bu tavıra karşı ne yaparsınız

Düğünün arası senin ailene çok çok ayıp etmişler. Üstüne üstlük siz o kadar nişanda istemede onları güzel ağırlamaya çalışmışken... Ben olsam sırf bu sebepten görüşmelerimi kısıtlı tutarım, tavrımı da koyarım. Bu erkekler gerçekten çok salak oluyorlar. Babası böyle tepki gösterdiği an "bu konuyu eşimle bir daha düşünmeliyiz" demeliydi başına buyruk biletleri almamalıydı. Eğer gidecek olursan çok az kal geri dön.

ya sana hak verdim vermesine düğün günleri ile alaklı ama sabah 7 de iniceksiniz diye anladım. serviste varmış. uyanmak istememiştir belki, gelçi siz gelince illa uyanacak ama erken gidip beklemek zorunda garajda. siz düğün günü kıyaslamasına girerseniz. evliliğinizi yıpratırsınız. olan olmuş daha. dönmeyin o güne. yeri geldiğinde ayıp ettiydiniz dersiniz.

Çok haklısın. Şöyle yapabilirsin bu onlara verdiğin bir şans olabilir. Karşılamaya gelmeseler bile size karşı gösterecekleri ilgi, samimiyet, misafirperverlik bundan sonra onlara karşı göstereceğin tavrı belirleyebilir. Eğer baktın size karşı ilgisizler bundan sonra her bayram ve tatilde gitmezsiniz de arada sırada gidersiniz ve az kalırsınız. Eğer iyilerse karşılama vs şeyleri takmayın kafanıza.

anlattıklarının hepsinde çok haklısın. bende evlenirken benzeri şeyler yaşadım. hatta şu para mevzzusunda. gelin almaya geldler eşimin halası gemlmiş kp salonda misafir karşılıyomuş. hani kapıdan gelin alırken para sitenir ya. dayımın kızı gelini vermeyiz falan diyo gülüşüyo herkes çıkardı hala 5 tl verdi kızda ooo bu gelin 5 tl olmaz hayatta vermem falan tabi espirisine diyo. ben bunu biçok yerde gördüm ve insanlar işin gırgırında olur hep. hala olucak kişi bir başladı merdivende bağarmaya dayımın kızına hakaret falan. yani ayıptır söylemesi para düşkünü gibi davrandığını iddaa ettiği kızın altında son model bmw var. ben öyle kala kaldım lal oldum sanki üzüldüm ama napıcağımı bilemedim. şimdi diyorum ahhh benim aptal kafam çıkıp dışarı bigüzel kovsaydın onu orda ama üstümde gelinlik salona gidiyoruz. böyle şeyler unutulmuyo malesef büyük terbiyesizlikti onun yaptığıda. ben ilk defa böyle bişeye şahit olmuş oldum oda benim düğünüme denk geldi.

evet herşeyde haklısın ama eşin gitmek istememiş. sen eşin üzülmesin diye gidelim demişsin. eşinde bunun üzerine gitmiş bilet almış. biz geinler ne hakaret görsekte ailelerinden erkekler bunu unutabiliyo. kendi aileleri olduğundan kendilerine yapılan haksızlığı siliyolar ama senin unutamayacağını düşünemiyolar. çok nadir erkek var bunun ayrımını yapıp karıma bunu nasıl yaparsınız diye hesap soran.
ama madem siz eşinize kendiniz gidelim al bileti dediniz kuzu kuzu gideceksiniz. ozaman üzülmesin diye onu bu yola siz ittiniz. şimdide üzmeyeceksiniz. yada bidaha böyle bişey olursa eşinizin kararını değiştirmeye çalışmayacaksınız.

Kim ne yaparsa kendi serefinedir. Siz gayet sereli davranmissiniz, kutlarim.
Tabi karsi tarafin kultur farkida olabilir sizden.
Deger verip, deger gormemek cok uzuyor insani o bi gercek, talepkar olmayan gelinler maalesef deger gormuyor buda bi gercek, herhalde kolay lokma olmus oluyoruz.
Siz esinizle araniz iyiyse bsverin gecmisi, esinizin hatrina sayginizi eksik etmeyin, sonucta oda degistiremez anne babasini ve huylarini. Ve siz esinizle bu sebepten tartisirsaniz bile onlarin ruhu duymaz, olan size ve iliskinize olur. Yipranirsiniz.
Ben artik kim ne kadarsa bende o kadar oluyorum, yopranmamak adina. Tabi kucuk oluna anne babaya karsi alttan aliyoruz illaki.
Sizde saygili olup, bundan sonraki gardinizi ona gore alabilirsiniz.

bu olaylara tavır yapmanızın zamanı geçmiş artık ya o zaman tavrınızı bozulduğunuzu dile getirecektiniz ya da o zaman görmezden gelip sustuğunuz şeyleri şimdi gündeme getirmeyeceksiniz..zaten ne kadar bozulduğnz şeyler olsada eşinizin ailesi nereye kadar kin tutulabilir ki? babasının tavrına bozulduğunuz halde büyüklük gösterip gidelim demişsinz bence eşiniz tarafında çok hoş karşılanmıştır tavrınız ama adam bileti alınca olay yapmışsınız bu olmamış eşinin yerinde olsam kızardım galiba sana çocuk işi mi bu diye:26: bence hiç uzatmayın

Önce almak zorundalar mı diye düşündüm
Ama detayları okuyunca çok şaşırdım
Kusura bakmayın ama taaa başından belliymiş bu iş
Daha gelin adayıyken nezaket göstermemişler size, şimdi köprü geçildi hiç nezaket bekleme
Kahvaltı bile hazırlamadılar kısmı çok acayip bunlar kendi ne yiyo acaba
Büyük ihtimal gidersen, gelip bi de bunları anlatacaksın
Tarih tekerrürden ibarettir

selam, anlatttıklarında çok haklısın, ama konuşmaya değmez neden diyeceksin? 12 saatlik mesafede oturmuyorlar mı. zaten yılda 1-2 kere gördüğün insanlar ne surat yapmaya ne kırılmaya ne eşinle gerginlik ypamaya değmez. aynı şehirde olsanız sürekli canınızı sıkacak bir durum olsa neyse. o yüzden boşver gitsin sürekli de şöyle olmuştu böyle olmuştu diye düşünmenin de pek anlamı yok düğün de bitti gitti sonuçta, ayrıca birbirine kırılacak, kavga edecek çok büyük bi terbiyesizlik de olmamış sadece misafirperverlik etmemişler

Babaannemin bir sözü vardır;'' Herkese aklı kadar güceneceksin'' diye ben böyle durumlarda bu sözü uyguluyorum. Boşver tatlım sen eşinle mutluysan bırakıp geç. Sen ve ailen düşünceli kibar insanlar muhtemelen ama karşı taraf değilmiş art niyetten veya kabalıklarından geçmişte kırmışlar sizi. Bırak onlar doğru olanı yaptıklarını sansınlar. Ben olsam onlarda sizi ziyarete geldiklerinde gider otobüsten alır üstüne olması gerekenin bu olduğunu anlatan bir lafı söyleyiverirdim:)

Ya ben şunu anlamıyorum sonuçta öyle öyle evlenmişsiniz tamam yaşananlar hoş değil ama o onu yaptı evlenirken bu oldu derdeniz yeni bir sayfa açamazsınız hep o geçmiştekilerle kafanızı doldurup sorun yaşarsınız. Ben de yaşadım aynısı farlı şehire evlendim kınam İstanbul'da oldu ne annesi geldi ne teyzesi biz gelemeyiz dediler. Ama dedim kına yani düğünüme gelemeyen akrabalarım arkadaşlarım gelecek demezler mi eşinin ailesi nerede yok dediler neyse eşim geldi. Sonra işte gelinliğimi ben İstanbul'dan seçmiştim beğenmedi daha güzelleri varken filan dedi. Benim annem babam ayrı evlenme düşüncem de yoktu annemle ben biraz birikim yapmıştık ama çeyiz almamıştım annem hazırlığımız yok pek bir şey yapamayabiliriz dedi kaynanamların durumu is oldukça iyi benim oğlumda evlenmeye gönlü yoktu ama ben herşeyini yaptım dedi. Tabii ben tam takım fazla fazla çeyizimi yaptım o ayrı düğüne kadar, misafirlerimizi sayılı çağırmalar, davetiye bastırmak istememler vs. Ama sonuçta ben eşimle evleniyorum eşimde hep arkamda oldu asla ezdirmedi bırak boşver sen görevini yap git sonuçta annesi orada almazsa almasınlar. Şimdi gidelim deyipte bilet alındıktan sonra parlamak anlamsız. Gidin görün gönülleri olsun bu sefer gelmediler olacak daha çok sorun çıkacak başkaca bir sorunuzu yoksa ziyaretini yapın iş sizden çıksın eşiniz zaten iyi niyetinizi görüyordur yoksa gerçekten düğün zamanı olanlara odaklanıldığı zaman işin içinden çıkılmıyor.

canım bu şeye benziyo kadın ayrılalım der erkek peki der kadın bu sefer vay sen neden ayrılmayalım ben seni seviyorum demedin diye hayıflanır olay çıkarır, bundan sonra gerçekte ne hissediyosan eşine onu söyle erkekler satır aralarını okumazlar ağzından ne çıkıyosa odur aslolan

yerinde olsam gitmezdim
çok değer verince insanlara kendi değerinden oluyorsun çünkü yaşadığım için biliyorum.
gerek yok bence evinde otur
gelmek isteyen gelsin sen gitme boşver

Ben olsam gitmezdim eşin kusura bakmasın ama tam bir saygısızlık,uzak yoldan geleceksin birde üstüne laf işiteceksin!!!

almalar gitmeler oteller yemekler hepsinde haklısınız.
esinizi ailesine doldurmak yerine cok guzel davranmıssınız, o kızdıgı halde yine de gidelim demissiniz.
ama simdi neden sinir küpü oldugunuz ki?

bir karar veriyorsanız arkasında durun, sonradan sorun etmeyin.
ya da kavgayı, her seyi goze alıp hoslanmadıgınız seyleri bir daha yapmayın/teklif etmeyin.

Zaten nisan toreninde iyi davranirsan kimse seni kale almiyor.bence cok haklisin bir daha da haketmedikleri degeri vermezsin

Bence gidin, zaten gidince bir suru yanlislari olacaktir. Esiniz de gorup sinirlendiginde «seni etkilemek istemiyorum ama kirildim ben de » falan diyin. Ne cok gaza getirin, ne de sakinlesmesini saglayin. Zaten boyle davranirlarsà gitmeleriniz zamanla azalir. Esiniz kendi gorsun, siz kotu olmayin.

Ben olsam elbette ki giderdim..
Sonucta onlar esinizin ailesi ve gitmezseniz belki daha büyük sorunlar olacak..
Giderdim, giderdim ama birdahada yapilanin bir fazlasi ile karsilik verirdim..
Onlar " bizi gelin suradan alin" dediklerinde bin türlü bahane söyler onlari ordan almazdim, taki onlar anlayana kadar..
Anladiklarinda da zaten soracaklardir, o zamanda gerekli cevabi verir esiniz " ben o kadar yoldan geldim, 5 km lik yerden beni almadiniz ben birsey dedim mi?" der..

Son düzenleme:
bence de gidelim demeyecektin, eşinin vicdanına bırakacaktın. sen gidelim deyince çok babacan bir tavra bürünmüşsün. çok da iyi niyetli olmamak lazım. sonra sen tozpembe mutlusun gibi anlaşılır. duygularına önem verilmez. ama şimdi karşı taraf pişkin diye de küsmek görüşmemek komik kaçar. gitmemek yerine onlar gibi davranmak en iyisi. ama küsecek kadar değil.

arkadaşlar öncelikle zaman ayırdığınız ve yorum yazdığınız için teşekkürler. sanırım en buyuk hatam iyi niyetli davranıp gidelim dedikten donra eşimden bir tavır beklemek oldu. madem bilet alınmış gidicem ama eşimede soyledim benden birşey bekleme. dediğim gibi mesele beni gelip almamaları değil şartlar buna müsait olamay bilirdi. benim derdim tavırdı. şimdi gidip bende benzer bir tavır sergiliycem. bu arada bu güne kadar yaptığım tavırları anlamadılarya neyse..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…