Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

aynen canım bizde eşimle öyle düşündük çünkü bu düştü düşücek stresi çok kötü. en az bi 5-6 ay ara vermeyi düşünüyoruz. sana hayırlı olsun Rabb'm tamamına erdirsin inşallah

amin canım sagolasın..inşallah bundan sonra böyle şeyler yaşamazsın canım benim Allah yardımcınız olsunnn ..dediğin gibi yaparsınız artık bak yazda geliyor eşinle beraber bir tatil gezme filan aklından cıkmıs olur:KK34::KK34:

Oy oyy topiğin güzel annelerine bakın hele.Muhabbetin dibine vurmuşsunuz yaw :KK1: Kızlar hepinizin bebeğini Rabbim sağ salim kucağına versin inşallahh.

bitanem bir de şu çevrenin sormaları yok mu biri bi yandan soruyor yok mu birşey diğeri bir yandan soruyor yok mu birşey insan gerçekten daralıyor bazen bizi bizden başka kimse anlamıyor...sorular hiç bitmez...rahat bırakmıyorlar ki rahat olalım...ah bu çevre faktörleri :)

Boşver canım çevreyi.Çevre hep sorar konuşur. Kendini bilmezler de çıkar aralarından. Ben soranlara esprili cevaplar veriyorum yada "biz o işi beceremiyoruz" diyorum o zaman hem sen stres olmuyorsun hem karşındaki bir daha sormaya cesaret edemiyor :KK34:

bacımm şimdi senin takvimini okudum da bebeğiniz artık sesinizi duyabiliyor diyorr:)
konuştuklarını duyacak artıkk ayyyy ne mutluuu maşallahh..

Ayy nisanbucuğum bizim arkadaşlar klasik müzşk dinletiyorlardı. Hem zekası gelişiyormuş hem stresi alıyormuş. Bir dene istersen.

Günaydınn canlarımmm ikizlerrr ablacmm cokk cokkk sevindimm hayırlısıyla senin bebişindeee gelecekk inşallahhhh berkuncanım,anatolya,topragım,iğdeçiçeğimm inşallahh yakıda sizlerinnn bebişleridee gelcekkk kızlaarrr şimdi ben size birşeyler anlatmak istiyorummmm bu ay yaptıgım farklı bısey varmı dıye şöyle bi düşünüdüm arkadaşlarımda faydalan sın diye BİLİYOSUNUZ BEN BU AY BEBEK FİKRİNİ AKLIMDAN CIKARMISTIM mayısda abimin dugunu var diye kendime mayısa kadar süre vermiştim ozmana kadar bebek olmasın sonra doktora gıtcem dedim zaten bana pko demişlerdi kolay kolay olmazdı kafamdan oyle dusundumm ..sonra eşimle olan her ilişkide bebek düşünmedimm ama ilişki sonrası hani silkeletme yönetimi vardı yaa onu ben kendi kendime yaptım:KK1::KK1::KK1: yani ayaklarımı kırıp belimi yukarı kaldırarak belimi sağa sola birkaç kez salladım :KK1::KK1: sonrada o şekilde uyudum.. ondan sonra ben bu ay adetimin 2. gunu havuc ve incir kürüne başlamıştım ama devam etmedimm 1 hafta filan ya içtim ya içmedimm onunda faydası olmuştur belki çunku yumurtlama tarihimde sular seller gibi akıntım olmuştu heralde bebişim o gunlerde oldu:KK16::KK16: birde eşime de bazen arada bir türk kahvesi yaptım belkide onunda faydası olmuştur..ama bunları yaparken kahveyı fılan sırf keyif olsun diye yani kızlarrr bu ay sadece kendi keyfıme yaşadımmm hiç aklımdan bebek istemedimmm... İnşallah bebeğime kavustum Rabbim tamamına erdirir inşallahh siz can arkadaşlarımıda nasip ederrrr sizede anlatayım dedim gecen 1 ayımı belki faydası olurrr canlarımmm benimmmm:KK16:

Tavsiyelerin için çok sağol canım. Geçen ay silkeletme işini ben de yaptırmıştım eşime. gül gül öldük ama. Hemen hemen her akşam bizim evde adettir türk kahvesi yapılır onda da problem yok.Ama havuç ve inciri yapmadım hımm o zaman bu ay adet olursam havuç ve inciri yapayım ben de. :KK16:

iyi dilekte bulunan herkese çok teşekkür ederimm.kendimi toparlamaya çalışıyorum durup dururken ağlamaya başlasam da arada biraz daha iyiyim bugün kontrole gittim doktor alttan baktı parça kalmadığını rahim duvarının iyice inceldiğini bi sorun kalmadığını söyledi. ama 3. hamilelik için biraz ara vermemi o zamana kadar da bi takım tahlilleri yaptırmamı istedi o tahliller sonucu hem düşük sebebim belli olacak hemde hamilelik için bi yol izlicez durum böyle...

siz eşinle bu yaz güzeellce bir tatile gidin şöyle kafayı iyice boşaltın daha 7 ay olmuş evliliğin tadını çıkartın sonra zaten bebişiniz kendiliğinden gelicektir ama hem morele hem dinlenmene ihtiyacn var canım sakın moreini bozma tamam mı :KK16:
Oy oyy topiğin güzel annelerine bakın hele.Muhabbetin dibine vurmuşsunuz yaw :KK1: Kızlar hepinizin bebeğini Rabbim sağ salim kucağına versin inşallahh.

Boşver canım çevreyi.Çevre hep sorar konuşur. Kendini bilmezler de çıkar aralarından. Ben soranlara esprili cevaplar veriyorum yada "biz o işi beceremiyoruz" diyorum o zaman hem sen stres olmuyorsun hem karşındaki bir daha sormaya cesaret edemiyor :KK34:

Ayy nisanbucuğum bizim arkadaşlar klasik müzşk dinletiyorlardı. Hem zekası gelişiyormuş hem stresi alıyormuş. Bir dene istersen.

Tavsiyelerin için çok sağol canım. Geçen ay silkeletme işini ben de yaptırmıştım eşime. gül gül öldük ama. Hemen hemen her akşam bizim evde adettir türk kahvesi yapılır onda da problem yok.Ama havuç ve inciri yapmadım hımm o zaman bu ay adet olursam havuç ve inciri yapayım ben de. :KK16:

Aaa klasik müziğin zeka için dinletildiğini bilmiyordum bak başlayalım o zaman paşaya müzik dinletmeye :KK36: bu aada bende incir yemiştim adet oldum 3-4 günlüğüne tatile çıktık incir kürünü yapamadık diye sabah kahvaltısında bile otelde incir koyup yemiştim otelde akşamda bakıyodum büfede incirli pilav var onu bile yemiştim :KK56: kürü yapamadım diye :KK1:

kizlar ben size bisi sorucaktim hamile sayisi fazlalasms tbr ederim :) benim kuzenim yaklasik 14 haftalik hamile ama gobegi cikmadi ama kendisu 55 60 kilo civarinda hafif gobusluydu..acaba cok zayif olanlarda dumduz karni olanlarda gobekleti olmadigi icin dahami cabuk belli oluyo..

evet nisanbu'cum 7 ayda o kadar doldum ki Allah'a şükür eşimi çok seviyorum onun da beni sevdiğini biliyorum zaten herkesi karşımıza alarak evlendik biz bu yüzden çok doldum üstüne bu düşükler tam oldu uzunca bi süre kafamı dinlemeye ihtiyacım var sanırım :)))

gündüz burada olamıyorum ve çok kıskandım muhabbetleriiii ben geliyorum siz yoksunuzzz yasemincim çok geçmiş olsun bencede artık dinlen birazcik fiziken değilse bile ruhen iyi gelecektir bu sana
laviniyacimm hani bebek fikri yoktu diyorsun ya ama genede ilişki sırasında istemesende aklına geliyormuş bende bu gun tam sana bunu soracaktim sen butun ayrıntısıyla yazmışsın bende artık nasılsa olmuyor diye saldım düzenli çalısmamız bile olmadi bu ay ama genede birleşme olunca ister istemez aklına geliyor insanın ama bu ay öyle yoğunum ki gündüzleri düşünme fırsatım olmuyor akşamdan akşama sizlerle hatırlıyorum
anatolyam iyi taktikmiş o bende deli oluyorum sürekli soranlara beceremiyoruz hehehehe çok iyi vallahaa
iğdeçiçegim sende durumlar nasıl haaa birde sana bir rüya anlatmak istiyorum bu defa ben görmedim eltim görmüş beni güral porselenin sahiplerinin olduğu bir arabada görmuş (eltim orada çalışıyor da:-) ) hamileymişim ama bebeğin erken alınması gerekli olduğunu söylemişimmm ağlıyormuşum bu ara beni rüyasında gebe gören görene zaten
toprağım senide çok özledim yahu bu arada senin batt ne zaman ? ben kendiminkini bilmiyorum bu ayy hakkaten tam saldımmm.....

Muhteşem yaa muhabbet içimi açtı, yükselen değerler, alınan randevular pıt pıt atan minicik kalpler Allah nazarlardan korusun bebişleri ve güzel anneleri.
İğdeçiçeğim senden haberler almak içimi rahatlattı. Sınav hazırlama beni de bugünlerde saran işlerden okul yoğun bir de törenler yaklaşıyor hazırlıklar hız kazandı. Bu arada güzel dileklerin için sağol arkadaşım. Umarım güzel günlere hepbirlikte ereriz.
berkuncum rüyan hayırlara çıksın inşallah güzel yorumları bekliyoruz.
toprak, anatolya, berkun napıyoruz dediniz; havuçla inciri karıştırıp kahveye döküp kocaya içirip sonra camdan sallayacakmıyız :)))) Şaka şaka bir aklımdan çıkarsam yetecek gibi ama bat falan tamam unuttum ama eşim bana canım naber diye sarılsa hemen aklıma ilk bebek geliyor ah bi unutsam bir unutsak...

gündüz burada olamıyorum ve çok kıskandım muhabbetleriiii ben geliyorum siz yoksunuzzz yasemincim çok geçmiş olsun bencede artık dinlen birazcik fiziken değilse bile ruhen iyi gelecektir bu sana
laviniyacimm hani bebek fikri yoktu diyorsun ya ama genede ilişki sırasında istemesende aklına geliyormuş bende bu gun tam sana bunu soracaktim sen butun ayrıntısıyla yazmışsın bende artık nasılsa olmuyor diye saldım düzenli çalısmamız bile olmadi bu ay ama genede birleşme olunca ister istemez aklına geliyor insanın ama bu ay öyle yoğunum ki gündüzleri düşünme fırsatım olmuyor akşamdan akşama sizlerle hatırlıyorum
anatolyam iyi taktikmiş o bende deli oluyorum sürekli soranlara beceremiyoruz hehehehe çok iyi vallahaa
iğdeçiçegim sende durumlar nasıl haaa birde sana bir rüya anlatmak istiyorum bu defa ben görmedim eltim görmüş beni güral porselenin sahiplerinin olduğu bir arabada görmuş (eltim orada çalışıyor da:-) ) hamileymişim ama bebeğin erken alınması gerekli olduğunu söylemişimmm ağlıyormuşum bu ara beni rüyasında gebe gören görene zaten
toprağım senide çok özledim yahu bu arada senin batt ne zaman ? ben kendiminkini bilmiyorum bu ayy hakkaten tam saldımmm.....

He valla 3 senenin sonunda buldum bu taktiği insanlar bu kafayı sıyırmış diye tehlikeli görüyorlar sanırım ben gülünce :KK1:

Muhteşem yaa muhabbet içimi açtı, yükselen değerler, alınan randevular pıt pıt atan minicik kalpler Allah nazarlardan korusun bebişleri ve güzel anneleri.
İğdeçiçeğim senden haberler almak içimi rahatlattı. Sınav hazırlama beni de bugünlerde saran işlerden okul yoğun bir de törenler yaklaşıyor hazırlıklar hız kazandı. Bu arada güzel dileklerin için sağol arkadaşım. Umarım güzel günlere hepbirlikte ereriz.
toprak, anatolya, berkun napıyoruz dediniz; havuçla inciri karıştırıp kahveye döküp kocaya içirip sonra camdan sallayacakmıyız :)))) Şaka şaka bir aklımdan çıkarsam yetecek gibi ama bat falan tamam unuttum ama eşim bana canım naber diye sarılsa hemen aklıma ilk bebek geliyor ah bi unutsam bir unutsak...

evet evet ablam işte bu havuçlu incirlikahve bize keçi boynuzu sulu kahve kocaya sonra hopppp camdan aşağı sallanmaya :KK1: alemsin valla yaa. sorma eşim bana yaklaşsa acaba bu kez hamile kalırmıyım diyorum bende. güyaa hiçç düşünmüyorum bebek olayını :KK1:

Aaa klasik müziğin zeka için dinletildiğini bilmiyordum bak başlayalım o zaman paşaya müzik dinletmeye :KK36: bu aada bende incir yemiştim adet oldum 3-4 günlüğüne tatile çıktık incir kürünü yapamadık diye sabah kahvaltısında bile otelde incir koyup yemiştim otelde akşamda bakıyodum büfede incirli pilav var onu bile yemiştim :KK56: kürü yapamadım diye :KK1:

Valla doğruluk derecesini bilmem ben arkadaşlardan duymuştum sen bi araştır bence. incir incir incir. bu kürü uygulamak lazım sanırım.Ben bir ara uyguladım ama sonra tiksindim yaw incirden :KK53:

iyi dilekte bulunan herkese çok teşekkür ederimm.kendimi toparlamaya çalışıyorum durup dururken ağlamaya başlasam da arada biraz daha iyiyim bugün kontrole gittim doktor alttan baktı parça kalmadığını rahim duvarının iyice inceldiğini bi sorun kalmadığını söyledi. ama 3. hamilelik için biraz ara vermemi o zamana kadar da bi takım tahlilleri yaptırmamı istedi o tahliller sonucu hem düşük sebebim belli olacak hemde hamilelik için bi yol izlicez durum böyle...

cnm benim Allahım sabrını versin inş çok zor bi durum ama en kısa zamanda atlatırsın inş Allahım başka dert vermesin bir daha yaşatmasın biraz dinlen zor biliyorum ama kafanı dağıt biraz. en doğru zamanda bebişlerin en hayırlısını en sağlıklısını versin Allahım sana .

Berkunum demişsin ya beni rüyasında gören görene diye valla hamile kalmadan önce benide aynı şekildeydi sinir oluyordu hatta seni rüyamda hamile gördüm bebek mi var yoksa diye sorarlardı,hadi biz bilinçaltımıza yerleştiriyoz onların bilinçaltına kim yerleştiriyo geliyo bebiş:KK9:

Berkunummm benimm,gündüzleri yoğun olman çok iyi..inan hafta sonu evde olduğum zaman aklım hep hamilelikte oluyorr..Ama hafta içi yoğun olduğu zaman zaman nasıl geçiyor anlaşılmıyorr..O yüzden senin yoğun olman çook güzel..Bide bu ay evet sen sallamadın pek ve bence bu şansını çookk artırdı..Benim bat 8 nisan seninde muhtemelan 13-14 nisan gibi benden söylemesi....ay keşke şöyle deseydim"kızz sen daha olmadın mııı senin bat geçen haftaydıı..aaa hemen test yap çabuk geçmiş bile :)" ayy hayalı bile gülümsetti beni..
bende bu ay gün aşırı çalışıyoruz..bide meryem suresini okuyorum 16.dayım 41 tamamlıycam inşallah...Dün eşimle konuştuk..bu ayda olmazsa ki ilk defa gün aşırı yaparak her aydan çokkk çalıştık..bir dahaki aylara tamamıyle boşluycaz..tatilimizi yapıcaz sonra aşılama yada tüp bebek için..çünki bizm 1 yıl 4 ay sonra dolcak..eşimdede morfoloji sıkıntısı vardı..o yüzden dedik biz elimizden geleni yapıyoruz..sonrası tedavii ne yapalım..
öyle işte kuzum..

abalacımmm çok güldümmm bende kocayı camdan sallama işineeee:) haaa haaayyyyyyy

günaydınn canlarr size bişey sormak istiyorumm benim şimdi kaç aydır kullandıgım bi ilaç vardı demir+folik asit Maltofer tablet.. ben şimdi bu gun son ilacımı içtim doktorumuda degıstırecektim biliyosunuz oyuzden başka bir hastanden randevu aldım ama cumartesi gunu randevum ben bu 2 gun ilaç içmeden mi gideyim doktor başka yazabılir cunku yani yeni ilaç almayayım evde folbiol vardı bu 2 gun sadece onu mu kullansamm :44::44:

kızlar günaydınlarrr herkes mutlu sağlıklı bir gün geçirsinnn:KK16:

bişey danışcam ben size dün iş yerinde çok hafif sildikçe gelen burnum kanadı (benim burnum hiç kanamaz ) sonra kesildi. bugün sabahta burnum akar gibi oldu silince leke şeklinde kan geldi. internette araştırdım gebelikte artan kan akışından dolayı olabilir anne ve bebek için bi sorun yoktur diyor. siz de oldu mu hiç? biraz endişelendim:KK50:

Son düzenleme:
günaydınn canlarr size bişey sormak istiyorumm benim şimdi kaç aydır kullandıgım bi ilaç vardı demir+folik asit Maltofer tablet.. ben şimdi bu gun son ilacımı içtim doktorumuda degıstırecektim biliyosunuz oyuzden başka bir hastanden randevu aldım ama cumartesi gunu randevum ben bu 2 gun ilaç içmeden mi gideyim doktor başka yazabılir cunku yani yeni ilaç almayayım evde folbiol vardı bu 2 gun sadece onu mu kullansamm :44::44:

bence evdeki folibiolu kullan.dr.gittiğinde yeni ilacını alırsın

Nasilsiniz ne yapiyorsunuz??? Laviniacim Allah'im kucagina almayida nasib etsin canim... Darisida olmayanlara yanii bize insallah. Hamilelerin duasi kabul olurmus siz bize boool bol dua edin. Bende yumurtlama dönemindeyim... Ama hic mi hic ümidim yok bu ay. Neden bilmiyorum ama bi burukluk var. Bu ayda olmazsa doktora gidecegim artik... Bende biktim soranlardan ... Gören diyo daha yokmu giden diyo daha yokmu!!! Memleket meselesi oldu benim bu hamile olup olmamam...

kızlar selam. bu gece tuhaf bişey oldu daha doğrusu sabaha karşı. acayip bi titremeyle uyandım ama böyle tüm vücudum zangır zangır titriyor. eşimde uyandı hemen noldu dedi. çok üşüyorum dedim ama pek üşümüodum aslında sadece anlam veremedim neden titrediğime. sarıldı bana. 1-2 dakika içinde de geçti zaten sonra dalmışım tekrar. sabah eşim işe giderken kalktım. konuştuk biraz neden olduğunu anlamadım dedim. eşim gittikten sonra tekrar uyudum. tuhaf bi rüya gördüm. masa veya sehpa gibi bişeyin altına uzanıyorum. bi örümcek var altında kapkalın bir ağ örmüş. elimi çekiyorum geri tiksiniyorum. sonra örümcek uçuyo, peşinden kocaman mavi kanatlı bi kelebek yakalayıp onu yiyo. sonra kelebeği de bi kuş kapıp yiyo. kuşu kedi, kediyi de dalgalı sarı saçlı bi kadın yakalayıp yiyo...
Uyandım saatin alarmına başımı yataktan zor kaldırdım. hazırlanıp işe geldim ama içim hala üşüyo. ıhlamur içiyorum bende. tüm bunlar nedir birileri yorum yapabilir mi bana? :S çok korktum gerçekten..

Son düzenleme:

3. aya kadar folibolu kullandım canım bencede alma ilaç zaten büyük bi ihtimal folibola devam ettirir.
kızlar günaydınlarrr herkes mutlu sağlıklı bir gün geçirsinnn:KK16:

bişey danışcam ben size dün iş yerinde çok hafif sildikçe gelen burnum kanadı (benim burnum hiç kanamaz ) sonra kesildi. bugün sabahta burnum akar gibi oldu silince leke şeklinde kan geldi. internette araştırdım gebelikte artan kan akışından dolayı olabilir anne ve bebek için bi sorun yoktur diyor. siz de oldu mu hiç? biraz endişelendim:KK50:

Canım endişelenme östrojen hormonu yükseldiği için burun kanaması ve diş eti kanaması normal,yakında dişlerini fırçalarken nisanbu demişti diyeceksin,ben bi sabah kalktığımda dişlerim kan olmuştu hatta eşim espiri yaptı vampir gibi olmuşun aşkım gece kanımımı emdin diye :KK1: parodontax aldım biraz daha iyi şimdi,endişelenme yani:KK34:

X