Bu süreçte beni neler bekliyor?

pirayegibi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2017
2.541
4.827
Merhaba Hanımlar,
15 aylık oğlum var yaklaşık 1 ay öncesinde bakıcısından aldık
benim hayatımda ki en zor tecrübeydi
bebeğime bakmamış, ağladığında ilgilenmemiş ve bağırmış...
bunlar benim duyduğum kısımlar yalnızca
başka neler oldu inanın o kısmı düşünmek dahi istemiyorum
çünkü psikolojim alt üst oluyor
bende annemden ve kayınvalidemden rica ettim
birazcıkta olsa kendini ifade edene kadar dönüşümlü bakmayı
onlarda eylül ayına kadar bakacaklarını söylediler Allah razı olsun
çünkü yeni bir bakıcıya ne ben ne de evladım hazır değil
eşimde bende rahat insanlarız yani evimize gelen hiç kimse rahatsız olmaz
şimdiye kadar annem baktı bugün kayınvalidem geliyor
aramızda ki ilişki fena değildir

sizce bu aldığım karar beni pişman eder mi? Yada beni neler bekliyor

Ben hiç bir bakıcıya güvenmiyorum.
Bence evladınıza gerçek sabrı ve sevgiyi ancak aileler verir.
Çok isabetli bir karar olmuş.

Güven anlamında içiniz rahat olacak ki, bu en önemlisi. Ufak tefek kişisel sorunlar olabilir ama bakıcı ile yaşadıklarınızdan ötürü sabır göstermeniz gerekecek. Benim de annem büyüttü. Aile büyükleriyle birlikte büyüyen çocukların çok şanslı olduğunu doğan cüceloğlu söyler hep.

Ben hiç bir bakıcıya güvenmiyorum.
Bence evladınıza gerçek sabrı ve sevgiyi ancak aileler verir.
Çok isabetli bir karar olmuş.
yaa inanın şu 5 ayda yorulduğum kadar 30 yılda yorulmamıştım
rabbim sağlık versin

aileler bakıcı böyle davranana kadar bakmayız diyorlardı aslında ama onlarında canı yanınca kabul ettiler

Güven anlamında içiniz rahat olacak ki, bu en önemlisi. Ufak tefek kişisel sorunlar olabilir ama bakıcı ile yaşadıklarınızdan ötürü sabır göstermeniz gerekecek. Benim de annem büyüttü. Aile büyükleriyle birlikte büyüyen çocukların çok şanslı olduğunu doğan cüceloğlu söyler hep.
ayy öyle rahat işe gelmeye başladım ki anlatamam
kafamı hiç işe veremiyordum
sevgi konusunda hiç şüphem yok çok seviyorlar ama biraz kayınvalidemin gereksiz ve yersiz inadı-küsmesi var bu beni korkutuyor

Açıkçası annenizin ve Kv karakterine bağlı. Çok güzel de gidebilir, pişman da olabilirsiniz
ikisi de farklı şehirdeler ama annem daha yakın ve daha sık sık görüştüğümüz için bebeğimi iyi tanıyor
kayınvalidemde biraz alıngan hani ona nasıl yaklaşacağımı bilemiyorum küsme ve inatlaşma huyu vardır bundan korkuyorum aslında

yaa inanın şu 5 ayda yorulduğum kadar 30 yılda yorulmamıştım
rabbim sağlık versin

aileler bakıcı böyle davranana kadar bakmayız diyorlardı aslında ama onlarında canı yanınca kabul ettiler
Çok ilginç neden bakmak istemiyorlar ki?
Valla biz yeğenim bize gelsin diye bekliyoruz. Haftada 3 gün rahat bizdedir.
Şöyle düşünün sizin anneniz yada kayınvalideniz bebeğinizi uyarsa bile bunu tatlı dille yaparlar.
iş yerinde bir arkadaşım vardı bebeğini dövdüğünü öğrenmişti bakıcının. işini bırakmak zorunda kaldı. Ailesinden kimse olmadığı için. Şimdi iyi ki bebeğime kendim bakmışım , içim çok rahat diyor.
Çünkü iş yerindeyken hep endişeliydi, konsantre olamıyordu.
En azından içiniz çok rahat edecek.

Şöyle düşünün sizin anneniz yada kayınvalideniz bebeğinizi uyarsa bile bunu tatlı dille yaparlar.
iş yerinde bir arkadaşım vardı bebeğini dövdüğünü öğrenmişti bakıcının. işini bırakmak zorunda kaldı. Ailesinden kimse olmadığı için. Şimdi iyi ki bebeğime kendim bakmışım , içim çok rahat diyor.
ikisi de farklı şehirdeler
kayınvalidemin bekar çalışan okula giden çocukları var
annemi de babam yollamıyor
kamuda çalışıyorum istifa etmeyi o kadar çok düşündüm ki
ama olmuyor böyle bir işe tekrardan sahip olmam öyle zor ki

ikisi de farklı şehirdeler
kayınvalidemin bekar çalışan okula giden çocukları var
annemi de babam yollamıyor
kamuda çalışıyorum istifa etmeyi o kadar çok düşündüm ki
ama olmuyor böyle bir işe tekrardan sahip olmam öyle zor ki
Kuzunun da yaşı çok ufak. Biraz kendini kurtarabilse kreşe verirdiniz.
Allah yardımcınız olsun. Babanız biraz sabır gösterirse çok rahat edersiniz. Babanızla ilişkiniz nasıl bilmiyorum ama arayıp biraz nazlansanız mı? Benim babam hayatta kıyamaz bana.

Valla benim annem ve Kv de bebek falan bakamaz. Yeterince cesaretli değiller bir kere. Benim annemde sabır tahammül diye bir şey YÖK. Kv beslenme anlayışı benimkinin yanından geçmiyor.... ama bakıcı terörü sözkonusu olmasaydı iyi düşün derdim konu sahibine.

Kuzunun da yaşı çok ufak. Biraz kendini kurtarabilse kreşe verirdiniz.
Allah yardımcınız olsun. Babanız biraz sabır gösterirse çok rahat edersiniz. Babanızla ilişkiniz nasıl bilmiyorum ama arayıp biraz nazlansanız mı? Benim babam hayatta kıyamaz bana.
yani nazın karşılığı ancak bu kadar izin alabildim diyeyim size
aylarca yollayamam diyor
ahh keşke
eylül ayında 19 aylık oluyor yine de kreş için çok küçük

Valla benim annem ve Kv de bebek falan bakamaz. Yeterince cesaretli değiller bir kere. Benim annemde sabır tahammül diye bir şey YÖK. Kv beslenme anlayışı benimkinin yanından geçmiyor.... ama bakıcı terörü sözkonusu olmasaydı iyi düşün derdim konu sahibine.
Anneniz sizi nasıl büyütmüş?
Yanlış anlamayın ama acaba siz mi çok müdahil oluyorsunuz?
Yoksa onlar da bir anne sonuçta. Sürekli ay anne onu yapma , şunu verme , bunu deme derseniz kimse bakmak istemez.

benim kayınvalidem de öyle yapayım yedireyim demez ama ben akşamdan hazırlarım yemeğini ona söylerim şunu yedir diye bakalım yarın ilk günleri olacak belki de hemen pes edecek kayınvalidem çünkü biraz rahatına düşkün ve sosyal

Merhaba Hanımlar,
15 aylık oğlum var yaklaşık 1 ay öncesinde bakıcısından aldık
benim hayatımda ki en zor tecrübeydi
bebeğime bakmamış, ağladığında ilgilenmemiş ve bağırmış...
bunlar benim duyduğum kısımlar yalnızca
başka neler oldu inanın o kısmı düşünmek dahi istemiyorum
çünkü psikolojim alt üst oluyor
bende annemden ve kayınvalidemden rica ettim
birazcıkta olsa kendini ifade edene kadar dönüşümlü bakmayı
onlarda eylül ayına kadar bakacaklarını söylediler Allah razı olsun
çünkü yeni bir bakıcıya ne ben ne de evladım hazır değil
eşimde bende rahat insanlarız yani evimize gelen hiç kimse rahatsız olmaz
şimdiye kadar annem baktı bugün kayınvalidem geliyor
aramızda ki ilişki fena değildir

sizce bu aldığım karar beni pişman eder mi? Yada beni neler bekliyor
Aileler neden eylüle kadar diye şart koşmuş.. Dönüşümlü baksınlar çok da yorulmazlar.. Torunları sonuçta kötü bir tecrübe olmuş, artık kendilerinin biz bakarız demeleri lazım.

Aileler neden eylüle kadar diye şart koşmuş.. Dönüşümlü baksınlar çok da yorulmazlar.. Torunları sonuçta kötü bir tecrübe olmuş, artık kendilerinin biz bakarız demeleri lazım.
şöyle söyleyeyim
kayınvalidemin okula giden, çalışan çocukları var
kayınpederim yok vefat etmiş
o yüzden
annemi de babam yollamıyor aylarca
malesef bazı anne-babalar rahat oluyor galiba bilemiyorum

Kamudaymışsınız ücretsiz izin alamaz mısınız? Anneniz ve kv başka şehirdelermiş, onlarda haklılar. Yardım ederler bir süre ama tamamen kendi hayatlarını bırakmaları da zor.

X