bugün bebekler ne yedi?

Burada carrefour tarzı büyük marketler yada entel dantel alışveriş merkezlerinde var.Ama fahiş fiyatlarda ben yapıp artanını atıyorum her gün taze yapıyorum.Onca para verip çöpe atmak istemiyorum.Birde organik olduğunada pek inanmıyorum.
Ayrıca ben imalat sektöründe çalıştığım ve bir çok satış hilesine bizzat tanık olduğum için nedense hazır mama tarzı şeylerede hiç ama hiç güvenim yok.
Avrupada milupanın bir çeşit maması bir ara toplatıldı piyasadan.Zararlı görüldü mesela.
Çalıştığım firma büyük bir kozmetik firmasıydı ve o firmada bir seri bebek şampuanını içinde bakteri ürediğini geç farkettikleri için sağlıksız bir şekilde piyasaya sundu.Yine aynı firma bebek ıslak mendilindeki bakteri üremesi sorunu yaşadı.Piyasaya bu gibi şeyler sunulabiliyor. imalat sektörünün çoğu dalında bu gibi insan sağlığını riske atan şeyler olabiliyor.Hele hele gıda sektörüne hiç değinmesek en iyisi sanırım.
O yüzden pestisidli mestisidli her ne ise evde püresini kendim yapıyorumsuyunu kendim sıkıyorum.Çorbasını kendim yapıyorum.Hazır sadece milupanın öğütülmüş tahılı var onu kullanıyorum.Oda içime pek sinmiyor ama içinde sadece tahıl var diye kendimi avutuyorum.

kahvaltı(peynir,yumurta,pekmez,tereyağ,tahıl karışımı,bebe bisküvisi)
elma püresi
yoğurt
tarhana çorbası(et sulu ve ekmekli)

kahvaltıda peynir zeytin tahin ekmek reçel mamalı karşım
öğlen tavuklu patatesli şehriye ve pirinçli yoğurt ççorbası
yoğurt vede meyve akşam yatmadan da muhallebi verebilirim

Kizlar kayraya dun yaptigim asureden verdim ama sevmedi,yuuznu eksitti,ogurdu falan...hayret sevmedigi biseye rastladim...yaninda biseycik yiyemiyoruz...Her yedigimizde avaz avaz bagiriyo bana da diye..Hele cay icerken kiyametler kopuyor...Karsilastiracak olursak mercanla ayni porsiyonu yiyor,sasiriyorum ..Bende fazla yiyor diye oyalanacagi seyler veriyorum eline ....Mesela suan mercanla bir eksi elme yiyorlar.. Burada file seklinde birsey var ustte tutma yeri olan..Ben cok memnunum 4.aydan beri icine her turlu meyvayi kesip tek parca olarak koyuyorum ,hem disini kasiyor,hem kopma ihtimali yok,kemire kemire yiyor....Birde aralarda kucuk yuvarlak cereal deniyor burda ,cornflakes gibi seyler var,onlari dokuyorum onune,kendisi tek tek yiyor.SEyretmeye bayiliyorum...Okadar guzel yiyor ki...Disleri iicn cok iyi agzina atinca dondurma kullahi gibi bi tadi var hemen eriyor ogazina takilmiyor ama bi disleri surtuyo.Cok hosubna gidiyor....

Burada carrefour tarzı büyük marketler yada entel dantel alışveriş merkezlerinde var.Ama fahiş fiyatlarda ben yapıp artanını atıyorum her gün taze yapıyorum.Onca para verip çöpe atmak istemiyorum.Birde organik olduğunada pek inanmıyorum.
Ayrıca ben imalat sektöründe çalıştığım ve bir çok satış hilesine bizzat tanık olduğum için nedense hazır mama tarzı şeylerede hiç ama hiç güvenim yok.
Avrupada milupanın bir çeşit maması bir ara toplatıldı piyasadan.Zararlı görüldü mesela.
Çalıştığım firma büyük bir kozmetik firmasıydı ve o firmada bir seri bebek şampuanını içinde bakteri ürediğini geç farkettikleri için sağlıksız bir şekilde piyasaya sundu.Yine aynı firma bebek ıslak mendilindeki bakteri üremesi sorunu yaşadı.Piyasaya bu gibi şeyler sunulabiliyor. imalat sektörünün çoğu dalında bu gibi insan sağlığını riske atan şeyler olabiliyor.Hele hele gıda sektörüne hiç değinmesek en iyisi sanırım.
O yüzden pestisidli mestisidli her ne ise evde püresini kendim yapıyorumsuyunu kendim sıkıyorum.Çorbasını kendim yapıyorum.Hazır sadece milupanın öğütülmüş tahılı var onu kullanıyorum.Oda içime pek sinmiyor ama içinde sadece tahıl var diye kendimi avutuyorum.

canım çok haklısın
nasıl muhallebi hazırladığını merak ettim pirinç unu kullanıyor musun kullanıyorsan markası ne?bu milupanın öğütülmüş tahılı dediğin milupa 7 tahıllı mı bende onu kullanıyorum ama hazırladığım muhallebiye bir kaşı:uhm:k ta pirinç unu ekliyorum ama bunu yeni yapmaya başladım önceden pirinç unu kullanmadım.milupanın 7 tahıllısı biberon sütüyle hazırlanıyor sen nasıl hazırlıyorsun?
ben o yüzden ülkerin sütlü pirinç ununu kullanıyorum bir kaşık.:uhm:

kopya çekiyim gizem çorba değer bişeye benziyorhihoyyyt

canım tavuğu 1 patatesi yarım kaşık pirinç vede yarım kaşık şehriyeyi iyice kaynat sonra yarm kase yoğurda yarım kaşık un koy karıştır kaynayan sudan al karıştır ılıt yoğurdu sonra tencereye dök kaynayana kadar karıştır bir iki taşım gelsin kapat ama belndirle süzsen daha rahat ben blendirden geçiriyom bununla mercimeği ama az geçiriyom pütürlü kalıyor genede:lepi:afiyet olsun minikelayacokacimcoook selmacıma.s.

Kizlar kayraya dun yaptigim asureden verdim ama sevmedi,yuuznu eksitti,ogurdu falan...hayret sevmedigi biseye rastladim...yaninda biseycik yiyemiyoruz...Her yedigimizde avaz avaz bagiriyo bana da diye..Hele cay icerken kiyametler kopuyor...Karsilastiracak olursak mercanla ayni porsiyonu yiyor,sasiriyorum ..Bende fazla yiyor diye oyalanacagi seyler veriyorum eline ....Mesela suan mercanla bir eksi elme yiyorlar.. Burada file seklinde birsey var ustte tutma yeri olan..Ben cok memnunum 4.aydan beri icine her turlu meyvayi kesip tek parca olarak koyuyorum ,hem disini kasiyor,hem kopma ihtimali yok,kemire kemire yiyor....Birde aralarda kucuk yuvarlak cereal deniyor burda ,cornflakes gibi seyler var,onlari dokuyorum onune,kendisi tek tek yiyor.SEyretmeye bayiliyorum...Okadar guzel yiyor ki...Disleri iicn cok iyi agzina atinca dondurma kullahi gibi bi tadi var hemen eriyor ogazina takilmiyor ama bi disleri surtuyo.Cok hosubna gidiyor....

bugünde komşum getimişti aşure bende vermeyi düşündüm ama kendim yapmadığımdan vermedim ben artık faulye ve nohutu beraber haşlayıp ezip vercem azccccık gazlı amaçok faydalı kafamçokkarıştıcanım dediğin meyve şeyinden burdada var bende almayı düşündüm ama çok kirletiyor dedielr üstünü başını vazgeçtim sen nediyon bu konuda
bide o cereal ddiğin şeyi merak ettim tahılmı var içinde bebişler içinmi yoksa yetişkin yiyeceğimi
maaşşşalha kayraya canım ben reklam arıyorum yedirecem diye ama bende bi şekil yediriyorum bazen 1 saat sürüyor ama zorlamıyorum ama yediriyorum:lepi:

kızlar selamlar bu sayfaya ne zaman baksam ilk gizemin msj okuyorum gizemcim sen bu sayfanın ağır taşlarındansın gizemcim bende 3 gün öncesine kadar nerde reklam var diye arayıp duruyodum kriz yüzünden reklamların azalacağını benimde buna üzüleceğimi hiç düşünmezdim neyse 3 gün önce beni 4 çoçuklu bi arkadaşım yemeğe davet etti ben kaşığı elime almış mıy mıy duruya yemek yedirmeye çalışıyorum yarım saat kadar geçti arkadaşım dayanamayıp olaya mudahele etti bir kase yoğurdu hızlı hızlı yedirdi tam 2 dk sürdü durunun yoğurdu bitirmesi bende artık öyle yapıyorum bi elimle ellerini tutup diğeriyle arka arkaya yediriyorum inan çok işe yarıyo zamanımız birazda bize kalsın ama

enes te bugün sabah kahvaltı
ögle sebze çorbası
akşam da şehriye çorbası yedi
dahada bişeh yemedi canım oğlum ya dişleri mahvetti kuzumu hiç yemek isemiyor sürekli emmek istiyor dişliyor ne zaman çıkacak bu dişler

musoncum ya ben zorlamak istemiyorum ya ardada aynı duru gii my mıy mıy yapıyo yedirirken

hümeyracım ardanın dişi baş vermş darısı enesin başına
şehriye çorbasına ne koyuyosun merak ettim

canım çok haklısın
nasıl muhallebi hazırladığını merak ettim pirinç unu kullanıyor musun kullanıyorsan markası ne?bu milupanın öğütülmüş tahılı dediğin milupa 7 tahıllı mı bende onu kullanıyorum ama hazırladığım muhallebiye bir kaşı:uhm:k ta pirinç unu ekliyorum ama bunu yeni yapmaya başladım önceden pirinç unu kullanmadım.milupanın 7 tahıllısı biberon sütüyle hazırlanıyor sen nasıl hazırlıyorsun?
ben o yüzden ülkerin sütlü pirinç ununu kullanıyorum bir kaşık.:uhm:

Ben çoğunlukla piyalenin demir ve vitamin takviyeli pirinçunu var onu kullanıyorum.Muhallebiyi dönüşümlü yapıyorum şöyle ki;
Kimi akşam balkabağını haşlıyorum onun suyuna pirinç ununu pişiriyorum balkabağını püre haline getirip o püreye tahıl ekliyorum ve üzerine pişmiş pirinç ununu döküyorum karıştırıyorum.Kimi akşam armut püresi yapıyorum üzerine tahıl ekleyip yine pişmiş pirinç unu ile karıştırıyorum.Bazende muz+elma püresi hazırlıyorum üzerine pirinç unu ile karıştırıyorum.Tatsız gelenleri pekmezle tatlandırıyorum.Şu aralar ülker gogly devamsütlü pirinçununun sade olanını deniyorum fena değil oda.Daha tatlı yapıyor.Kullandığım milupanın 7 tahıllısı dediğin gibi.Çocukların gelişirken tahıl alması çok önemli bu dönemlerde özellikle.Sadece tahıl olduğu için milupadan bir tek 7 tahıllıyı satın alıyorum.

günaydın kızlar
gizem dişiniz hayırlı olsun artık peşpeşe çıkar:)
muson merak etme siinki de çıkarır dün gece uyutmadı ela 4. dişini bekliyoruz:KK43:
iştahsız da bugün emmedi bile şaşırdım hep emmek isteyen çocuk:KK43:
gizem tarifini aldım yapıcam teşekkür ederim:)

rica ederi selma ay inş çıkarda kurtulurus ardada üşütmü burnu akıyo gecede çok tıkandı bende o yüzden bugünde tavuk yaptım iyi gelebilir diye bol bolda su verdim
sabah yunurta reçel ekmek tereyağlı mamalı kahvaltı
öğlen yeşil fasulye domates
yattı kalktı tavuklu şehriyeli bulgurlu tarhana az yoğurt
daha yoğurt ve meyve ve belki az daha muhalleebi vercem

burakçık ta bugünki menüsü
sabah 5 tane cicibebe labne peynir zeytinyağı 1 tane siyah zeytin ceviz pekmez karışımı yedi ve bizimle beraber biraz tavada yumurta yapmıştım tereyağlı ondan ve birazda domates ekmekle birlikte...
öğlen meyve suyu elma ve havuç (120 cc kadar)
akşamda etsuyuna patates pirinç mercimek ve şehriye un ve yoğurt ile terbiye yapılmış şekilde ve içine ekmek içi
ve belki bu akşam muhallebi yapıcam yerse tabiii

ela da bugün peynir pekmez yumurta ve birazcık zeytinle kahvaltısını yaptı
öğlen kıymalı tarhana çorbası yedi
akşamda elma püresi ve yoğurt
yatarkende muhallebi inş.içer

selma ben çoktan veriyorum bulguru yapmıyo herhalde gaz alışsın kereta:)

X