bugün bebekler ne yedi?

bende yeterli olduğunu düşünüyodm içimi rahatlattınız valla iyiki varsnız

iyiki sende varsınŞeniz
arda bugün sabah peynir vede meyveli karışım
öğlen tavuklu şehriyeli tarhana
akşam yeşil fasulye domates az yoğurt
yatarken az muhallebi

arkadaşlar arı marka pirinç muhallebisi kullanan var mı..dün gözüme ilişti markette aldım annem bugün deniycek..ne kadar besleyici bilmiyorum..hero baby kullanıyordum 5.aydan sonra olan sütlü ballı irmikli..ve kavanoz maması meyveli..bunları seviyor..pirinç unu almıştım..200cc ye 6 kaşık devam maması kullanarak yaptığım muhallebiden veriyordum..yatmadan önce bunu içiyor ve uyuyor..gece sürekli kalkmıyor..rahatlıyorum..sanırım artık doyuyor..
yemeklerden çorbalardan artık biz ne yersek yedirmeye gayret ediyorum..dün makarna vardı elimle yedirdim ama almıyor bi süre sonra..elma rendeliyorum muzla yediyorum akşam yemekten sonra..havuç suyu içiriyorum bazen..ama sevmiyor..brokoli, patates, havuç ve kırmızı mercimekten yaptığım çorbayı içiriyorum..ama şu sıralar hiç vakit bulamıyorum ev her akşam misafir dolu oluyor..yerleşik düzene henüz geçemedik evde..ama anneme güveniyorum..benden daha iyi baktığına da inanıyorum..

bu arada gizemcim iyi ki varsın..demekten daha güzel bir kelime bulamıyorum senin için..Rabbim yar ve yardımcın olsun..

arkadaşlar ben yeniyim aranzda.aslında uzun zamandır okuyorum bebişlerinizin yediklerini ve maşallah diyorum okudukça.muson arkadaşımıznki gibi benim bebişimde kıyafetleriyle 9 kilo ve acayip hareketli. aynı senin bebişin kadar yiyor.en son doktor kontrolünde doktor bu hareketliliğe göre çok bile almış demişti:)valla içimi rahatlattınız akşam akşam.allah razı olsun hepinizden.allah bebişlerimize sağlık,huzur versin..

arkadaşlar arı marka pirinç muhallebisi kullanan var mı..dün gözüme ilişti markette aldım annem bugün deniycek..ne kadar besleyici bilmiyorum..hero baby kullanıyordum 5.aydan sonra olan sütlü ballı irmikli..ve kavanoz maması meyveli..bunları seviyor..pirinç unu almıştım..200cc ye 6 kaşık devam maması kullanarak yaptığım muhallebiden veriyordum..yatmadan önce bunu içiyor ve uyuyor..gece sürekli kalkmıyor..rahatlıyorum..sanırım artık doyuyor..
yemeklerden çorbalardan artık biz ne yersek yedirmeye gayret ediyorum..dün makarna vardı elimle yedirdim ama almıyor bi süre sonra..elma rendeliyorum muzla yediyorum akşam yemekten sonra..havuç suyu içiriyorum bazen..ama sevmiyor..brokoli, patates, havuç ve kırmızı mercimekten yaptığım çorbayı içiriyorum..ama şu sıralar hiç vakit bulamıyorum ev her akşam misafir dolu oluyor..yerleşik düzene henüz geçemedik evde..ama anneme güveniyorum..benden daha iyi baktığına da inanıyorum..

canım iyiki sende varsın Şenizçok tatlısınnnnnn:lepi:
canım ben hiç pirinç unu vermiyorum hatta muhallebide vermiyodum ama yoğurt az yediği için sütlü mama yemesi gerektiğini düşünüyorum
bende yaptığım yemeklerden veriyorum mesela dün portakalllı kereviz verdim yarın kuru fasulye yapcam vercem makarnayıda veriyorum yaptığımda
arda bugün sabah yumurta vede elma rendeledim ceviz çörek otu muhallebi falan karışım
öğlen tavuklu bol sebzeli bol tahıllı çorba
akşam şehriyeli irmikli pirinçli yoğurt çorbası
yaratken muhallebi
arada havuç suyu az muz

arkadaşlar ben yeniyim aranzda.aslında uzun zamandır okuyorum bebişlerinizin yediklerini ve maşallah diyorum okudukça.muson arkadaşımıznki gibi benim bebişimde kıyafetleriyle 9 kilo ve acayip hareketli. aynı senin bebişin kadar yiyor.en son doktor kontrolünde doktor bu hareketliliğe göre çok bile almış demişti:)valla içimi rahatlattınız akşam akşam.allah razı olsun hepinizden.allah bebişlerimize sağlık,huzur versin..

hoşgeldin aramızakaydirigubbakcemile5allah sağlık versin yavruna:1rolleyes:

yemekteyiz arkadaşım hoşgeldin..katılımlarını bekliyoruz.
gizemcim..ayyy sen de çoook tatlısııın..:))
dün eve geldik oğlumla Aman Allahım gözlerinden uyku akıyordu ama huzursuzdu uyuyamadı.. bir saat kadar uyudu uyumadı kapı ziline uyandı..bi baktım ilk dişimizi çıkarmışız..bir çığlık attım ama eşim ne oluyor diye meraktan uçtu geldi..sevincimize diyecek yoktu..durduk durduk sevdik, sevindik...
yarım muz yedirdim...
brokoli, patates, kırmızı mercimek, havuç, pirinçten yaptığım çorbayı yedirmeye çalıştım 5-6 kaşık sanırım yedirebildim..
100 cc kadar havuç suyu içirdim..
sonra yatana kadar hiç birşey yemedi..yatarken de biberon mamasını verdim uyuttum..saat 10 gibi uyudu ilk defa..

kahvaltı karışımı peynirli yumurtalı pekmez,zeytin ve tereyağlı...
sebze çobası
yoğurt
et suyu
muhallebi

arda sabah kahvaltıda yumurta ve meyveli karışım
öğlen mercimekli kıymalı bol sebzeli .çorba az makarna
akşamüstü yeşil fasulye domates az yoğurt
yatmadan muhallebi

kızlar size bişey soracağım.
ela diş çıkarıyor ve fena halde iştahsız ağzına aldığını çıkarıyor hiç yemek istemiyor geçicidir değil mi?

evet canım geçicidir fazla zorlama sıvı şeyler vermeye çalış tabi insan bebeğinin aç olmasına dayanamıyor en azından emiyorsa emzirirsin benimki çok geç çıkarttı şu an hala 6 dişi var ve diş çıkartırken emmiyordu 1 yaşında bıraktı memeyi

kızlar size bişey soracağım.
ela diş çıkarıyor ve fena halde iştahsız ağzına aldığını çıkarıyor hiç yemek istemiyor geçicidir değil mi?

Bencede geçicidir.Safa da bir ara öyleydi,şimdi biraz düzeldi.Çok iştahlı değil ama en azından bir iki öğünü güzel yiyor eskiye nazaran.

herkese selam.kuru kayısı veren varmı aranızda versek nasıl olur acaba.

Bende karaüzüm+kayısıyı kaynatıp rondodan geçirip veriyorum.Bazen muhallebisine bazen kahvatısına bazende meyvesine katıp veriyorum 1 çay kaşığı kadar.

Ben hergün safaya kahvaltıda badem,ceviz yada ikisinin karışımından 1 tatlı kaşığı veriyorum.Siz ne sıklıkta veriyorsunuz?Ben çokmu yükleniyorum çocuğa acaba?

Ben hergün safaya kahvaltıda badem,ceviz yada ikisinin karışımından 1 tatlı kaşığı veriyorum.Siz ne sıklıkta veriyorsunuz?Ben çokmu yükleniyorum çocuğa acaba?[/QUO

meyvesine karıştırarak hergün ceviz veriyorum bende.fazla verilmediği sürece birşey olmaz galiba. badem hiç vermedim ama.:CüvCüv:

Ben hergün safaya kahvaltıda badem,ceviz yada ikisinin karışımından 1 tatlı kaşığı veriyorum.Siz ne sıklıkta veriyorsunuz?Ben çokmu yükleniyorum çocuğa acaba?

canım ben haftada iki gün veriyorum cevizi(önerilen o yönde) başka kuruyemişleride 1 yaşından önce vermeyi düşünmüyorum a.s.

X