Bugün menüde ne var?

bizimde iştahımız azaldı malesef yoğurdu seviyo diye çorbalarına yoğurt koyup yediriyoruz
kahvaltımız hep aynı yumurta (2 3 günde 1) cicibebe pekmez çavdarlı mısırlı mamasıyla
sonra suyla veya ıhlamurla peynir
çorba yoğurt muhallebi hep aynı
akşamları yarım portakal suyu sıkıp içine vitaminini koyuyorum öyle içiyo bakalım ne zaman sıkılcak

ben bazen tarhana ıcınde havuc olan bazen karısık sebzelerden corba yapıyorum ıcıne bazen pırınc bazen bulgur bazen arpa atıyorum.
ıkı gun oncekı corbasında brokolı vardı havuc pırasa fln bu tur sebzeler atıyorum

aynen bende senin ngibi yapıyorum.bugün brokoli,havuç ,patates,makarna ve irmik koydum.mayaladığım yoğurduyla karıştırdım..

ıhlamurla ıslatılmış kahvaltısından az yedi
ıhlamurla peynirinden az daha yedi 1 saat sonra :)
tarhana pişirdim ekmek doğradım kıyma kavurup koydum onu sewerek yedi
aşure yapmıştık onunda tadına baktı bu arada :)
meyvesi yoğurdu hazır uykusundan uyanmasını bekliyor
akşamda muhallebi yicek inşaallah

CANIM BEN TAM 2 AY ÇEKTİM BUNU NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM YA DR.GÖTÜRDÜK BİŞEY ÇIKMADIDA AMA BEN VE KIZIM ÇOK YIPRANDIK BEN ÇOK ASABİLEŞTİM Hİ Ç BİRŞEY YEMEDİĞİ İÇİN HEP MIZMIZ AĞLIYORDU GECELERİDE AYNI ŞEKİLDE VE BUYÜZDEN KZIMA SİNİRLENİYOR ÇOK KIZIYORDUM BAĞIRIYORDUM ARTIK SÖYLENİYORDUM VALLA ÇOK ZOR GERÇEKTEN HERKES KAÇ ML ...DEN BAHSEDER BENİM KIZIM EMMİYORDA SU BİLE İÇMİYORDU YANİ DÜŞÜN 2 KAŞIĞA HASRET KALMIŞTIM AMA ŞİMDİLERDE İSE İYİ SANA TAVSİYEM ZİNKO DİYE BİR İLAÇ VAR YADA ÇİNKO YETMEZLİĞİ ADINDA BAŞKA ŞURUPLARDA ALABİLİRSİN BENİM KIZIM HEP BU TÜR İLAÇ KULLANDI DR.DA TAVSİYE ETTİ KAÇ DR.GÖTÜRDÜYSEM HEPSİ.:asigim:

valla karamsarcıgım bagırsanda çagrırsanda anlamıyorlarrrr.. oyuzden boşuna yanı. valla bıızm evde se bıraz yukselsın aral hemen garıp garıp bakıyor korkuyor allahtan sabır etmeyı ogrendım ben eşım cok sabırlıdır kayınvalıdemde onlarda yanımda guc oluyorlar..
bırde mıllet kac ml den bahsederken yazmıssın canım bnm bızde cok cektık hala cekıyoruz 90 cc mama emoyor gecelerı . yada 60 cok nadr 120 oluyor .. ve uzun suredır boyle dr 140 150 verın dıyor almıyorkı hep ziyan oluyor bızımkıler

sabırlı olcaz napalım

Benim miniğinde dişi çıktı kızlar.erken çıktı sanırım

3 gündür ardabeyde ağzında tutyor verdiklerimi karşısında elimde kaşık saatlerce bekliyorum yutmasını.okadar zormuşki bu ek gıda dönemi.sadece emerken ne kolaydı.dişindendir umarım böyle giderse çok zor olacak yaa...
Bu arada kızlar bana çok acil pirinç unundan muhallabi nasıl yapılıyor yazarmısınız.ölçüleriyle beraber..pirinç unu aldım bugün nasıl yapılacağını bilmiyorum...süt vermediğimiz için suyla mı yapıcam

ayça 'cığım tebrik ederim.dişiniz hayırlı olsun!!! bi iyi haberde benden benim arda mın da pırtlamak üzere dişi epey kabarmış,bugün yarın bekliyorum.hiçte erken değil 7 ile 12 arası deniyor ee bizimkilerde 6,5 oldular dimi ya. .pirinç unu mamaya gelince bu konuda herkesin bi fikri vardır ama sen kendin bulacaksın doğruyu..şöyle ilk önce verilen ölçüye göre yapacaksın ya çok yada az gelecek arda ya onun için değiştireceksin.ben göz kararı yapıyorum küçük bi cezvenin içide sanırım üç fincan süte bir yemek kaşığı p.unu koyuyorum çok az şeker atıyorum(yada pekmez)..kıvamlı tok görünüyor.sütle yapıyorum çünkü süt işlem görünce sorun yaratmıyor.sadece inek sütünü direk verilmiyor yaşına kadar.için rahat olsun.yaa çk uzun oldu galiba ...afiyet olsun arda'ya

çok sağol canım
ilgine teşekkürler
hemen yapıyorum
adaşımızı öpüyorum

ben pirinç unu muhallebisini suyla yapıyorum.1çay bardağı su,1 tatlı kaşığı pirinç unu.içine ya 3 ölçek mama yada 1tatlı kaşığı pekmez koyuyorum.

dün akşam az süt su nişastayla pelte yaptım kızıma içine pekmez 2 cicibebe ve yarım muz koydum 75 cc kadar yedii iyi değişiklik oldu bizede

aycaaa kızz dışınız cıkmışş bu topıge yazdıgın ıcın yenı gordummm hazıran annelerı buraya topıgıne yazsana bacım hepımız kutlayalım :) hayırlı ugurlu olsunnnn

bırde ben ck nadıren pırıncunu muhallebısı verıyorum onuda mılupanınkınden aldım pırt hemen suyla hazırlıyorsunn .. arada verdıgım ıcın bu sekıld eyapıyorum ben tadıda cok guzelll esimde bende arada tırtıklıyoruzz hehehehhee

evet canım ama benim yerimde olsan inanki çok zor benim kızım geceleri kaşıkla ağzını ben açtırarak zorla içiyor oda çay kaşığıla sulu biberon maması döküldü dökülecek eğile eğile beşin içine belim kopuyor gecenin bi yarıdsı saat başı 3 çay kaşığı yetiyormuş gece sadece 20 ml buluyor böyle.uyumuyorda açlıktan hep mızmız oyunda oynamaz aç olduğu için kaçmak için poposunu kullanır kaçığı gördüğü an başlar popoyu kaldırıp tepeye kaçmaya ona çare bulduysan bu seferde başını sağa sola onuda tuttun ağzını hadi oda m buseferde ağzını açmamakta direnir ki ben artık zorla açtırırım ve koyarım ağzına sonrada en acımasız yanı yutmaz...............................................................................................hemde yarım saat yarım saat düşün ve en sonunda o küçücük lokma olur tükrükle bir okka bakar olmuyo böyle ya puğkurur yada gerilip ağzından akıtır oda olmazsa sağına dönüp ağzını açıverir...anladın mı canım şimdi benim neden ozmanlar bu kadar asabileştiğimi her öğünde her gün her gece 2 ay hiç bir lokma sokmadı kilo almadan geldik suyu bile çay kaşığıyla zorla verdim onu bile içmek istemedi...ama ben ilk defa yaşadım böyle bir şey sonradan alıştım ve sabıretmeyi zaten biliyordum ama bebeğimin aç kalmasına sabredemiyordum onada alıştım...artık ısrarcı değilim hiç umursmamaya çalışıyorum benim kuzum dün akşam yerdi bugün akşama kadar onunla durur onca kişi ve zorlamalara ilgiye şevkate ve oyuncakalara rağmen yemezdi ertesi günün öğlenine kadar ...geceleri zaten hiç yoktu işte buyüzdende hep huysuzdu aç yemiyordu aç olunca ne yapacak ağlayacak ama veriyoruz yok.her yöntem dendim.bardakla elle tabakla ağzına dayadım çorbaları başka mamalar başka markalı mamalar kendim çeşitli çorblaar yeemek suları olmadı yürüteçte oturduğu yerde beşikte uykuda olmadı......sevmedi birini bile.canım gerçekten ARAL da bu kadar inatçı akismiydi eğer öyle ise sen iyi dayanmışsın ben kıyamadım kuzumun aç kalmasına psikolojimi ta etkiledi yani düşün ne kadar pimpirikliyim...ben tek başımaydım ve sonra k.valdemlere gittik aç kalmaya başlayın k.pederim oyun yapıyordu evdeki vazoları süs eşyalarını getiriyoruk yesin artık diye.

Son düzenleme:
ben bugün kizima balik verdim,severek yedi öle fazla degildi..
ben 8 aylikken balik verilir diye biliyorum türkiyedeki doktorlar ne diyor bilmem,benim kzim 7 ayi doldurdu sorun olmaz sanirim..tarhanaya katip verdim..önce firinda bizimkilerle pisirdim,ayikladim tarhanaya kattim..balik cupraydi..

Cevizi bebişlere nasıl veriyorsunuz ? Benim kızım 6 aylık oldu kahvaltılara ve sebze çorbalarına başladık. Meyvelere ise 4.ayda geçmiştik. Anne sütünede devam ediyoruz. Yoğurdu da evde mayalayıp veriyorum. Ama her anne gibi yedikleri az gelebilir diye endişeleniyorum. Mesela kayısı ve cevizi hiç denemedik. Nasıl verebilirim deneyenlerden cevap bekliyorum...

aslıcımmm ceviz için daha erken olabilir bende henüz başlamadım önümüzdeki ay düşünüyorum robottan geçirip kahvaltısına koyucam önümüzdeki ay tahin ve cevize başlamak istiyorum hep aynı kahvaltımız sıkıldık artık
kayısıyıda gün kurusu almıştık biz onu kaynatıp ayva elmayla filan suyunu içiriyoruzz bide ben bu aralar sık sık ıhlamur karanfil kaynatıp içiriyorum mandalina portakal suyu filanda içiyo haftasonuda kivi vericem dirençli maşallah hasta olmadık henüz inşallah olmaz ya kuzucum

karamsarcım senin yaşadıkların kadar olmasada bende yaşıyorum aynı şeyleri.seni çok iyi anlıyorum.dediğim gibi senin dediğin kadar olmadığı halde benim bile psikolojim bozulmak üzere...
önceleri ağzını zor açıyordu,bir kaşıkla ağzını açıp,diğeriyle çorbayı veriyordum.bugünlerdede ağzında tutuyor.karşısında eryip gidiyorum.allahım bana sabır ver demekten başka elimden birşey gelmiyor.en azından kahvaltısını ve yoğurdunu severek yiyor onlara seviniyoum..birkaç gündür emmekte istemiyor...bağırıp çağırıyor.bende sağıp veriyorum
çok zor ya yemeyen çocuk gerçekten çok zor...allah seninde yardımcın olsun canım

bebeğinin iştahsızlığı yüzünden tek aklını kaçıran ben değilmişim demek ki......sabahtan akşama kadar mutfaktayım.yap-dök,yap-dök,yap-dök.........bütün gün aynı.tek bir öğünümüz kavgasız geçmiyor.anne baba maymun olduk valla.yemiyor,ağzında tutuyor,tükürüyor,yanlışlıkla yutturduğumu da iade ediyor.of ooooooooooooooooooooffffffffffff..........bugün aşı olduk bir de....önümüzdek bir hafta iyice coşacak benimki şimdi............

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…