Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

ellerine sağlık canım benim ben başlamıştım bile çok mutluyum kuş gibi haafifliyorum sanki okudukça, ya ben bişi itiraf ediyim dua topiğinde de vardım epeyce bir süre de okudum ama burda sanki birinci derec tanıdıklarıma sanki akrabama ablama kardeşime okuyorum gibi daha bir çoşkuluyum Rabbim kabul etsin inşallah siz benim canlarım olmuşsunuz gerçek anlamda :)))

kendi ismi yazılınca duygulanıyor değil mi insan ben ağlamıştım eşime de sebebini anlatınca oda mutlu oldu hepsinden de Allah razı olsun demişti, seni iyi anlıyorum :)

aynen öyle oldu ...eşim sordu ne oldu diye..bende kızlar bana okuyacak dedimm:)canımsınız herbiriniz ayrı ayrıııı...birbirimizi tanımıyoruz ama resmen can ciğer kardeş olduk..

''...Rabbi heb lî min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semiud duâ...’' '' :...رَبِّ هَبْ لِي مِن لَّدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاء... ''
"... Rabbim! Bana katından hayırlı bir nesil ver. Şüphesiz sen, duayı hakkıyle işitensin..." Ali İmran Suresi 38. ayet. Hz. Zekeriyya Allahu Teala'dan böyle evlat istemiş. 99 yaşında olmasına ve karısıda kısır olmasına rağmen, Allahu Teala'da bu güzel duaya Hz. Yahya'yı göndererek cevap vermiş. Biliyorsanız arapçasından, bilmiyorsanız türkçesinden okuyabilirsiniz...
Arkadaşlar duamız ve açıklaması bu. Şimdi ben diyorumki dağıtalım hemen, beklemeyelim ve geç kalmayalım Allah'ın izni ile.ilk önce ikizlerimiz için dua edelim hep beraber. 7000 defa okunacak, 7 kişi 1000'er tane alırsa hemen tamamlanır. Abdestli okumak en güzeli, ama abdestsiz de okunabilir. Öncelik regl (adet) olmayanlara dağıtalım, eğer sayıyı tamamlayamazsak regl olanlardan destek alalım.
Okumak isteyen listeye kendini eklesin lutfen. Allah güzel gönüllerinize göre en hayırlısını versin inşaAllah!.. Amin!!!

TOPRAKIMIZ EN KISA VE EN HAYIRLI ZAMANDA ANNE OLABİLMESİ İÇİN DUA LİSTESİ ÇARŞAMBA gününe kadar okunacak :)))

Rabbi heb lî min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semiud duâ

TOPRAKIMIZ İÇİN DUA LİSTESİ
1-igdecicegi : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)
2-Duckling : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)
3-Toprak : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)
4-mrvb : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)
5-Nartanesiii : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)
6-Tugba : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)
7- : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)

Arkadaşlar 8. listeye başladık biiznillah... 1 Kişilik yer kaldı. Katılmak isteyen var mı?

Ben geldim :-))
Bugün hem dr gittim çok sıra bekledim bu arada hemde ev aradım ev bulamadım dr da keseyi göremedi erken dedi ve test felanda yapmadı ilk defa gidiyorum bu dr. ama sevdim:-> Cuma günü vajinal ultrasonla görülür pazarteside normal ultrasonla görülür dedi ve pazartesi için anlaştık . keseyi görüncede yapılması gereken testleri yapacakmıs.telefon ve pc den uzak dur dedi ama ben nasıl uygularim bunu bilmiyorum. eşimden uzak durucam ve de iş yapmıyacagim gel keyfim gel hehehe

''...Rabbi heb lî min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semiud duâ...’' '' :...رَبِّ هَبْ لِي مِن لَّدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاء... ''
"... Rabbim! Bana katından hayırlı bir nesil ver. Şüphesiz sen, duayı hakkıyle işitensin..." Ali İmran Suresi 38. ayet. Hz. Zekeriyya Allahu Teala'dan böyle evlat istemiş. 99 yaşında olmasına ve karısıda kısır olmasına rağmen, Allahu Teala'da bu güzel duaya Hz. Yahya'yı göndererek cevap vermiş. Biliyorsanız arapçasından, bilmiyorsanız türkçesinden okuyabilirsiniz...
Arkadaşlar duamız ve açıklaması bu. Şimdi ben diyorumki dağıtalım hemen, beklemeyelim ve geç kalmayalım Allah'ın izni ile.ilk önce ikizlerimiz için dua edelim hep beraber. 7000 defa okunacak, 7 kişi 1000'er tane alırsa hemen tamamlanır. Abdestli okumak en güzeli, ama abdestsiz de okunabilir. Öncelik regl (adet) olmayanlara dağıtalım, eğer sayıyı tamamlayamazsak regl olanlardan destek alalım.
Okumak isteyen listeye kendini eklesin lutfen. Allah güzel gönüllerinize göre en hayırlısını versin inşaAllah!.. Amin!!!

TOPRAKIMIZ EN KISA VE EN HAYIRLI ZAMANDA ANNE OLABİLMESİ İÇİN DUA LİSTESİ ÇARŞAMBA gününe kadar okunacak :)))

1-igdecicegi-ikizler : 500+500= 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)
7-berkuncan : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)

Arkadaşlar 8. listeyi tamamladık biiznillah... Allah kabul etsin dualarımızı!..amin

sanırım son sıraya yetıştim toprak için bende okumak isterim

Berkuncanım, yazdım seni 7. sıraya :)))

iğdeçiçeği bitti toprağa ben de katılmak isterim. yer var mııı :))

İkizlerim çok ama çok teşekkür ederim. Allah razı olsun canım. toprak dolmuştu ama senin o güzel kalbinden gelen dualarda yer alsın istedim ve kendime yazdığım 1000'i 500, 500 ikimize paylaştırdım canım :))) olur mu?

caııımmm canımmm teşekkür ederimm garip oldum şimdi:)

Canım herkese canı gönülden okudun şimdi de, biz sana yürekten okuyoruz canım...

simdi arkadaslar yanlis olmasin ben bu carsambaya kadar 1000tane cekiyorum Hz.zekerriyanin duasini dimi sadece 1000
hergün 1000degil

Haydi Bismillah
bu arada benim ismim ayse
benim icinde okunursa ayse olarak listeye eklerseniz sevinirim
ben okumaya basliyorum . Allah kabul etsin Insaallah tugba

nartanesi canım, kimin listesinde isen onun niyetine 1000 tane okuyorsun canım ve gününde bitirmeye çalış olur mu?

Allahtan ümit kesilmez miss kokulum 21ini bekleyelim bence :)

mrvbcim, içimde kopan fırtınayı sen biliyorsun, burdaki herkes biliyor. benim için şu bi kaç gün zor geçecek. Allah2tan hayırlısı inşaAllah!..

canımm morelini bozma..hem daha erken bir gün bile çok farkediyomuşş...

toprakcım, dualarınızı bekliyorum canım. Morale ve desteğe ihtiyacım var canım. Yarın regl olacakmışım gibi hissediyorum.

Bugün hem dr gittim çok sıra bekledim bu arada hemde ev aradım ev bulamadım dr da keseyi göremedi erken dedi ve test felanda yapmadı ilk defa gidiyorum bu dr. ama sevdim:-> Cuma günü vajinal ultrasonla görülür pazarteside normal ultrasonla görülür dedi ve pazartesi için anlaştık . keseyi görüncede yapılması gereken testleri yapacakmıs.telefon ve pc den uzak dur dedi ama ben nasıl uygularim bunu bilmiyorum. eşimden uzak durucam ve de iş yapmıyacagim gel keyfim gel hehehe

coldriverım, tadını çıkar canım. Canının istediği herşeyi yap, istemediğin hiç bişeyi de yapma canım. Hadi güzel haberlerini bekliyoruz inşaAllah haftaya. bu arada benim eşimde tel ve pc düşmanı. Beni sürekli uyarıyor bu konuda, sanırım biraz da haklı...Bunu söylediğimi duymasın beni bir daha pc başına otutturmaz yoksa :)))

Canım herkese canı gönülden okudun şimdi de, biz sana yürekten okuyoruz canım...

nartanesi canım, kimin listesinde isen onun niyetine 1000 tane okuyorsun canım ve gününde bitirmeye çalış olur mu?

mrvbcim, içimde kopan fırtınayı sen biliyorsun, burdaki herkes biliyor. benim için şu bi kaç gün zor geçecek. Allah2tan hayırlısı inşaAllah!..

toprakcım, dualarınızı bekliyorum canım. Morale ve desteğe ihtiyacım var canım. Yarın regl olacakmışım gibi hissediyorum.

iĞDEÇİÇEĞİM, moralini yüksek tut canım, dualarımız inşallah yerini bulacak ve bebeişlerimiz gelecek. Şu andaki hislerini biliyorum, ama iyi düşünüp sabırla beklemek zorundayız bu çok zor biliyorum ama sen bunu başarabilecek olgunlukta ve tevekkülde bir insansın. Bütün yüreğimle bu ayı yakalamış olmanı diliyorum. Canım benim yaa bu gece çok güzel rüyalar gör ve yarın test yapıp çift çizgiyi gör inşallah. Bu arada toprak için paylaşımına teşekkür ederim. Dualarımızı Allah kabul etsin ve yüzümüzü güldürsün inşallah. :KK16:

iĞDEÇİÇEĞİM, moralini yüksek tut canım, dualarımız inşallah yerini bulacak ve bebeişlerimiz gelecek. Şu andaki hislerini biliyorum, ama iyi düşünüp sabırla beklemek zorundayız bu çok zor biliyorum ama sen bunu başarabilecek olgunlukta ve tevekkülde bir insansın. Bütün yüreğimle bu ayı yakalamış olmanı diliyorum. Canım benim yaa bu gece çok güzel rüyalar gör ve yarın test yapıp çift çizgiyi gör inşallah. Bu arada toprak için paylaşımına teşekkür ederim. Dualarımızı Allah kabul etsin ve yüzümüzü güldürsün inşallah. :KK16:

amin canım amin. ikizlerim canım arkadaşım, çok ama çok teşekkür ederim. Geçen hafta demiştim ya sana bu hafta benim için zor geçecek diye. Allah'tan arkadaşlar bu dua işini ortaya attılarda biraz kafam dağıldı. Bu arada ben geçen hafta kendi kendime okumaya başlamıştım bu duayı. Ama bir ara eşime sinirlendim ve bıraktım. sonra sizlerle tekrar başladı.Çokta güzel oldu. Allah Hepinizden hepimizden razı olsun inşaAllah!.. Bugün süt gördüm ruyamda biliyor musun. bir tavada süt pişiriyordum. Ve hiç görmezdim bu ay bebekle ilgili 2 tane rüya gördüm. Rabbim hayırlara çıkarsın inşaAllah. Sanırım ben çok kafaya taktım. biraz boşvermem lazım ama nasıl? Aslında sizlerle çok iyiyim, günüm güzel geçiyor. Hayatım güzelleşiyor sizlerle. Hepinizi çok sevdim. Rabbim güzel gönüllerinize göre, hayırlı evlatlar versin inşaAllah!.. Güzel temennilerin için, verdiğin moral için ve duaların için çok çok çok teşekkür ediyorum...

amin canım amin. ikizlerim canım arkadaşım, çok ama çok teşekkür ederim. Geçen hafta demiştim ya sana bu hafta benim için zor geçecek diye. Allah'tan arkadaşlar bu dua işini ortaya attılarda biraz kafam dağıldı. Bu arada ben geçen hafta kendi kendime okumaya başlamıştım bu duayı. Ama bir ara eşime sinirlendim ve bıraktım. sonra sizlerle tekrar başladı.Çokta güzel oldu. Allah Hepinizden hepimizden razı olsun inşaAllah!.. Bugün süt gördüm ruyamda biliyor musun. bir tavada süt pişiriyordum. Ve hiç görmezdim bu ay bebekle ilgili 2 tane rüya gördüm. Rabbim hayırlara çıkarsın inşaAllah. Sanırım ben çok kafaya taktım. biraz boşvermem lazım ama nasıl? Aslında sizlerle çok iyiyim, günüm güzel geçiyor. Hayatım güzelleşiyor sizlerle. Hepinizi çok sevdim. Rabbim güzel gönüllerinize göre, hayırlı evlatlar versin inşaAllah!.. Güzel temennilerin için, verdiğin moral için ve duaların için çok çok çok teşekkür ediyorum...

Canım benim bu dualar bana da iyi geldi, bu ay çok umutlanmıştım, sonra aklıma bir sürü hastalık geldi gecikince ve adet olunca omuzlarım çöktü, sonra biriniz bu duaları başlattı Allah razı olsun, ve ben sanki hiç hasta olmamış gibi normal hayatıma döndüm, ruhum tazelendi içim yıkandı sanki, çok uzun zaman oldu bir şey için böyle bir dua okumayalı yani hani sayılı belki de bu çok eskiye dayanıyor, ağbim ben lise son sınıfa geçtiğim sene bir kan hastalığına yakalanmıştı, o sene okulda da Din dersinde Ayetel Kürsi duasını hocamız ezber için vermişti. benim sıram gelince ağbimin çok hasta olduğunu ve ezberleyemediğimi söyledim. Hoca da bana bu duayı o zaman ağbin için ezberle ve Onun için oku dedi ben de ezberleyip, ağbim için okumaya başladım öylesine ki sabah uyandığımda bu dua dilimde gece yatarken bu dua ve Allah ağbimi bize bağışladı gerçekten ölümün kıyısından dönmüştü, ve ben o zaman cahillikle Allahım ben hayatımda hiç bir zaman kendim için böyle sayılı bir dua etmiycem demiştim ve ne zaman böyle sayılı bir dua olsa okumaktan çekinirdim, burda ilk çıktığında önce tereddüt ettim sonra Allahım bunu sadece kendim için yapmıycam gençliğimde söylediğim bu sözü affet diye başladım bilmiyorum böyle şeylere çok takılırım. Ağızdan çıkan bişeyi değiştirmemem lazım gibi gelir tedirgin olurum ama dualara başlayınca hafifledim.

Ya kizlar bakin hepimizin bazi belirtileri vardi ilk basta sonra tekar hemen hemen hepimizin hayali suya düstü kirmizilari gördük ve bunlar hemen hemen hepimiz ayni zamanda gördük... Ve arkadasimizin biri Allah ondan razi olsun kim önerdi hatirlamiyorum bir dua önerdi... Ve hepimiz o duaya basladik. Ve hemen hemen hepimizin mart ayindaki regl dönemi ayni... Bu bi isaret kizlar bu bi isaret :):):):) aklima geldi yazayim dedim dikkatimi cekti ya:) Allah'im önce hayirlisini versin tabiki....

Ben Ben Ben :KK9::KK9: İnşaallah vesile olurumda hepiniz hamiş kalırsınız:KK49:

canım güzel bir haberlerle dönmüşsün..Merak etme bir iki gün geçerrr ve sen Allahın izniyle keseni görürsün daha sonra pıt pıtlarını...

İğdeçiçeğim benimmm gönlün o kadar güzel ve hakkaniyetli ki Rabbim İnşallah seni en güzel şekilde sevindirir...ve sayende İnşallah bizde bu hafta seviniriz...

İkizlerim canım ablam iyiki burdasın..duaların gücü o kadar büyük ki gerçekten...Yürekten yapılan hayırlı duaların geri çevrilmeyeceğini düşünüyorum..burda ya orda..karşılığını alıcaz..Hele bide böyle çoğunlukla yapılan grupla yapılan duların sevaplarını düşünemiyorum ....

Günaydın canlar herkes biri önerdi biri önerdi duayı diyo unuttunuz beni en azından benim önerdiğimi bilinde siz okudukça sevabı banada gelsin:KK75:bu arada iğdeçiçeği bence 21 şubat günü yap test tam adet günü ondan önce yapma idrarda geç çıkıyo diyorlar ya o zamana kadarda morel bozma olur mu.

1-igdecicegi-ikizler : 500+500= 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)
7-berkuncan : 1000 tane (Çarşamba'ya kadar)

Arkadaşlar 8. listeyi tamamladık biiznillah... Allah kabul etsin dualarımızı!..amin

ben bitirdiiimmm :)))

canım içinde kopan fırtınaları çok iyi biliyoruz gerçekten duaların gücüyle daha rahat geçmesini umuyorum dualarımdasın :KK54:

X