Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

hala dogurmadim canım ya:-(

ah kuzum benimmmm:) kıyamma sana ben az kaldı bak..her an hayırlısı ile bebeğini kucağına alabilirsin..dayan:) hayırlı sağlıklı ve kolayyyyy doğumlar olsun canım benim inşallah:) bekli,yorumm güzel haberlerini inşallahh...

kızlar ben tatildeydim ve geldim çok şükür.aklım nisandaydı..internetim yoktu çok merak ettim vallahi doğurdu mu diye..var mı haberi olan?
canım hoşgeldinnn nasıl geçti bebişinle ilk tatilin bence eğlenmişsin :KK1: allahım yüz yüzede nice tatiller nasip eder inşallahhhhhh özlettin kendini beni sorarsan ben hala urfadayım ama sanırım sona yaklaşıyoruz sanırım buralarda son bir ayım kendimi avutuyor olabilirim ama bakanlığın açıklamaları bu yönde bende bu ay başında tuttuğum evi devredip bir misafirhaneye çıkayım diyorum sonrasında 15 20 gün için kira vermeyeyim diyorum bakalım işler nasıl devam edecek hayırlısıyla.... Senide kocaman öpüyorum güzel anne :KK54: :KK54:
hala dogurmadim canım ya:-(

kızzz senin paşa tembel çıktıı pek sevdi rahatı gelesi gelmiyor heralde :KK1: allah sanada sağlıklı doğumlar nasip etsin arkadaşım inşallah allah gönlüne göre verir senide kocaman kocaman öpüyorummmmm :KK54::KK54:

canım hoşgeldinnn nasıl geçti bebişinle ilk tatilin bence eğlenmişsin :KK1: allahım yüz yüzede nice tatiller nasip eder inşallahhhhhh özlettin kendini beni sorarsan ben hala urfadayım ama sanırım sona yaklaşıyoruz sanırım buralarda son bir ayım kendimi avutuyor olabilirim ama bakanlığın açıklamaları bu yönde bende bu ay başında tuttuğum evi devredip bir misafirhaneye çıkayım diyorum sonrasında 15 20 gün için kira vermeyeyim diyorum bakalım işler nasıl devam edecek hayırlısıyla.... Senide kocaman öpüyorum güzel anne :KK54: :KK54:

kızzz senin paşa tembel çıktıı pek sevdi rahatı gelesi gelmiyor heralde :KK1: allah sanada sağlıklı doğumlar nasip etsin arkadaşım inşallah allah gönlüne göre verir senide kocaman kocaman öpüyorummmmm :KK54::KK54:

berkunum canım bir ay kalmış yuvaya dönmene ha. misafirhaneye dönme işini iyi düşünmüşsün..tayinin çıkınca valizini alır hemen gidersin..öbür türlü ev toprarla, elektirk su kes vs.çok işin olurdu...sen eminin tayinin çıksın 1 dk bile durmak istemezsin dimi urfada.....oh çok şükür gelde sende de güzel haberler alalım :KK52:
evet kuşum tatilim bitti tatil dönüşü iş hiç çekilmiyo ama ..gerçi bu hafta sonu burda dayımın oğlunun düğünü var..memleketten teyzelerim anneannem dayımlar gelicek zaten annemlerde bizde ohhhhhh hafta sonuna evde cümbüş var cümbüş...onu bekliyorum hevesle..
gerçi bu ara çookk yorgun uykulu halsiz geziyorum ama sülalem gelince enerjim gelir umarım:) öyle işte..
bizde kadro dilekçelerini verdik bekliyoruz bakalım.ne zaman tam olarak kadroya geçicez sabırsızlanıyoruz....

öyle işte...bende hergün bakıyorum nisan bişey yazmış diye..doğumu oldumu nasıl diye..hayırlısı ile bizim kızda bir doğuraydı iyiydi..:)

seni öpüyorum gurbet ellerdeki kızımıza kocamannnnn öpücükler...:KK54:

Kızlar gördüğünüz gibi takvim bitti ama ben hala doğuramadım sormayın çok morelim bozuk galiba içtiğim o erken doğum riski için nidilat hap yüzünden mi oldu anlamadım cuma günü gittik tık yok sıpa gittikçe büyüdü zaten 41. haftaya başladık çarşamba günü eğer açıklık varsa doğumu başlatırız suni sancıyla ama yoksa cumayı bi gün bile geçirmem sezeryanla alırım diyince başladım ağlamaya bi morelim bozuldu ben normal doğuracaktım diye annemlere gittim biraz morel olsun diye ondan girip haber veremedim dua edin sancılanayım vall azcık giriyo zil takıp oynayasım geliyo sancılanıyorum diye ama yok işte:KK14:

kızlar gördüğünüz gibi takvim bitti ama ben hala doğuramadım sormayın çok morelim bozuk galiba içtiğim o erken doğum riski için nidilat hap yüzünden mi oldu anlamadım cuma günü gittik tık yok sıpa gittikçe büyüdü zaten 41. Haftaya başladık çarşamba günü eğer açıklık varsa doğumu başlatırız suni sancıyla ama yoksa cumayı bi gün bile geçirmem sezeryanla alırım diyince başladım ağlamaya bi morelim bozuldu ben normal doğuracaktım diye annemlere gittim biraz morel olsun diye ondan girip haber veremedim dua edin sancılanayım vall azcık giriyo zil takıp oynayasım geliyo sancılanıyorum diye ama yok işte:KK14:

ayy nisancığım bozma moralini hayırlısı olsun hakkınızda bebiş sağlıklı olsunda benim gibi olsan yarın kesinleşck normalmi sezeryan mı tiroid çevremde nodul vardı 1 cm olursa doktor biyopsi yaparız demişti şimdi 1 cm bile geçmiş durumda hakkımızda hayırlısı dr riske atmayıp sezeryana alır benide herhalde bozma morelini ben takmıyorum bile.....:):)

Kızlar gördüğünüz gibi takvim bitti ama ben hala doğuramadım sormayın çok morelim bozuk galiba içtiğim o erken doğum riski için nidilat hap yüzünden mi oldu anlamadım cuma günü gittik tık yok sıpa gittikçe büyüdü zaten 41. haftaya başladık çarşamba günü eğer açıklık varsa doğumu başlatırız suni sancıyla ama yoksa cumayı bi gün bile geçirmem sezeryanla alırım diyince başladım ağlamaya bi morelim bozuldu ben normal doğuracaktım diye annemlere gittim biraz morel olsun diye ondan girip haber veremedim dua edin sancılanayım vall azcık giriyo zil takıp oynayasım geliyo sancılanıyorum diye ama yok işte:KK14:

canım benim morelini bozma heran sancın gelebilir ve Allah'ın izniyle normal doğum yapabilirsin..morelini bozma bol bol yürüyüş yap gerçi eminim yapıyosundur da hurma ye..İnşallahh canım kurtulacaksın ..
dualarım seninle..

Ahh benim güzel arkadaşımm neden ağlıyorsunki bebeğin sağlıklı sen sağlıklısın hiççç morelini bozma herşey girer yoluna senin paşan biraz tembell çocuk rahatı biliyor ondan annesi sıkma tatlı canını herşey girecek yolunaaa hayırlısıyla al bir kucağına ne sezeryanı düşüneceksin ne normal doğumu kii bana sorarsan bir sağlıkçı olarak ben normal doğurmak istemiyorum hoş bu gördüğümüz normal doğumların etkisi tabiki de ama genede sen hakkında hayırlısını dile güzel arkadaşım benimm hakkında hayırlısı olsun inşallahhhh öpüyorum tontiş yanaklarından :KK16:

Can arkadaşlarımm Kardeşlerimm nasılsınız ben iyiyim ama sanırım resmen diplerdeyim artık Çünkü evimi gerçekten çok özledim son dört aydır buradayım ve bu süre içinde kocamı toplamda 10 gün bile göremedim...........
Çok özledim herşeyimin düzenli olduğu günleri kıymetini bilin sizlerde evinizin. Ne kadar kıymetliymiş insanın evi ayrı kalınca insan anlıyor allahım başka ayrılıklar koymasın araya ben katlanmaya razıyım ama insan mutsuz oluyor her ne olursa olsun....
İnşallah kısa zamanda döneceğim evime artık. Dün gece rüyamda kendimi hamile gördüm garip bir rüyaydı iğde çiçeğimde daha yerleşemedi heraldeki oda girmiyor uzun zamandır rüyamı yorumlatsam :KK1: Her neyse rüyamda hamileyim önce böyle top gibi bir karnım var sonra karnım küçülüyor sonra karnımın sağ altında toplanıyor allah allah diyorum bu nasıl bir bebek böyle şekilden şekile girdi falan derken uyandım ama bütün gün kendimi hamile zannettim çok etkileniyorum zaten bu tür rüyalardan sersem oldum inanın inşallah artık evime giderimde en kısa zamanda rabbim evladımızıda bizlere dahil eder sizleri seviyorum kızlar kendinize iyi bakın :KK54:

Can arkadaşlarımm Kardeşlerimm nasılsınız ben iyiyim ama sanırım resmen diplerdeyim artık Çünkü evimi gerçekten çok özledim son dört aydır buradayım ve bu süre içinde kocamı toplamda 10 gün bile göremedim...........
Çok özledim herşeyimin düzenli olduğu günleri kıymetini bilin sizlerde evinizin. Ne kadar kıymetliymiş insanın evi ayrı kalınca insan anlıyor allahım başka ayrılıklar koymasın araya ben katlanmaya razıyım ama insan mutsuz oluyor her ne olursa olsun....
İnşallah kısa zamanda döneceğim evime artık. Dün gece rüyamda kendimi hamile gördüm garip bir rüyaydı iğde çiçeğimde daha yerleşemedi heraldeki oda girmiyor uzun zamandır rüyamı yorumlatsam :KK1: Her neyse rüyamda hamileyim önce böyle top gibi bir karnım var sonra karnım küçülüyor sonra karnımın sağ altında toplanıyor allah allah diyorum bu nasıl bir bebek böyle şekilden şekile girdi falan derken uyandım ama bütün gün kendimi hamile zannettim çok etkileniyorum zaten bu tür rüyalardan sersem oldum inanın inşallah artık evime giderimde en kısa zamanda rabbim evladımızıda bizlere dahil eder sizleri seviyorum kızlar kendinize iyi bakın :KK54:

canım ruyanı hayıra yoralım hayıra çıksın inşallahh.İğdeçiçeği ile görüşemedik bir türlü..ankaraya taşındı üstelik evlerimizde komşu semtlerde:) ama bayram tatil bide bizim akrabaların düğünü girdi..bir türlü yanına gidemedim..ilk fırsatta gidicem inşallh...
canım arkadaşım dipde olman çok normal..kolay değil yaşadıkların onca düzenden sonra yaban ellere öğrenci modlara dönmen..canım benim ama dönüşün muhteşem olucak senin...güzel bi işin ,yeni evlenmiş gibi taptaze aşkın:), ve inşallahhh göbüşünde bebişin (innnnşaaalllhhhhhhh:nazar:
peki senin gibi evli olup eşinden ayrılan yok mu oralarda merak ettim..hani aynı kaderi paylaşan arkadaşlıklarla daha bi kolay geçer sanki günler....
benimde uyku modunda geçiyor günlerim..akarabalarım bende hafta sonu düğün vardı..yavaş yavaş misafirlerim gidiyor..hem akşamları onlarla oturup sohbet etmek istiyorum ama uykuumm çok oluyor..bide bizim aile teyzemler annemler bir araya gelince ohooooo lafın beli kırılır....öyle yani bugün gidiyolar elimde bir annemle babam kalıyor..onada şükür:)..

kendine iyi bak oralarda .ve üzülme kuzuuuu geçicek zaman..

canım ruyanı hayıra yoralım hayıra çıksın inşallahh.İğdeçiçeği ile görüşemedik bir türlü..ankaraya taşındı üstelik evlerimizde komşu semtlerde:) ama bayram tatil bide bizim akrabaların düğünü girdi..bir türlü yanına gidemedim..ilk fırsatta gidicem inşallh...
canım arkadaşım dipde olman çok normal..kolay değil yaşadıkların onca düzenden sonra yaban ellere öğrenci modlara dönmen..canım benim ama dönüşün muhteşem olucak senin...güzel bi işin ,yeni evlenmiş gibi taptaze aşkın:), ve inşallahhh göbüşünde bebişin (innnnşaaalllhhhhhhh:nazar:
peki senin gibi evli olup eşinden ayrılan yok mu oralarda merak ettim..hani aynı kaderi paylaşan arkadaşlıklarla daha bi kolay geçer sanki günler....
benimde uyku modunda geçiyor günlerim..akarabalarım bende hafta sonu düğün vardı..yavaş yavaş misafirlerim gidiyor..hem akşamları onlarla oturup sohbet etmek istiyorum ama uykuumm çok oluyor..bide bizim aile teyzemler annemler bir araya gelince ohooooo lafın beli kırılır....öyle yani bugün gidiyolar elimde bir annemle babam kalıyor..onada şükür:)..

kendine iyi bak oralarda .ve üzülme kuzuuuu geçicek zaman..

Canım arkadaşım ne güzel kalabalıklar içindesin sen öylee öpüyorum senii nenaklarındann :KK1: Bu arada sen ne yaptın ailen biliyormu artık gebeliğini bu duruma yorumları ne oldu mutlu olmuşlardır ama senin hikaye tadında yazılarını okumayı özledim kızz anlatsana birazcık

Canım arkadaşım ne güzel kalabalıklar içindesin sen öylee öpüyorum senii nenaklarındann :KK1: Bu arada sen ne yaptın ailen biliyormu artık gebeliğini bu duruma yorumları ne oldu mutlu olmuşlardır ama senin hikaye tadında yazılarını okumayı özledim kızz anlatsana birazcık

berkunum hamile kalınca yakşaık 5.haftalık filandı (aramızda kalsın) ben dayanamadım tel.anneme söyledim..iş yerimdeki arkadaşım çok ısrar etti kanıma girdi..benim annem çok istiyodu..beni türbeye bile götürmüştü o derece:) bende telde söyledim ama dedim ki "sakın söyleme kimseye tam kesinleşsin tatile gidip gelelim öyle söylüycez anne..özellik kayınvalidemlere söylemek istemiyorum çünkü tatile giderken artık çok sıkıştırılar..ne gereği var hamilesin bişey olur düşer diye..bide harbiden Allah bilir bbişey olsa bile benden bilirler "dedim..tabi annemmm resöem çocukk gibi sevindi berkuncum hiç ben böyle görmemiştim.nasıl nasıl mutlu oldu..tabi annemin bildiği eşimde bilmiyordu.:nazar: zaman geçti ..tatile gitmeden annem ve babam bize geldi..hafta sonunda biz tatile giitik..(tabi annemle evde çaktırmıyoruz ama gzili gizli ben oan ultrason resimlerini gösteriyorum..annem herkwin içinde durup duruken beni öpüyor..bir şımartma ama bunu ne babam anlıyor ne eşim:)..derken tatile gittik..tatil dönüşü artık ailelere söylüycez...da ama hiç içimden gelmiyor kız..ya ne biliyim biraz babamdan çekiniyorum filan..bide zaten çok uykulu moddayım hiç bişeye tahammül edemiyorum tek isteğimmm saatlerce uyumak..gene pazar günü ben annemle bir odaya çekildim..ikimizde kanepeler uzundık sohbet ediyoruz..eşim yatakodasında tv izliyo..baban oturma odasında uyukluyo..kedim başucumda mır mır...evin manzarası bu..o arada tel.abim aradı..annemle konuşuyolar.annem gayet neşeli cıvıldıyo..sonra dediki "oğlummm sana bişey söylüycem:KK52:.....ben uyumak üzereyim...annem "oğlummm dayı oluyosunnn :KK52:...ben ve kedim höngggg diyip kaldık..işteee o dkkk milat oldu...ben annemi durduramadımm..abim telde beni istiyo..annem odadan çıkıp oda oda babama dede oluyosunn dedeee diye çılgınca bağırıyo..ağbim tel.ağlıyo..çok duygusaldır kendileri..abimin eşi hemen aldı teli "nasıl oldu hangi ay diyerek milimetrik döllenme zamanını hesaplıyo.."
ben annemi durduramdım hemen eşiminyanına gittim..anneme söyledim dedim..oda haklı olarak "insan bekler beraber söylerdik" dedi.aldı teli hadi ozaman annemleride arayalımda onlarında haberi olsun ddiyip kayınvalidemi aradı..ona söyledi..onlarda tel beni istedi tebriklerrrrrrr tebriklerrrrr:) görümcem ebe hemşire...oda hemen bilimsel sorularla tavsiyeler..:)..

bu arada evde deli gibi dönen anam resmen ilk defa duymul kadar inandırıcı performansı ile göz dolduruyodu:) sonra babam annem eşim ve ben mutfak balkonunda bir araya geldik..veee babamın gözlerinin dolduduğunu görünce bende film bitti:) çoook duygusal sahneydi.....

sağolsun annem plansız programsız herkese duyurmuştu..zaten hemen teyzemlere anneanmlere haber verildi..
bide bizim tüm sülaleee herkes benden bebek haberi bekliyordu ama bir kaç yıldır keyfi olarak, son yılda elimizden geleni yapıp olmaması sebebiyle bu haberi veremiyoduk..o yüzden herkes abartııı olarak çok sevindi....yalnız bir teyzem varki oda çok istemesine rağmen bebeği olmuyor..eşinde hiç bir canlı sperm bulunamadı..işte o nokta da biraz burulduk....
bundan sonrası rüya gibi..düğüne sülalem geldi..zaten düğünde dayımın oğlunun olunca..düğün alayına bizim tarfadan tutda ksrşı tarafa kadar benim haberim gitti..düğünde bir kamuoyu açıklaması yapacak duruma geldim nerdeyse:)(ahh annemmm ahhh)...
ama tabi tüm ilgi bende ..tüm gözler artık gram kiloyu tartacak kıvamda göbeğimde..yememde içmemde..bir araya oynamaya kalkıyorum bir iki dak.müsade sonra oturrr yerine bakışları..:)halaya zaten hiçç yaklaşamadım..yorumlar..kesin oğlun olucak güzellik gelmiş yüzüne..ben ara ara uyuklama..gözlerimin kayması....hangi ortamda olursam olayım masaları yatak olarak görmen konuşmları ninni olarak algılamam....hele bişey varki anlatayımda gül berkun.."şimdi bir gece teyzemler bir odada yatıyolar..ama bıl dedikodu..bende yatmadan onların yanına gittim katılabildiğim kadar yanlarında sohbetteyim..köyden gelen teyzem köyün dedikoldularını anlatoyo..sonra dedi ki banaa kzıımmm bak bişey söylüycem ama korkma panikleme üzülme haaa..bebeğe bişey olmasın..annem ben diğer teyzmeler merakla Allah allah ne ki bu benim korkacağım diye merakdayız..köydeki teyzem başladı "bizim köydeki bilmem ne kişisi karısını aldatırken yakalnamış:KK37: ay gecenin vakti bizi tuttu gülmeee..annem "ilahi abla bizim kız ne bilsin o adamı...bilsede korkacak ne var bunda"diye katıla katıla güldük....
düğün dernek bitii herkes evlerinde döndü bacım..şimdi anneml ve babam hafta sonuna kadr bendeler...evde çok kıymetliyim..güzel ve birdaha bulamıycağımm günlerdi..çok da özlüycem..bizim aile çok kalabalık ve çok eğlenceli...
öyle yani Berkun..biraz uzun oldu ama bende bi başlayınca sonunu zor getiriyorum..
......
..

yine uzun zamandan sonra yazıyorum .ara ara girip okuyorum hepinizden haberdarım
Toprakçım gözün aydın ALLAH Tamamına erdirsin darısı berkuna en kısa zaman da bebiş haberlerini bekliyoruz.Nisan inşallah BUGÜN DOĞURURSUN KIS YETER ARTIK BİR NEFESTE DOĞUR İNŞAALLAH.
bana gelince benim bebeklerim ikizdi.ama maalesef biriniin kalbi durdu karnımda öldü yani.ALLAHIM İNŞAALLAH DİĞER BEBEĞİMİ KUCAĞIMA ALMAYI NASİP EDER. takdir böyleymiş napalım bundada vardır bir hayır....bu sebeple buralara uğrayamıyorum inşallah iyi olcam psikolojim kötüydü ama düzeltmeye çalışıyorum dualarınıza ihtiyacım var dostlar. ALLAH a emanet olun. bana hamilelik takvimi yaparmısınız ben yapamadım
son adetim 13 haziran
RABBİM bütün gebeleri ve beni bebeklerimize kavuşturur inşallah..

nisancım Allah yar ve yardımcın olsun inşALLAH kolaylıkla gönlüne göre doğumunu yaprsın. Stres yapm lütfen vakti zamanı gelince doğum saatin başlar arkadaşım, bizler içinde dua etmeyi unutma.....

yine uzun zamandan sonra yazıyorum .ara ara girip okuyorum hepinizden haberdarım
Toprakçım gözün aydın ALLAH Tamamına erdirsin darısı berkuna en kısa zaman da bebiş haberlerini bekliyoruz.Nisan inşallah BUGÜN DOĞURURSUN KIS YETER ARTIK BİR NEFESTE DOĞUR İNŞAALLAH.
bana gelince benim bebeklerim ikizdi.ama maalesef biriniin kalbi durdu karnımda öldü yani.ALLAHIM İNŞAALLAH DİĞER BEBEĞİMİ KUCAĞIMA ALMAYI NASİP EDER. takdir böyleymiş napalım bundada vardır bir hayır....bu sebeple buralara uğrayamıyorum inşallah iyi olcam psikolojim kötüydü ama düzeltmeye çalışıyorum dualarınıza ihtiyacım var dostlar. ALLAH a emanet olun. bana hamilelik takvimi yaparmısınız ben yapamadım
son adetim 13 haziran
RABBİM bütün gebeleri ve beni bebeklerimize kavuşturur inşallah..

canım çok teşekkür ederim dileklerin için evet Rabbim Berkunumuzada nasip etsin inşallah...
Rabbim sana da yavrunu nasip etsin..canını sıkma hayırlısı diycez zor biliyorum ama iyi düşün olumlu ol..hayrırlısı böyleymiş..

hamilelik takviminide ancak kendini yapabiliyosun..yukarıda forum ayarlarım var ordan profil ayarı-ordan da bebeğinin doğum tarihini 09-12-2013 gibi yazıyosun..kaydet...

çok öpüyorum.

X