Bugün menüde ne var?

bugün sebze olarak ıspanak bulgur havuç irmik tel şehriye pırasayı maydonozu birazda yağ bunları haşladım az biraz yedirdim yarında pekmezli miyane günü..2 günde yapıyorum bunu pekmezi sevmiyorda onun sayesinde az yediriyorum işte..birde bugün tel şehriye çorbası yedi tahıl grubu olarak muzlu yoğurt akşamada kendimize bulgur pilavı yapmıştım 1 yemek kaşığı ondan da yedirdim...az birazda elma çok az yedi...

balıklı çorbadan yaptım ben oğluma.çookk sevdi koca bi kase yedi sebzeleri buharda pişirdim.somon balığı vardı onu da haşladım.hepsini blendrdan geçirdim.güzel oldu..

EĞLENCELı YıYECEKLER

Bir süredir daha güçlü tatlardan uzak kalıp basit tariflerle yetindiyseniz, artık yeni deneylerin zamanı gelmiş demektir. Bebeğinizin tat alma duygusu geliştikçe ve farklı yapıdaki yiyecekleri yiyebilecek becerileri kazandıkça onun için daha eğlenceli ve ilginç yemekler hazırlayabilirsiniz. Kahvaltıda yediği gevreğin içine küçücük kesilmiş ya da ezilmiş meyve parçaları ekleyebilirsiniz. Bebeğinize artık şeker oranı düşük, tam tahıl ürünleri ya da tam yağlı inek sütü içeren yulaf verebilirsiniz; tam yağlı inek sütünü bebeğinize yemek pişirirken de kullanabilirsiniz. Ancak, bebeğiniz bir yaşına kadar günlük süt ihtiyacını anne sütü ya da mamasından karşılayacaktır. Ayrıca dokuzuncu ay bebeğinizin parmaklarını kullanarak yiyebileceği yemeklerde yaratıcılığınızı kullanma zamanıdır. Bebeğinizin mama koltuğunun altına koymak için plastik bir örtü alın ve bebeğinizin sevgiyle hazırladığınız güzel yiyecekleri elleyip tadına bakarak, tükürerek ve yere düşürerek eğlenmesine izin verin! ışte bazı örnekler:

* Brokoli gibi hafifçe pişirilmiş sebzeler
* Yumuşak meyve dilimleri: muz, kivi, portakal, nektarin, mango, kuru kayısı
* Soyulmuş uzun salatalık dilimleri
* Küçük peynir dilimleri
* Sade pirinç patlağı
* Üzerine fıstık ezmesi, krem peynir sürülmüş minik ekmek dilimleri
* ıyi pişmiş balık, tavuk ya da hindi parçaları
* Küçük hamur işleri
Dağınıklığa aldırmayın. Çünkü bu, bebeğiniz için aslında yemek yemek anlamına gelmiyor; bebeğinizin amacı denemek ve bunun da eğlenceli olması gerekiyor!

ece bayılıyo kendi yemeye ama tatlı şeyler olmııcak bunlar limon yesin turşu yalasın ben artık eline cicibebeyi weriyorum bitiriyo bide küçük küçük ısırıyo ağzındaki bitmeden yeni ısırmıyo çok tatlı ya dün akşam yürütecinde gezerken bi tane muzu yedi maşallah
biz yemek yerken onada peynir weriyorum tel peynir ekmek veriyorum bi birinden bi birinden yiyo çoktatlı oluyolar kendiler iyemeye uğraşırken

canım ne kadar güzül maşallah iştahına bizim kızda elinde yer 6.aydan beri o konuda süper ama çok değil birde fazla ısırıyor yutamıyor çok sorun yaratıyor...

ece bugün somon balığnı kızartıcaktı annem onu yicekti öğlen ekmek ve ıhlamur veya meyve suyu eya suyla doyamı ki yaaa

ayyy aşk olsun yaaa bı soru sordum cvp veren olmamışşş...
balık dıyordumm hangı balıklardan verıyorsunuz dıyorum huuuuu

denizcin dün biz çupra verdik severek yedi ama kılçığa çok dikkat etmek gerek kaçabilir boğazına

hay allah razı olsun canımmm mucxxx .. bende alıcam
cuprayla baslıyayım o zaman bende ..

hangisi faydalı denizcim bilmiyorum ama bu ay sonunda dr. gideceğiz sorarım ama ben tabi şuan veriyorum ne olursa ev de ne saldıysak...

Denizcim ben somon verdim ilk olarak ama yanılmıyorsam yasemin en iyisi bebekler için dil balığı diye yazmıştı ben bir daha ki sefere onu deniycem

dün bıldırcın yumurtalı kahvaltı sonra meyve sonra yoğurt çorbası sonra yopurt sonra tavuklu çorba yedi hanım
deniz saturn de bende yazmışız ya somon verdik filan diye bizim cevaplar geçerli değilmi caınm ece mercanda yedi hamside hepsinden somonun kızarmasını seviyo et olsun eceye herşeyi yiyo

Balıga 8 aylıkken baŞlayabılırsın .
Kıymaya 6. Aydan sonra baŞlanabılır. Yemegının ıcıne bır Çımdık kat. Snra hepsıbı pıŞtıkten sonra robottan gecır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…