Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

Canım dün itibari ile kadro yasalaştı onun için kadromu buradan alıp döneceğim vaz geçtim gitmekten çok masraf olacaktı ve daha zor olacaktı herşey bu şekilde daha kolay ilerleyecek inşallah eee tabi bulanacak miden bulanmadan olurmu annesi şimdi fır fır dönüyor kuzucuğun annesini bi allak bullak etsin bakalım boşver sende tadını çıkart canım benim

Canım hayırlı olsun. İyi düşünmüşsün, taşınmak yerleşmek çok zor hakikaten. Senin adına çok sevindim canım. Rabbim tez zamanda hayırlısı ile evine dönmeyi de nasip etsin inşa Allah!.. Amin...
Tamam tadını çıkarmaya çalışacağım inşa Allah!..

Denizcim nerelerdesin? Aklım sende canım. Kan vermeye gidebildin mi, sonuç ne? Lütfen çabuk gel. güzel haberlerini bekliyorum canım.

hakkını helal et canım beklettim ama dün gidemedim biraz önCe gittim akşam 19 30 da çıkAcak sonuç ama nete giremeyebilirim müsait olamam belki yarın sonucu yazarım inşa ALLAH dularını eksik etme.bebişine iyibak

Hepinize iğdeçiçeğinizden gönül dolusu sevgiler. bugününüz ve bundan sonraki her gününüz çok güzel, çok huzurlu, çok mutlu ve çok ama çok hayırlı geçsin. Her şey gönlünüzce olsun. Rabbimin bütün hayır kapıları önünüzde bir bir açılsın.
NOT: Hepinizi çok seviyorum ve Kocaman ÖPÜYORUM...

canım ne güzel başlamısıın güne maşallahhh bizede enerjini yolldadın taaaaa oralardaannn teeee buralara:) seni çok seviyorum bende:) ..güzel annem seninde günün güzel geçsin.canının canı sen yormasın rahat bir gün olsun senin içinde....

Berkunum canım bencede sinopa gitmemekted isabetli olmuş..zaten inş.tayinin çıkacak eşinin yanına..eşin olmadan yanında ş.urfada biiiiiirrrrr sinopda:)

coldriver canım geçmiş olsun dikkat et kendine..

nisanım canımmm çok öpüyorum seni sakin sükünetli bi rgün olsun...

kızlar bende herkesi öpüyorum..

Çok teşekkür ederim bitanesi. Evet canım, Bugün güne güzel başladım. İnşa Allah bundan sonra da böyle devam eder.

Nasılsınız?
İnşa Allah Ramazanınız güzel geçiyordur.
Buralar yine çok sessizleşti.
Arada ''Merhaba'' demek için uğrayın lütfen.
Hepinizi öpüyorum...

Herkese merhabalarr hepinizin iyi olmasına çok sevindim ben burada fazlasıyla bunalmış durumdayım sıcak bir yandan yanlızlık bir yandan annemin garip tavırları diğer yandan yani nerdeyse evimden 1000 km uzaktayım ama inanın burada bile stres yapmakta 10 numaralar sanki ailemin onaylamadığı bir evlilik yapmış gibi hissediyorum kendimi annem eşime takmış durumda herşeyimiz kabah oluyor ama gelinini benden daha değerli bir kategorye yerleştiriyor anlamakta zorlanıyorum inanın bunları kıskançlıktan falan yazmıyorum kızlar şu mübarek günlerde sizlerden dua istiyorum sadece öyle bunaldımki her dokunanla ağlıyorum evimde değilim yalnızım birde üstüne annemin beni yalnız bırakmasına katlanamıyorum Allah aşkı için dualarınızdan esirgemeyin beni sadece bebk değil artık düşüncem biraz huzur Sizinde kafanızı şişirdim üzgünüm öpüyorum hepinizi....

Seni o kadar iyi anlıyorum ki, canım. biz de 4 kardeşiz ve içlerinde ilgi muhabbet, sevgi olunca ben en sonda geliyorum. Onların her sıkıntısında yanlarındayım ama ben aynı ilgiyi bulamıyorum. Benimkilerde eşimi beğenmiyorlar. Önceden kafama çok takıyordum, zaten bu kış yaşadığım sıkıntıların çoğunun sebebi eşimden çok kendi ailemin ilgisizliğiydi. Şimdi boş verdim hepsine. Beni umursadıkları kadar umursamaya çalışıyorum elimden geldiğince. Aksi takdirde üzülen yine ben oluyorum.
Yapacak fazla bişey yok canım. Farkında değiller ama şuan ailelerimiz bize hem anne-baba hem de evlat durumundalar. Onlar değişmeyecekler nasıl olsa. Biz kendi kendimizi teselli edeceğiz.

Hamile arkadaşlarım az önce bir konu açtım bir bakabilir misiniz? yardımlarınızı bekliyorum...

canım arkadaşım canını sıkmamaya çalış hele oralarda Rabbim yardımcın olsun...
Benimde annem çok duygusal ve hemen duygularını belli eder..bişeye üzülürse hepimize bağırır çağırır sonra hem kendini hem bizleride çok üzer..bir ağbim var ve ona olan sevgisini çok daha belli eder..seni çok iyi anlıyorum Berkuncum..ağbim hep bende bir üst kademede iigi görmüştür evde:) ve evliliktede yansımıştır bu..
...
ailelerimize hiç bir sorunu anlatmamak gerekir ben bunu çok iyi anladım..çünki öyle morel vermek nasihat etmek yerine çoğu zaman daha çok morelimizi bozuyolar..hele benim annem anam hemen karşılaştırmlara başlar.."zaten bizde şans yok..miletin damadı ,gelini şöyleeee bizimde kaderimiz böylelerini çekmek..."diye cümleler başlar....çok eleştiriler ...onlar söyler söyler söyler ama kapıdan çıkınca unuturlar ama bzide o sözlerin kalıntıları kalır..
iğdeçiçeğinin dediği gibi boşverip kendi hayatımıza dönmek gerek ..önemli olan benim diyebilmek..
sen toparla kendini güzel şeyler düşünmeye çalış..biliyorum çok zor ama işte bizi bize bıraksalar bazen ..ama malesef çoğu aile yapamıyor..hala çocuklarının da kurdukları aile hayatlarında hala kendilerini sorumlu zannedip oralara el atmaya kendilerince çözümler bulup evirip çevirmeye çalışıyolar..halbuki her aile farklı her insan nasıl farklıysa her aile yaşamıda farklı..evet her ailede sorunlar oluyo bizde kurduğumuz yuvamızda sorunlar yaşıyoruz , ama sorunları çözmeyi öğreniyoruz öğrendikçe aile oluyoruz..ve çokk önemli bir nokta kimse dört dörtlük değil...birimiz alttan birimiz üsten derken bi bakıyoruz öğreniyoruz büyüyoruz..
bunları kendi anne babamıza anlatamıyoruz..anlatmaya çalışınca hatalı oluruz zaten hemen alınırlar çemkirirler kimbilir belkide bizde ilerde çocuklarımıza onların kurduğu evliliklere elimizi kolumuzu uzatcaz kimbilir..

Berkunum sen alttn al boşver he diyip geç ..bak gurbettsin zaten..amam kadrooooo alıyosun şükür..sonra tayin ..mazeret izni alabiliyosan bir hafta al eşinle tatile git ramazandan sonra hıı...
dua ediyorum sana ben ..herşey güzel olucak inş.ve mutlaka yaz içini boşalt bize..rahatla kuzu:)

Ayy allah razı olsun arkadaşım dün cevap veremdim kusura bakma lütfen resmen sinirlerim alt üst oldu bir günde ben aramıyorum onlarda aramıyorlar oluruna bıraktım bende nasılsa arayacaktır bir gün elbet

Oyyy arkadaşlarım benim canlarım yaaa iyiki varsınız nasıl asabi bir gece geçirdim anlatamam sana iştee ben boşvermekte zorlanıyorum da sorun orda başlıyor aslında bir bırakabilsem ucunu... Bizde işler biraz daha farklı olay sadece fazla sevme meselesini aştı nedense ben onlara göre sürekli hatalı işler yapıyorum onlar doğrusunu yapıyor bana sorarsanda onların yaptıkları bence doğru değil yani anlayacağın sağlam bir şekilde çatışıyoruz ama ben hep sessiz kalıyorum hep bunalıyorum aman kırılmasınlar aman üzülmesinler diye ben üzülüyorum işte sıkıntılıyım çok keşke bunu yapan kayınvalidem olsaydı da adı kaynana olurdu hiç yoktan neyse kızlarr artık buradan gitmek için gün sayıyorum inşallah evime dönünce unutacam bütün bu saçmalıkları

denizden haber alanınız varmı kızlarr ne alemdeymiş sanki 13 14 test günüydü diye hatırlıyorum

Sen iyi ol yeter. Aile söz konusu olunca maalesef yapacak fazla bişeyimiz olmuyor. Kızkardeşime geçen aralık ayında düşük yaptım dedim, ne saçmalıyorsun sen dedi, geçmiş olsun bile demedi bana. Tepkiye bak. Ondan sonra da ben aramadım oda tam bir ay sonra beni aradı. Söyleyecek bişey bulamıyorum, Allah hem bizim hem de onların yardımcısı olsun inşa Allah!..
Yaa Berkuncanım, sadece sende değil emin ol herkeste var böyle sorunlar. Hangi birini anlatayım?
Boşver canım, onları öyle kabul et ve boşver. Kendine önem ver. Sen kendine ne kadar değer verirsen onlarda sana o kadar değer veriyor. Eşinle iyi ol canım. Senin en yakının bundan sonra o. Üzülme, hepsi geçecek inşa Allah!..
Allah yar ve yardımcın olsun canım arkadaşım.

Son düzenleme:

Benim güzel arkadaşım çok sağ ol işte herkes de var bu dertler olmasa ne var sanki olayı kısaca özetlersem abimin eşi urfada kendi kardeşi burada onu görmeye gelmiş tam 4 gün oldu geleli ama bizimkiler beni yiyiyor bir ara sor diye bence birisi bir yere gidiyorsa o aramalı demek ki görüşmek istemiyor ki aramıyor dedim ayaklandı kalktılar olurmu öyle şey sen hep böyle ukalalık yapıyorsun diye ama bana annem yada babam burada olduğunu söylemese haberim olmayacak bu aslında işin en son noktası iş buraya gelen kadar bir sürü problem var aramızda gelinimizle benim geçirdiğim rahatsızlıkları biliyorsun ben o kadar şey atlattım kadın beni bir kere bile aramadı ama kabahatli değil ben buraya gelip aramayınca kabahatliyim her neyse dün devreye babam girdi kızım işte hadi büyüklük sende kalsında bir ara diye ben büyük değilimki bende kalsın onlar büyük bir kerede onlar beni saysın dedim olay hepten koptuu Amann napayım varsın beni inat bilsinler varsın beni kötü bilsinler kendi bildiklerimden ödün verince ben ben olamıyorumki... Neyse canım benim sen nasılsın miniğin nasıll

denizciğim inş bebeğin seninle kalacak rabbim yardımcın olsun bol dua et bizde ediyoruz moralini bozma inş bişeyolmayacak

denizciğim inş bebeğin seninle kalacak rabbim yardımcın olsun bol dua et bizde ediyoruz moralini bozma inş bişeyolmayacak

teşekkür ederim yeşim inşallah bişey olmaz.RABBİME SIĞINIYORUM DR aradım bişey olmaz dedi ama benim içim hiç rahat değil en azından temiz görene kadar.RABBİM GÖNLÜNE GÖRE VERSİN

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…