Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

''...Rabbi heb lî min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semiud duâ...’' '' :...رَبِّ هَبْ لِي مِن لَّدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاء... ''
"... Rabbim! Bana katından hayırlı bir nesil ver. Şüphesiz sen, duayı hakkıyle işitensin..." Ali İmran Suresi 38. ayet. Hz. Zekeriyya Allahu Teala'dan böyle evlat istemiş. 99 yaşında olmasına ve karısıda kısır olmasına rağmen, Allahu Teala'da bu güzel duaya Hz. Yahya'yı göndererek cevap vermiş. Biliyorsanız arapçasından, bilmiyorsanız türkçesinden okuyabilirsiniz...
Arkadaşlar duamız ve açıklaması bu. Şimdi ben diyorumki dağıtalım hemen, beklemeyelim ve geç kalmayalım Allah'ın izni ile.ilk önce ikizlerimiz için dua edelim hep beraber. 7000 defa okunacak, 7 kişi 1000'er tane alırsa hemen tamamlanır. Abdestli okumak en güzeli, ama abdestsiz de okunabilir. Öncelik regl (adet) olmayanlara dağıtalım, eğer sayıyı tamamlayamazsak regl olanlardan destek alalım.
Okumak isteyen listeye kendini eklesin lutfen. Allah güzel gönüllerinize göre en hayırlısını versin inşaAllah!.. Amin!!!

TOPRAKIMIZ EN KISA VE EN HAYIRLI ZAMANDA ANNE OLABİLMESİ İÇİN DUA LİSTESİ ÇARŞAMBA gününe kadar okunacak :)))

Rabbi heb lî min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semiud duâ

TOPRAKIMIZ İÇİN DUA LİSTESİ
1-igdecicegi : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)
2-Duckling : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)
3-Toprak : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)
4-mrvb : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)
5-Nartanesiii : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)
6-Tugba : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)
7- : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)

Arkadaşlar 8. listeye başladık biiznillah... 1 Kişilik yer kaldı. Katılmak isteyen var mı?

yazığ yazmadığımı hatırlayamadım tekrar yazıyım dedim ben bitirdim canlar :) Rabbim kabul etsin inşallah

Ah toprakcım ahh valla ben muzırdım kendimden muzır bi koca buldum ikimizden de beter bi kızımız var. :)))) Bizim evde ciddi ciddi kavga bile edemezsin mutlaka bir espri patlar. Bazen ben kızarım eşime bi sus ben daha kızgınım ve vıdı vıdı yapmam bitmedi diye.

Ne güzel bir aile ablam yaa çok şanslısınız hepiniz de. Rabbim mutluluğunuzu arttırsın inşallahhh

Sanırım Toprak ve nisanbudan çıkmıştı bu fikir. İyi oldu.Allah herkesten razı olsun. İçimiz ferahladı, kalbimiz yenilendi, umutlarımız çoğaldı.

Benim bat netteki hesaba göre 21 Şubat, ama klomen kullanınca 28 günde oluyor. Bu duruma göre Yarın. ve bende hiçbir belirti yok. Adet olacak gibi arada belim hafiften ağrıyor, bilmiyorum kızlar, bana dua edin lütfen. Rabbim duy sesimizi hakkımızda hayırlısını ver, Amin!!!

Rabbim'den senin en yakında hamile kalmanı ve bu kez sağ salim kucağına almanı diliyorum birtanem.

günaydın iğdeçiçeğim senin duanı bitirdim Allah kabul etsin 50 taneside o hamile arkadama okurmusun dedım sansına abdestıde varmıs onunda katkısı oldu...canım benimm ya kızlar siz ne kdar hızlısınız yahuu ben gırıp neler olmus bakayım dıyene kadarrr sızlerr ucmusunuz valla brovaa:KK9::KK9::KK9:

aynen tatlım yaaa ben de şaşırıp kalıyorum yetişemiyorum hızlarına. Kızlar tü tü tü maşallahh sizlere Nazar ben tuğbanınkine başlayacağım daha iğdeçiceğim senin ki bitti canım.

Canım benim bu dualar bana da iyi geldi, bu ay çok umutlanmıştım, sonra aklıma bir sürü hastalık geldi gecikince ve adet olunca omuzlarım çöktü, sonra biriniz bu duaları başlattı Allah razı olsun, ve ben sanki hiç hasta olmamış gibi normal hayatıma döndüm, ruhum tazelendi içim yıkandı sanki, çok uzun zaman oldu bir şey için böyle bir dua okumayalı yani hani sayılı belki de bu çok eskiye dayanıyor, ağbim ben lise son sınıfa geçtiğim sene bir kan hastalığına yakalanmıştı, o sene okulda da Din dersinde Ayetel Kürsi duasını hocamız ezber için vermişti. benim sıram gelince ağbimin çok hasta olduğunu ve ezberleyemediğimi söyledim. Hoca da bana bu duayı o zaman ağbin için ezberle ve Onun için oku dedi ben de ezberleyip, ağbim için okumaya başladım öylesine ki sabah uyandığımda bu dua dilimde gece yatarken bu dua ve Allah ağbimi bize bağışladı gerçekten ölümün kıyısından dönmüştü, ve ben o zaman cahillikle Allahım ben hayatımda hiç bir zaman kendim için böyle sayılı bir dua etmiycem demiştim ve ne zaman böyle sayılı bir dua olsa okumaktan çekinirdim, burda ilk çıktığında önce tereddüt ettim sonra Allahım bunu sadece kendim için yapmıycam gençliğimde söylediğim bu sözü affet diye başladım bilmiyorum böyle şeylere çok takılırım. Ağızdan çıkan bişeyi değiştirmemem lazım gibi gelir tedirgin olurum ama dualara başlayınca hafifledim.

İkizlerim canımsın arkadaşım. :)) İyiki varsın. Ayetel Kürsi sırları çok fazla olan bir ayettir. Peygamberimiz her farz namazın arkasına okunmasını tavsiye buyurmuştur. O kadar çok faydası var ki, anlatmaya benim ne eğitimim yeter, ne de, bilgim. Ağızdan çıkan söze gelince yemein etmediğin sürece sorun değil canım. Yapmıcam vs diye de, yemin edersen, onun da, kefareti 3 gün oruçtur. :))) Yani kendine çok sorun etme bitanem. Rabbim yaptığın her duayı hakkında hayra çevirip kabul etsin! Amin!!!

canım güzel bir haberlerle dönmüşsün..Merak etme bir iki gün geçerrr ve sen Allahın izniyle keseni görürsün daha sonra pıt pıtlarını...

İğdeçiçeğim benimmm gönlün o kadar güzel ve hakkaniyetli ki Rabbim İnşallah seni en güzel şekilde sevindirir...ve sayende İnşallah bizde bu hafta seviniriz...

İkizlerim canım ablam iyiki burdasın..duaların gücü o kadar büyük ki gerçekten...Yürekten yapılan hayırlı duaların geri çevrilmeyeceğini düşünüyorum..burda ya orda..karşılığını alıcaz..Hele bide böyle çoğunlukla yapılan grupla yapılan duların sevaplarını düşünemiyorum ....

Toprakcım, çok teşekkür ederim. Bakalım artık kader kısmet. Nasipse gelir hintten Yemenden, nasip değil ise ne gelir elden. Herşeyin hayırlısını istiyoruz bizi yaratandan.

Günaydın canlar herkes biri önerdi biri önerdi duayı diyo unuttunuz beni en azından benim önerdiğimi bilinde siz okudukça sevabı banada gelsin:KK75:bu arada iğdeçiçeği bence 21 şubat günü yap test tam adet günü ondan önce yapma idrarda geç çıkıyo diyorlar ya o zamana kadarda morel bozma olur mu.

nisanbucum, ben yazmıştım bu fikrin senden ve topraktan çıktığını canım. Hiç unutur muyuz? allah razı olsun arkadaşım...:))

ben bitirdiiimmm :)))

canım içinde kopan fırtınaları çok iyi biliyoruz gerçekten duaların gücüyle daha rahat geçmesini umuyorum dualarımdasın :KK54:

Evet kesinlikle duaların gücüyle daha rahat geçiyor. Rabbim kalbimizi ve dilmizi duasız bırakmasın inşaAllah!..

günaydın iğdeçiçeğim senin duanı bitirdim Allah kabul etsin 50 taneside o hamile arkadama okurmusun dedım sansına abdestıde varmıs onunda katkısı oldu...canım benimm ya kızlar siz ne kdar hızlısınız yahuu ben gırıp neler olmus bakayım dıyene kadarrr sızlerr ucmusunuz valla brovaa:KK9::KK9::KK9:

Canım arkadaşım Allah gani gani razı olsun. güzel kalbini mahzun etmesin!..

kızlarr herkese merhabaaa dün itibariyle çalışmlara başladıkk benim sanırım bu ay tampon kullanmamdan kaynaklı olsa gerek reglm biraz erken bitti yani erken dediysem 5. günü kanamam olurdu bir miktar hatta 6. güne sarkardı dün 5. gündü azıcıkk kahve bir akıntı geldi ve bitti bende abdestimi alıp hani deneyelim demiştikya son günü çalışmayı bende denedim bakalım...
İğdeçiçeğimmm sen gönlünü ferah tut yüreğini rahat bırak arkadaşım benim Rabbim hakkında hayırlısını versin inşallah....
Toprakcım senin içinde bitirdim 1000 tane Allah kabul etsin Aminnn...
Nisanbu seni unuttukmu bizzzzz allah razı olsun canım arkadaşımmm iyiki bu dua işini bize hatırlattın hakikaten regl dönenmimde çok kötü çökerdim bende ama inan çok çabuk geçti ve moralim çok yerindeydi....
Yeşimcim sende hoşgeldin aramıza iğdeçiçeği listelerimizi yapıyor arkadaşım takip et onu.....
HEPİNİZİİİ ÖPÜYORUMMMMM:KK54::KK54::KK54:

Tamam berkuncanım, bu sefer daha ferahım, önce Rabbimin sonra da sizlerin sayesinde, seni ve burdaki dostlarımı çok seviyorum ve nedense bir iki gündür sürekli gözlerim dolu dolu, dokunsalar ağlıyacağım .:KK43:(

Iğdeçiçeği neredesinn bende dua okumak istiyorummmmm

sevgili yesimm aramıza hoşgeldin. dua listelerimizi yapıyoruz ve sırayla okuyoruz. Şimdi okumadığımız arkadaşlarımız var. önce onlara okuyacağız biiznillah. sonra da sana liste yaparız okumak isteyen katılır tamam mı canım...:))

Canım iğdeçiçeği çalışıyor gündüz çok fazla nette olamıyorr akşam burada olur ama

Canım arkadaşım, çok teşekkür ederim ve bu hafta normalden daha yoğun her sabah toplantımız var cumaya kadar ve ben bugün tükendim :KK43:( Çok yoruldum.

kızlar ben topiği hiç dogru düzgün takip edemiyorum :KK43::KK43::KK43:gündüz işlerim yogunlaştı akşamda netim yok evde size yetişemiyorum ben yaa konulardan, sohbetten hep geri kalıyorumm..galiba topikten kopuyorumm..:KK17::KK17::KK17: hepiniz hakkınızı helal edinnn canlarr:KK14::KK14::KK14:

kopmak yok, kopmak yasak laviniacım.kimse bizden kopamaz heleki, bu bizim can dostumuz, kader arkadaşımızsa. Sen fırsat buldukça gir.Sağlığını haber ver yeter. Canım arkadaşım no kopmak, no problem, okey mi? :)))

Iğdeçiçeği merhaba yeni üye oldum dua istiyorum bende

Hoşgeldin canım. Sırayla liste yapıyoruz. isteyen herkes adını okumak için yazdırıyor ve zamanında tamamlıyor. Sende bu listelere dahil olursun sonrada sana liste yaparız inşaAllah. Okumak isteyenler okur canım. Listelerimizi takip et. Bu akşam ya da yarın sabah 9. listeyi yapacağız inşaAllah seninde adını yazarım ve okursun tamam mı?

canımm inşallah bgn gelen giden yoktur:) gzl hbrler yaz bizee:)

Toprakcım, henüz gelen giden yok, ne olur bilmiyorum canım. Rabbimiz hepimize hayırlısını versin inşaAllah!!!

Ne güzel bir aile ablam yaa çok şanslısınız hepiniz de. Rabbim mutluluğunuzu arttırsın inşallahhh

Rabbim'den senin en yakında hamile kalmanı ve bu kez sağ salim kucağına almanı diliyorum birtanem.

aynen tatlım yaaa ben de şaşırıp kalıyorum yetişemiyorum hızlarına. Kızlar tü tü tü maşallahh sizlere Nazar ben tuğbanınkine başlayacağım daha iğdeçiceğim senin ki bitti canım.

Anatolyacım, çok çok çok sağol canım. Allah razı olsun!.. Rabbim tez zamanda hepimize göndersin inşaAllah cennet kokularımızı... bize de nasip etsin cennet kokulu bebekleri koklamayı.Amin!!!

Canım Allah Razı olsun...Rabbim Tez Zamanda seni Hayırlısı ile anne yapsın inşallah..:)

oooohhh ağzın bal yesim toprağım ;amin canım hepimizi inşallah :)

iğdeçiçiğiiiiiiii gelen giden yok bakarsın gelen hayırlı haber olur :)))

kızlar ben iki tane yakı aldım..bel bölgene yapıştıryosun sıcak tutuyomuş,gebeliğe zemin hazılıyo diye duydum..neyse alayım dedim..aldım..
aslında bakarsınız ne zman kullanacağınmı bilemdim.çünkü 2 gün kalacakmış ..düşündüm ovlsyn döneminde olunca duş almak gerek ozamn çıkarıcam dedimki ;en iyisi ben şimdi deneyim bakalım nasıl bişey..
dün akşam yatmadan belime yapıştırdı eşim..ilk 5 dk..valla iyi dedim alttan altan sıcak geliyo..hatta acaba ayaklarımada mı yapıştırsam diye :44: diye düşündüm..Ayaklarım buzz gibidir benim..böyle sıcak kumlara yatmış hissi veriyor..
5 dk sonra sıcaklık arttı..arttıı artıı bide ben yatağa girdim uyuma modundayım..ana bi süre sonra nasıl yakmaya başladı..sanki kırmızı biber yakarya kavuruyo..iğne iğne batmalar..sırtüstü yattım anam yatmaz olaydım..hııng dedim kaldım..fazla sesimide çıkartmıyorum..eşim kızar "nerden buluyon böyle şeyler der şimdi..."çaktırmadan sağa döndüm elimle destek alarak , güya uyucam..resmen nefesimi ordan alıyorum..."amaaaaannn başlarım yakana da sanada dedim "kalktım çıkardım ne laa böyle senle mi uğraşcam.."..
uzun lafın kısası kızlar ben becemedim yakı işini..paylaşmak istedim:KK50:

kızlar ben iki tane yakı aldım..bel bölgene yapıştıryosun sıcak tutuyomuş,gebeliğe zemin hazılıyo diye duydum..neyse alayım dedim..aldım..
aslında bakarsınız ne zman kullanacağınmı bilemdim.çünkü 2 gün kalacakmış ..düşündüm ovlsyn döneminde olunca duş almak gerek ozamn çıkarıcam dedimki ;en iyisi ben şimdi deneyim bakalım nasıl bişey..
dün akşam yatmadan belime yapıştırdı eşim..ilk 5 dk..valla iyi dedim alttan altan sıcak geliyo..hatta acaba ayaklarımada mı yapıştırsam diye :44: diye düşündüm..Ayaklarım buzz gibidir benim..böyle sıcak kumlara yatmış hissi veriyor..
5 dk sonra sıcaklık arttı..arttıı artıı bide ben yatağa girdim uyuma modundayım..ana bi süre sonra nasıl yakmaya başladı..sanki kırmızı biber yakarya kavuruyo..iğne iğne batmalar..sırtüstü yattım anam yatmaz olaydım..hııng dedim kaldım..fazla sesimide çıkartmıyorum..eşim kızar "nerden buluyon böyle şeyler der şimdi..."çaktırmadan sağa döndüm elimle destek alarak , güya uyucam..resmen nefesimi ordan alıyorum..."amaaaaannn başlarım yakana da sanada dedim "kalktım çıkardım ne laa böyle senle mi uğraşcam.."..

Oyyy kıyamam yaa. bebek için neler yapıyoruz böyle. yemediğimiz turşu kalmadı valla :KK9: O kadar güzel anlatıyorsun ki insan hiç bitmesin istiyor anlattıkların :KK9: alemsin valla :KK1:

Ben ne yaptim demin biliyormusunuz:) calismalara pazar günü basladik:) simdi esime bir güzel helva yaptim yaninada türk kahvesi:):):) ve dilimde O dua.... Allah'im duy sesimizi. O duaya o kadar alistiki dilim. Sabah aksam dua dilimde. Yataktan kalkar kalkmaz dilimde o dua yataga gecip uyumaya calisirken o duayla uyuyorum. Bazen kenimi o kadar kaptiriyorum ki lavaboda bile okuyorum kendimi kayip edip. Sonra aklima geliyo sus suuus diyorum kendi kendime... Yaa kizlar iste böyle:)

Ben ne yaptim demin biliyormusunuz:) calismalara pazar günü basladik:) simdi esime bir güzel helva yaptim yaninada türk kahvesi:):):) ve dilimde O dua.... Allah'im duy sesimizi. O duaya o kadar alistiki dilim. Sabah aksam dua dilimde. Yataktan kalkar kalkmaz dilimde o dua yataga gecip uyumaya calisirken o duayla uyuyorum. Bazen kenimi o kadar kaptiriyorum ki lavaboda bile okuyorum kendimi kayip edip. Sonra aklima geliyo sus suuus diyorum kendi kendime... Yaa kizlar iste böyle:)

kızzz türk kahvesini biliyorumda helva niye?:KK53: nedir hikmeti hıııımm

Bugün forumda gezerken bir yerde okudum ilişkiye girdikten sonra erkek kadının ayaklarından kaldırıp silkeliyormuş. birçok hamile kalan olmuş bu yöntemle. bi de onu deniycem tabi adam yok 1 hafta. gelince bakam deneyem belli mi olur belki sebep silkelenmektedir :KK9:

oooohhh ağzın bal yesim toprağım ;amin canım hepimizi inşallah :)

iğdeçiçiğiiiiiiii gelen giden yok bakarsın gelen hayırlı haber olur :)))

Hepinizin ağzı bal yesin, bebişleriniz en kısa zamanda hayırlısı ile gelsin canlar. İnşaAllah mrvbcim, ama pek beklentim yok. Ovulasyon zamanı çok stresli geçti benim. 3 gündürde test yapıyorum, gölgesi bile yok. Yarın kırmızı kartı yerim gibi geliyor. Allah'ımdan tamamen umutda kesmiyorum, azıcık da beklentim hala var. Hayırlısı inşaAllah!.. Yaptığımız duaları vesile edip Rabbimize sığınıp güveniyorum.

Toprakcım daha o neki? Eskiden benim çocukluğumda 80 li yıllarda karasakızdan yakı yaparlardı. bütün kıyafetlerin kara sakız olurdu. Ama varya ağrı mağrı kalmazdı.Bizzat tecrübe ettim canım.

Evet Canımıcım bebek için yemedimiz nane kalmadı:)

Yiyin bakalım kızlar, bütün naneleri, turşuları, maydanozları vb. ne varsa yiyin :)) afiyet olsun, bebek olsun inşaAllah!.. :)))

Bugün forumda gezerken bir yerde okudum ilişkiye girdikten sonra erkek kadının ayaklarından kaldırıp silkeliyormuş. birçok hamile kalan olmuş bu yöntemle. bi de onu deniycem tabi adam yok 1 hafta. gelince bakam deneyem belli mi olur belki sebep silkelenmektedir :KK9:

evet evet onu bende yaptırcam..

Kızlar ben gider...İyi geceler canlar..
yrna iyi hbrler almak dileğiyleee:)Dua ile..

X