bugün daha fazla kaldıramadım...

Polisin geç gelmesi kötü de. Siz şikayetçi olmadıktan sonra polisin eşinize ne yapmasını bekliyodunuz anlamadım?
Aa bu karısını dövmüş deyip girişsinler mi brkliyodunuz. Gidin darp raporu alın elinizde bulunsun.

Ilginc, sen beni anla yok hayiir sen beni anla..boyle hayat mi gecer..ne olurdu kuzenini 2dk cay kahve yapip, ksr bakma ders calismam lazim, siz keyfinize bakin ben izninizi istiyim desen bunlarin hic biri olmazdi..

Hicbirimiz bayilmiyoruz biz gelinleri kiskanan, iftira, eziyet vb seyleri yapan eslerimizin ailelerini agirlamaya ama el mahkum napalim..agac kovugundan cikmadi bu adamlar

bence bir sans daha ver. bu cici surecte hamile kalirsin belki.... sonra cocuk olur sikilinca kavgaya devam bukadar utanc yetmez birazda cocugunun gozunun onunde dayak yersin. hem cocugu kahredersin hem kendini... ama pardon sen kocani seviyorsun bosanmak kolaymı ? sen affedicisin zaten. sonra cocuk buyur gurultu patirti arada oda babasindan dayak nasibini alir.... kahrolursun kahredersinnnnn ama pardon sen kocani seviyorsun. bu devirde bosanmak kolaymi ?

Madem sikayetci olmayacan niye cagrdn polisleri kac guzelim kurtar kendini hayat cok guzel boyleleri icin uzulmeye kendini yipratmaya degmeyecek kadar guzel. Gec kalmis sayilmazsn kendine guzel bi hayat kur kavgasiz ve stressiz

Ben bu adamın tavırlarını beğenmedim zorla o ne istiyorsa olacak ve yapılacak birde gelen kuzeni bunun için huzur bozmaya değer mi şiddet, kavga
bence bu böyle devam eder zaten daha ,öncedende bunların işareti varmış , ama nedense kadınlar hareketten çok aşk önemli onlar için , sonra böyle hareketlere maruz kalıyorlar eşin epey saygısız ....ve sizi sürekli üzecek gibi artık ileriye dönük bu adam beni daha çok üzecekse ...deyip ona göre karar verin ...
adam belkide bunları sürekli yaşıyordur????
artık tak etmiştir belkide.
evin içinde ne yaşandıgını kimse net bilemez.. adamla konuşsak adama haklı diyeceğiz bence.

dayak yemişsin daha ötesi var mı.o iş bitmiş zaten. gerisini okumadım bile...

çok merak ediyorum bana buna sen neden olmuşsun diyen arkadaşlar bu lafları söylerken kendilerini hiç benim yerime koydular mı. Ben kolay birisi olduğumu söylemedim evet bende zor bir insanım. Evlenmekle ve hatta belki kocama sevgililik için evet dediğim güne pişmanım şu anda. etrfımdaki insanların bana ne olarak bakacağı konusunu zerre umursamıyorum. umursasaydım polisi aramazdım. kavga anında okadar ses gürültü oldu bunlardan utanırdım . kocam aşağıda bekleyelim yukarı kadar çıkmasınlar rezil olmayalım dediğinde ben hayır gelicekler yukarıya demezdim. ayrıca eve çocuk değiller. ses yapıosunuz dediğimde onlara çocuk muamelesi yapmış olmazmıyım. kocamın derdi evde yemek te yemek ise bana başta deseydi yemeği yer çıkarız biz diye. burda kocamın beni düşünmediğini bir tek ben mi düşünüyorum. cumar cumartesi iki gün şehir dışından akrabası geldiği için ful onlarla takıldık. bir gün kendime zaman ayırmaya hakkım yok mu benim.ayrıca ben başörtülüyüm arkadaşlar. elbette eve bir misafir geldiğinde kıyafetime çeki düzen vermem gerek. öyle herkezin yanında uzanıp yatamam ben kimse kusura bakmasın. bu nedenle ztn eşimin ailsei konusunda sıkıntı çekiyorum. bir gelp gece yarılarına kadar gitmek bilmedikleri için. ve ben onlardan hiç bir karşılık görmediğim halde kocamın benden deli gibi ağırlmamı beklediği için bu bir günlük ricayı kabul etmeliydi. bana 3 haftadır önümüzdeki haftada dahil yatıya misafir ayarlıo benim fikirlerimi önemsemedn. insanlar benim sınavımı kocamdan daha çok düşündüklerinden kızın sınavı var gelmeyelim diyolar. siz hayatıunızda hiç mi zor ve stresli zamanlar yaşamadınız annenize babanıza karşı sert davranmadınız. onlar sizi hemn dövdülermi. siz onları tahrik mi ettinizde bu dayağı hakettiniz. bir kadının ağzından bunların çıkması ne kadar acı. ben şu halime üzülürken ağlarken bunları duymak beni daha da mahvetti...

Bu nasıl evlilik ya? Saygı yok sevgi yok küfürler hakaretler... Evlilik değil meydan savaşı...

Evlilikten ne hayal ettiniz anlamadım elin adamı baban veya annen gibi poh pohlayacak şımartacak mı sandın? Erkekler çok duyarsız bazende duygusuz olabiliyor ne sandınız pembe aşk romanı mı?

Kocayı dinlesek belki hak vereceğiz diyenler olmuş,peehhh! " Şiddete hayır" diyen hanımlar nerede? Senin de hataların olabilir fakat bunun sonucu dayak olmamalıydı.Evet kızıyorum sana hala o evde olduğun için...

Eşin pişman olsa kaç yazar? O morluklar geçse de kalbin,gururun ne olacak?

Çalışmıyorum... Eteğimde iki yasında bir kız çocuğu var. Senın yasadıklarını yasayayım basarım tekmeyi yeminle.

Ben dayağı asla haklı gösteremem
birbirinize ne saygılı nede uyumlusunuz ondandır evlilik için aşk yeterli değil

Kiymetli kardesim esinin seni dusunmedigini dusunuyorsan daha farkli yollarla kendini ifade etmelisin. Polise takindigin tavirdan goruyorum ki kendini ifade etmekte cok yanlis yollara basvuruyorsun. Polis senin ailen degil ki gel kizim sana siddet mi uygulayan bu adam mi diyip seni tutup kolundan karakola goturup israrla sikayet isteyecek? Yapma.... Cok yanlis bakiyorsun hayata. Biz o baktigin masum naif hayatta yasamiyoruz.
Ben sundan da cok eminim ki sen ayni polise davrandigin gibi o yanlis beklentilerin gibi esinden de cok yanlis beklentiler ve tutumlar icine girmissin. Evliliginiz tavsan daga kusmus dagin haberi olmamis tadinda yurumus. Sonrada birbirine saygisi anlayisi kalmayan bu evlilik dogmus.

Bak bende basortuluyum hatta siki tesetturluyum. Bize de misafir geliyor yatiya kaliyor gecelere kadar oturuyor. Dunyada yasayan tek basortulu siz degilsiniz.

Hayata bakis acilariniz ve insanlardan beklentileriniz konusunda kendinizi ifade etmeniz konusunda birilerinden saglam bi ders almaniz gerekiyor. Bosansaniz yeni bi evlilik yapsaniz dahi cok ciddi problemler yasayacagini dusunuyorum.

Zorlastirdiginiz icin zorlaniyorsunuz. Kolaylastirici olun. Biz buna iman ederiz degil mi.

Ya keşke çekilseydiniz odanıza o kuzeniyle otursaydı nolcaktı sanki.
Evlilik karşılıklı alttan almalarla anlayışlarla sürer.
O benim dediğim olsun sen benim dediğim olsun deyince sen tahrik edecek cümleler kullanınca o öfkesine yenilince sonuç buralara varıyor işte.
Üzüldüm açıkçası. Ama inan ki çok boş bi konu yüzünden iş buralara gelmiş.
Allah yardımcınız olsun.

kızlar okudum herkesin yorumunu şunları söylemek istiyorum. evet misafir sevmiyorum. ama buna rağmen eşim biri gelsinmi dediğinde hiç canım istemio bile olsa tmm gelsin derdim çünkü ilerde benimde ailemden biri gelmek ister diye düşünürüm hep. bu olayın benzerini oda yaşadı çalışmam gerekio dedi bir hafta sonu bende kardeşimi çağıriim ozaman dedim istemedi yok şimdi rahat edemem dedi işim bitince başbaşa beraber gezeriz dedi. o gün bu gündür bir daha o varken kardeşimi çağırmadım. benim ailemden uzaklaşmam sebebim o çünkü srekli onun ailesine gidiyoruz. misafir sevmememe rağmen ve ben ailemi 4 5 aydr evime çağırmamışken her hafta sonu nerdeyse onlarda olmamız garip değilmi yada babası geldiğinde nnerdeyse hergün bize gelin şirinliğine katlandıysam alttan almıyormuyum yeterince. haketmişsin diyen bir kaç arkadaş olmuş hiç bir kadın bunları yaşamayı haketmiyor. ne olursa olsun. bu zamana kadar bende burda dayak yiyen kadınlara kızıyordum boşan gitsin napıcaksın fln diye şu an da ben de aynı konuma düştüm ve bir tarafta eşim çok pişmanım diye karşımda ağlayıp beni affet derken diğer taraftan da bu gne kadar yaşadığım olayların artık travma olduğu ve nasıl affedebilirimki diye düşünüyorum.boşanma konusunda kararsızım çünkü buna güç gerek ama bizden bişey olucağına dair de bir inancım yok. dün o polisleri araramamın sebebi onları boşuna uğraştırmak fln değil eşimin benim ne kadar ciddi olduğumu anlaması içindi bir darp raporu almak istemiştim. ama gelen polisin benim o halimi görüpte bişey yoksa gidelim daha sırada çok olay var demesi grurumu daha çok incitti ve sikayetçi değilim dedim o yüzden. ne kadar ilgilenecekleri geldiklerinde bellii oldu yani. eşi abisi babası polis olanların şahsına ettiğim bir şey değil bu sadece daha müşkül durumda olsam kim bilir neler olurdu diyorum yoksa eşim kaçmadı bekledi onlarla konuşmak için.

Kendini hakli gostermek icin onceden bende kiziyordum dayak yiyenlere simdi o duruma dustum gibi seyler soylemeyin..

Sayet oyleyse bile iyi olmuş.Ben belki burada sert yorumlar yapiyorum ama başıma gelmeyecekmis gibi degil karakterime göre konusuyorum size ders olnustur yasamadiginiz konuda o sekilde atip tutmak
O polis olayindaysa bastan assa sacmaliyorsunuz ..
Esine ciddi oldugunu gostermek isteyip polis aramak ,gelince sikayet etmemek, neymis ilgili degillermis hem sikayetim yok deyip ,belge istemek..

şikayetci olsaydın madem polisler sen şikayetci olmadan sana ne belgesi verecekler?

sizin evlilikte biraz sabırlar tükenmiş gibi. inatlaşıyorsunuz başka bişey değil.

X