bugün bebekler ne yedi?

kızlarrrrrr işte geldimmmm konumuza dönelim
ardanın iştahi maaşaalah ki daha iyi
sabah peynir vede meyveli muhallebi kahvaltı
öğlen kıymalı şehriyeli bulgurlu tarhana
akşam pirinçli şehriyeli yoğurt çorbası
yatmadan muhallebi

bugün arda sabah kahvaltıda yumurta vede meyveli muhallebili cicibebeli karışım yedi
öğlen tavuklu bol sebzeli bol tahıllı çorba
akşamda aynısi iel yoğurt
yatmadan muhallebi

bugün arda sabah kahvaltıda yumurta vede meyveli muhallebili cicibebeli karışım yedi
öğlen tavuklu bol sebzeli bol tahıllı çorba
akşamda aynısi iel yoğurt
yatmadan muhallebi

gizem cim anladığım kadarıyla sen iki kez çorba veriyorsun.ben sadece öğlen bir kase en iyi haliyle yiyor yani bir öğün çorba az mı?akşamda versem mi_?
akşamları yoğurt veriyorum genelde ama:uhm:
a.s.a.s.a.s.a.s.

uzun bi aradan sonra merhabalar kızlar
banyom tadilatta uğrayamıyorum pek

burağın maşallah keyfi yerinde iştahıda
sabahları cicibebesini 8taneye çıkardım
kahvaltı 8 tane cicibebe tam yumurta sarısı 1.5 y.kaşığı ballı tahıl karışımı 1 tatlı kaşığı pekmez 1 çay kaşığı kuşburnu marmelatı 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
öğle unla terbiye edilmiş mercimek ve pirinç çorbası
akşam yine aynı çorba ve yoğurt
emerek uyuyor

gizemcim ben de çorba veriyorum ama yemiyor..çok zor yedirmeye çalışıyorum.hazır mama veriyorum..biberonda..

annem zorla yedirdiğini söylüyor ama bir ay öncesine göre iştahında baya bi azalma var..diş mi çıkaracak aceba ne dersiniz...

aynı rida cım benimkide öyle
bugün yarım kase bile yemedi çorbasını ya ne yapacağımı şaşırıyorum
günde iki öğün çorba yediren anneler vallahi maşallah
bir akıl verin nedendir benim kızım böyledir???

ridacım diştendir bencede artık geliypor herhalde ilk diş çok zor inş siz kolay geçirirsiniz
selma canım hergün usuanmadan çorba vern ki alışsın ben yemiyo diye vazgeçmem genelde iki kere çora veryom eğer yoğurt yerse bi kere veriyom
canlarım alıştırmaya bağlıı bi kere arda b,beronla mama yemiyor yani ek gıdayı sadece kaşıkla yiyor ikincisi çorbaya alıştı mesela başta yoğurt çorbaıs yemiyodu ama ben illaki yemiyo diye vermekten vazgeçmedim zamanla alıştı
günden güne bile farkediyo iştahı ardanın bazı gün güzel yiyo beni üzmeden bazı gün çıldırıyorum bişiy yemiyo bugünde bişiy yemek istemiyodu sabah yumurta vede mama cicibebe meyve vs karışım
öğlen yeşil fasulye domates
kalkınca kıymalı sebzeli tahıllı çorba
akşam 2-3 kaşık yoğurt 2-3 kaşık muhallebi yedi banyo yaptı yattı

doğru söylüyorsun gizem cim ela bir ara baya iyiydi maşallah lıktı...ama sonra ne olduysa şu iki haftadır fena dün sevdiği çorbada yaptım yarım kase yedi akşam kalan kaseyi de bitirdi siz iki kase yedirirken benimki bir kase yiyor gibi bir durum var:KK43:((((((

arda sabah peynir vede elmalı muhallebili tereyağlı vs karışım
öğlen az dünden kalan sebze çorbası
akşam tavuklu patatesli şehriyeli pirinçli yoğurt çorbası
vede az muhallebi yuatarken

Afiyetler olsun fıstıklara...
Ben günde 2 kere,bazen de 3 kere veriyorum çorbayı.Sevdiği çorbaları yapıyorum zaten,bayağıda severek yiyor.(tarhana ve karnıbaharı hiç sevmedi)

arda sabah kahvaltıda yumurta ve karışım
öğlen kıymalı sebze çorbası
akşamda aynısı az yoğurt yatmadan muhalebi

Afiyetler olsun fıstıklara...
Ben günde 2 kere,bazen de 3 kere veriyorum çorbayı.Sevdiği çorbaları yapıyorum zaten,bayağıda severek yiyor.(tarhana ve karnıbaharı hiç sevmedi)
afiyet olsun ulaşıma canm bende korkuyom 3 kere çorba vermeye çok tahıl koyuyorum gaz olur diye

annişler ben akşam yaptığım yemeklerden yedirmeye başladım kızıma 2 gün önce kuru fasülye yapmıştım fasulyelerin zarlarını çıkarıp elimle yedirdim aradada kepek ekmek yemeyi çok seviyo çiynemek çokta hoşuna gidiyo dünde karnıbahar yedi haşladım üzerine sarmısaklı yoğurt döküp yedirdim bu arada sarmısaklı yoğurda bayılıyo kerevizi bile böyle veriyorm

sizlere kızıma verdiğim öğünleri yazayım bana fikir verin azmı yediriyorm diye çünkü benim kızım pek fazla kilo almıyo 10 aylık oldu nerdeyse hala 9 kilo değil elbisesi ile 9 kilo geliyo millet benimle dalga geçiyo bebişidemi rejime soktn diyolar bence yeterli ama bi de sizler bakın
stabah milupanın 8 tahıllı ballı karışımından içine 1 tatlı kaşığı labne 1 çay kaşığı ceviz 2 ölçekte devam maması
arada danino
öğlen çorba yoğurt çorbası bi kaseye yakın
öğleden sonra 7 tana cici bebe artı devam maması bunu çok seviyo
daha sonra akşam üstü farklı bi çorba yapıyorm yarım kaseden az da onu içiyo
sonra bi kaseden az meyveli yoğurt yiyo
yatmadan önce bazen muzlu muhallebi bazende bi çay bardağı elma suyu veriyorm
gece 12 gibide emziriyorm
4 30 gibide 40 ml devam maması içiyo bide benim kızım çok haraketli bi dk durmuyo

muson gayet iyi yiyor maaşaalah hatta mama tavkiyesi bile yapıyosun daha ne yaedirsein kendini suçlama sen gayet güzel besliyosun demekki yapısı öyle yrıca sağlıklı olsun kilolu değil
bide şunu hatırlatmak isterim cevizin haftanın iki günü verilmesini öneriyorlar
bide istiyosan ekemekte ver oda kilo aldırır ben emeği evde yapıp robaottan geçiriyom bazen çorbalarına katıyom

muson cum hareketli demişsin ondan fazla kilo almıyordur.. hem bence zayıfta değil önemli olan sağlıklı olması hiç sevmem boş şişman bebekleri:KK43:
yeri değil ama dayımın torunu vardı kıza nasıl yedirdiler nasıl anlatamam daha bir yaşındayken ben kadar yerdi nerdeyse şimdi kilolu çirkin bir yapısı var istese de kilo veremiyor korkmuşum ondan annemde korkmuş çok yedirme deyip duruyor..
ela iki gündür maşallah lık tı yedi yani:)
sabah az kaşar peyniri ve yumurta sarısı un karıştırıp tereyağında omlet yaptım hepsini olmsada yedi epeyce..
şimdi pirinçli bulgurlu tel şehriyeli yoğurt çorbası yaptım uyuyor uyanınca inşallah yer...
akşama da yoğurt meyve ve muhallebi..

bende yeterli olduğunu düşünüyodm içimi rahatlattınız valla iyiki varsnız

X