiyo hatta babamız bile diyo yinemi yiyonuz hatun çok yediriyon sen buna diyo ama bugün tarttım ve aldığı 400gr. gitmiş inanamadım yok böyle bişey yediklerini saysam şaşarsınız kızlar gece sizin şaşırdığınız mama miktarınıda aştı 240 cc içtibi önceki gün daha fazla ama kademeli içti sabah kalktık cicibebe yumurta sarısı pekmez yedi 1.5 saat arayla 100gr.yoğurt yedi şimdi uyudu düşünün artık ya kahvaltının miktarıda büyük bi çanak nasıl diyim ben size hani hazır püreler muhallebiler var ya kavonozda onun miktarından daha fazlasını yiyo ama buna rağman 8 kilo hala baştayız ilerleme yok hasta değil çok şükür ama çok sık kaka yapıyo biraz cıvık kıvam diş çıkartıyo olabilir diyoruz artık

maşallah canım nazardeğmesin .bizim kız yese alıyor aman olsun ben alıştım zaten artık.bizim kahvaltı yok yemiyor sevmiyor ne yapayım.

ilginiz için teşekkürler arkadaş bende az çekmemişim ya annelik bu kadar zormuş işte .....
ah cimcimem seni seviyorum olsun bunlar senin nazın be güzel kızım ben çekerim yılmadan.............

sağol canım..bende 1 bardak süte 3 tatlı kaşığı pirinç unu koyup pişirdikten sonra 3 ölçek mama koyuyordum.kalan içinde mama olduğu için kısa sürede bozulduğu için ikinci defa yediremiyorum.dün sütle yaptım çokda lezzetli odu.hepsini yedi çok mutlu oldum..
bazen fazla titiz davrandığımı düşünüyorum.inek sütüyle yapmaya devam edicem...
bizim sorunumuz çorbalarla sevmesede ne kadar yerse o kardır diyip yapmaya devam ediyorum...
muhallebisinin içine elma rendeliyip , pekmez ekliyorum.
tabi bunları babasıyla beraber yediriyoruz.o oynuyor.bu arada ağzını açınca bende veriyorum..ne yapalım bugünleri sabırsızlıkla bekledik sabırla yedirmeye devam..
şu okulda bir bitse dahada rahatlıycam.oğlumla daha güzel ilgilenebilicem

aysegul aynı aral gıbı dogacta sanırım dışlerde baraber cıkacak bunların.
sureklı kaka yapıyor ama sıvımsı bır sekılde. dşlerden dolayı kesın ..

bugun bende su balkabagı corbasını yapıcam hanımlar

bizim bu günkü menümüz
sabah yarım yumurta sarısı pekmez tahin bisküvili meyveli kahvaltısı veee sonra beyaz peynii meyve suyu (haşlanmış elma kuru üzüm kuru kayısı ) veya suyla
öğlen brüksellahanası kereviz havuç balkabağı patatesli yoğurtlu çorbası
ikindi yoğurt, muz mandalina suyu
akşam ya aynı çorbası yada tarhana olabilir ıhlamur rezene karanfil suyu
20:00 da balkabaklı muhallebisi
21:00 da yat borusuyla birlikte gece maması

kızlar bebişlere verdiğiniz rezene çayı çocuklar için ayrımı oluyor.hiç araştıramadım..
ben sütümün artması için liptonun rezene çayını içiyorum.ondan ufaklığada versem olurmu acaba..bulunduğum yerde bulmak zor oluyor çünkü
bilgilendirirseniz sevinirim

bugünkü menümüz
sabah anne sütü 1saat sonra ,çavdarlı-mısırlı kahvaltı mamasıyla ıslatılmış bisküvi,labne peynir,yarım yumurta sarısı.üzerine pekmez ve su
öğlen emzirme ardından mayaladığım yoğurt
şimdi uyuyor uyanınca emzirme ardından kayınvalidemin bizim için brokoli,karnıbahar ve havucu soğanla kavurmuş çok lezzetliydi.ondan ayırdım.kalan yoğurduyla ezip onu vericem.yaptığım çorbaları sevmiyor ama bu şekilde olunca yiyor.sanırım bizim sevdiklerimizi oda seviyor...çorbasını bende olsa yemem.tatsız tutsuz oluyor çünkü...
akşamda emzirme ardındn muhallebi...
farklı şeyler yapmak istiyorum verdiğiniz başka şeyler varsa yazarsanız sevinirim

ayça ben de doğumdan itibaren rezene çayı içiyorum.ama ben öyle lipton falan değil bildiğin rezene tohumlarıyla yapıyorum çayımı..dr en doğalı o dur içebiliyosan öyle iç dedi...bazen ıhlamur ve karanfilde atıyorum içine süper oluyo vallla...:)))

aynen canım bende ardamm ın dediği gibi rezene tohumlarıyla kendim demliyorum ıhlamur ve karanfil le birlikteher akşam içiyo gündüzde peynirini bu çayla birlikte yiyo bu sabah ıhlamur nane limon kaynattım hastayım ya ben dün akşam hapşurdu ecede 2 kere korktum ilaç verdim yatarken sabahda bu çaydan içecek inş iyi gelir
bu arada ayçacım labne peyniri veriyodum bende drumuz iyi demişti ama kk da okudum bazı drlar katkı maddesi çok hatta atık peynirlerden yapılıyomuş diyende warmış o yüzden pek güvenemiyorum beyaz peynir wermeye başladım onuda mamasıyla yemeyi sevmiyor ayrı yicek illa
ben kahvaltısına tahinde koymaya başladım offf hep aynı sıkıldı artık oda hafta sonu omlet denicem bakalım değiştirelim artık menüleriii:)

tanyeri haklısın valla kahvaltı alternatifsizliğinden bende çok sıkıldım.hep aynı hep aynı.arada kuru kayısı ve kuru üzüm haşlayıp koyuyorum ama oda baydı.hakketten omlet mi yedirsek acaba ceviz fındık veren varmı aranızda dr lar 7.8. aylarda diyor ama belki veren vardır .....

canım ceviz verebilirsin ama fındık için zaman var biraz bildiğim kadarıyla

bızımkı bugunlerde pek bırsey yemıyor ıcmıyor.. cıldırıcam . col zorlanıyorum sırt agrılarım azdı yıne o yuzden suan belımde kocaman oplar bır atkı sarılı 2 gundur cıkartamıyorum .
bugun kahvaltıda portakallı mısırlı pırınclı kahvaltısını ıcıne bır tatlı kasıgından daha cok peynı tuzu alınmış ve ıkı tane etı cıcı bebe . zar zor yarım kase yedırdım . cok sevdıgı bısey oldugu halde bu kadar yedı .
12 :20 de uyudu kalktıgında yogurt verıcem organık sutle mayalıyoruz bız. ıcıne muz ve armut rendelıycem ondan 2 sat sonrada corba fln verırım aksamı bılmıyorum artık ne yerse. aralın en sevdıgı sey yogurt onu tokta olsa happ dıye dıye yıyorr

bu arada bacılar bısey sorcam kuru kayısı yada ıste cevızı fln nasıl verıyorsunuz. kayısı haşlayıp ezıyormusunz ezmesı zor olmuyormu cevızlerde ne kadar cektırırsen cektır am kucucuk olmuyor korkuyorum ben bpgazına kaccak dıyeeee yardımcı olurmusunuz..?

denizcim ben kahvaltısına koyuyorum canım cevizi iyice öğütüyorum cicibebeye katıyorum un ufak oluyo zaten korkma yiyolar bişi olmuyo bana dr. ver demişti ilk başta zorlancak ama alışcak pütürlüye geçiceksiniz artık yutma sorunu gelişir yoksa görümcemin varmış öyle öğrencisi püre yapıp yediriyoz kocaman çocuğa diyo düşünsene çok zor herkes için kayısıyıda haşla iyice sonra blenderdan geçir suyuyla yedir

tamam aysegulcum sagol bılgılendırdıgın ıcın cano.
yarın denıycem cevız cekılmıs var onuda verıcem bı keresınde vermıstım yemıstı arada kaynadı gıttı o ztn . ben hep pütürlü veriyorum yemeklerınıde alışssın dıye o konu cok hassas evet .
ama bal kabagını cok sevdı ardamm vermıştı sanırım tarıfı :) sızde deneyın

cemrecim ben cevizi minik sarımsak rendeleri oluyor onunla rendeleyip muhallebisine koyuyorum çok seviyor.birşeyde olmuyor.yutmayı öğrenmesi iyi olur

cemrecim ben cevizi minik sarımsak rendeleri oluyor onunla rendeleyip muhallebisine koyuyorum çok seviyor.birşeyde olmuyor.yutmayı öğrenmesi iyi olur

hmmmm sarımsak rendesini hiç düşünmemiştim rondom yok alsamda başlasam artık diyodum bende kahvaltısına arada koyucam sıkıldım hep aynı hep aynı
biz artık yoğurt ve meyveyi zor yiyoruz yaaa hadi çorbaları hep yoğurtlu bide kahvaltısınada yoğurt koyuyomuş annem öyle yiyo diye üstelemiyorum da meyveyide kaynatıyoruz suyunu içiyo kuruların muhallebisinede 1 taneye yakın muz eziyorum (ben kuru kayısı iishal yapmasın muz kabız yapmasın diye ikisinide veriyorum her gün dengeliyo birbirini ) ama istiyorum ki elma püresiyle mandalina yada portakal sıkıyoruz bi tane onuda yesin yemiyo yetermi sizce yediği meyvler ve yoğpurt sizinkiler nasıl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…