bugün bebekler ne yedi?

edacım balkabaklı muhallebi
balkabağını suda haşla o suda pirinunu yap sonra haşladığın balkabağını ez karıştır içine pekmez kat afiyeti olsun

arda sabah kahvaltıda peynir zeytin tereyağı ceviz mamalı ekmekli karışım yedi öğlen patataesli pirinçli şehriyeli yoğurt çorbası
akçşam kıymalı tarhana yoğurt
yatmadan az muhallebi meyve

gizem brokoli çorbası yapmayı düşünüyorum ama değişik bişey olsun istiyorum geçen yaptım un kavurdum haşlanmış brokoli ve suyla yaptım sen ne önerirsin ??
ela dün doğru dürüst birşey yemedi bu kız beni çıldırtacak ve dün muhallebisini de içmedi.
çok az peynir pekmez yedi yumurtasını yemedi:KK43:bugün de bakalım napıcaz.

burak 3-4 gündür doğru dürüst bi şey yemiyo
özelliklede çorba ve bu beni çok üzüyo başlarda sebze çorbası yapıyodum zar zor bir iki kaşık içirebiliyodum...hadi dedim sevmedi sebze çorbasını...
sonra daha farklı şeyler denedim terbiyeli çorbalar tavuk çorbası etsulu çorba ama şöle kaseyi pek bitirdiğini görmedim...
yoğurdu çok güzel yiyordu onada burun kırın etmeye başladı
dün onuda yemedi meyve suyunu ve püresini çok güzel yiyor ama bugünde meeyve püresini hepsini bitirmedi...
inşallah hep böle devam etmez...
bugün biraz öksürüyo inşallah hasta etmem şuruplarını verdim göğsüne sabunlu kuru bez koydum

sizler muhallebi veriyorsunuz dr bize muhallebi vermene gerek yok dedi emdiği için
ama şu sıralar çok uyanır oldu aslında dişlerde çıktı zaten diş çıkarma devresinde sıkıntı olmamaıştı
geçen akşam 4 kere emzirdim ya 1 saat içinde bazen 3 defa uyanıyo

ah kardelen ela da öyle 4 5 kaşık çorba yediği sabahtan beri yoğurt verdim onu da yemedi şaşırıyrum ya ne yapacağımı muhallebisini içerdi onu da içmez oldu nasıl canımı sıkıyor.
inşallah geçici bir durumdur canım ya.

ulaş bugün;
sabah peynir,pekmez,yumurtanın yarısı yedi
öğlen havuç,patatesipirinç püresi ve meyveli yoğurt
ikindi 3 cicibebeli yoğurt
akşama mercimek,patates,havuç çorbası ve yoğurt vericem
yatarkende armutlu muhallebisini yiyip yatacak

benimminikelam ve kardelencim,meleklerinizin biri yeni hastalıktan çıktı diğeri de hasta gibi olduğundan iştahları pek olmayabilir,geçici bir durumdur canlarım telaşlanmayın,en çok neleri seviyorlarsa onlardan verin ve sık sık emzirin

gizem brokoli çorbası yapmayı düşünüyorum ama değişik bişey olsun istiyorum geçen yaptım un kavurdum haşlanmış brokoli ve suyla yaptım sen ne önerirsin ??
ela dün doğru dürüst birşey yemedi bu kız beni çıldırtacak ve dün muhallebisini de içmedi.
çok az peynir pekmez yedi yumurtasını yemedi:KK43:bugün de bakalım napıcaz.

hımm sen farklı yapmışın ben hiç öyle denemedim bende deneyim bşi ara
selma yapabildiğim çorbalar sor tarif verim ayrıca çeşit olsun herkesde yazsın lütfen neler veriyo çorba olarak
balkabaklı çorba
pirinçli şeriyeli yoğurt çorbası
patatesli şehriyeli yoğurt çorbası
kıymalı bulgurlu tarhana
tavuklu şehriyeli tarhana
tavuklu karışık sebzeli bol tahıllı çorba
kıymalı karışık sebzeli bol tahıllı çorba
kıymalı mercimek çorbası

kardelencim şöyl e bir teorim var arddan biliyorum ardaya ek gıdaya geçerken mesela sebze çorbasını yada yoğurdu yiyordu ama ben etkin olarak geçince kahvaltı sebze çorbası meyve falan yani bir günde verieln ek gıda artınca birara yemek istemedi ben ona bağladım sen daha çok emziriyodun buara bence ek gıdayı arttırdın diye burak böyle yapıyor
inş hasta değilse tabi berkeciğiminde diştendir çiğdemcim arda da aynı

hımm sen farklı yapmışın ben hiç öyle denemedim bende deneyim bşi ara
selma yapabildiğim çorbalar sor tarif verim ayrıca çeşit olsun herkesde yazsın lütfen neler veriyo çorba olarak
balkabaklı çorba
pirinçli şeriyeli yoğurt çorbası
patatesli şehriyeli yoğurt çorbası
kıymalı bulgurlu tarhana
tavuklu şehriyeli tarhana
tavuklu karışık sebzeli bol tahıllı çorba
kıymalı karışık sebzeli bol tahıllı çorba
kıymalı mercimek çorbası

tamam tatlım sorarım hatta soruyum bile:)kıymalı karışık sebzeli bol tahıllı çorba nasıl yapıyorsun kıyma ve sebzeler bir arada ya ben nedense kıyma ve sebzeyi birlikte pek yemeyi tercih etmeyenlerden olduğum için ama kızıma yapmak isterim tabi:)

brokoli çorbasını dün şu şekil yaptım öğlen yemedi ela mız ama akşam açlıktan mıdır sevdi mi anlamadım yedi baya yüzümü güldürdü nihayetinde anlatıyım hemen:)
birkaç dal brokoli
küçük patates
minicik soğan
un
yoğurt
kuru nane
biraz sıvı yağ
sıvıyağda soğanı az kavurdum patatesleri ve brokolileri inceceik doğradım kayınvalidemin yolladığı ev yapımı biber salçası vardı ben biraz ondan da koydum sıcak su koydum patates ve bokoliler iyice pişince un ve yoğurdu çırptım terbiyesini ilave ettim kuru nane serpeledim ben bile yedim güzeldi:)):lepi:

Bu arada tosuncuğumun ilk dişi çıktı.Çok şükür biraz iştahı normale döndü
Çok mutluyum.süprizzzzz

casser canım dişiniz hayırlı olsun:)
selma canım kıymayı balkabağı bürüksel lahanası brokoli havuç patates kereviz hepsinden az olacak şekilde (mesela yarım patates yarım havuç 1 küp kereviz 1 küp balkabağı azcık brokoli)1 er çay kaşığı pirinç bulgur irmik koyuyorum 2-3 bardakta su koyup düdüklüde pişiryorum sonra süz yada azcık blenderden geçirip içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı koyuyorum
senin broklin süper olmuşa benziyo afiyet olsun

sabak peynir zeytin tahin ceviz pekmezli karışım
öğlen mercimek çorbası
akşam şehriyeli tarhana yoğurt
yatmadan meyve vede muhallebi

bende dün mısır unlu pekmezli tahinli bir mama yaptım kahvaltısına öğlen mercimek çorbası arada yoğurtlu 8 tahıllı akşama tavuklu şehriyeli patatesli yoğurt çorbası üzerinde nane sosu ile:)))) akşam yatmadan öncede meyveli yoğurt yedirdim

peynirli pekmezli muzlu bebe bisküvili kahvaltı yaptı. öğlen sebze çorbası çecek tavuklu. ikindin yoğurt. akşam da muhallebi vercem..

X