Bu sorunu nasıl çözeceğim 🤔

Ücretli öğretmenlik

Arkadasimdan dolayi biliyorum ucretli ogretmenlik cok az kazandiriyor diye biliyorum. Diger taraftan senin ruh halinde biri icin ogretmenlik ne derece dogru bir tercih tartisilir. Kendini degistirmedigin surece hicbir isyerinde barinamazsin. Sen zaten cok calisayim derdinde biri degilsin. Diger taraftan babanin borclarini neden sen oduyorsun? Borc yaparken sana mi sordu?

yanlış yere yorum yapinca ben sjsjskd

Şahsen mağazada çalışacağıma ücretli öğretmenliği tercih ederim.

Konu sahibine çıkmamıştı diye hatırlıyorum. Başladığına sevindim.
Zincir markete başvurmuştum işe girisimin yapılmasını bekliyordum. O sırada ücretli için çağırdılar. O kadar mutlu oldum ki anlatamam. :) Allah'ın sevgili kuluymusum:)

Kim ne derse desin, yanlış hatırlamıyorsam yeni mezun sayılırdınız. Öğretmenliği deneyimlemek için iyi fırsat sizin için. Arta kalan zamanda KPSS'ye de çalışırsınız. Mesai saatleri de uygun.
konu sahibi ogrermeb degil ki. ilahiyat mezunu.
onca ogretmen atama beklerken bu çocuklara pedagoji egitimi hic almayan kisileri ogretmen diye veriyorlar. sonra o çocuklardan verim bekle (
ustelik asgari ucretin bile altinda para vererek calisanlari da zor durumda birakiyorlar .
nereden baksan adaletsiz bir sey. benim istatistik mezunu tanıdıgım hem de ankarada sinif ogretmenligi yapmıştı (10-15 senesi var)

İlahiyat mezunuyum. Formasyonum var. Branşım Dkab. Kendi alanimda öğretmenlikten yapıyorum. Kaldı mi aklında bir soru ?

Ordinary şu sitede en son muhattap olmak istediğim insansın. Git google kullan, arama motoruna, part time çalışma şartları nedir ne değildir diye yaz, öğren.
Google'a göre çoğunluk asgari üstü maaş alıyor.
Tanıdıklarım bu ara aktif iş başvuruları yapmasa inanacağım. Koskoca şirketler bile tam zamanlıya asgari ücret düzeyinde maaş teklif ediyor.

Öğretmenlik varken de mağazada ayak işlerini yapılmasını önerme de ne bileyim...

Ah ah eğitim diye bir şey kalmadı ki,şu zamandaki çocuklara çok üzülüyorum

Ben senin aksine bu ülkedeki sosyal sorunlardan ve ekonomik sorunları daha doğrusu kendi vatandaşı yaşadığım ülkeyi, sorunlarını her şeyiyle takip ettiğim için çok şükür nerede ne var ne yok haberim var.

Google'da çoğunluk asgari üstü maaş alamaz, çünkü asgari ücrette çalışanların aldığı saatlik ücret var. Part time çalışma saatleri, tam zamanlıdan az olduğu için iddia ettiğin ilk cümle tamamen yanlış.

Ücretli öğretmenlik, atanıp devlet okulunda öğretmenlik yapmak gibi bir şey değil. Maaşı çok çok çok az.

Koskoca şirketler dediğin kim bilir neresidir. Her departmanın her şirketin her diplomanın değeri ederi farklıdır.

İlahiyat mezunuyum. Formasyonum var. Branşım Dkab. Kendi alanimda öğretmenlikten yapıyorum. Kaldı mi aklında bir soru ?
gecen konunda o kadar israrla 16 sene okudum dedin ki formasyona ihtimal vermedim.
hatta bir yerde 5 sene demissin heralde, soyle bir sohbet yasanmis
gercekten formasyon alsan söylerdin sanirim o bir sene formasyon diye

Ee çok iyi o zaman altını falan boşverip kalan zamanlarınızda atanmak için çalışın 80 alsanız atanırsınız siz. Altını da o zaman alırsınız.
Şimdi aylık altın almanızın anneniz üzerinde ne tesir bırakacağını boşverip geleceğinizi düşünün.
Ki ücretli öğretmenliğin de garantisi yok bakmışsınız kasım ayında olmadı ocak ayında atama olur yerinize.
Ders çalışın

Altın alıp seneye bozdurmak mı? Kâr yapmış ya da yatırım yapmış olmuyorsun ki.

İyide asgari ücretin altında çalıştırwmazki bunu çözmeye çalışın. İnşallah sigorta bardır

Neden bu kadar sindin?
Kendi emeğinle kazandığın paranın hesabını mı vereceksin?
Zaten maaşın çoğunluğunu vereceksin ailene, kalan 5.000 TL için mi bu tantana?
Al altınını koy kenara. Daha sonra kendine bir şey alacağında düşünürsün nasıl aldığını açıklamayı ki niye açıklıyorsun yani... Kalkıp annene şimdi söylersen elinde durur mu sanıyorsun o altınlar?

5 bin lirayla geçinip bir de üstüne para biriktirebiliyorsanız valla size helal olsun. Ücretli ya da normal fark etmez öğretmenlik yapacaksınız yani giyiminiz özenli olmalı. En kötü gömlek 1000 tl e kış geliyor ceket vs. 2000'den başlar yüzünüze bir nemlendirici bile alsanız neredeyse 1000 tl daha saymadığım bir sürü kalem var. Bence siz ailenizden borç istemezseniz şükretsinler.

İlahiyat mezunuyum. Formasyonum var. Branşım Dkab. Kendi alanimda öğretmenlikten yapıyorum. Kaldı mi aklında bir soru

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…