bugün bebekler ne yedi?

kahvaltı yaptı..labne peyniri,yumurta sarısı,tahıl karışımı,bsküvi,reçel.
tarhana çorbası içti. et suyu ile yaptım.
yoğurt vercem birazdan. akşam da muhallebi yedircem.

kahvaltı yaptı..labne peyniri,yumurta sarısı,tahıl karışımı,bsküvi,reçel.
tarhana çorbası içti. et suyu ile yaptım.
yoğurt vercem birazdan. akşam da muhallebi yedircem.

gökçen neyi merak ettim bende elaya hep labne vermiştim bu haftaya kadar.severekte yiyordu. ama labnenin içeriğindeki katkı maddesi beyaz peynire göre fazlaymış beyaz peyniri suda bekletip öyle vermek daha uygun olurmuş diye duyunca vermedim ama ela da iştahla yemiyor beyaz peyniri:KK43:
gerçi siz karıştırıp veriyorsunuz bizimki karışımı hiç te yemiyor ayrı verdim hep ne biliyim yaa bende mi labne alsam yine??:uhm:

bugün doruğumun menüsü
sabah kahvaltı öğlen tavuk suyuna mercime çorbası
sonra yoğurt meyve akşamda armutlu sütlü muhallebi veririm herhalde

kızlar moralim bozulu ya akşam farklılık olsun dedim balkabaklı pirinç unlu muhallebi yaptım ilk kez falaca yedi bendimde hoşuma gitti ama sonradan bi kustuki sormayın ondan önce yediği yoğurt vde meyveyide çıkardı çok fazla kustu korktum ya

çok kötü deilmi kusmaları çok iyi anlıyorum seni
enes sürekli öyle ne yese kusmak için zorluyor kendini ve ben bu durumuna çok üzülüyorum ne yapacağım şaşırıyorum böğürünce hayıııııııııırrrr diye bi bağırıyorum hem hoşuna gidiyor gülüyor kerata hemde çıkarmıyor benim de tekniğime bak demi yane :))))))
sabah kahvaltı
öğle sebze çorbası
akşam meyve
uyumadan yogurt bisküvi

evet hümeyra bizim başımıza nadir geliyor moralm bozuldu seni anlıyorum şeker
ya benim hatamdı çok yedi sonu böyle oldu:KK43:
yöntemin hoşmuş enes bey bilereke yapıyor demekki yaramaz şey ardanın bu kusması onun elinde değildi yavrucak rahatsız olu emekki iyiki kustu diyorum şimdide onu rahatsız edeceğine çıkardı ama varya dün gce öldürdü beni açt yavrucak dememkki yatmadı çok daha fazla kalktı çok fenayım yaaaaaa

murgizcm günaydın çok yemiştir bizim başımızada geliyo bişeyi çok seviyo çok yediği içinde kusuyo üzülme canım oluyo öyle şeyler

arkadaşlar ben günde 2 kere çorba veriyorum bizim 5 yada 6 öğünümüz oluyo çok acıksa bile çok fazla yemiyo öğlen dünkü çorbadan veriyorum akşamada farklı bi çorba yapıyorum sürekli tatlı şeyler vermek istemiyorum siz kaşık maması olarak ne kullanıyosunuz ben meyveli karışımları zorla bitirdim şimdi ballı 8 tahıllı kullanıyorum onuda pek sevmiyo çok zor bu bebişlere yemek yedirmek bizim yemek faslı en az yarım saat sürüyo bizim kız çok yavaş yiyo formuna dikkat ediyo heralde:))))

valla maşallah size ben günde bir öğün yediremiyorum çorba yaf.
yemiyor iştahsız ne kadar yedirmiş oluyorsunuz toplamda çorbayı miktar olarak bir kase oluyor mu?

çok kötü deilmi kusmaları çok iyi anlıyorum seni
enes sürekli öyle ne yese kusmak için zorluyor kendini ve ben bu durumuna çok üzülüyorum ne yapacağım şaşırıyorum böğürünce hayıııııııııırrrr diye bi bağırıyorum hem hoşuna gidiyor gülüyor kerata hemde çıkarmıyor benim de tekniğime bak demi yane :))))))
sabah kahvaltı
öğle sebze çorbası
akşam meyve
uyumadan yogurt bisküvi

çok komiksiniz ya enes şimdiden böyleyse senin çekiceğin var annesi ne oyunlar yapar sana o;kaydirigubbakcemile

kızlar moralim bozulu ya akşam farklılık olsun dedim balkabaklı pirinç unlu muhallebi yaptım ilk kez falaca yedi bendimde hoşuma gitti ama sonradan bi kustuki sormayın ondan önce yediği yoğurt vde meyveyide çıkardı çok fazla kustu korktum ya

neden se biz anneler yesinlerde aman deriz az yese dert ederiz çok yiyince mutlu oluruz
bebeğim yokken çok yediren anneler elinde kaşıkla çocuğun arkasından koşan annelere kızardım ben böyle yapmam derdim
ahhhh nerdekaydirigubbakcemile

merhaba enesin annesi:) ben de aynı yöntemi kullanıyorum:))) bakıyorum yiyor yiyor ööö diye ses çıkarıp dudaklarını büzüp, kendini kızartıyor, anlıyorum ki çıkarmaya hazırlanıyor. :) gülümseyerek tatlı sert! bir ses tonu ile hayıııııır Kutlu Çağ diyorum:)) bir iki kaşık yavaşlıyorum çıkarmıyor. ama sonra yapacağını yapıyor. sanırım o kıvama geldiğinde zorlamamak lazım.. o yediğini de çıkarmasındansa.. değil mi?

murgizciğim üzülme.sen de fazla yedirmişsindir böyle belki. hem ilk defa yedi demişsin. biz annelerin duru durağı yok maalesef.. bir de o kadar okuyoruz ediyoruz, ilk tattıklarını azar azar zorlamayın denmiyor mu? yok. biz bakıyoruz hah sevdi, aman yesin de diyoruz dayıyoruz çocuğa.:))
bundan böyle azar azar alıştırırsın.. ben akıllandım:)

cumartesi kontrole götürdük oğluşumu.. yeni ek gıdalar ekledi.. artık robot yok, pütürlü yesin, makarna pilav, köfte yesin dedi. dün kıymalı tel şehriye çorbası yaptım. doktorun ekledikleriyle; domates rendeledim, azıcık soğan koydum, havuç rendeledim, tel şehriye, kıyma, zeytinyağ.. çok süper oldu.. çatalla ezdim. robot yok dedi ya. ama oğluşum yedi yedi. heh dedim çok sevdi yaşasın.. sonra hooop hepsini çıkarttı.. çok korktum..
ve işte murgizciğim o zaman anladım. çok sevdi diye ilk kez tattırdığım bir şeyi kaşık kaşık dayamıştım çocuğa, e haliyle fazla gelmişti ve o pütürleri pek yutamadı sanırım. midesini kaldırdı. bugün diğer kavanoz çorbasını biraz robottan geçiricem. daha alışacak vakti var oğluşumun.

sevgilera.s.

evet canım haklısın ilk defa yedirilen şeyi çok yüklememek lazım bide sen birden bire pütürlüyr geçince öyle olmuş yavaş yavaş alışırsa artık çıkarmaz inş
canım domatesi organik koydun umarım çünkü biliyosun mevsimi değil
bende tel şehriye kulalnıyom ama tarhana yada sebze çorbasında
tarhanayıda bulgurlu bile yaptım kızlar deneyin hoş oldu
o gün bi çorba yapt m gerçi arda yemedi yoğurt çorbası yemiyor ama siz deneyebilirsiniz
patataes vede tavuğu haşladım içine pirinç vede tel şehriye kattım sonrada yoğurtu un ile karıştırdım bunun içine ekledim güzel bir çorba oldu ama arda yemedi
bide ekmek gibi bişiy yaptım içi hamur oldu ama bende dışını robottaon geçirdim kahvaltıda verdim
onun içine pekmez ceviz kuru kayısı vede kuru üzüm 1 yumurta sarısı yarım nbardak yoğurt
çeyrek bardak zeytinyağı tozmaya su un kattım ama olmadı bence mayadan hamur kabartma tozo kullanmayayaım dedim olmadı ama denemelerim bitmeyecek :)

neden se biz anneler yesinlerde aman deriz az yese dert ederiz çok yiyince mutlu oluruz
bebeğim yokken çok yediren anneler elinde kaşıkla çocuğun arkasından koşan annelere kızardım ben böyle yapmam derdim
ahhhh nerdekaydirigubbakcemile

hehehe katılıyorum büyük konuşmamak lazım şekercimkaydirigubbakcemile2

kızlarrrrrr çok mutluyum ekmek yaptım kuşuma çok güzel oldu
hemencik tarif veriyorum
sadece un ve su koymak istemedim daha zengin içerikli yaptım
göz kararı un
yarım toz maya
çörek otu(bilerek koydum çok faydalı)
bunları karştırdım
içine 2 yumurta sarısı
4 kaşık yoğurt
tereyağı ve kanola yağını göz kararı ama ikisi toplam yarım çaybardağı anca olmuştur bunları azcık ısıttım ılık olacak
ve su ılık olacak şekilde bunları yoğurdum çok fazla katı olmayan hamur yaptm 1 saat mayalandırdım sonra somun ekmek şeklinde koydum borcama üzerine yağ vede azcık susam koydum pişirdim çok güzel kabardı ve tadında baktım bayağı güzel olmuş

kızlarrrrrr çok mutluyum ekmek yaptım kuşuma çok güzel oldu
hemencik tarif veriyorum
sadece un ve su koymak istemedim daha zengin içerikli yaptım
göz kararı un
yarım toz maya
çörek otu(bilerek koydum çok faydalı)
bunları karştırdım
içine 2 yumurta sarısı
4 kaşık yoğurt
tereyağı ve kanola yağını göz kararı ama ikisi toplam yarım çaybardağı anca olmuştur bunları azcık ısıttım ılık olacak
ve su ılık olacak şekilde bunları yoğurdum çok fazla katı olmayan hamur yaptm 1 saat mayalandırdım sonra somun ekmek şeklinde koydum borcama üzerine yağ vede azcık susam koydum pişirdim çok güzel kabardı ve tadında baktım bayağı güzel olmuş

ne diyeyim ellerine sağlık afiyet olsun
beceriklilik başka bişey ben halen hamur bile yoğuramıyorum doğru dürüst:eek:

selma bende evlendikten sontra öğrendim çoğu şeyi valla genç kızken gzüel pasta yapardım ama çorba bile bilmezdim yeni evliyken annemden telefonla iş arkadaşlarımdan teneffüslerde sora sora öğrendim.ama elim çöreğe puğaçaya çok yatkın nedense un koyarım mesela göz kararı tam gelir yaparım çöreğim harika olur çok kabarır bende şaşıyorum bu işe lülülülülülü
neyse kendimi çok övdümkaydirigubbakcemile3

selma bende evlendikten sontra öğrendim çoğu şeyi valla genç kızken gzüel pasta yapardım ama çorba bile bilmezdim yeni evliyken annemden telefonla iş arkadaşlarımdan teneffüslerde sora sora öğrendim.ama elim çöreğe puğaçaya çok yatkın nedense un koyarım mesela göz kararı tam gelir yaparım çöreğim harika olur çok kabarır bende şaşıyorum bu işe lülülülülülü
neyse kendimi çok övdümkaydirigubbakcemile3

işin içine sevgi koyuyosun ondan olabilir mi acaba:1hug:

of kızlar of ne olacak benim enesle olan savaşım :mymeka:bilmiyorum yemiyor ya ağzını kilitliyor kaşığı görünce kafasın çevirebildiğikadar arkasına çeviriyor zorrlamasam hiç bişey yiyeceği yok hergün kavga ediyoruz:Çok üzgünüm çoook eşimde bize gülüyor:roflol: küsüyoruz enesle :dilcikar:akşaqm yine meyve vermiştim 2 yada 3 saat sonra yoğurdu güzel yiyor diye yoğurt yedireyim dedim tabi yine kavga dövüş yedi yedi sonra tahmin edin ne oldu sürpriz çıkardı offffffff bunalımdayım resmen:çok üzgünüm: kendiğmi çok hırpalıyorum-tatlicadiarzu- çok moralim bozuluyor peki bu diş çıkarma evresinde alışacak yememeye dişi çıktıktan sonra düzelecekmi yoksA HEP BÖYLEMİ OLACAKdelikafadulden AMAN ALLAHIM KABUS GİBİ Bİ DÜŞÜNCE NEYSE YA BAŞINIZI ŞİŞİRDİMlaelaelaelaelae

X