bugün bebekler ne yedi?

ulaş bugün:
peynir,bebe bisküvisi,pekmez,yumurta karışımı(sabah)
patatesli tavuk çorbası+yoğurt(öğlen)
kayısı+ananas püresi
cicibebe+yoğurt
3 hamsi(akşam balık yemeğe gittiğimizde bizim tabaktakileri didip verdim)
armutlu muhallebi(akşam)

ulaş 8 tahıllıları yemiyo:KK43:ötekilerle karıştırıp vermeye çalışıyom ama anlıyo ve severek yemiyo,hepsini de bitirmiyo:KK43:

bugünde komşum getimişti aşure bende vermeyi düşündüm ama kendim yapmadığımdan vermedim ben artık faulye ve nohutu beraber haşlayıp ezip vercem azccccık gazlı amaçok faydalı kafamçokkarıştıcanım dediğin meyve şeyinden burdada var bende almayı düşündüm ama çok kirletiyor dedielr üstünü başını vazgeçtim sen nediyon bu konuda
bide o cereal ddiğin şeyi merak ettim tahılmı var içinde bebişler içinmi yoksa yetişkin yiyeceğimi
maaşşşalha kayraya canım ben reklam arıyorum yedirecem diye ama bende bi şekil yediriyorum bazen 1 saat sürüyor ama zorlamıyorum ama yediriyorum:lepi:

Gizemcim ben o fileden cok memnunum.Hic meyva puredi yapip vermedim kayraya ben .Hep onun icine koydum biraz emerek biraz yalayarak,simdilerde kemirerek yiyor..Kirletme konusu sadece muzda biraz oluyor..Bne genelde elma ,armur,havuc gibi seyler veriyorum....Cereal buyukler iicn olani da var aynisin biraz daha tadlandirilmis oluyor..Bunda seker tuz yok..Icinde tahil var ve demir ve vitaminler...Disleri iicn cok iyi Iisirmayi dah cabuk ogrenitor ve diserini kasiyor ..Aksam ustleri veriyorum ustune sutu de izince sisisyor ve bayagi bi tok tutuyor...Usytelik reflusune iyi geliyor..Gordugum kadariyla hazmetikten sonra geri gelmiyor sanirim mide suyunu da cekiyor....

kendi yemekleriniz tzlu ve salçalı değilmi ?? nasıl verdiniz??sakıncası yokmu 1 yaşına kadar??

Gizemcim ben o fileden cok memnunum.Hic meyva puredi yapip vermedim kayraya ben .Hep onun icine koydum biraz emerek biraz yalayarak,simdilerde kemirerek yiyor..Kirletme konusu sadece muzda biraz oluyor..Bne genelde elma ,armur,havuc gibi seyler veriyorum....Cereal buyukler iicn olani da var aynisin biraz daha tadlandirilmis oluyor..Bunda seker tuz yok..Icinde tahil var ve demir ve vitaminler...Disleri iicn cok iyi Iisirmayi dah cabuk ogrenitor ve diserini kasiyor ..Aksam ustleri veriyorum ustune sutu de izince sisisyor ve bayagi bi tok tutuyor...Usytelik reflusune iyi geliyor..Gordugum kadariyla hazmetikten sonra geri gelmiyor sanirim mide suyunu da cekiyor....
canım bu anlattığın file nasıl bişey baya bi kafam karıştı msj okuyunca hı hı diyip durdumkafamçokkarıştı bide bu creal dediğin ne biraz daha detay verirmisin canım nerelerde satılıyo

kendi yemekleriniz tzlu ve salçalı değilmi ?? nasıl verdiniz??sakıncası yokmu 1 yaşına kadar??
cteknolog bebek zaten 9 aylık olmuş bence artık eğer yiyorsa bizimki yyemiyoda artık yavaş yavaş tadmasında bi sakınca yok sen içim rahat etmez diyosan bebişine verme canım 1 yaşına kadar kimse annesinden daha çok düşünemez ya bebeğinia.s

sadece merak ettim arkadaşımm..:1closedeyes:.hani bir yaşına kadar tuz şeker baharat salça vermeyin diyorlarya sakıncası yokmu acaba diye merak ettimm..:uhm:bizimki bile atlıyor yemeklere şimdiden ama onunki ayrı yapılıyora.s...tabiki annesinden başkası daha iyi düşünemez..sadece sordum merak ettimdi...:eek:niye kızdınkiibenneyaptımki

ela bugün 3 cicibebe pekmez peynir ve yumurta sarısı yedi kahvaltısında
öğlende bulgurlu( gizem den kopya) mercimekli kıymalı tarhana çorbasını yedi
meyve püresi elma veririm herhalde
akşam balık bir parça veririz
gece de muhallebi.

sadece merak ettim arkadaşımm..:1closedeyes:.hani bir yaşına kadar tuz şeker baharat salça vermeyin diyorlarya sakıncası yokmu acaba diye merak ettimm..:uhm:bizimki bile atlıyor yemeklere şimdiden ama onunki ayrı yapılıyora.s...tabiki annesinden başkası daha iyi düşünemez..sadece sordum merak ettimdi...:eek:niye kızdınkiibenneyaptımki

canım 1 yaşına kadar tuz salça şeker iyi değil ama artık bizim bebikler büyüdü dr artık kendinize yaptğınız yemekten ver dedi yavaş yavaş ama benim içim rahat değil
bugün bende ilk defa kuru fasulye pilav verdim 1 tatlı kaşığı kadar pek sevmedikaydirigubbakcemile3

ulaseda ve benimminikelam aşağı yukarı kaç saat arayla veriyorsunuz bu öğünleri??
Ben bi türlü tutturamadım yaaaa...
tabii diğer annelerede bu sorum öğünleri kaç saat arayla veriyorsunuz??
Bizimki acıktığını çok fazla hissetmiyor oyuna daldığında bu yüzden acıkınca olayı bizde pek geçerli değil... ama şu dikkatimi çekti çok erken verince çok acıkmamış oluyor yemiyor. bazen çok bekliyorum iyicene acıksın açlığını belli etsin öyle yedireyim diye buseferde iştahı kaçıyor herhalde yine yemiyor... kafamçokkarıştı

ulaseda ve benimminikelam aşağı yukarı kaç saat arayla veriyorsunuz bu öğünleri??
Ben bi türlü tutturamadım yaaaa...
tabii diğer annelerede bu sorum öğünleri kaç saat arayla veriyorsunuz??
Bizimki acıktığını çok fazla hissetmiyor oyuna daldığında bu yüzden acıkınca olayı bizde pek geçerli değil... ama şu dikkatimi çekti çok erken verince çok acıkmamış oluyor yemiyor. bazen çok bekliyorum iyicene acıksın açlığını belli etsin öyle yedireyim diye buseferde iştahı kaçıyor herhalde yine yemiyor... kafamçokkarıştı

sevoşcum sabah kahvaltısını 9 da yaptırıyorum 12.30 da öğlen yemeği,3 te fazla değil yoğurt falan/ara öğün),6 da akşam yemeği,9 da yatmadan önce muhallebi,cnm ulaş acıkınca yanağıma ısıracak gibi asılıyorcokacimcoook,acıkmadan verme cnm,bu sefer iştahsız bir bebek olur,yese bile yemeinin hepsini bitirmez,bu sefer sen üzülürsün cnm:çok üzgünüm:

arkadaşlar bende yemek yerken oğlum mızlanırsa sofraya bakıp,yediğimiz yemeklerden tattırıyorum,dün akşam balıkçıda haydari ve kızarmış 2-3 hamsi yedi mesela,patates yemeğide verdim geçengün,az salçalı yapmıştım,doktorda verebilirsin artık dedi,tabii kaselerce değil ama azar azar vermekte bir sakınca yok

teknolog canim,bende ilk bebgimde dr dedigine harfiyen uyuyordum.Herseyini ozel yapiyordum.Bazi seylerden kaciyordum..genelde sebze ve meyve pureleri verdim...Ama sonunda bvenim kizm herseyi secer oldu...Asla peynir,zeytin yemez,tatli hic bir sye yemez...bal,pekmez veremiyorum.Halbu ki kansiz da....Bazen balli sut vereyim diyorum hemen kusuyor..
Bu sefer bu kadar ustune dusmiycem dedim .AZar azar herseyden taddiriyorum..SAdece gecende yumurta ust uste gelmis allerji yapti simdilik onu kestim...
Sakin lainma canim kimse sanmiyorum burda birbirine ters konussun....Sonucta hepimiz arkadasiz ve burada allahin en buyuk lutuflari olan yavrularimiz uazerine paylasimda bulunuyoruz...opuyorum seni canim

sevoşcum sabah kahvaltısını 9 da yaptırıyorum 12.30 da öğlen yemeği,3 te fazla değil yoğurt falan/ara öğün),6 da akşam yemeği,9 da yatmadan önce muhallebi,cnm ulaş acıkınca yanağıma ısıracak gibi asılıyorcokacimcoook,acıkmadan verme cnm,bu sefer iştahsız bir bebek olur,yese bile yemeinin hepsini bitirmez,bu sefer sen üzülürsün cnm:çok üzgünüm:

canım ulaseda nın yazdığı gibi benimde hemen hemen acıktığını ya yanağıma saldırıyor ya da ben yakınında değilsem yakınındaki eşyalara aç gibi saldırıyor öyle anlıyorum ama benim öğlen öğünüm biraz daha geçe sarkabiliyor tek fark bu birde öğünü çok sık yapma sonra senin için zor olur

teknolog canim,bende ilk bebgimde dr dedigine harfiyen uyuyordum.Herseyini ozel yapiyordum.Bazi seylerden kaciyordum..genelde sebze ve meyve pureleri verdim...Ama sonunda bvenim kizm herseyi secer oldu...Asla peynir,zeytin yemez,tatli hic bir sye yemez...bal,pekmez veremiyorum.Halbu ki kansiz da....Bazen balli sut vereyim diyorum hemen kusuyor..
Bu sefer bu kadar ustune dusmiycem dedim .AZar azar herseyden taddiriyorum..SAdece gecende yumurta ust uste gelmis allerji yapti simdilik onu kestim...
Sakin lainma canim kimse sanmiyorum burda birbirine ters konussun....Sonucta hepimiz arkadasiz ve burada allahin en buyuk lutuflari olan yavrularimiz uazerine paylasimda bulunuyoruz...opuyorum seni canim

alınmadım arkadaşım..alınmamda..şakaydı benimki..senin kuzuya geçmiş olsun..arada vermek gerek demekki yumurtayı..bende çok fazla irdelemek istemiyorum ama işte direkt böbrekler süzmediği için ona dikkat etmek istiyorum şeker tuz bunlar öenmli gibi geliyor bana...ona bakarsan bende bisküvi yemişim 40 günlükken başlamışım..maşallah hiç hastalanmam..eşim bile bu konuda beni tebrik ediyorr...şans kısmet demkki..öptüm bebeişini...

canım bu anlattığın file nasıl bişey baya bi kafam karıştı msj okuyunca hı hı diyip durdumkafamçokkarıştı bide bu creal dediğin ne biraz daha detay verirmisin canım nerelerde satılıyo

Musoncum file dedigim parmagim kadar ama birazcik dah genis bir fileustu kapak gibi vidalaniyor..Icine meyvayi koyuyorum uzun sure onu oyaliyor..Hem disini kasiyor,hem tadi hosuna gidiyor.1saat ugrasiyi oyucak niyetine...Bbebek magzalarinda vardir...Fileler genelde yedekli oluyor..Bir kac kullanimdan sonra atiyorum ben...
Cereal da burada marketlerde oluytor..Orada da vardir mutlaka.kucuk kucuk halkalar seklinde ben bu gece resmini cekeyim koyayaim istresen ..hem kutusunun hemde icinden cikanin..Orda belki ismi degisik bir seydir bilmiyorum oyuzden

birinci dediğin meyve emziği canım diğerini bilmedim bende nasıl bişey...

canım ya olmadı bende alayım izmirden kızlar bu meyve emziğinden bebek marketlerde ve internette var
ceral da aynı kahvaltılık gevrek gibi desene elif sen yinede yanında ol yerken ya ben korkuyom valla boğzına kaçar diye yumuşak da olsa o risk var biliyosunsüprizzzzz
ya kayranın yemek meceralarına bayılıyorum bu aradakaydirigubbakcemile2

birinci dediğin meyve emziği canım diğerini bilmedim bende nasıl bişey...

Ay canim sagol yaa,isminin ne oldugunu bilmiyordum turkiye'de.Ordayken boyle seylere hic bakmadigim iicn,var mi yok mu bilmiyordum...uzun uzun tariften kolay adi varmis :roflol: bende buna isim koysam ne derdim diye hep duusnmustum

X