Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

merhaba arkadaşlar bende de kist vardı onun için soğan kürünü 1 ay uyguladım ve ay sonunda kontrole gittiğimde kistim tamamen geçmişti. doktor kistin çok büyük olduğunu ve doğum kontrol hapı kullanmadan geçmeyeceğini söylemişti ama ben hapı hiç kullanmadım. daha sonra da yapılan testlerde fsh değerimin çok yüksek olduğunu söyledi (12 civarıydı) bu değerle hamile kalmamın çok zor olduğunu vakit kaybetmeden tüp bebek merkezine gitmemi söyledi çok üzüldüm yıkıldım tabi ama bi daha başka bi doktora gitmedim bile. burdan okumuştum bal, çörekotu, tarçın karışımını kullandım 1 ay ve o ayın sonunda hamile kaldım Allahın izniyle şu an 13 haftalık hamileyim eşimde bi sorun olup olmadığını bilmiyorum ama ona da 1 ay keçiboynuzu kürünü uygulamıştım ne kadar faydası oldu bilmiyorum tabi ki herşey Allahtan gelir O ol derse olur belki sizde denemek isterseniz diye paylaşmak istedim

Gözünaydın canım Rabbim sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin inşalah

günaydınlar efendim tüm hafta sonu baktım çıktım ama tık yoktu bizim topikte herkesin iyi olmasına sevindim iyi haftalar...

sağol canım teşekkür ederim zaten özel bir doktorum var gidiyorum malesef hormon bozukluğumda yok yumurtalıklarımda sağlam ama doktor hiç bir sorunun yok tamamen psikolojik bir rahatsızlığın var diyor daha yaşın genç (yaşım 29) tüp bebeğede gerek yok diyor.umarım bu sene bir hamilelik yaşarım doktorumda kendini psikiolojik olarak hazırlaman gerek her hangi bir hap veye tıbbi bir işlem vücuduna zarardan başka bir şey sağlamaz dedi((

Kızlar selammm; Haftasonu tuvalet kağıdı rulosundan çarşafa transfer olup 2 gün ateşler içinde yattım bütün sinüslerim dolmuş doktor karda yattığımı iddia etti ama vallahi evde yattım. Şimdi birazcık daha iyiyim ama hala gözlerim mal mal bakıyor. Sizler nasılsınız iğdeçiçeğim yine döktürmüş yorum ilaç gibi geldi. Tarçınlı ıhlamur gibi içimi ısıttı. Yüreğine sağlık inşallah hepsi tez zamanda gerçekleşir. Toprağım valla çocuksuzluğun tadı sende gezin kızım gezin sonra demedi deme valla ev, bebiş, iş ev, bebiş, iş böyle bir süreç başlıyor. Coldriver, yeşimm, nisanbu iyi bakıyonuzmu kuzucuklarımıza. Berkun, Anatolya rüyalarınız kavuşun inşallah tez zamanda. Hepinizi öpüyorum. Lavinia senden de güzel haberler bekliyoruz inşallah...

çok geçmiş olsun ablacım ya çok üzüldüm Allah korusun zatürre,bronşit olmada dikkat et kendine bu sene ne çok hasta oldun sen ya havalara aldanma koru kendini

slmmm kızlarrr ne var neyok bakalımmm ..herkes iyi gibi görünüyorr ohh maşallahhh Allah dahada iyi etsin inşallah...kızlarr benden en son haberlerr gecen hafta yazdıgım belirtiler varyaa sanki biranda yokk oldu gibi, yaa tamdan anlamıyorm gerçi ..galiba gecen haftaya göre cok belirgin yaşamıyorumm..farklı olarak arada bir midem bulanıyor ve kokuları cok fazla aldıgı farkettım sankı hersey kokuyor gıbı gelıorr yaa bide gogus acıması ve dolgunlugu hala devam edıyor... tabi kızlarr biliyosunuz bunların hepsi psikoljikde olabilir vallahi bu ay hiçç sallamıyorumm olursa suprız olur, olmazsa olmazzz bakalımm cuma-cmtsi adet olmam gerekiyorr zaman gecsin diye bekliyorumm... arada bir bakabiliyorum işler yogun kendinize cokkkk iyiii bakınn öpüldünüzz

selam kızlar bi süredir girmiyordum buraya çünkü çok etkileniyorum kafaya takıyorum buraya girdikçe ama artık dayanamadım. Daha önce bahsetmiştim ama üzerinden geçti baya o yüzden yeniden yazıyorum gelişmelerle birlikte...
Ben en son 28 ocakta adet gördüm. Normalde adetim 37-38 günde bir olur. Ara sıra gecikmelerim oldu ama hiç bu kadar gecikmemişti. Şu anda tam 56. günümdeyim :S
Adetim geçtikten sonra neredeyse hergün test yaptım hep negatifti. bu ayın 13ünde yani 44. günümde kan testi de yaptırdım ama değerim 0,23 çıktı yani gene negatif. doktor kistim olmadığını, strese bağlı olarak adetimin gecikmiş olabileceğini, kesinlikle hamile olmadığımı söyledi ve bir ilaç yazdı. Kullandıktan altı gün sonra adet görürsün dedi. Ama ben araştırdığım kadarıyla hamile olma olasılığımı öğrendim ve zararlı olabilir diye verdiği ilacı kullanmadım. En son iki gün önce gene idarar testi yaptım ama negatifti.
Sizce hamile olsaydım şimdiye kadar çıkmaz mıydı? Strese bağlı olarak bu kadar gecikme olması normal mi? Böyle bir durum yaşayan varsa bana yorum yapabilir mi lütfen? Adet söktürücü kullanmalıyım? Lütfen bana cevap verin çünkü gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. Hiç bir adet belirtim olmadığı gibi hamilelelik belirtim de yok.
Cevaplarınızı bekliyorum beni yalnız bırakmayın nolur...

:84: :84: emek emek yazdıklarım gitmemişşşşşşşşş sil baştan yazıyorum yaaaaaaaaaaa :84: :84:

Kızlarrrrr yardıma ihtiyacım varrrr. Ben hayırlı haberlerle geldim canlar...FSH 6.88 çıktı ve diğer değerlerim de çok iyi çıktı Rabbime şükürler olsun.Uzun zamandır hiç değerlerim böyle güzel çıkmamıştı. Şimdi ne yapmalıyım kararsız kaldım size de danışayım dedim. Ben kasım ayından beri Mustafa eraslanın panaxını kullanıyordum. Geçen ay doktorum 6 yumurta oluşmış, çalışmayan sol yumurtalığın da çalışmaya başlamış demişti ama FSH31 çıkmıştı. şimdi fsh değerim düştü.Doktorum yarın muayene edip hemen tedaviye (ya aşılama ya tüp bebek) başlayacak ama mustafa eraslan 6 ayı tamamlasın demiş. Şimdi ben tedaviye başlamalımıyım yoksa panaxı bitirip sonuç alamazsam mı tedaviye başlamalıyım.Bir de bu ay ki değerlerim tekrar olmazsa diye de korkuyorum ya off sizce ne yapmalıyım :26:

Allah razı olsun canım senden.En yakın zamanda hamile kalasın ve bebişini kucağına alasın inşallahhh.Ben 2z düşünmüyorum diyordum ama dün gece 2z bebekler gördüm biri annesini emmiyordu ben de kucağına aldım ve sol göğsümü emmeye başladı sonra az da olsa sağ göğsümü emdi ben de " ama ben de hamileyim ya bebeğime süt yetmezse" dedim :26: Valla rüyamı yorumlarmısın demeye utanıyorum artık

Gelsin gelsin misafirler.Kafalar dağılsın veee sonra o beklenen mini mini misafirin gelsin inşallahhh

ablacımmm çok dikkat et kendine..bronşite çevirmesin inşallah..

canım bence hamilelik olsa çıkardı gibi..ama bence ne adet söktürücü kullan nede gebelik için umutlan..işte strees vucudumuzun dengesini bozuyorr..biraz gevşemeye çalış rahatlat kendini..

Canım 4 yıldır istiyoruz bebek. 1 kez başarısız tüp bebek denemem var.Beklemesine beklerim 4 yıl bekledim birkaç ay daha beklerim ama ya diğer ay FSH değerlerim yükselirse?* işte bu korkutuyor beni. tam bir yol ayrımındayım sanırım :44:

Canım arkadaşım geçmiş olsun, Rabbim tez zamanda şifa versin!.. Amin... ''Rabbim sen Şafisin bana da şifa ver.'' diye dua edersen Allah'ın izni ile şifa bulursun canım. Tekrar geçmiş olsun. Güzel iltifatların için çok ama çok teşekkür ederim. Senin bu güzel iltifatların da benim içimi ısıttı (Sütlü kahve gibi :))) ). Allah'a emanet ol arkadaşım.

Bu sefer yorumlamayacağım canım. Zaten açıkça görmüşsün. Diğer önemli meseleye gelince bence de M.Eraslan'ın ilacına devam et. Çünkü senin değerlerinin düzelme sebebi muhtemelen onun ilaçları. Tekrar yükselir diye düşünme, moralini bozma. Bak her şey Allah'ın izni ile yoluna girdi. Daha da güzel olacak bundan sonrası inşa Allah!.. Bak bende bu ay aşılama yaptırdım ve çok büyük bir hayalkırıklığı yaşadım. Aynı şeyleri yaşama olasığılın % 85. Biliyorum 4 yıldır bebek istiyorsun ama yaşın genç senin. Ben yaştan dolayı acele etmiştim, o da nasip olmadı zaten. Ben iki tane kayıp yaşadığım için sanırım biraz acele ettim ve fazla kafama taktım. O nedenle de tedaviyi bırakmaya karar verdim. Haziran'a kadar doktora gitmeyi düşünmüyorum, sonra kararım değişir mi bilmiyorum. Şimdi eşimle karar verdik, bende M.Eraslan'ın ilacına başlayacağım. Doğal ve yan etkisi olmadığı için denemek istiyorum. Allahu Teala belki de bunu vesile edecek bilmiyorum. Hayırlısını istiyorum. Doktorumunda dediği gibi ''olanda da, olmayanda da bir hayır vardır.''

Son düzenleme:

Canım benim en güzelini yapmışsın zamana bırakmakla ve kesinlikle öneririm mustafa eraslanın ürünlerini. Benim o klomen ilacından sonra hiç değerlerim bu kadar iyi çıkmamıştı büyük ihtimalle mustafa eraslanın ilaçlarından oldu doğru söylüyorsun. Bilemiyorum ki yarın doktoruma anlatacağım panax serüvenimi biraz daha zaman isteyeceğim ondan.Rabbim hepimizin hakkında hayırlısını versin inşallah ve inşallah hayırlısı mis kokulu bebekler olsun.

merhabalarrr nihayet geldim evimdeyim yemegimizi yedikk ben hemen geldim yanınızaaa neler olmuş böyle ikizler ablacıim geçmiş olsun çooookkk
anatolyamm bence bu fırsatı hiç kaçıma hemen yola koyul bence fırsat bu fırsat canım inşallah allah yolunu açık etsinn gelsin bebişlerrrrrrr
laviniacım hadi allah utandırmasın bu ay inşallahhh bebiştirrrr
yeşimcim kayınvalidenle olacaklari az cok tahmin ediyordun zaten salla gitsinnnn
toprağımm cok ozledi kız seniiiii nerelerdesinnn
igdecicegiimm sende bu aralar az gelliiyorsun sende ben gibi yoğunsun sanırımmm

bu ay bende biraz mecburiyetten biraz yoğunluuktan koyverdim şu sivilcelerimden dolayı antibiyotik kullanıyorum dr korunun dedi ama ben korunmadım ama adam gibi bir çalışmamızda yok bende oluruna bıraktım gidiyorr

Canım benim bir çırpıda sıralayıvermişsin hepimizi ben de önce doktorumla konuşup o ne derse onu yapma kararı aldım Rabbim utandırmasın inşallahh

bu ay bende biraz mecburiyetten biraz yoğunluuktan koyverdim şu sivilcelerimden dolayı antibiyotik kullanıyorum dr korunun dedi ama ben korunmadım ama adam gibi bir çalışmamızda yok bende oluruna bıraktım gidiyorr

Canım antibiyotik kullanırken hamile kalırsan ne olur? iyicene bir araştır bence :26:

selam kızlar canım çok sıkkın yaklaşık 1 saat önce çamasırmda kahverengi leke gördüm bebeğim bu seferde beni terk edicek galiba ((

selam kızlar canım çok sıkkın yaklaşık 1 saat önce çamasırmda kahverengi leke gördüm bebeğim bu seferde beni terk edicek galiba ((

Canım dur heleee sakin ol. Doktorunu arayıp hastaneye git toprağın dediği gibi . bak stres bebek için tehlikeli biliyorsun. Sakin olmaya çalış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…