Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

serap canım bat ın geçiyomu...

valla canım dün o kadar çok yazdım ki umarım tekrarlayınca sıkmam okuyanları.
Normalde periyodum 36-37 günde birdi. Ama aralık 18'de bebeğimin kalp atışı olmadığından kürtaj oldum. Kürtajdan sonra 41. günde regl oldum. Bugün itibariyle de son adetimin üstünden 39 gün geçti. Yani bu kürtaj benim periyodumu bozdu mu bilemiyorum. bozmadıysa batım geçti. ama gene de 41 gün beklemekte fayda var sanırım.

Normalde periyodum 36-37 günde birdi. Ama aralık 18'de bebeğimin kalp atışı olmadığından kürtaj oldum. Kürtajdan sonra 41. Günde regl oldum. Bugün itibariyle de son adetimin üstünden 39 gün geçti. Yani bu kürtaj benim periyodumu bozdu mu bilemiyorum. Bozmadıysa batım geçti. Ama gene de 41 gün beklemekte fayda var sanırım.

evt canım nasip hayırlısı olsun

Günaydın şekerler.... dünya kadınlar gününüz kutlu olsun:KK16::KK16:

bat yarın benim ama testi bir iki gün geçmeden yapmayacağım işin komik yani ne adet ne hamilelik belirtisi var sadece bel ağrısı :KK1: o da muhtemelen yorgunluktan...............aralıkta olduğum kürtajdan sonra ilk denemem olduğu için ve çok az düzensiz ilişki olduğu için bu aydan ümitli değilim olursa sevinirim ama kalp atışı alana kadar korkudan ölürüm herhalde,,yine aynı şeyi yaşama korkusu hiç gitmeyecek galiba:KK5::KK5:... Allah sağlıkla geleceği zaman nasip etsin bebeğimi inşallah...

Günaydın şekerler.... dünya kadınlar gününüz kutlu olsun:KK16::KK16:

bat yarın benim ama testi bir iki gün geçmeden yapmayacağım işin komik yani ne adet ne hamilelik belirtisi var sadece bel ağrısı :KK1: o da muhtemelen yorgunluktan...............aralıkta olduğum kürtajdan sonra ilk denemem olduğu için ve çok az düzensiz ilişki olduğu için bu aydan ümitli değilim olursa sevinirim ama kalp atışı alana kadar korkudan ölürüm herhalde,,yine aynı şeyi yaşama korkusu hiç gitmeyecek galiba:KK5::KK5:... Allah sağlıkla geleceği zaman nasip etsin bebeğimi inşallah...

aynı şeyleri yaşıyoruz gerçekten...

kuxularr günaydınnn
iğdeçiçeğim ben bu aralar akşamları pestil gibi oluyorum onun için eşim yatağa sürüyerek götürüyor resmen onun için kılamadım malesef belirtilere gelince yok sanırım aslında varsada duymuyorum bu ay bide böyle olsun dedim canım.
toprakcım oldun canım daha regl gününe var hayatım bekle bakalım rüyalarda mutlusun en azından kız ben bu hafta hiç bebekle ilgili rüya görmedimm dahaaa....

Normalde periyodum 36-37 günde birdi. Ama aralık 18'de bebeğimin kalp atışı olmadığından kürtaj oldum. Kürtajdan sonra 41. Günde regl oldum. Bugün itibariyle de son adetimin üstünden 39 gün geçti. Yani bu kürtaj benim periyodumu bozdu mu bilemiyorum. Bozmadıysa batım geçti. Ama gene de 41 gün beklemekte fayda var sanırım.

serap seninle aynı durumdayım senin ilk hamileliğin evlendikten sonra ne zamandı?

serap seninle aynı durumdayım senin ilk hamileliğin evlendikten sonra ne zamandı?

:) valla canım öyle bişey sordun ki. aslında adet günümden emin olduğum tek gün oydu. daha önceleri o kadar dikkat etmesdim bile. ben düğün günümde adet gördüm 13 Ekim. sonra kasımda bi öğrendik ki hamileymişim :) ama malesef erken kaybettik bebeğimizi. 18 aralıkta kürtaj oldum :KK43:

:) valla canım öyle bişey sordun ki. Aslında adet günümden emin olduğum tek gün oydu. Daha önceleri o kadar dikkat etmesdim bile. Ben düğün günümde adet gördüm 13 ekim. Sonra kasımda bi öğrendik ki hamileymişim :) ama malesef erken kaybettik bebeğimizi. 18 aralıkta kürtaj oldum :KK43:

yaa inanmıyorumm:) bende 23 eylülde evlendim 4 ekimde adet oldum sonra hiç adet olmadım hamile kaldım aynen senin gibi kalp atışları duyulmadığı için kürtaj oldum21 aralıkta senin gibi adetim 40 günü geçtikten sonra geldi 6 şubatta adet oldum şimdi 8 martta tam günümde bugün adet oldum bu ay bende bebek istiyorum

yaa inanmıyorumm:) bende 23 eylülde evlendim 4 ekimde adet oldum sonra hiç adet olmadım hamile kaldım aynen senin gibi kalp atışları duyulmadığı için kürtaj oldum21 aralıkta senin gibi adetim 40 günü geçtikten sonra geldi 6 şubatta adet oldum şimdi 8 martta tam günümde bugün adet oldum bu ay bende bebek istiyorum

valla benim hiç aklımda yoktu çocuk falan. daha yeni evlendim biraz zaman geçsin diyodum. ama eşim çok istiyodu. biz de korunmadık. öyle günle hesapla falan da uğraşmadık. acelemiz yok olursa olur modundaydık. ama ben hamile kaldıktan sonra öyle heyecanlandım ki aklım fikrim bu oldu. öyle bir hismiş ki anne olmayı ne kadar çok istediğimi ve buna hazır olduğumu anladım. ama sonu kötü bitti malesef. hatta doktor kalp atışları yok dediğinde "ne yapmamız lazim tedavi mi olucam, nasıl duyarız" falan diyorum cahil cahil. haftaya gel büyüme olmazsa almamız lazım ölmüş olabilir dedi. başımdan aşağı kaynar sular döküldü. o bi hafta kendi kendimi yedim acaba yanlış bişey mi yaptım, bebek benim yüzümden mi öldü diye. haftaya gittiğimizde kalp atışı gene yoktu, hatta büyüme yerine bi iki milim küçülmüşi almamız lazım dedi. çok üzüldüm, neyi yanlış yaptım dedim. böyle olabilir, normal bi durum dedi. üst üste üç kere olmadıkça araştırmaya gerek yok dedi. işte sonrasını anlattım zaten..

aralık kimseye hayırlı gelmemiş anlaşılan.....benimde kürtajım 13 aralıktı........... inşallah bir daha böyle birşey yaşamayacağız kızlar inşallah... hepimiz için dua ediyorum:KK34:

Son düzenleme:
valla benim hiç aklımda yoktu çocuk falan. Daha yeni evlendim biraz zaman geçsin diyodum. Ama eşim çok istiyodu. Biz de korunmadık. öyle günle hesapla falan da uğraşmadık. Acelemiz yok olursa olur modundaydık. Ama ben hamile kaldıktan sonra öyle heyecanlandım ki aklım fikrim bu oldu. öyle bir hismiş ki anne olmayı ne kadar çok istediğimi ve buna hazır olduğumu anladım. Ama sonu kötü bitti malesef. Hatta doktor kalp atışları yok dediğinde "ne yapmamız lazim tedavi mi olucam, nasıl duyarız" falan diyorum cahil cahil. Haftaya gel büyüme olmazsa almamız lazım ölmüş olabilir dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. O bi hafta kendi kendimi yedim acaba yanlış bişey mi yaptım, bebek benim yüzümden mi öldü diye. Haftaya gittiğimizde kalp atışı gene yoktu, hatta büyüme yerine bi iki milim küçülmüşi almamız lazım dedi. çok üzüldüm, neyi yanlış yaptım dedim. Böyle olabilir, normal bi durum dedi. üst üste üç kere olmadıkça araştırmaya gerek yok dedi. Işte sonrasını anlattım zaten..

şu an bebek istiyormusun peki??

şu an bebek istiyormusun peki??

çok istiyorum hem de. dün test negatif çıkınca üzüldüm, hala da etkisindeyim sanırım mutsuzum. eşimle konuştum sabah ben çok etkilendim, iyi hissetmiyorum kendimi, üzgünüm diye. o da zamana bırakalım, olursa buyursun gelsin bebeğimiz yeri hazır, sen üzülme dedi. sanırım böyle yaparak onu da üzüyorum. neden bu konuda böyle zayıfım hiç anlamıyorum, aslında gayet güçlüyümdür, kolay atlatırım herşeyi ama hormonlarımla oynadı bu bebek, kendime gelemedim hala...

çok istiyorum hem de. Dün test negatif çıkınca üzüldüm, hala da etkisindeyim sanırım mutsuzum. Eşimle konuştum sabah ben çok etkilendim, iyi hissetmiyorum kendimi, üzgünüm diye. O da zamana bırakalım, olursa buyursun gelsin bebeğimiz yeri hazır, sen üzülme dedi. Sanırım böyle yaparak onu da üzüyorum. Neden bu konuda böyle zayıfım hiç anlamıyorum, aslında gayet güçlüyümdür, kolay atlatırım herşeyi ama hormonlarımla oynadı bu bebek, kendime gelemedim hala...

canım benim üzülme sakın ki bu çok erken daha yeni evliyiz biz senelerdir uğraşanlar var bende eşimi üzüyorum hep aynı şekilde ama yapmayalı onlar belli etmiyolar ama daha çok üzülüyorlar emin ol

kürtaj geçiren arkadaşlarım adına çok üzüldüm ama kızlar onlar geride kaldı artık bu sıkıntılı günleri unutmalısınız en azında gebe kalabildiğinizi biliyorsunuz onun için daha çok umutlu olun rabbim herşeyimizi vermiş bizlerede dua edip beklemek düşüyor öyle zor zamanlarım olduki belki hiç çocuk sahibi olamayacaksın dedikleri bir ameliyattan sapasağlam çıktım bazen böyle melankolik oluyorum ama ben kanserin kıyısından döndüm kızlar onun için rahat olun aklınız hep eskide kalmasın önünüze bakın artık allahım vetecek hepimize:KK16:

valla benim hiç aklımda yoktu çocuk falan. daha yeni evlendim biraz zaman geçsin diyodum. ama eşim çok istiyodu. biz de korunmadık. öyle günle hesapla falan da uğraşmadık. acelemiz yok olursa olur modundaydık. ama ben hamile kaldıktan sonra öyle heyecanlandım ki aklım fikrim bu oldu. öyle bir hismiş ki anne olmayı ne kadar çok istediğimi ve buna hazır olduğumu anladım. ama sonu kötü bitti malesef. hatta doktor kalp atışları yok dediğinde "ne yapmamız lazim tedavi mi olucam, nasıl duyarız" falan diyorum cahil cahil. haftaya gel büyüme olmazsa almamız lazım ölmüş olabilir dedi. başımdan aşağı kaynar sular döküldü. o bi hafta kendi kendimi yedim acaba yanlış bişey mi yaptım, bebek benim yüzümden mi öldü diye. haftaya gittiğimizde kalp atışı gene yoktu, hatta büyüme yerine bi iki milim küçülmüşi almamız lazım dedi. çok üzüldüm, neyi yanlış yaptım dedim. böyle olabilir, normal bi durum dedi. üst üste üç kere olmadıkça araştırmaya gerek yok dedi. işte sonrasını anlattım zaten..

çok istiyorum hem de. dün test negatif çıkınca üzüldüm, hala da etkisindeyim sanırım mutsuzum. eşimle konuştum sabah ben çok etkilendim, iyi hissetmiyorum kendimi, üzgünüm diye. o da zamana bırakalım, olursa buyursun gelsin bebeğimiz yeri hazır, sen üzülme dedi. sanırım böyle yaparak onu da üzüyorum. neden bu konuda böyle zayıfım hiç anlamıyorum, aslında gayet güçlüyümdür, kolay atlatırım herşeyi ama hormonlarımla oynadı bu bebek, kendime gelemedim hala...

canımmm BÜyükkk geçmiş olsun..çokk üzücü şeyler yaşamışsın tahmin edemiyorum acısı büyüktür..ama herkesin dediği gibi hayırlısı buymuş...şöyle düşün ; sen hamile kalabiliyosun bak..Tamam bu olmadı ama bundan sonrada hamile kalacağına ve sağlıklı bir şekilde dünyaya geleceğine inanıyorum ben..Rabbim ne eylerse güzel eyler..

arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim ... son adet tarihim 10 şubat benim 10 gün önce sol kasıgım hafif bi şekilde ağrımaya başladı ve hala geçmedi adetten önce kahverengi lekelenme olurdu ama bu sefer kasık ağrısından bi kaçgün sonra idrar sonrasında kahverengi bi akıntım oldu acaba hamilemiyim şubat 28 çektiği için 10 martta adet olmam lazım ama çıldırmak üzereyim meraktan ve hala kasıgımdaki ağrı devam ediyor

X