Bugün menüde ne var?

beni anladığın için teşekkürederim ayçacım ........:a015:

slm kıslarr..bugün çok güzel bi tarif alıp hemen uyguladım.balkabağı çorbası...harika oldu eşim bile tadını çok sevdi..oğlum da iştahla yediii :)))ince bir dilim balkabağı küçük bi patates ve ince bir dilim kuru soğan az suda haşlayıp blendırdan geçirdim azıcıkta zeytin yağı koydum nefis oldu..hepinize tavsiye ederim...bu arada sevgili eltimin tarifidir...iştahlı günler dilerim....:)))

teşekkürederim canım kolaymış yapabilirim.

hmmm balkabağı çorbasını bu hafta bizde yapıcaktık ama soğan yok bizimkinde ekledim hemen tarife teşekkürler canım
bende dün akşam yine süt ve suyla nişastayla pelta yaptım içine haşladığım balkabağını ezdim birazda dut pekmezi koydum mmmm diye diye yedi fıstığım
birde patatesli tavuklu çorba denedim mayıs annelerinin tariflerinden bu ikiside o nuda severek yediii

balkabağı çorbasını ben de yapmıştım oğluma.çok sevdi..bugün tavuklu bişeyler denicektim.patatesli tavukludan yaparım belki ben de..

kızlar bende balakabaklı yaptım ama benimki bayabi değişik oldu çünkü içeriği zengindi ..

patates havuç ıspanak 3 yaprak 1 dilimin yarısı balkabağı hepsini düdüklü tencerede haşladım 20 dk.püre yaptım suyuda vardı çorba oldu işte ama çok olmuş birazınıda buzluğa attım sonra yedireyim diye...
tavukluyuda patates havuç irmik ve tavuğu hepsini haşlayıp eziyorum öyle yapıyorum sizinki nasıl acaba...

canım bnm yazdıklarını okudum ama ancak cvp yazabılıyorum . Aralın damağı iyice kabardı ve artık oglum delırcek gıbı oluyor ..

bende senin yaşadıklarını yaşadım neler neler yaptık yemesi için ama ne kadar zorlarsam baktım ki o kadar hiddetlenip o kadar bagırıyor sınırlenıyordu .. bende artık zorlamamaya karar verdım ve bnm oglum burdakı cogu bebegın kılosuna gore az kılolu. dr u ne kadar normal desede ben her ne kadar takmıyorum takmıycam desemde takıyorsun anne olarak .. ama oglumu bınbır oyunla doyurdugum zamanlar kı hala oyleyız tek başıma olmamam en buyuk şansım benım .. ne zaman aglarsa o zaman bırakıyorum ben zorlamak canını sıkmak onu sinirlendirmek istemiyorum psikolojisini ters yonde ertkılemekten yemegın onun ıçın bı kabusa dönuşmesınden cok korkuyorum .. ılerde hıc yemez dıye korkuyorum ..
şuan 8 kılo cıvarında buyuk ıhtımallede daha azdır bılemıyorum .
neysekı bızımkısı gece uyurken mamasını emıyor ama dedıgım gıbı 90 cc cok nadırende 120 cc oluyor .. kımbılır belkıde yanlısı ben yapıyorum ozellıkle babası hep sık doyurmak ıstıyor ama bılıyorum kı bu buyuk bır yanlıs coocuugumda fazlaını emmıyor halıylee.. her agladıgında meme ver mama yap dıyorlar etrafımdakıler.. cok karışanım var bnm bu konuda .. o yuzden satını fln hıc tuttramıyorum yada bır sekılde yemek saatlerı karısıyor boylelıklede az yıyorr ..
bır duzenı daha oturtamadım ne yazık kı .. bazı mecburıyetlerden dolayı . (onları anlatmak uzun surer)
bence tekrar soyluyorum senın kızının kılosu gayet ıyı .. anlattıklarına ragmen kılo alışı cok ıyı bence.. hıc yemeden emmeden nasıl bu kıloya ulaştı şaşırdım okuyunca.
cok hareketlı deılse yedıgı yarıyordur belkıde..
arala yedıklerı hıc yaramıyor cunku nerdeyse yuruyecek artk yurutectende sıkıldı hep ben onunl ayerlrde surunuyorum kesınlıkle oturmayı sevmıyor .. dık durucak ve ben onu tutup yurutıcem hep boylee.. o yuzden 50 kıloya duştum.

ılk baslarda cok zorlandım ben ek gıdaya gecerken hep meme ıstıyor baska sey ıstemıyordu sımdı sımdı yıyor aral o da bınbır oyunla ve hemen ışı bıtınce kendını koltuktan atıyor yere .. kendı kendıne ınıyor ztn . cok hareketlı .
ecrınde sanırım mamayı sevmıyor annesı .. yemek yemek dahada hoşuna gıdıyor ben oyle gozlemledım cunku mamalarını 30 dan fazla emmıyor ..
ben 3 sat fln aç kalmasını saglıycam aralın aglasada patlasada ıyı yemesı ıcın bunu yapmam lazım .. sende bır oyle dene bı sekılde oyala . bakalım oyle daha cok yarar kıo ztn oyle olması gerekıyormuşş ama bnm karışanım cok oldugu ıcın hemen yemek yedır denız acmı aral denız dedıklerı ıcın hep soframdan kalkıyorum yemeklerımı yarım bırakıp ogluma yemek hazırlıyorum . kısacası kendımden çalıyorum.. ama cok yorgunum
senıde bu anlamda cok cok ıyı anlıyorumn psıkolojımde ıyı deıl kımı zaman kırılgan ve ıçe kapanık oluyorum ..

hee bırde şu var senın kızın erken dogdu kılosu eksıkn dogdu bu yuzden de buna ragmen cok ıyı gıdıyor bence.. kı cogu arkadasımda bana katılır .. ama aral 3 kılo 670 gr dogdu ve eksık doganların bıle ardında suan kılosu .. bunuda goz onunde bulundur canım arkadasım .. Allah yardımcımız olsun ne dıyem

Son düzenleme:
bende hep bu şekilde bol içerikli yapıyorum hepsini haşlayıp çorba kıvamında yediriyorum başka bişey yok yani kendi çorbalarımız gibi yapöıyorum ben. sadece haşlıyorum ...
Ben dün bir çorba yaptım içinde yok yoktu kabak,patates,havuç,brokoli,ıspanak,maydonoz sapı (daha yararlıymış) biraz bulgur ve zeytinyağı ama yemiyo napsam belki birazdan yer pes etmiycem

kızlar ben tavuk ve patatesi haşladım ezdim un ve yoğurtla terbiye yapıp püreye ekledim birazda zeytinyağı koydum walla normalde bu karışık sebze çorbalarını ben sevmem kıza yedidirim sadece ama bu çorbadan bende tırtıkladım çok lezzetliydii

sevgili cemredeniz ve karamsar,iştah yoksunu çocukdaşlar olarak beni de aranıza alııııııııııııııııııın.dün gece oturdum sıkıntıdan ağladım.bi de güzel eşime sardım.rüzgar 7.5 ayı bitirdi.daha yeni 7 kilo oldu.artık kilodan falan vazgeçtim.kış mevsimindeyiz allah korusun bir hastalansa..............acaba ben mi yanlış birşeyler yapıyorum?sabah peynirinde azıcık pütür geldi.hoooooooooop geri iade etti hepsini..daha püre yiyemezken pütürlü besinlere nasıl geçeceğiz diye sıkıntılara daldım şimdide.......of ooof

kızlar muhallebinizi sütlemi yapıyrsunuz.ben suyla yapıyordum.bir arkadaşım sütle yap hiçbirşey olmaz dedi...
bugün denemeyi düşünüyorum

yazdıklarınının hepsini okudum canım sende en az benim kadar çekmişsin ama benim ayrı bir vim var ve sürekli k.valdemlerde kalamam eşime zor oluyor mecburen eve geldik işte ben yalnız olduğum için stres daha çok oluyor ağladımı bir bakıverin diyeceğim amn yemedi ya azıcıkta siz yardımedin oyun yapıverin diyeceğim biri yok.yalnızlık insana daha çok stres yapıyor eşimde 11 buçuktan aşağı gelmez eve sabah 7 buçukta çıkar....

ayrıca bize dr.zorlayın zorla yedirin dedi taki ogüne kadar ben hiç zorlamaıştım çünkü kiloda vermeye başlammıştı....

benim kızım erken doğduğu için zaten bunlaru yaşaıyorum bu doğru çünkü emmeyi tam 15 gün bilemedi zaten doğduğundan beri bu yüzden hep biz böyleyiz bizimki dünlük bu günlük değil neyazık ki 2 buçuk ay emdi bunuda etkisi çok bende çünkü en iyi bebek için anne sütüdür ki bunu herkes bilir isterse bebeğin çok iştahlı olsun yinede bence anne sütününb yerini tutmaz bu yüzden ben üstüne çok düştüm toparlansın diye zaten emmedide hasta oluyor çok sık bu yüzzde.buda ayrı bir sebep.

canım ecrinde 3 450 gr. doğmuştu çok fark yok aralarında........

bize dr.muz normal demedi buda etkili boyuna göre hangi dr.götürdüysem az dedi geçenlerdede ishal için acil gitm,ştik bahsetmiştim kilo takibi yapılmalı bebeğinize dedi moraller eşimle 0 indi zaten yani kilo sorunu varmış.

canım yazdıklarımı sanirım dikkatli okumamışsın ecrin tam 1 gün aç kalırdı eskiden 1 gün ertesi günün öğleni yerdi ...daha şimdilerde iyi biraz benim kızım zaten 4 yada 4 buçuk saatte 100 ml zor zar yer ki her öğün değildir bu da 1 öğün 75 yer 4 buçuk saatte sen sanırım erken veriyorsun az yemesi zaten çok normal şuan ben im kızım asla 4 saaten önce yemiycem diye ağlar bence yemesi iyi demmeki ağlıyor çünkü benim kızım asla acıktım diye ağlamadı bu zamana kadar ve şuradan anladım ki senin doyurma tarzından kaynaklanıyor çünkü bebekler saatli doyurulur canım ben o kadar düzenli olmama rağmen yinede benim bebeğim yemedi hiç dr.bile taktiretmişti saatli veriyorum deyince çünkü doğrusu buymuş.bebeklere dr.lar 3 saatten önce mama vermeyin diyorlar...
ayrıca gece şuaralar heleki 5ml bile zor içiyor sen 90 diyorsun o 90 nı ben gündüz zorzar yediriyorum.

sanrım sen sık vernenden dolayı bebeğin ondan az yiyor canım çünkü 3 saat diyorlar ki eltim geçenlerde dr.götürmüştü onunkide 8 aylık onada 4 4 buçuk saate doyur demiş ama bende o şekilde yapıyorum halada zor yiyor......:1no2:ben zaten saatli yediriyorum ........................................sık versem ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo aslaaaaa nebiçim ağlar asla kusar çok kötüdür huyu yemez yıkar ortalığı birde iinanmazsın yemek yerken uyuyverir yememek için ...

sanırım yakınlarınında etkisi var çünkü sıksık bebeğe birşeyler vermek zaten bebeği tok tutar vakti gelincede az yer doğal olarak bu normaldir sık az yeyincede göze görünmez ondan olabilir..
ecrin doğduğundan beri çok aşırı hareketli bir bebek zaten yazdıklarımdanda anlaman lazımdı çünkü hangi bebek daha 4 aylıkken kendini poposunu kaldırıpta tepeye kaçarki bunları önceki yazımda belirtmiştim elleri ayakları zaptetmek çok zordur kaşığa vurmak için tetikde bekler ayağıylada kaç tane mamayı devirmişti anlatamam yani hareketliliği buradan anlaşılıyordur.önceden kilo alımı iyidi zaten biz 4.aydan sonra pek almadık 5.ayda 7745 di şimdi 8 aya geldik hemen hemem geçen 100 vermişti ishaldeb dolayı 7900 felanmış yani halen ayını 2 aydır kilomuz 2 aydır hiç almadı yani..yarayan tek bişey varsa miyane tavsiye ettiler yaşlılarımız onu sık vermiştim kilo aldırdı bi,raz yoksa başka bişey yok yarısınıda zaten tepinmekle eritiyor yediği 100ml mama... oda asla yürüteci sevmiyor oturmayı asla hep yürüteceksin kuccaktada gezmez sen indereceksin elinden tutacaksın hatta bazen tek eliiyle adım atar durmaz yerindse hep yürütder beni hep bende 68 kiloydum hamileyken ve 55 düşmüştüm doğumdan sonra şimdi 49 düştümmmmmmmmmmmm anlarsın sende artık ne halde olduğumu.vermemeye çalışırken gitti kilolarım hiç istemiyordum aslında kilovermeyi.
...

Son düzenleme:
aralda bu ay dr a gıttı ve 7 kılıo 645 gram geldı. 3 kılo 670 gram dogmuş bır bebek olarak ben bunu yadırgadım dr ıyı normal dedı . saglıklıysa hıc problem etmeyın dedı keza normalde 10 ila 30 gram arası almalarıgerekıyormuş bebeklerın gunde. aral 10 gram almış bu ay gunde olarak .
evet ben şanslıyım şuan bıle babaannesı ve dedesı bakıyor ogluma sagolsunlar..
bnm sırt agrılarımla ılgılı baya problemım oldugu ıcın onlar bana asla kıyamazlar.
canım yazdıklarında ecrının 1 gun boyunca ac kaldıgını yazmamıştın .. eskı yazılarındaysa onu hatırlayamadım .
bırde yasemıncım bısey sorucam nasıl olurda bu kadar aç kalırken kıl alabılıyor sonucta suan 7,900 dıyorsun aralla aynı gıbı . kı aral yıyor.. demek kı bızım oglana yaramıyor .. he bu arada bugunlerde bıızmkısı o kadar cok kaka yapıyor kı ..onunda etkısı vardır elbettekı . dişlerinde etkisi cok .
bence kasmamak lazım kendımızı... sende bnım gıbı kılo verıyorsun o yuzden baksana .
oyle yada boyle buyuyecekler canım

cok optum .. oglumu almam lazım sana cvp yazmak ıcın bakmıstım

Canım dedim ya ben miyane denilen çorbadan sık sık yapıpvermiştim oda kilo alımını en azından fazlalaştırdı ama faydalı bişey değil en azından biraz kilo aldırdı işte.bebeklerimiz hareketliliğide var tabi ondan da almıyor olabilirler.

CANIM BUNU ÖNCEKİ YAZIMDAN ALDIM YAZMIŞTIM DAHA ÖNCE DEDİĞİM GİBİ

artık ısrarcı değilim hiç umursmamaya çalışıyorum benim kuzum dün akşam yerdi bugün akşama kadar onunla durur onca kişi ve zorlamalara ilgiye şevkate ve oyuncakalara rağmen yemezdi ertesi günün öğlenine kadar ...geceleri zaten hiç yoktu

YANİ TAM 1 GÜN AÇ KALIR DEMEK İSTEMİŞTİM 1 GÜN YER 1 GÜN YEMEZ ÖYLE GİDERDİK BİZ 2 AY ZATEN ALMADI KİLODA ARAL SANIRIM EN BAŞINDAN KİLOSUNU PEK ALMAMIŞ ÇÜNKÜ BİZDE 2 AY ALMADIK HİÇ KOYMADIK ÜZERİNE YANİ ...AMA ECRİNDE AYDA SADECE 500 GR. YADA 650 FELAN ALIRDI ÇOK DEĞİL TABİ BUDA BİRDE İLK ZMANALAR ÇOK ALMASI LAZIM YANİ ONU GÖZ ÖONÜNDE BULUNDURURSAK.BENCE SEN BU SIK SIK VERME İŞİNİ BİR DÜŞÜN ECRİN LE KIYASLAYINCA TABİ ARAL GERÇEKTEN DAHA İYİ YİYOR ÇÜNKÜ SEN SIK VERİYORMUŞSUN BİZ 4 SAATİ GEÇİYOR EN AZINDAN ŞU ARALAR 3 SAATİ GEÇİRİRSEN BELKİ FAYDASI OLUR BEN DEMİYORUM DR.LAR HEP BUNU DEDİLER BANA BAŞTA GİTTİKLERİM, ZANNETTİLERKİ BEN SIK VRİYORUM ONDAN DİYE ÇÜNKÜ YANLIŞ BESLENMEDE KİLO ALDIRMAZMIŞ ARAL BU ZAMANA KADAR ONDAN ALMAMIŞ OLABİLİR . BEN HEP SAATLİ VERMİŞTİM 2. AYNIDAN BERİ...AMA YESE SENİNDE DEDİĞİN GİBİ ALACAKTI KİLO YEMEYİNCE AZ ALIYOR İŞTE BU AY OLDUĞU GİBİDE ALMIYORDA...EEEE ŞİMDİ BİRDE YÜRÜMEYE DALDI HEPTEN KİLO KALDI BİZİM ...HAYAL ARTIK BENİM İÇİN KİLO ALMASI.BUNDAN SONRADA ZATEN ALMAZ DR.MUZ BANA 6.AYA KADAR BİR TOPARLASA KENDİNİ DEMİŞTİ 6.AYDAN SONRA ÇOK AZ ALIRMIŞ BENİM KIZIMDAN GEÇTİ ARTIK BOŞVERDİM BENDE NE YAPAYIM EN AZINDAN SAĞLIĞINI KORUMAK AMACIYLA YESE HER ŞEYDEN BİRAZ O NA RAZIYIM ONUN İÇİN UĞRAŞVERİYORUM ŞİMDİDE .
DEDİĞİN GİBİ HERŞEY YOLUNA İNŞALLAH GİRECEK TAKMIYORUM BEN ARTIK SENDE ÜZÜLME OLSUN SAĞLIKLILARYA ÇOK ŞÜKÜR MAŞŞALLAH ARAL DA ÇOK HAREKETLİ BENCE VE AYINA GÖRE İLERİDE GİDİYOR ÇOK GÜZEL BU ....BOŞVER KİLOYU .......

Son düzenleme:
Canım aynı sorunları paylaşmak yanımda destekçi olman çok güzel denizcim teşekkürederim ..........

canım ayda 500 600 gram alması super bısey 300 gr dır bunu normalı 600 alıyorsa superdır demek hatta fazladır sımdıde bence zorlama zorlamayla baska seylere sebebıyet verebılırsın . artk elbbettekı eskısı gıbı cok kılo almaslarını beklememelıyızz hareketlendıler .. artık bende arala saatle verıyorum ztn .. ama 4 deıl 2 aatte bır canımız ıstedıgı zamanda emışıyoruz.. en cok o kısmı sevıyoruz anne ogul sohbet eder gıbı onun elı memede okşar sever gozlerıme bakar gulumser o an muthıs bnm ııcn .. ve aralı yaza kadar emzırmeyı ıstıyorum allah ızın verırse. bunun ıcınde aral az yıyor koca bır tas deıld eonun yarısını mesela .. ıste böyle bızde de
hee kımı gunse hıc yemezz ıste o gunler zor gecıyor..

Son düzenleme:
bu ay hiç almadı canım geçen ayda 80 gr.aldı ....6. ayda yani 5. ayda da 480 dr.almış.4. ayda güzel almış 3.ay dada zaten dr.muz uyarmıştı 500 gr.ayna göre en çok kilo alması gereken zamanlarmış tam sınırda kalmıştı yani yine o zmanlrda da pek almamıştı.biz sadece 1.2.4.aylarada aldık güzel kilo bu ya yhiç almadık sanırım dr.muzda bahsetmişti 6.sydan sonrada z<aten en iyi kilo 300 gr.mış galiba üzeri olmazmış hareketlilikte girince ama bizim 6.aydan sonra bir tek 80 gr.mımız var almadık hiç bu ayda dahil.

canım zaten 6. aydabn sonra 200, 300 dr. alırlarmış biz daha 7. aydayız dediğim gibi 6. ayda 80 aldı. aral ın normal o zaman tasalanmana gerek yok senin normalini zaten alıyor.bizim 600 gr.dediğim 3. aydan bahsediyorum ben ozmanlar yani ilk 3 aydan bahsederek 600 çok azmış dr.muz demişti .500 sınırmış.yani az alıyormuştu.şimdilerde 600 alanlar varsa ki sanmıyorum çünkü 6.aydan sonra en fazla 300 gr.alınırmış çok çok çok alıyor demektir. canım aral 6. aydan önce ne kadar alıyordu ki aylık ..
şuan ayda kac kılo alıyor ecrin ? aral 250 300 yada 350 fln sanırım

Son düzenleme:
karamsarcımmmmmm canım ya walla üzülüyorum senin mesajlarını okuyunca senin kızında büyür kapı olur hemşerim üzme kendini bu kadar kilosu iyi maşallah ecrinin biz her ay doğduğundan itibaren öyl çok kilo almadık yediğini göstermeyen cinsten bizimki napalım sağlıklı olsun ben başka bişey istemiyorum almasın zaten kilo napcak benim gibi olupta delikafadulden
sen çorbalarını ne güzel bol vitaminli yapıyosun gerekli özeni gösterip iyi besliyosun onlar ihtiyaçları kadar yiyolar bizde çook savaştık yemedi kaçtı anlattığın herşeyi bizimkide yaptıı hala da yapıyo ben artık zorlamıyorum canı istedimi yediriyorum yoksa durruyo acıkana kadar biz onları düzene sokamıyoruz malesef onlar bizi sokuyo bu modellerde böyle napcan

kızlar muhallebinizi sütlemi yapıyrsunuz.ben suyla yapıyordum.bir arkadaşım sütle yap hiçbirşey olmaz dedi...
bugün denemeyi düşünüyorum

ayçacım ben 250 cclik cezvem war onda yapıyorum yarısına süt yarısına su koyuyorum 2 tatlı kaşığından biraz az nişastayla yapıyorum pişince meyve ezip (muz yada haşlanmış balkabağı) pekmez koyup bazende 2 cicibebe koyup yediriyorum
ama bu akşam bide pirinç unu ve suyla yapıp pişince içine devammaması koyup yapıcam merak ettim nasıl olucaanı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…