Bugün menüde ne var?

scapula

2 yavrulu anne
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
1.359
2
klasik bir konu ama bizede lazim böyle bir baslik..ana basligin icinde konu kaybolup gidiyor,tekrar tekrar yaziyoruz soruyoruz..hem zamanla menüde degisiyor..

bizim bu sabah klasik kahvaltimiz
yumurta sarisi
biskuvi
peynir
cok azcik ezilmis badem
bebek cayiyla islatim

ara ögün elma püresi(cam rende buldum artik kendim yapiyorum)

ispanakli havuclu zeytn yagli tarhana

yogurt

bizim de bugünkü menümüz:
sabah çavdarlı mısırlı kahvaltısına peynir yumurta sarısı
öğlen sebzeli et sulu çorba
ikindi 1elma püresi yarımportakal suyu
yoğurt
akşam 8 tahıllı maması yoğurtla(koyu oldu bitirmedi)
az önce emdi mamasını yedi uyudu
aşılarımız olduğu için bugün biraz düzensizdi

arkadaşlar siz kahvaltıya başlamışsınız.bizim dr. en son kahvaltıyı ekleyin dedi.7. ayda falan.meyva suyu-püresi çorba yoğurt muhallebi kahvaltı olacakmış.bunları 1er hafta azdan çoğa arttırarak eklicekmişiz yani..biz de başlayalım artık dimi?

benim kizima narenciyeler alerji yapti,denedik olmadi sen ne zamandir veriyorsun tanyeri?

daha gec kalma bence..

biz sabah kahvaltıda 6 cicibebe 1tatlı kaşığı pekmez, labne peynir ve ceviz 2ölçek formül mamayla yedi öğlen muzlu muhallebi 1yerli muzu yiyo içinde ikindi bi kase havuçlu patatesli pirinçli çorba ve 1tane elma yedi akşamada çorba veririm büyük ihtimal yarına kalmasını istemiyorum çöpe dökmekten nefret ediyorum

kahvaltımız 60 cc mama tahıllı karışımıyla peynir ve yumurta karışımıyla
bu saat oldu daha bişey yemedi uyanınca çorba yiiicek inş

benim kizima narenciyeler alerji yapti,denedik olmadi sen ne zamandir veriyorsun tanyeri?

yasemincim biz 5 aylıkken filan wermeye bşladık pişik yapar diye korktum az werdim bişey olmadı mandalina werdik portakalı ilk werdim ondada bişey olmadı maşallah
bizi nar kabız yapmıştı bi daha denemedim ama wermek istiyorum

ben bugün tavuk suyuna sebzeli sehriyeli corba yapmayi düsünüyorum..icine havuc,patates atarim..kabakta olsa iyi olurdu ama burda pazar günü tüm marketler kapali oluyor,tüm gün..gelde türkiyeyi arama ah memleketim ah..

3 hafta kadar önce bende denedim pisik yapti oyüzden vazgectim biz yerken istiyor kiyamiyorum azcik veriyorum.

sabah,kahvaltı
öğlen, milupanın çorbalarından karışım ve yoğurt,
ikindi pirinç unu,
akşam çorba tarhana,
gece de iyi geceler maması yada muhallebi,
tabi 1 öğünde meyve ve başka bişeyde verebilirim ama sıtandart hep böyle bizim sedec çorbaların çeşidi değişiyor yemekleri yada püre yapıyorum..

ya bebekler bunların hepsını yıyorlarmı bızımkı yemıyor ogunler ne kdar ölcude oluyor onlarıda yazın bacılar

bende yazayım bari ... gece boyunca anne suttu emdı ıkı kerede gece maması ıkı seferınde de 90 cc
sonra sabaha kadar deniz meme . (cok huysuz bu aradagecelerı) sabahta benı emdı uyudu 12 gıbı daha sonra kalktı elma puresı yaptım ıcıne tuzu alınmış peynır ve bı cay kasıgı pekmez koydum yarısından azını yedı zorlaaa o da az evvelde uyudu benı emıp ama az emdı tatlı nıyetıne ...
kalkınca ne verıcegımı bılmıyorm en ıyısı corba yapayım tarhana ancak 60 cc yer onuda sonra aralarda yıne emer daha sonrasını bılmıyorum

nasıl alısıcak onuda bılmıyorum agzını kapatıyor kesınlıkle acmıyor ınatcı

ben bu sabah sadece mamayla ıslatılmış cicibebe yedirdim koca bi çanak içine başka bişey koymadım çünkü paşam sevmiyo sadeyi iyi yiyor öğlen yine muzlu muhallebi yedi koca çanak yine şimdi mix bi çorba yaptım ıspanak havuç patates pirinçli kalkınca onu yedircem ama rengi çok kötü yav kendim asla yemem onu ama sağlıklı hem doğaç bunu bilmiyo demi ama :) yatarkende 8 tahıllı kaşık maması veririm büyük ihtimal içine elma koyup

ya bebekler bunların hepsını yıyorlarmı bızımkı yemıyor ogunler ne kdar ölcude oluyor onlarıda yazın bacılar

denizcim benimki emmediği için sadece ek gıda yiyo o yüzden ölçülerimiz bizim büyük sadece gece formül mama yedirebiliyorum onuda farketmediği için içiyo o da 180cc vardır sizinki gibi mesela bi ölçü vereyim sana sabah 8 cicibebe ve 2 ölçek formül mamayı yiyo bir çorba kasesi kadar anlıcan

kızlar mrhaba
Ada çok iştahsız bu gün yanlız kahvaltısını yaptı ve 2 kere emdi
uyudu
uyanınca menüsü şöyle
mercimek çorbası havuçlu ve patatesli
muz yatmadanda maması arada da emicek tabii
benim niyetim bunları yedirmek amma
Ada hanım yermi bilmem
inş. yer
hepinize bol iştahlı öğünler mucxxxx

kizimi uyaninca emzirdim
gec vakit kahvalti yaptik
1 yumurta sarisi
1 tatli kasigi peynir
5 biskuvi
ihlamur

ögleden sonra
1 kavanoz elmali armutlu meyve püresi(disardaydik)

gelince emdi uyudu

simdi ocakta yemegi var
1 adet patates kücük
1 adet havuc
1\3 kabak
tel sehriye
zeytin yagi
1 köftelik kiyma

tekrar acikirsa muhallebi

arala tarhana corbası yapmıstım ıcıne arpa sehrıyede attım pışınce uyandı ıcıne bıraz ekmek içi parcaladım koydum ama cokkk az onu yedı uzerıne ev yapımı yogurt yedı azcık pekmez koydum tatlı olunca daha cok ıstahlı yıyor dıye onuda yedı . hayret ettım..
sonra ne kadar zaman gectı bılmıyorum bıraz uyudu 20 dk fln kalkınca bal kabaklı ve patateslı corba yedırdım . aralarda hep emdı artk süt kalmadı yavrumun dişleri mahfedıyor onu yaa delı gıbı davranmaya başladı memeın ucunu koparıcak neredeyse.
bıraz mandalına emdı bı ara.
yıne uyuyor sımdı kalkınca mama yapıcam gecede emıp yatar

Son düzenleme:
kızlar yaptıgınız gunluk menulerunızı mıktarı ve acıklamalı olarak yazarsanuız sevınırım ne yapacagımı bılmıyorum ben çesıt bakımından ıı olur benım bebegım 5 ay 20 gunluk suan meyve verıyorum ve sütlü ballı irmiklı muhallebı verıyorum kahvaltıda ne ile başlayacagımı bılmıyorum sız tecrubelı anneler bana yardımcı olun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…