bugün daha fazla kaldıramadım...

Yediğiniz dayağa üzülmüyorsunuz da başkaları duydu diye mi üzülüyorsunuz?
Valla kusura bakmayın böyle affettim, dayanamadım vs derseniz daha çok dayak yersiniz.
İtiş kakışa bile müsade etmemeniz gerekirdi.

Evlendikten sonra egolarınaza devam edecekseniz bence evlenmeyin evlilik fedakarlıktır öyle tek yaşamaya benzemez
birde uyumluluk yok her 2nizdede bencilik mevcut , yetişkin olamamışsınız

Eşine söyleyecek söz yok ne kadar çileden çıkarsa çıksın şiddete başvurmamalıydı.
Sen de tahammül edilmesi kolay bir insan değilsin bunu kabullen olayların bu kadar büyümesine sebep olmuşsun.
Ayrıca madem o polisi aradın şikayetçi olacaktın gidip darp raporu alacaktın.

kızlar okudum herkesin yorumunu şunları söylemek istiyorum. evet misafir sevmiyorum. ama buna rağmen eşim biri gelsinmi dediğinde hiç canım istemio bile olsa tmm gelsin derdim çünkü ilerde benimde ailemden biri gelmek ister diye düşünürüm hep. bu olayın benzerini oda yaşadı çalışmam gerekio dedi bir hafta sonu bende kardeşimi çağıriim ozaman dedim istemedi yok şimdi rahat edemem dedi işim bitince başbaşa beraber gezeriz dedi. o gün bu gündür bir daha o varken kardeşimi çağırmadım. benim ailemden uzaklaşmam sebebim o çünkü srekli onun ailesine gidiyoruz. misafir sevmememe rağmen ve ben ailemi 4 5 aydr evime çağırmamışken her hafta sonu nerdeyse onlarda olmamız garip değilmi yada babası geldiğinde nnerdeyse hergün bize gelin şirinliğine katlandıysam alttan almıyormuyum yeterince. haketmişsin diyen bir kaç arkadaş olmuş hiç bir kadın bunları yaşamayı haketmiyor. ne olursa olsun. bu zamana kadar bende burda dayak yiyen kadınlara kızıyordum boşan gitsin napıcaksın fln diye şu an da ben de aynı konuma düştüm ve bir tarafta eşim çok pişmanım diye karşımda ağlayıp beni affet derken diğer taraftan da bu gne kadar yaşadığım olayların artık travma olduğu ve nasıl affedebilirimki diye düşünüyorum.boşanma konusunda kararsızım çünkü buna güç gerek ama bizden bişey olucağına dair de bir inancım yok. dün o polisleri araramamın sebebi onları boşuna uğraştırmak fln değil eşimin benim ne kadar ciddi olduğumu anlaması içindi bir darp raporu almak istemiştim. ama gelen polisin benim o halimi görüpte bişey yoksa gidelim daha sırada çok olay var demesi grurumu daha çok incitti ve sikayetçi değilim dedim o yüzden. ne kadar ilgilenecekleri geldiklerinde bellii oldu yani. eşi abisi babası polis olanların şahsına ettiğim bir şey değil bu sadece daha müşkül durumda olsam kim bilir neler olurdu diyorum yoksa eşim kaçmadı bekledi onlarla konuşmak için.

Ne sizin ne eşinizin nede evliliğinizin elle tutulur bir yanı kalmamış. Bu ilişkiyi siz bu hala getirmişsiniz. Daha evlenmeden önce birçok şeyi kabullenmişsiniz adamın size hiç bir saygısı kalmamış zaten. Siz seçimlerinizi yaşıyorsunuz. Alt tarafı kuzeni gelecek diye evi terk etmeyi düşünen adam arabayı da düşünmez. Çağırsaydın bi taksi gitseydin annene illa arabayla mı gitmen gerekiyor. Madem annenlere anlatmayacaktın taksiyle de gidebilirdin . Eşinin bu noktaya geleceğini biliyordun çünkü bu ilk değil sen zaten yaşadığın şiddeti normalleştirmişsin kabullenmişsin bugüne kadar. Gelen polisi gönderip bide laf söylüyorsun. Eşin tabi ki sütten çıkma ak kaşık değil hatanın büyüğü onda ama bunu çeken ve kışkırtıcı tutumlar sergileyen de sensin. Evlenme stresi sınav stres bilmem ne arkasına sığınacak bahane aramaya gerek yok seninde huyunun iyi olduğunu söyleyemiyeceğim. Zaten eve gidip ders çalışmak değilmiş amacın duş alıp yatmakmış. Gelen kişinin sana ne zararı olacaktı ki sen yine duş alıp yatsaydın. Kabul et sende zor bir insansın.

Merhaba kadınlar kulübü üyeleri. bugün hayatımın en zor gününü yaşadım. çok utandım ve çok onurum kırıldı. yapmama gerekenin ve yapmak istediğimin ne olduğunu bilmiyorum.
konu evli olduğum adam ve evliliğim. evleneli 1 buçuk yıl oldu. bundan öncede tam 6 sene beraberliğimiz olmuştu. sevgililik dönemi acı tatlı bitti. çok kavga ederdik ama sonuçta evlerimiz ayrı olduğundan telefonu kapatınca herşey biterdi. nişanlandık alışverişte burnumdan getirmişti bendim güya kadın olan stresli olan ama bana neler çektirdi. ozaman dahi katlandım ona olur dedim evlenince rahatlar fln. Evlendik sonunda ve bütün dünyam mahvooldu bence. sabrım onun sayesinde iyice azalmıştı. doğal olarak en ufak hareketine bile sinirlenir oldum. ve çabuk parlıyordum. sürekli kavga ediyorduk ve şiddeti çok büyüktü hep sonunda kriz geçirircesine oluyordum. ve bir kaç kezde kocam tarafından şiddet gördüm. dayak yedim yani tabiri caizse ama affettim onu hep affederim unuturum çünkü. bugün herşey normal başlamıştı. oy kullanmaya giderken arabayı ben sürüyordum bi kaç hareketime kızdı bağırdı çağırdı. orada bi kavga ettik ama sonra devam etmedi unuttuk akşama da. spor fln yaptık kardeşide vardı hatta yanımızda. iidi yani sorun yoktu. eve gelirken kuzeninin gelmek istediğini söyledi. benimde sınavım var bir ayım kaldı ve stres yaptım baya onun için kimseyi eve almak istemiyorum. bende ben evde sizin sesinizden rahatsız olurum sen onun evine git bizde buluşmayın dedim.
misafir ağırlamayı hiç sevmem ama nedense kocamın aileside (anne babasından ziyade aamcası oğulları fln ) evli olduğum günden beri bi ağırlanma modundalar. kocama baskı yapıyorum bu konuda hatta kavgalarımızın çoğu bu neden le çıkıyor. ama onun ailesinin özelliği bu diyede her haftasonumu onların istekleriyle geçirmek zorunda değilim. ben onun yüzünden kendi ailemden uzak kalıyorum yeri gelio o görüşmek istemediği için aileme karşı arada kalıyorum. ama onun ailesinde biri geldiğinde başkasının evinde bile kalıo olsalar kesinlikle bize gelmeliler bizde de kalmalılar ve hizmet etmeliyiz pohpohlamalıyız.
neyse biz bu konuda tartıştık bende en son o gelirse eve ben giderim dedim madem beni düşünmüosun dedim. eve geldim spor yaptığım için yorgundm uzanmakta istiyodum banyo yapıp yataıcam diye hayaller kurmuştum. hemen kuzenimde gelio dedi. ben marketteyken telefonla konusmus ne dediyse hemen çağırmış. sonra ben sinirlendim banyo yapıp gitmeye karar verdim. çıktım fln bu geldi hemen biz seni rahatsız etmeyiz ne olacak ki fin die bende beni başta düşünmüosun kötü bişey istemedm senden dedim. ki kavga başladı. bana sen düzgünce konuşulma hakkını kaybettin fln diip hakaretle karışık git fln dedi. mutfağın kapısını fln kapattı bende tabi konuşuyorum sinirlenince çeneme vurur benim. sonra arabayla anneme gidiyim eşim kuzeniiyle buluştu beede sıkılmayım diye geldim diim diye düşündüm gene bişey belli etmicektim yani. ben saçımı kutruturken birden batım çantamdan arabanın anahtarını alıo ben de onun kini cebime koydum geldi benim cebimden onu zorla almaya çalştı beni itekledi pantolonumu yırttı alabilmek için. bende ver dedim vermedi .ne zamn kavga etsek hemen arabanın anahtarlarına davranıo. sanki kaçırıcam ona göstermicem fln ... bende sinir oldum doğall olarak zorla almaya çalıştım tabi bu arada aileme karşı küfürler edio bu eve biri gellirse sunu yaparım bunu yaparım fln dio. acaip küfürler yani.o sırada kkuzeni aradı oda sora görüşelim dedi ama bana küfür ederek bununla uğraşıyorum fln dedi. bende sensin o diip ortalığı yıktım biraz. en sonunda bana resmen girişti boğazımı sıkıo yüzzüme vurdu bacağıma bildiğin dirsek fln attı gözü döndü resmen kurtarmaya çalıştım kenimi tokat fln attım ama nasıl yetsin gücüm. sonra bende polisi aradım ağlıyorum ama nasıl ağlıorum. ararken çok zoruma gitii ama bu duruma düşmek adresi fln verdim . bekliyorumki polis gelecek. polisi aradığımı görünce çekti salona gitti . bende odada bekledim. 1 saat bekledik bence gelen polis diil kuzeniydi kavgayı duyunca gelmiş bişeler oldu diye. beni sakinleştirmeye çalştı onunla konuştu fln.bana olur böle şeler fln dio aile arasında fln dio . ben bitti bu yetti fln diorum film kopuk kopuk bende ama böle konutuk. 2 saaat sonra polis geldi. ve gerçekten ihtiyacım olsa çoktan ölmüştüm heralde. geldi 3 kişi ee bişey yoksa biz gidelim daha sırada çok olay var fln dediler. bende şikayetçi değilim dedim. adama bana dayak olayıyla ilgili bi belge veremezmisiniz gln dedim onun içn şikayetçi olmak gerekiomuş. nese deim. giderken yaşlı olan beyfendi gel dedi. bidaa yok tmm mı dedi gitti. ne anladım bu işten. öyle şimdi skinleştim ama ne yapmam gerek bilmiyorum. gene affetsem hep affediyorum olacak. boşansam buna gücüm varmı bilmiyorum. ama bu kadar boş olaydan bunları yaşıosam kimbilir daha neler olur. kuzeninin duyması polisler fln gururum gerçekten de öok kırıldı kendimi çok kötü hissediyorum. aileme o lafları eden adamı affedersem nolur ki bunlar bir değiş iki değil. yardım edin kızlar gerçekten çok kötüyüm...
Sen hemen bir çocuk yapki evliliğin tatlansın,kızım sen manyakmısın bu kadar şiddet hakaret ne ararsan var şikayetçi bile olmamışsın biz ne yapalım,sen kendin yapacaksın terkedeceksin hemen

eşinizde sizde evliliğin ne olduğunu bilmeyen insanlarsınız,istediğiniz kadar bahane sunabilirsiniz..misafir istememek ne demek ..eşinizin sırf kendi ailesiyle görüşme bencilliği ne demek..siz neden evlendiniz ki

bu olayı bu hale sen getirmişsin tabi eşinde şiddet uyguladıgı için masum deil ama resmen adamı çileden cıkarmıssın.. önce evliliğin bir evi paylaşmanın ne oldugunu öğren.. bencillikle bu iş yürümez.. gerci su saatten sonra ipler kopmus hiç yürümez.. yürüse de daha betri olur ortada ne saygı kalmıs ne güven ne sevgi..

dün o polisleri araramamın sebebi onları boşuna uğraştırmak fln değil eşimin benim ne kadar ciddi olduğumu anlaması içindi bir darp raporu almak istemiştim. ama gelen polisin benim o halimi görüpte bişey yoksa gidelim daha sırada çok olay var demesi grurumu daha çok incitti ve sikayetçi değilim dedim o yüzden. ne kadar ilgilenecekleri geldiklerinde bellii oldu yani.

kusura bakmayin ama bakis aciniz cok ilginc. Gururunuz yuzunden mi sikayetci olmadiniz? Allah askina yapmayin. Belli ki olmayacaktiniz zaten. Bir sinirle aramissiniz polisi. Darp raporu almak icin hastaneye gidilmeli bunu biliyorsunuz degil mi? Polis size bakip himmm surasi mor burasi kizarik dur bacim sana bir rapor yazayim hemen demez diyemez.

Son düzenleme:
kızlar okudum herkesin yorumunu şunları söylemek istiyorum. evet misafir sevmiyorum. ama buna rağmen eşim biri gelsinmi dediğinde hiç canım istemio bile olsa tmm gelsin derdim çünkü ilerde benimde ailemden biri gelmek ister diye düşünürüm hep. bu olayın benzerini oda yaşadı çalışmam gerekio dedi bir hafta sonu bende kardeşimi çağıriim ozaman dedim istemedi yok şimdi rahat edemem dedi işim bitince başbaşa beraber gezeriz dedi. o gün bu gündür bir daha o varken kardeşimi çağırmadım. benim ailemden uzaklaşmam sebebim o çünkü srekli onun ailesine gidiyoruz. misafir sevmememe rağmen ve ben ailemi 4 5 aydr evime çağırmamışken her hafta sonu nerdeyse onlarda olmamız garip değilmi yada babası geldiğinde nnerdeyse hergün bize gelin şirinliğine katlandıysam alttan almıyormuyum yeterince. haketmişsin diyen bir kaç arkadaş olmuş hiç bir kadın bunları yaşamayı haketmiyor. ne olursa olsun. bu zamana kadar bende burda dayak yiyen kadınlara kızıyordum boşan gitsin napıcaksın fln diye şu an da ben de aynı konuma düştüm ve bir tarafta eşim çok pişmanım diye karşımda ağlayıp beni affet derken diğer taraftan da bu gne kadar yaşadığım olayların artık travma olduğu ve nasıl affedebilirimki diye düşünüyorum.boşanma konusunda kararsızım çünkü buna güç gerek ama bizden bişey olucağına dair de bir inancım yok. dün o polisleri araramamın sebebi onları boşuna uğraştırmak fln değil eşimin benim ne kadar ciddi olduğumu anlaması içindi bir darp raporu almak istemiştim. ama gelen polisin benim o halimi görüpte bişey yoksa gidelim daha sırada çok olay var demesi grurumu daha çok incitti ve sikayetçi değilim dedim o yüzden. ne kadar ilgilenecekleri geldiklerinde bellii oldu yani. eşi abisi babası polis olanların şahsına ettiğim bir şey değil bu sadece daha müşkül durumda olsam kim bilir neler olurdu diyorum yoksa eşim kaçmadı bekledi onlarla konuşmak için.
Polisin tavrı için şikayet etmedim bahanesini bırakın lütfen.
Şikayetçi olmayacağınızı anlamışlar belli ki.
Polis darp raporu vermiyor darp raporunu hastaneden alıyorsunuz.
Ayrıca madem ölüm korkunuz var niçin hala o evdesiniz?

Sizin adiniza cok uzuldum ancak bu boyle surup gitmemeli
Misafir sevmiyorum ne demsk? Eşinizin ailesi elbette gelecek
Dayak şiddet cok cirkin ve assagilayici kavramlr. Unutmayın da zaten bunu

misafir istememnız çok haklı,sonuçta hizmet eden siz,kocanızda yardım etmıyor ise,bende istemem,lakın sızın asıl sorununuz ele rezil oldum,ve siz el için yaşayan boşanmayan bir bireysınız,muhtemelen ele güne karşı evlendınız,yoksa şiddet olan bir yerde asla durmaz sağlıklı bırı,hocalar bıle şiddet varsa anında boşanın der...

. Durumunuza çok üzüldüm ama sizin evliliğe bakış açınızı anlayamadım onun ailesini kabul etmezsem oda benim ailemi kabul etmez demeye gelmiş çocukça Düşünceler bunlar...Sizin ailenizle ,eşinizin ailesiyle kocaman bir aile olmalısınız.Eşinizle Güzelce konuşsaydınız siz odanızda ders çalışırken eşiniz bile bir Çay demleyebilirdi.Biraz daha Büyüyüp öyle evlenseydiniz keşke.Evlilik ,aile olmak kolay iş değildir.

Saygının olmadığı yerde sevgi de olmaz. Bu evlilik sanmıyorum yürümez. Şiddet bagirma çağırma küfür hersey var ayrılmak için neyi bekliyorsunuz.

boşanmak için bu adamın daha ne yapması lazım acaba..
neden kendinize karşı bu kadar saygısızsınız?

Sana daha önce şiddet uygulamış bir adamı bu kadar tahrik etmek neden ??
Misafir nedir, sen ders çalışırken pek ala bir çay demleyip içebilirlerdi, bu kadar büyütecek ne var ?
Tüm konularda görüyorum bir tutturmuşsunuz eşimin ailesi de ailesi, siz ailenizden uzak olabilirsiniz ama eşinizi de uzak olması için zorlayamazsınız, buna hakkınız yok.
Şiddetin başladığı yerde evlilik zaten bitmiştir benim için, ancak madem buna daha önce göz yumdunuz bari çileden çıkarıp üst üste dayak yemeyin. Kapınıza kadar polis gelmiş, şikayetçi olmayarak zaten adamı rahatlatmışsınız, anlattığınız kadar ileri bir seviyede dayakta çürük falan zaten vardır, şikayetçi ol, al bir rapor bitsin gitsin, nereye kadar çekilir böyle.

aynen ya boşanmak için daha ne olması lazım ben de anlayamadım ki.. sana kalkan o el bir kere kalkmış artık hep kalkacak.. şimdi gitmesen bile evden kocanı tehdit et. eğer bir daha bana el kaldırırsan beni bu evde bulamazsın yemin ederim de bu son olsun de gözünü korkut hiç değilse. ha buna rağmen tekrarlarsa işte o zaman vazgeçmeyecek demektir bu huyundan o zaman düşün kesin olarak ayrılmayı aileler devreye girsin ya da bu durumda, oturup dayak mı yicen her sinirlendiğinde kocan....

hak etmişsiniz diyen arkadaşlara katılmıyorum, ne olursa olsun dayak hak edilen bişey değildir, çok canına yettiyse çeker gidersin can yakmak neden :KK20:
ama siz çok fazla zorlamışsınız eşinizi, adam mutfaga gidip kapısını kapadıktan sonra daha da konuşmak, üstüne gitmek yanlış.
eşinizin gözünü korkutmaksa niyetiniz polisler geldiğinde şikayetçi olacaktınız, karakola gidip ifade verecekti o zaman korkardı gözü, böyle korkması için bi sebep yokki, adam odasından bile çıkmadı belki de.
sizin yerinizde olsam, elimi kolumu bağlayan bir çocuk faktörü de yokken giderim, bu adam değişmez, düzelmez belli. ya huyunu gidip dayak yememeye çalışacaksınız, ya da dayak yiyip rezillik yaşayıp unutacaksınız, seçim sizin.

vah vah tüh tüh çok üzüldük..
bize başka diyecek bişey bırakmamışsınız dayak yemeyi kendinize layık görüp hala o evde oturduğunuz için en fazla sizin için üzülebiliriz.
2 tane arabanız olduğuna göre durumlarınız da fena değil. boşanmayı neden düşünmüyorsunuz anlamadım.

X