Bugün menüde ne var?

benım oglum suyu fecı sevıyor ozellıkle bardaktan ıcmeye bayılıyorrr . elımızde bardagı gordugu an atlıyor 1 aydır fln bardaktan su ıcıyor normal bardakla. ama anne sutu verdgım ıcın cok vermıyorum bardagın dıbıne koyuyorum onu ıcıyor . gunde 3-5 kez

bu arada Aral ın pazar menusu şoyleydi... :

sabah kahvaltı pırınclı mısırlı portakallının ıcıne bı cay kasıgı pekmekz bı tatlı kasgı peynır
ara ogun mamasını emdı ben uyuyordum babaannası vermış sagolsun
daha sonra benı emdı az
ogleden sonra etlı sebze corbası ıcınde ıspanak patates havuç maydonoz olan
sonra yıne denız meme
daha sonra bız dışarı cıktık (bugun meyve yemedı )
babaannesı corbasından ermış sonra yıne acıkınca mamasını emmış ben gelınce benı emdı
saat 22,10 da uyudu azgınım yaramazım

bizim dünkü menümüz şöyleydi kızlar :
kahvaltı çavdarlı mısırlı mamasının içine 4 cicbebe ve pekmez
sonra 1 kutu labne suyla birlikte :)
öğle sebzeli çorba ekmek doğradım içine
ikindi elma püresi nar suyu ile ama 8 10 kaşık anca yedi meyve yemiyo pek bu aralar
akşam tarhana çorbası ekmekle
yatsı :) yoğurdunu yedi gece mamasıyla birlikte
yatarken mamasını içti gecede uyandı durdu sabbaha kadar emdi :KK43:

maşallah bebişlere..sağlıklı bebişler olurlar ,annelerini üzmeden binbir emekle hazırlanan yemeklerini yerler inşallah
biz henüz kahvaltıya başlamadık.hergün mayaladığım (250ml sütten)yoğurdu veriyorum.1patates 1havuç,ıspanak,pirinçten oluşan sebze çorbası.bazen içine mercimek,bazen buılgur,irmik ve kıyma.elma armut püüresi,kivi,mandilna ve havuç suyu...
binbir oyunla yiyor bunları.eşim oynatıp dikkatini çekiyor.bende ağzını açık bulduğum an koyuyorum.sizce kahvaltıya başlamalımıyım.bende kahvaltıya 7.ay geçildiğini duymuştum.doktorumuz suyuda içtiği kadar ver dedi....

meyve yemiyo yaa doğru dürüst kaç gündür akşam çok üstüste biniyo ondanmıdır bilmem :KK43:
ayçacım yawaş yawaş başlayabilirsin kahvaltıya tadını alcak kadar yumurta sarısı peynir ver dönüşümlü olarak 7 aylık olunca artık tamamen geçersin ardada büyüdü artık
suyu bizde içtiği kadar weriyoruz özellikle kahvaltıda peynirini suyla birlikte yemeyi seviyo bn evde olunca rezene ıhlamur filan weriyorum öylede yiyo :nazar:
sebze çorbasını hep aynı yaptığımızı farkettim bende artık kereviz filanda koymam lazım galiba değişiklik olsun bide etide daha sık koymam lazım galiba çook seyrek weriyoruz
biz yemeğe oturunca ne yersek ondanda weriyorum ağzına yoksa bakıyo öyle yawrum öyle çook tuzlu baharatlı olmuyo sonuçta ve doyumluk değil werdiklerimiz tadımlık ama turşuyla dişlerini kaşımayı seviyo bazen salataık yada havuç turşusu da weriyoruz :KK70:

ya bize 2 damla portakal bile pisik yapiyo
brokoli veren oldumu kizlar???
bu arada su veriyormusunuz günlük ne kadar???

ben ilk brokoli yedirmiştim buharda pişirirdim güzelce ezip yoğurtla karıştırdım oğlum çok sevmişti.

bende bugün çorbasına brokoli koydumıspanak pırasa havuç ve patatesle birlikte.pişiyor bakalım umarım yer

kızlar bişi sorucamm,tavuk suyu veya tavuk veren varmı aranızda?.......

unutmuşum birde, mercimek çorbası içince yüzünde kabarmalar oldu sizde de benzer durumlar oldumu.hepinize teşekkürler şimdiden......:)))

ardammcım ben kendimize tavuk pişirince ayırıyorum kızımnda çorbasına koyuyorum kıymada werdim biz yerken etde weriyorum ne bulsam veriyorum :KK70:
bizimki düüüüünnnnnnn kahvaltısın sevmedi yemedi 5 6 kaşık anca
uyudu uyandı peynirini yedi 20 gr.suyla birlikte
elma püresi mandalinasuyuyla birlikte
yoğurt çorbası ekmekle birlikte
yoğurt
muzlu muhallebi
yatarkende mama içti
geceleri sık uyanmaya devam ediyo ne zaman düzene girer bilmiyorm hayırlısı
ardamm mercimek çorbası yeşil de içiyo kırmızıda bizde kızarıklık filan olmadı
brokolide veriyoruz biz hemen her sebze çorbasında war soğanda koymaya başlamış annem brüksel lahanası denicektim enginar bide bulamadaım markette artık bulunca vericem :nazar::nazar::nazar::nazar:

tanyericim maşallah ufaklığa yaa...ben yeni başladım ama fena gitmiyor.kahvaltı da milupa 8 tahıllı lapne peynir tam yumurta sarısı ve pekmez severek yiyor...öglen havuç patates ıspanak çorbası yanında yogurt.akşam üstü meyve püresi gece bazen muhallebi kapanış 22:00 sonra sabaha kadar emiş ...:)) tavuk için dr muz 7.ay dedi hatta tavuk suyu bile önermedi o yüzden sordum....

tanyericim maşallah ufaklığa yaa...ben yeni başladım ama fena gitmiyor.kahvaltı da milupa 8 tahıllı lapne peynir tam yumurta sarısı ve pekmez severek yiyor...öglen havuç patates ıspanak çorbası yanında yogurt.akşam üstü meyve püresi gece bazen muhallebi kapanış 22:00 sonra sabaha kadar emiş ...:)) tavuk için dr muz 7.ay dedi hatta tavuk suyu bile önermedi o yüzden sordum....

bu yazdığın kahvaltılıkları karıştırarakmı veriyorsun canım.
çorbayı hergün aynısınımı yapıyorsun,süzgeçtemi eziyorsun..
birde muhallebiyi senmi yapıyorsun yoksa hazırmı..

ayçacım ;evet kahvaltılıkları karıştırarak veriyorum. ayrıcatadıda öyle kötü olmuyor.(dr tavsiyesidir)çorbayıda havuç patates sabit olmak üzere hergün değişik bir mevsim sebzesi ekliyorum.bazn pirinç bazen mercimek atıyorum içine.tarhana veriyorum şimdi kıymalı yapıyorum birkez de şehriye yaptım domatesli (domates derindondurucudan tabii)severek yedi...bunları süzgeçten geçiriyorum .ama kıyma olunca blenderdan geçiriyorum..muhallebiyi sormuşsun canım onuda eveki pirinç ununda kendim yapıyorum.şeker yerine pekmez yada muz ekliyorum.ayrıca bu alt başlığıda çok faydalı buluyorum. bence dahasık yazmalıyız..çok öpüyorm seni de arda yı da...

domates suanda vermesen daha ıyı olur 1 yaşına kadar bebeklere cılek domates gıbı seylerın verılmemesı gerektıgını soyluyor dr lar

bızde yazalım gunluk öğün.. ;

sabah mılupa portakallı mısırlı kahvaltısınaa tuzu alınmış beyaz peynir, bır cay kasıgı pekmez ıkı tane etı cıcı bebe yada bır tane bazen hıc koymuyorum . 10 dakıka kaynamış ılımış suyla haızrlıyorum ılık verıyorum ben sogumasın dıye bazen altına sıcak su dolu baska bır kase koyup kahvaltısının oldugu kaseyı bu sıcak su dolu kaseye oturtuyorum sogumuyor kahvaltısı :))
ertesı gun bu karışıma yumurta sarısı verıyorum oeynırı cıkartıp ben hıc beraber vermıyorum peynırle o da ıyı bırsey deıl cunku..
sonra anne sutu emıyor
uyuyor daha sonra kaltıgında mesela dun bokolılı ıspanaklı pırınclı havuçlu corba yedı ocaktan ındırmeden cok az tereyagı yada saf zeytınyagı katıyorum 1 çay kaşıgı kadar.

aksama dogru anne sutu yada ev yogurdu veya meyve puresı .
ara ogun hem emzırıyorum ben ..
ara ara cok az su verıyorum

yalnız kızlar sız meyve suyu verıyormusunuz vben arala ıcıremıyorum ya bıberonla. kaşıkla başlıycam

benim oğlum da dün sabah kahvaltıda cicibebe peynir pekmez yedi ıhlamurla hazırladım.

öğleye doğru elma armut püresi yedi portakal suyuyla.portakal olmazsa yemiyo paşam:)

öğlen sebze çorbası et suyuna havuç patates karnıbahar brokoli pirinç irmikle yaptım.

akşam üzeri evde yaptığım yoğurt.

yatmadan muhallebi verdim biraz.
hala emziriyorum o yüzden akşamları çok nadir muhallebi veriyorum..

bende emzırdıgım ııcn cok nadır muhallebı yapıyorum ..
bende artık ıhlamurla ıslatıcam kahvaltısını kızlarr .. cok ıyı gelır ..

bende bugün formül mamayla ıslatılmış 7 cicibebe labne peynir ve pekmez kahvaltı verdim öğlen yoğurt yedi uyudu uyandı brokoli patates şehriye tavuk göğsü azcık tereyağlı çorba yedi meyve püresi vericem birazdan akşamda yine ya çorba yada muhallebi çünkü paşa muhallebiyi sevmiyo çorba manyağı:)

ben kahvaltida genelde ihlamur kullaniyorum,pekmezi tereddüt ederek veriyorum kahvaltiyi mamayla yaparsam süt var diye,biskuviyle yaparsam zaten sekerli diye katmakta tereddüt ediyorum..
sanirim yeni dislerimiz geliyor bugün istahi pek iyi degil kasigi isirmaya calisiyor,bugün ilk defa benide isirdi
bugün ispanakli yaptik yemegini...ben sebze bulmakta zorlaniyorum,kereviz filan gaz yapar diye cekiniyorum.. kizlar siz hangi sebzeleri veriyorsunuz??

Ben dün bir çorba yaptım içinde yok yoktu kabak,patates,havuç,brokoli,ıspanak,maydonoz sapı (daha yararlıymış) biraz bulgur ve zeytinyağı ama yemiyo napsam belki birazdan yer pes etmiycem

X