Bu ne demek şimdi çözemedim...

K

KüçükAnne_

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi KüçükAnne_
çok siniriliyim kızlar hemde acaip derecede... lütfen bu nedemek oluyo nasıl davranayım ben şimdi ?
bugun akşam komşuya bayramlaşmaya indim 5 dakıka sadece kutluyayım aradan çıksın dedim evde olmicaz çünkü neyse indim iyi hoş gayette güzel karşıladılar oturduk zaten misafirleri varmış onlar gittiler diğer komşumuz geldi oturdu hemen ev sahibi kalktı baklava meyvesuyu felan getirdi ye neolur felan gibisinden ısrar ettiler .(baklavasından değil lütfen yanlış anlamayın sizede aynı şey olsa zorunuza gider)neyse geldi oturdu dedim insanlık hali unutmuşdur beni herhaldi baktım ardımdan annem indi kızımla birlikte annemede aynı şekilde baklava felan annem yiyemedi bana dediki kızım ydinmi gel bitiremedim sen ye bende hayır ben yemicem sen ye anne az kalmış zaten dedim .ev sahibinde hiç çıt yok :KK43:hemen eve geldik.annem ne oldu dedi bende anne böyle böyle çok zoruma gitti dedim ben neyaptımki şimdi dedim annem dedi söleseydin ben yemezdim .ya herneyse yemesi içmesiumrumda değil zaten toktum yemezdim yiyemezdim soun şurda bana gösterilen değeri anladım .bundan sonra gitmicem evlerine hiçbirine gitmicem evimde oturucam ..karşı komşumuzda eşini felan alıyo onlara bayramlaşmaya gidiyor ama biz karşısındayız tenenzül bile etmiyor.yapıcağım doğrumu offffffff acaip sinirliyim iyi olomicaksın ya bu devirde :KK43::-)1no2::eek:klava:

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Acaba çok telaşlıydı sana verdiğini sandı tamamen çıktımı aklından. Aranızda daha önce herhangibir sorun olmamış anladığım kadarıyla. Kasti olarak neden yapsınki böyle bişeyi çok ayıp bişey bu kasti yapıldıysa ve ayrıca günahta bence. Tabiki eminim baklava filan umrunuzda değil bu yapılan hareket zorunuza gitmiş olan. Mutlaka bi nedeni vardır bence büyük bir ihtimalle telaşlı bir anına denk geldi ve sizede verdiğini düşündü, başka bi nedeni olamaz, olmamalı.. Evine giden misafirsiniz sonuçta canım hepimizin böyle şaşkın ve unutkan anları oluyo bence komşunuzun böyle bir anına denk gelmiş a.s.

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Allah Allah ne ilginç insanlar var.böyle bişeyi niye yaparki insan.bende çözemedim valla.bayram günü evine gitmişsin.çok ayıp etmiş.

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Unutmuş sanırım sizi...
aranızda bi problem yoksa neden böyle bişi yapsın ,hem olsa bile çocuk değil ki koskoca kadın...
bilemedm vallahii:1no2:

• Konu Sahibi KüçükAnne_
aboww:1shok:

canım kesin unutmuşlar dalgınlıklarına gelmiştir.öyle birşey yapmaya kimsenin vicdanı ahlaki değerleri müsade etmez. kasıtlı olarak yapılan öyle bir davranış seni değil onları küçük düşürür.
ben olsam derdim şakayla karışık herkese var bize baklava yok ne kıymetliymiş maşallah derdim.aa yanlış anladın olur mu öyle şey derlerdi bende istemiyorum ama sizde unuttunuz aşkolsun derdim:dilcikar:

sende eğer hissediyosan onlardan yana bi soğukluk mesafe koy olsun bitsin.:teselli:

• Konu Sahibi KüçükAnne_
beni unuttun sanırım falan deseydiniz keşke neden yapsın ki böyle birşey aklı almıyor insansın

• Konu Sahibi KüçükAnne_
yok canım ya insan 7kat yabancıya yapmaz bunu bence unuttu ,unuttu derken dalgınlığına geldi verdim sanmıştır ya

hem sana soğuk bile davranmamışki iyi karşıladılar diyorsunya bence böyle dostluklarda çok fazla alıngan olmamak lazım sen iyi niyetli ol bence

• Konu Sahibi KüçükAnne_
diger misarfirleri unutmadigina göre senide unutmamasi gerekirdi
birde annen ssna sormus gel kizim bitiremedim sende ye diye en azindan o zaman komsun söylemesi gerekirdi ben seni unuttum kususra bakma diye ama yinede ne niyetle yapti bilinmez

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Vallahi ısrar etmeyin yemicem falan diyip şakayla iğneleseydin keşke :nazar:

• Konu Sahibi KüçükAnne_
kesin unutmuştur diyeceğim ama unutulacak şey mi yahu, çok enteresan, ben de çok kızardım.

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Kesinlikle çok ayıp komşunuzun yaptığı....Size değer ve önem vermediğini,belli etmeye çalışmış....Çokta ayıp etmiş....Bence birdaha selam bile vermeyin.....
Yinede iyi niyetle yaklaşmak lazımsa belkide çok dalgındı unuttu??Bunu en iyi siz anlarsınız,davranış ve tavırlarından...

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Ya unut gitsin hiç üzerinde durma,ya da bana tavır mı yapıyorsun hayırdır diye sor.

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Ben Bayram günü evine gelen hemde komsusu olan bir insana bunu kasten yapacak bir insan oldugna inanmiyorum...:1no2:

Mutlaka unutmustur, yada verdi sanmistir, günahini almayin, telas falan ettigse unutmus olabilir..benneyaptımki

Keske orda kiz beni unuttun benim bas kelmi deyip saka ile söyleseydiniz...:nazar:

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Komşunuz unutmuş olmalı belki bir dalgınlığına falan geldi.Çünkü aranızda birşey yokken bunu yapması pek olsaı gibi gelmiyor bana.Hepimizin kendine özgü sorunları olduğunda kafasından binbir türlü şey geçiyor,unutkanlık falan oluyor bence onunda dalgınlığına geldi.

• Konu Sahibi KüçükAnne_
ya bir sorunumuz yok ama laf sokmaya bayılırlar .bende sizler gibi düşündüm dalgınlıktır dedim ama annemde yedinmi sen dedi.hiçmi aklına gelmedi peki.kasıtlı yapıldıysada neden yaptılar anlamadım.ama ben artık onlara gitmeyeceğim gelirlersede kapım açık gelsinler .ha olduda geldiler bize bende onlara tatlı indireceğim ben sizde yemedim ama buyrun ben size ikram edeyim diyeceğim lafı vuracağım.onlar en ufak şeyde laf vuruyorlar insanın zayıf noktasından vuruyorlar olmadık laf ediyorlar zaten bu son olanda bardağı taşkıran son damla oldu çünkü benim stresten sütüm kesildiğinde bebeğime mama başladığımda herkese o bilerek kesti sütünü verömiyor hiç emzirmiyor hep mama veriyor demişler anneme bile düşünün. ve daha başka şeylerde.ama bunlara rağmen hiç birşey demedim onlara konu bile açmadım duydum ama duymamızlıktan geldim ve hiç aramı bozmadım kötü laf söylemedim. aramızzda bundan baska sorun yook .offf artık insanlardan okadar çok soğudumki kişmseye guvenmek muhatap olmak istemiyorum . heryer sahte insanlarla dolu artık ayırt edemiyorum .babama bile güvenemezken babam bile neler yaptı çekti gitti ben el oğluna el kızına nasıl güvenebilirim ve ben bu şekişlde nekadar yaşabilirim ..otur evinde kızınabak işte salak kafam :KK43:(

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Güzelim sen kötü birsey yapmadinki, bayramda düsman olanlar bile birbirine gidiyor barismalarina vesile oluyorda insan kapi komsusuna gitmezmi??a.s

Ayrica bunu bu kadar dert etmen cok gereksiz, tamam kirildin anliyorum fakat simdi bunu bu kadar takmanin hicibir anlami yok, orda lafi yapistiracaktin, madem onlarda cok merakli laf sokmaya o anda yapicaktin, sonradan yapsanda hicbir anlami yok...:nazar:

Bence unut gitsin bu tatsiz olayi, bosver hic sinirlerini yipratma..:teselli:

Bayramin mübarek olsun canim, rabbim iyilerle karsilastirsin hepimizi:Saruboceq:

• Konu Sahibi KüçükAnne_
canım sana öyle yada böyle zarar veren kimseyle görüşme.mecbur değilsin.salla gitsin.ne acayip insanlar var yaa....selam allahın selamı verirsin ama fazla muhattab olmazsın olur biter.
iyi bayramlar canım)))

• Konu Sahibi KüçükAnne_
ya bir sorunumuz yok ama laf sokmaya bayılırlar .bende sizler gibi düşündüm dalgınlıktır dedim ama annemde yedinmi sen dedi.hiçmi aklına gelmedi peki.kasıtlı yapıldıysada neden yaptılar anlamadım.ama ben artık onlara gitmeyeceğim gelirlersede kapım açık gelsinler .ha olduda geldiler bize bende onlara tatlı indireceğim ben sizde yemedim ama buyrun ben size ikram edeyim diyeceğim lafı vuracağım.onlar en ufak şeyde laf vuruyorlar insanın zayıf noktasından vuruyorlar olmadık laf ediyorlar zaten bu son olanda bardağı taşkıran son damla oldu çünkü benim stresten sütüm kesildiğinde bebeğime mama başladığımda herkese o bilerek kesti sütünü verömiyor hiç emzirmiyor hep mama veriyor demişler anneme bile düşünün. ve daha başka şeylerde.ama bunlara rağmen hiç birşey demedim onlara konu bile açmadım duydum ama duymamızlıktan geldim ve hiç aramı bozmadım kötü laf söylemedim. aramızzda bundan baska sorun yook .offf artık insanlardan okadar çok soğudumki kişmseye guvenmek muhatap olmak istemiyorum . heryer sahte insanlarla dolu artık ayırt edemiyorum .babama bile güvenemezken babam bile neler yaptı çekti gitti ben el oğluna el kızına nasıl güvenebilirim ve ben bu şekişlde nekadar yaşabilirim ..otur evinde kızınabak işte salak kafam :KK43:(

İnsanlar böyle şekerim...
takma kafana yaa...
boşveerrrrrr:eek:

• Konu Sahibi KüçükAnne_
siz insanlığınızı yapıp bayramlaşmışsınız.bende arada kaynadınız diye düşünmek istiyorum.ki buda çok hoş değil.ama insanlık hali olabilir.aksi olduğundan eminsenizde gerçekten mesafe koyun.bazı insanlar gerçekten komşuluğu dedikoduları yapılacak insanlar olarak gördükleri için.ne yapsanız boş.eskisi gibi değil artık komşuluk ilişkileri.biz yine şanslıyız yaşadık bazı güzellikleri.ama evlatlarımız mumla arayacak candan komşulukları.hiç yormayın güzel kafanızı.karşınızdakine değer vermiş olursunuz.hiç gerek yoka.s.

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Sen komşuluk vazifeni yerine getirmişsin canım. Senin onlarla bir meselen olmadığına göre, bırak gerisini onlar düşünsün. Sen kasten yapıldığına inandığın için bunu yazdım ama ben dalgınlık olabileceğini düşünüorum. Acabalarla hareker etmek yerin, açıkça konuşman daha doğru olur.
Sen de ona göre tavrını belirlersin. Seninle görüşmek istemiyorlarsa, annende tavır alır.
Ya işte böyle hiç yoktan kafalar karışır. Bir anlık dalgınlıkla hatalar yapabildipğimizi de unutma canım.

X