bu tavıra karşı ne yaparsınız

narkisos2002

Guru
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2013
152
168
mrb arkadaşlar 2 gün önce yaşanan ve sinirimi cok bozan bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum hatta yazılanları eşimede okutucam.
eşimle şubat tatilinde ailelerimize gidecektik. eşimin ailesi benim aileme gore biraz daha uzak bir mesafede oturuyor. sabah kalktım eşime sizin oraya bilet alalalım son dakkaya bırakmayalım kalmaz dedim. oda annemleri arayım ablamlar ne zaman gelicek sorayım ona göre bilet alalım dedi. neyse aradı annesini kaç otobüsüyle falan geliceksini< derken sabah erken 7 gibi orda oluruz dedi eşim anneside baban sizi gelsin alsın dedi.işte ne olduysa ondan sonra oldu babası arkadan bağırmış servis var ona binsinler diye. eşim bozuldu ben daha cok bozuldum . gitmeyeklim dedi hiç istememe rağmen ben gidelim falan dedim üzülmesin diye. ama bu sabah patladım . eşim bilet almış . şimdi diyeceksinizz buyütecek ne var ?
söyle anlatayım biz evleneli bir yıl olmadı ailesi nişanıma ve istemeye gelirken biz istanbulda oturuyoruz ve araba ile geliyorlar yanlarında abla ve enişte bizi alın dediler . tamam dedik x semte kadar gelin ordan alalım . yok efendim onlar oyle gelemezmiş . bursa dan arabalı vapurla pendiğe gececekler ille ordan alın yoksa gelemeyiz diye tutturdular. bizim yerle rası 40 -50 km . hani şehri bilmiyorlar diyeceksiniz enişte 5-6 istanbulda çalışmış.
neyse ailem gitti bunları istanbul il sınırından aldı resmen . sonra biz düğün için gittik onların memlekete ne bir karşılama ne bir şey. birde eşimle ben doğuda bir şehirden geliyoruz hamde düğüne. onlar düğün nişan bizde kaldılar benim ailem otelde. hatta bize bile nerdeyse gelip sizde kalmayın dediler eşimle gittik düğünden once otelde kaldık. ailem onlara istanbuldaki düğünün davetiyesini gonderdi akrabalarınada dağıtsınlar diye eşimi arayıp direk salona gelin mi demek istiyolar diye tutturdular , yine geldiler bizde kaldılar fakat onların tarafta benim ailem direkt salona gitti karşılanmadı bile.üstelik benm düğünden once annesi rahatsızlandı annem gece 12-1 kadar hastanede başlarında bekledi.bu kadar ilgiye onların tavrı rahat edemedik , torunlar üşüttü , hatta nişanda 100 lira makas parası için oğlum bunlar seni kullanmaya çalışıyor olmuş. (bu rada ailemin maadi durumu oldukça iyi yani yüz yada bin liraya ihtiyaçlatı yok )neyse bunlar bizimkileri karşılmadılar ilgilenmediler falan bizimkiler ertesi gün hiç olmassa bir çay kahve içmeye gidelim dediler ama onlerine gazoz kondu. bizde düğünden sonra 3 gün kaldık ne bir kahvaltı hazırlandı ne birşey.
ve son olay sinirimi cidden bozdu. sonuçta evleriye arası taş çatlasa 5 km ben taksi tutar giderim ama boyle yapmaya gerek var mı? benim ailem onlrla bu kadar ilgilen mişken onların tavrı sinirime dokunuyor ailemi kullandırmış hissediyorum kendimi birde çevremde yeni evli bir çok insan var onlara karşı tutum çok farklı. ben düğün nişan süresince onlardan hiç birşey istememişken herşeyimi kendim yapmışken bu tavır niye ve ben kızmakta haksızmıyım.ben 12 saatlik yoldan gidicem tabii ki almak zorundalar mı . hayır ama kendilerini 40 km oteden aldırırken iyidi. yani bütün beklentim normal ölçülerde nezaket . çok sey mi istiyorum . siz olsanız nasıl bir tavır sergilersiniz ?

k.pederinizin tavri Dogru degil tabiki oze lbi sebebi yoksa o kadarcik mesafeyi onlari gormeye giden cocuklari icn gidebilir.Ama sizde cok ayrintiya girmissiniz bence onlari 40 km den aldik ailem karsilanmadi veya agirlanmadi diye sohbetlere girerseniz icinden cikamazsiniz hatta esinizle seninkiler benimkiler diye kavgaya bile tutusabilirsiniz.Kizmakta kirilmakta haklisiniz ama dugun oncesi olaylara bence hic girmeyin siz size yakisani yapmissiniz bence birakin onlari kendi ayiplari olsun yada birebir kendilerine yeri geldiginde konusun ama esinize bundan dolayi patlamayin.

şimdi haklısınızda, eşinizde sınırlenmış gıtmeyelım demiş sonra siz gidelim demişsiniz, eşinizde bilet almış siz öyle diyince.
e niye sinirlendiniz ozmn:44:

şimdi haklısınızda, eşinizde sınırlenmış gıtmeyelım demiş sonra siz gidelim demişsiniz, eşinizde bilet almış siz öyle diyince.
e niye sinirlendiniz ozmn:44:

haklısınız ben sadece o kırılmasın diye yarım ağızla söyledim aslında bu kadar seyden sonra onunda bir tavır koymasını istemiştim o yüzden sinirlendim . çünkü bu yapılan 1 değil 2 değil. mesele gelip beni almalarıda değiln as lında sonuçta bir arabalrı olmayabilirdi çalışıyor olabililerdi vs. mesela kendileri işlerini hallettikten sonra karşılılarındaki insanlara olan tavır. eşime kızdım çünkü ben ona aileni gorme , gime dedmek istemem ama onun bana karsı olan bu tavrı fark etmesini isterim

Son düzenleme:
haklısınız ben sadece o kırılasın diye yarım ağızla söyledim aslında bu kadar seyden sonra onunda bir tavır koymasını istemiştim o yüzden sinirlendim . çünkü bu yapılan 1 değil 2 değil

anladım cnm. haklısın , gitmemelisin, ama şu saatten sonra iş işten geçmiş, öyle yada böyle bilette alınmış,ne ypcan? bidahaki tatilde gitmessin..

Güzel arkdaşım madem dolusun gitmek istemiyorsun gidelim demeyeceksin. Hadi kendinden feda ettin gidelim dedin bilet alınınca patlamayacaksın. Ben gitmemeni anlarım. Ama gidelim dedikten sonra sorun çıkarmanı anlayamadım.

ben eşim kırılmasın istedim yarım ağızla istersen gidelim dedim sonuçta onun ailesi benim beklentim onun bu yapılanları görüp bir tavır koymasıydı. olmaz gitmr ailenin yanına görüşme demektense ki zaten kızgındı ben alttan alayım ateşe körükle gitmemeyem dedim yarım ağızla istersen bilet al ben gitmek istemiyorum ama sen aileni özlemişsindir dedim.dediğim gibi 1 değil iki değil onada soyledim ben yapılanı üzerime alındım , boyle yaparak ister gelin ister gelmeyin umrumuzda değilsiniz şeklide bir şey hissettim . birde insan doluyor bi noktada patlıyor. birde biz evlendikten 3 ay sonra onların memlekette düğün yaptık sırf gonülleri olsun benim tarımda oldu kırılmasınlar diye ama onlar bizi evlerine sığdıramadı eşimle gittik tıtpş tıpış otelde kaldık o olayda sonra ilk gidişimiz olcaktı ben daha farklı bir tavır bekledim ve patladım işte sonunda.

Son düzenleme:
ben eşinizde bir kusur bulamadım. çünkü siz yarım ağızla da olsa gidelim demişsiniz. o da geliyoruz dedikten sonra gitmemek olmaz diye düşünmüştür. yani o da çok uça uça gitmiyor çünkü o da bozulmuş sizin bozulduğunuz konuya. ailenin nezaketsizliğine gelince, malesef insanların karakterini değiştirmek mümkün olmuyor, kabul etmekten başka çare yok. ne kadar değer veriliyorsa aynı şekilde karşılık vermek en güzeli. bazen de işte idare sanatını yürütmek lazım.hayat böyle..

bu yaşadıklarınız neticesinde eşinin bi kabahati yok bence arkadaşım, senin de yok tabii...
geçmiş konuları biz kadınlar sürekli aklımızda tutuyoruz fakat bu bizi huzursuz etmekten başka işe yaramıyor... biz öyle yaptık onlar böyle yaptı diyerek geçmişi kurcalama bence (keşke bunu başarabilsek) ailen senin mutluluğun için öyle davranmıştır, düğün dernek olayları bittiğine göre artık dünürleriyle çok nadir görüşecekler, kullandırdım diye üzülme...
şimdi de mecbur bilet alınmış gideceksiniz, eşinin de sana höt-zöt bir tavrı yok ne güzel...
eğer ki dönüş gününüzü belirlemediyseniz onların size karşı ordaki tavrına, sıcaklığına, misafirperverliğine göre ne kadar kalacağınıza karar verin bence arkadaşım.
eşinin anne babası atamazsınız, ama 1 hafta kalacaksanız planlarınıza göre, tavırları kötü olursa daha kısa süre kalırsınız. tartışmamaya ve sabretmeye çalış orada da...

Yarim agizla da gidelim dediğiniz için gidin sonuçta plan yapilmis oldu..

Geçmişte olanlara takilip uzmeyin kendinizi de ilişkinizi de..
Ama bundan sonra herkese hak ettiği değeri verin..öyle evlerde yatirip otele tasinmalar kmlerce yoldan almalar fazla gelmiş belli ki..

Benim annem ben daha ben 5aylikken 24saat yol çekip babamin köyüne gitmişler kar kis elde bavullar koye ulasim otobus yok 3dk yere bile gelmems büyükbabam iki buçuk saat öyle durmuşlar yolda da başka akraba görüp almis arabalarına...

Annem unutsa babam hala anlatır unutmaz bu yapilani..ama ana baba iste ne olursa olsun ...

Son düzenleme:
canım sen onlara ilgi göstermişsin onlarında sana ilgi göstermesini istiyorsun. haklısın.. ama şu var oraya çooook istekli de gitmiyorsun. aynı şey senin eşin için de geçerli.. yani belki o da kendi ailesine bile gitmeyi o kadar da çok istemiyordur. bir de senin ailen var oraya da gidilecek..
neyse sonuçta bilet alalım demişsin bilet alınmış onlar da eşinin ailesi gitmelisin. Sakın beklenti içerisinde olma.. kusur arama ki sen mutlu olasın.. eşinle mutlu olursunuz.. yoksa bizimkiler sizinkiler diye birbirinizi üzersiniz..

ziyaret olarak gidin. bak bakalım belki o kadar da kötü değildir durumlar. yani kendi almıyorlar diye seni sevmemezlik seni yok saymazlık ediyor anlamına gelmez.. belli yaştaki insanlar belki benim gitmeme gerek yok sonuçta gidip gelmek de masraf oluyor. ama sizin gelmeniz daha mantıklıdır diye düşünmüş olabilir... yani kp in gelmesi sadece yorgunluk olur.

sen geçmişe bakma.. şubat tatilinde gidiyorsunuz oraya ama kısa tutup başka planlarda yapabilirsiniz. zaten kendi annelere de gitmeyecek misiniz..

evli olan sizsiniz aile akraba bunlar doğrultusunda yani onların iyilikleri kötülükleriyle hareket ederseniz huzurlu olamazsınız. imkanınız varmış ki gidiyorsunuz.. en azından buna sevinin.. oraya gitmenizin amacı onları görüp ellerini öpmek değil mi bunu yapın ve kendi huzurunuzu bozmayın..

Son düzenleme:
eşinize madem okutacaksınız tarafsız olarak yazayım o zaman. servise binin gidin madem koca insanlarsınız ama onlar size gelmeye kalkınca sizde onları karşılamaya gitmeyin onlarda size servisle gelsinler. bunu şuna dayanarak söylüyorum hiç bir misafir sizin ailnize yapıldığı gibi kötü davranılmayı haketmez hele dünürleri ise hiç etmez. ne demek evlerinde misafir etmeyip otele yollamak. insan yere iki döşek atar yine evinde kalmasını sağlar sonuçta aileler de akraba oluyor bu durum çok can sıkıcı olmuş. madem tatilden tatile göreceksiniz gidin görün genelde dışarıda gezin aynı evde fazla muhabbet tez kavga getirecek gibi duruyor çünkü

Bence bilet yansin,ama gitmeyin.Giderseniz bile herhangi bir ilgi alaka beklemeyin,heran dönecekmis gibi kendinizi ona göre hazirlayin.

Kayinvaliden ve kayinpederinin ,ailene yaptiklari cok ayip.Sanki onlar kiz tarafi da nazlaniyorlar.

Böyle yapan ,daha dogrusu karakteri bu yönde olan insanlarla araniza mesafe koyun.Yok aile ,anne ,baba falan dersenizde sikayet etmeyeceksiniz.Ayrica oglunun en mutlu gününde oglunu düsünmeyip,mizmizlik yapan aileye de ben olsam hemen ilk tatilde gitmezdim.Zaten size merakli olanda yok anladigim kadariyla.

İnsan kullanmayı pek iyi biliyorlarmış.
Verdikleri kadar değer görmelilerdi sizden de , ailenizden de.
Biletiniz alınmış artık gidin ama bundan sonra ilişkilerinizi de, tavrınızı da buna göre belirleyin.
Yalnız size değil kendi oğullarına da verdikleri değer bu kadar demek.
Yapacak birşey yok.

Hayatta beklentilerinizi ne kadar az tutarsanız o kadar huzurlu olursunuz. Siz yapmışsınız onlar yapmamış, siz düşünmüşsünüz onlar düşünmemiş vs. siz başkasınız sizin yapınız kişiliğiniz bu, e onlarınki de bu. Böyle kabul edeceksiniz ya da bir daha görüşmeyeceksiniz. Aslında özünde bu kadar net durum, detaylarda kaybolmayın hiç. Kimseden bir beklentiniz olmasın kendiniz hariç, inanın bana çok daha mutlu yaşarsınız.

snuna kadar haklısın, evlerine gitmeye değecek insan değiller bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…