Bugün menüde ne var?

hmmmm sarımsak rendesini hiç düşünmemiştim rondom yok alsamda başlasam artık diyodum bende kahvaltısına arada koyucam sıkıldım hep aynı hep aynı
biz artık yoğurt ve meyveyi zor yiyoruz yaaa hadi çorbaları hep yoğurtlu bide kahvaltısınada yoğurt koyuyomuş annem öyle yiyo diye üstelemiyorum da meyveyide kaynatıyoruz suyunu içiyo kuruların muhallebisinede 1 taneye yakın muz eziyorum (ben kuru kayısı iishal yapmasın muz kabız yapmasın diye ikisinide veriyorum her gün dengeliyo birbirini :KK70: ) ama istiyorum ki elma püresiyle mandalina yada portakal sıkıyoruz bi tane onuda yesin yemiyo yetermi sizce yediği meyvler ve yoğpurt sizinkiler nasıl

serpil daha ne yesin kız çocuk maşallah yeter bence kalsiyumu bol almış oluyo hem yoğurt sayesinde zararı olmaz onun

evet aslında muhallebısınede koyulabılır ıllede kahvaltıda vermek şartmı
kahvaltı etmıyor bnm kı bugunlerdede o yuzden . ancak anne sutu emıyor

biz bugün herşeyden az az yedik bu aralar kahvaltı istemiyo
sabah kahvaltısından 4 5 kaşık 1 saat sonra peynir ve ıhlamur
öğlen yoğurt çorbası 1 kase oyunla yedi
yoğurduna kayısı koydum yemedi meyve suyu yaptım 1 bardak içti
akşam sütlü havuç çrbası yaptım ıyyyyyyyy hiç sevmediiiii
muzlu muhallebisinden 5 10 kaşık yedi
mamasını içip uyuduuuu
inş gecemiz iyi geçer

kızlarrr hadiiii sizlerde neler yedirdiğinizi yazın değişik tarifleriniz warsa biz sıkıldık hep aynı şeylerden (gerçi değişik yaptıklarımı yemiyo ya)
bizimki dün 90 cc kahvaltısından yarısını yemiş 1 saat sonra 30 40 gr kadar peynir suyla birlikte
öğlen 1 kase sebze çorbası
ikindi bisküvili pekmezli yoğurdundan 5 10 kaşık
akşam aynı çorbasına yoğurt koydum yoğurdunu yemiyo çünkü artık 1 kase onu yedii
8 gibi 1 muz ezdim 1 bardak portakal mandalina suyuyla karıştırdım onun yarısını yedii
gece 60 cc mama içip yattı sabaha kadar uyandı durdu mama yemedii offfff sevmiyo mamayı yaa akşama kadar çorba wersen yok demez

sabah 8 tahıllı mamasına yarım yumurta sarısı 5 cicibebe tahin pekmez
sonra peynir meyve suyuyla
öğlen balık çorbası ekmekle
ikindi meyve suyuna 3 kuru kayısı 5 cicibebe tahıllı mama
akşam muzlu pekmezli muhallebi

Bizim hiç değişmez...
Sabah kahvaltı mamasıyla pirinç unu karışımı yoksa asla yemiyor..
öğlen sebze çorbası olmazsa olmaz her zmana artık bazen patates havuçlu tavuklu bazende b.kabaklı ,brokolili k,baharlı yani malzeme değişiyor sadece.
O rada ekmek cevizve fındık atıştırmalık..
Ikindin ise meyve suyula hazırlanmış meyveli kaşık maması mecburen her gün çünkü meyve suyu içmiyor asla 100ml yer zaten..
Akşamda tarhana yada iye başka şekilde sebzeli çorbalardan çünkü şehriye mercimek gibi çorbalardan yemiyor..
Sonrada iyi geceler maması...

olur tabi yasemin eceye biz önce öyle weriyoduk ama peyniri ayrı yemeyi daha çok seviyo diye yerlerini değiştirdik

biz de sabah cicibebeli kahvaltı yedik herzamanki gibi.hepsini yiyo ama daha olsa yicek.versem mi bilemiyorum.çok seviyo.fazla gelir mi acaba?bi kase yiyo hemen hemen 120cc falan gelir herhalde.çorbayı da çok seviyo.bi tek meyvesini zor yiyo o kadar.

artık öğlenleri çok zor emiyo yaa.emsin diye uğraşıyorm ama bazen hiç istemiyo.yemeklerden önce açken veriyorum geri itiyo kendini ağlıyo:KK43: gece emiyo hayır demeden ama gün içinde 3 kere falan emiyo.zaten memeye çok düşkün değildi 6 ay zor dayandık.sütüm de var.bırakmaz inşallah..

dun aksam babası oglumu mamasını yerden cektı kaşıgı gorunce haaaaaaammmmmmmmm dedı bıtene kadar .. her kaşıkta hammmm dedı aa cok sevındım tü tü tüü maşallahh ogluşumaa

babasıyla çok güzel anlaşıyo kızım acıktığını ne izlerken yemeyi sevdiğini saaat kaçta wericeemi şimdi eşimden öğreniyorum :KK70: zaten acıkkınca nem nem diyo uykusu geilyo eeeeeeeeeeee pencereye daddada :KK70:
bugün 120 cc kahvaltı mamasına pekmez tahin yarım peynirli omlet 5 cicibebe biz kahvaltı yaparkende peynirini yedi
patates havuç kereviz yer elması brüksel lahanası ıspanak tavuk irmik mercimek bulgurlu çorba yaptım uyanınca ekmekle onu yicek
sonra tahıllı yoğurdunu yer
portakal muz yer
akşam ya çorba yada muhallebi yaparım

serpil eceye babası bakıyor sanırım dimi bacım

ewet canım 5 gün babamız bakıcılık yaptı walla nazar değmesin kocama çok da iyi baktı yemeği uykusu hep saatinde zorlanmadan yapmış bu haftada ben izinliyim ben bakıcam bakalım onun kadar iyi bakabilcekmiyim :KK70:

çorbalara ne kadar değişik şeyler katıyorsun ben bu kadar değişik katmıyorum...patates havuş brokoli k.bahar bazen kabak ...bu kadar yaaaa:1no2:
babasıyla çok güzel anlaşıyo kızım acıktığını ne izlerken yemeyi sevdiğini saaat kaçta wericeemi şimdi eşimden öğreniyorum :KK70: zaten acıkkınca nem nem diyo uykusu geilyo eeeeeeeeeeee pencereye daddada :KK70:
bugün 120 cc kahvaltı mamasına pekmez tahin yarım peynirli omlet 5 cicibebe biz kahvaltı yaparkende peynirini yedi
patates havuç kereviz yer elması brüksel lahanası ıspanak tavuk irmik mercimek bulgurlu çorba yaptım uyanınca ekmekle onu yicek
portakal muz yer

portakal muz yer

serpilcim yumurta ve peyniri birarada vermek zararlı diye biliyorum ben sen peynirli omlet demişsin canım dokunmasın yanılmıyosam karaciğeri zorluyodu ikisi bir olunca hatta kahvaltı mama kutularındada yazıyo bu

bizim kahvalti 2 ögün oldu,kizim bu ara erken uyaniyor,ac oluyor mamasina peynir katiyorum ihlamurla islatiyorum onu yiyor,2 saat sonra babamizla kahvaltimizi yapiyoruz,ozamanda ya rafadan yada azcik yagda pisirip yumurta sarisi ve ekmek veriyorum.. birazda pekmez..
kereviz kizima agir geldi sanki 2 kere verdim sanirim bu ara vermem...bu ara aksamlari bi kac kere babamiz yedirdi sen kizimiza daha lezzetli pisiriyorsun demezmi..cidden bu bio sebzeler güzel oluyor..

çorbalara ne kadar değişik şeyler katıyorsun ben bu kadar değişik katmıyorum...patates havuş brokoli k.bahar bazen kabak ...bu kadar yaaaa:1no2:
canım bende katmıyorum normalde ama baktım dolapta hepsinde naz az kalmış yapıwerdim ama çok oldu döktüm bugün ziyan oldu yarın patates şehriye tavuklu terbiyeli çorba yapıcam inş

serpilcim yumurta ve peyniri birarada vermek zararlı diye biliyorum ben sen peynirli omlet demişsin canım dokunmasın yanılmıyosam karaciğeri zorluyodu ikisi bir olunca hatta kahvaltı mama kutularındada yazıyo bu

canım yaa bende birlikte wermiyorum da bu omletin tarifinde 8 aylık için kaşar peynirli filandı ben azcık suya koyduğum peynirinden koydum bide ece zaten karışımı pek yemiyo yarım yumurta koyuyorum mesela yarısını anca yiyodur peyiri seviyo her gün veriyorum kahvaltıdan 1 saat sonra filan yani peyniri hergün yumurtayı gün aşırı yemiş oluyo

bugün herşeyden az az yedi ya bi gün iyi bi gün kötü oluyo iştahı akşamda ne yoğurt yed
ne muhallebi azcık mama içti zor bi gece bizi bekliyo :KK43:

ayrıca ece brokoli yi hiç sevmiyo karnıbaharı da sevmez herhalde bide kerevizi yaşından sonra wrmeli filan diyolar drumuza sorcam ben 2. ciye koydum çorbasına seviyo

bızımkının yıne iştahııı kanadı yaaa hufssssssssssss

kızlar bana tavukla yapılan yemek tarıfı verırmısınızzzzz

bugün kahvaltıda yumurta,labne peynir,ceviz,soya unu,pekmez ve bebelac kahvaltılık(portakal,kayısılı,muzlu) karışımı yedik (bu arada ben yumurta ve peyniri hep bi arada verdim şimdi gün aşırı yumurta veriyorum),öğlen sebze çorbası (kabak,havuç,patates,sarımsak,brokoli ,karnabahar ve kıyma) yoğurt ile beraber akşamüzeri muz,kivi,üzüm ve armut püresi(milupa 7tahıllı ile karıştırıp) gece emip yatar artık yatarken mama vermiyorum günde 3-4 kez emiyor

X