Bu ne demek şimdi çözemedim...

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Dengesiz mi yok canım ya..her apartman da var böyle bir iki uyuz işte..unuttu desem,sen az kalmış dediğinde bi toparlanır"aa olur mu,canım kusura bakma unutmuşum gelenden gidenden" demesi lazımdı..onuda duymadı mı yani..bu arkadşın ne geldiği görülüyo ne dediği duyuluyo..koyver gitsin canım...belli zaten gereksiz bi insan

• Konu Sahibi KüçükAnne_
canım sanki dalgınlığına gelmiş gibi komşunun.önceden bi sorunu olsaydı bence hissederdin.ama annen dediğinde anlamamaları da ayıp olmuş biraz tabi:KK43:

• Konu Sahibi KüçükAnne_
anlıyorum sizi ne düşünüp ne hissettiğinizi ama öfkeyle kalkmayın derim.Vardır bir sebebi deyin geçin.Siz size yakışanı üstünüze düşen görevi Allah rızasını gözeterek yerine getirmişsiniz elhamdülillah.Herkes kendi kişiliğini sergiler.Gelin biz onun size kasıtlı vermediğini düşünmeyelim hiç boşyere günahını almayalım çünkü kimse kimsenin içinden geçeni bilemez dalgınlığına geldiğini sonradan da anlayıpta çok bozulup çaktırmadığını düşünelim..Siz kendinizden emin olduğunuzu biliyorsunuz e Rabbimde görüyor biliyor dimi? ee ozaman gerisi vesaire değilde ne peki :)Şu aziz mübarek gününüzün tadını doya doya çıkarın
hayırlı bayramlar bu arada :):)

• Konu Sahibi KüçükAnne_
bencede unutmustur..belki yorgun felandir..size bir kasti olsa hoş karşilamazdi,annenizede baklava ikram etmezdi bence..

• Konu Sahibi KüçükAnne_
ya bir sorunumuz yok ama laf sokmaya bayılırlar .bende sizler gibi düşündüm dalgınlıktır dedim ama annemde yedinmi sen dedi.hiçmi aklına gelmedi peki.kasıtlı yapıldıysada neden yaptılar anlamadım.ama ben artık onlara gitmeyeceğim gelirlersede kapım açık gelsinler .ha olduda geldiler bize bende onlara tatlı indireceğim ben sizde yemedim ama buyrun ben size ikram edeyim diyeceğim lafı vuracağım.onlar en ufak şeyde laf vuruyorlar insanın zayıf noktasından vuruyorlar olmadık laf ediyorlar zaten bu son olanda bardağı taşkıran son damla oldu çünkü benim stresten sütüm kesildiğinde bebeğime mama başladığımda herkese o bilerek kesti sütünü verömiyor hiç emzirmiyor hep mama veriyor demişler anneme bile düşünün. ve daha başka şeylerde.ama bunlara rağmen hiç birşey demedim onlara konu bile açmadım duydum ama duymamızlıktan geldim ve hiç aramı bozmadım kötü laf söylemedim. aramızzda bundan baska sorun yook .offf artık insanlardan okadar çok soğudumki kişmseye guvenmek muhatap olmak istemiyorum . heryer sahte insanlarla dolu artık ayırt edemiyorum .babama bile güvenemezken babam bile neler yaptı çekti gitti ben el oğluna el kızına nasıl güvenebilirim ve ben bu şekişlde nekadar yaşabilirim ..otur evinde kızınabak işte salak kafam :KK43:(
Komşunuz zaten seviyesiz bir insanmış....Sizin hayatınız hakkında konuşmak,laf sokuşturmak ne demekkötükedihüsokötükedihüso...Ben olsam hiç görüşmem,o komşuyla vede soğuk dururdum....Ciddi hastalık ölüm gibi zaruri durumlar hariç....Ne işiniz var bayramda seyranda böyle insanlarda....Karşılaşırsanız,tebrik edin bayramını...Birde bayram günü moralinizi bozmuşkötükedihüso
Birde şunu düşündüm kıskanç bir insansa,(kesin öyle olduğunu düşündüm)sizi,evliliğinizi,bebeğinizi ne biliyim eksiği neyse sizden çekemiyordur....Bir düşünün???

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi KüçükAnne_
sen sıkı bir rejim yapıyormusun?
mesela diğer zamanlar da "diyetteyim bana sakın bir şey çıkarma" dedin mi hiç?

gerçekten de çok tuhaf ve kendini aşağılanmış hissettiren bir durum yaşamışsın
şahsen benim de çok ağrıma giderdi

hatta yukarı da yazdığım bile mazeret olamaz ama bir sorayım dedim
sen öyle birşey söylemiş olsan dahi yemeyeceğini bile bile sana da ikram etmesi lazım özellikle de başkalarının yanında

münasip bir zaman da bu konuyu yarı ciddi dile getir, unutkanlık söz konusu olduğuna eminim komşuna boşu boşuna kırılmış olma tatlım :KK66:

• Konu Sahibi KüçükAnne_
ya bir sorunumuz yok ama laf sokmaya bayılırlar .bende sizler gibi düşündüm dalgınlıktır dedim ama annemde yedinmi sen dedi.hiçmi aklına gelmedi peki.kasıtlı yapıldıysada neden yaptılar anlamadım.ama ben artık onlara gitmeyeceğim gelirlersede kapım açık gelsinler .ha olduda geldiler bize bende onlara tatlı indireceğim ben sizde yemedim ama buyrun ben size ikram edeyim diyeceğim lafı vuracağım.onlar en ufak şeyde laf vuruyorlar insanın zayıf noktasından vuruyorlar olmadık laf ediyorlar zaten bu son olanda bardağı taşkıran son damla oldu çünkü benim stresten sütüm kesildiğinde bebeğime mama başladığımda herkese o bilerek kesti sütünü verömiyor hiç emzirmiyor hep mama veriyor demişler anneme bile düşünün. ve daha başka şeylerde.ama bunlara rağmen hiç birşey demedim onlara konu bile açmadım duydum ama duymamızlıktan geldim ve hiç aramı bozmadım kötü laf söylemedim. aramızzda bundan baska sorun yook .offf artık insanlardan okadar çok soğudumki kişmseye guvenmek muhatap olmak istemiyorum . heryer sahte insanlarla dolu artık ayırt edemiyorum .babama bile güvenemezken babam bile neler yaptı çekti gitti ben el oğluna el kızına nasıl güvenebilirim ve ben bu şekişlde nekadar yaşabilirim ..otur evinde kızınabak işte salak kafam :KK43:(

bunu yeni okudum, evet doğru kabahat sende:eek:klava:
annene bile bunu söyleyen kadına bayramlaşmaya gidiyorsun:kızgın:

ben olsam daha o sözleri duyar duymaz yüzüne vururdum, maşallah sen de ki sabıra hayran kaldım:kızgın:

aranızda başka sorun yok mu:1shok: daha ne olsun arkandan dedikodu yapıp iftira ediyor sana ve sen hala aramızda başka sorun yok diyorsun:mymeka:

tatlım bir daha o komşunla konuşmanı tavsiye etmem, belli ki bu kadın seni aşağılamak için bilinçli olarak ikram da bulunmamış-tatlicadiarzu-

üzülme canım bizler burdayız iyi bayramlara.s.
al sana en tatlısından öpücükŞeniz

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Karşı komşuna gidiyor sana tenezül etmiyor sen yine bayramlaşmaya gitmişsin ama bu olaydan sonra uzak dur
sırası gelincede yaptıklarını yüzüne söyle
ben olsam bende alınırdım ve uzak dururdum

• Konu Sahibi KüçükAnne_

ahhhhhhhh ahhhhhhhhhh vallah senin komşun baklava koymamış ben bizim binadaki komşuların nelere yaptıgını anlatsam destan olur vallah madem arkandanda dedikodunu yapıyolar bırak gitme konuşma yada sadece mrb mrb o kadar yap bence vallah ben olsam şakayla karışık derdim beni unuttun diye hatta inat yapardım baklavayı getirtir yemezdim :roflol::roflol: ayyyyyyyyyyy ben çok kötü kızım yaaaaaaa:nazar::nazar:
ben sana bi komşu anımı anlatım bizim komşular anneme şaka yapmaya kalkmışlar ama baya kötü bi şaka annecimin eli ayagı titriyodu o günde işten izin aldım eve geldim içime dogmuş ya kadın bembeyaz noldu dedim şaka yaptılar diye anllattı binayı ayaga kaldırdım ve o şakayı düşünen komşuya 1 sene bizim eve giremedi benden korkusuna ben izin verince girdi Annemden tekrar özür dilemek için
(şakada şuuuu: babam annemi aldatıyomuşşşşşşşş telden sölemişler seslerini değişip tabiki şaka oldugunu sölemeleri 1 saat sonra gelip annemin yüzüne gülerek hemde )

• Konu Sahibi KüçükAnne_
birşey kafamı kurcalıyor, annene bunları söyledği zaman annenin tepkisi ne olmuş?

• Konu Sahibi KüçükAnne_
canım kimseye hakettiğinden fazla değer verme
senin başına gelenin bi değişiği benim başıma geldi insan çok kötü oluyor
ben bu bayram onlara gitmiycem dedim eşime eşimde bu son biz gidelim onlar utansın bizden günah gitsin bidahada ne akşam oturmasına ne bayramda asla gitmiycem dedi

insanlara değer verince kendilerini bişey sanıyolar anlamıyorumki nooluyo bu millete :uhm:

• Konu Sahibi KüçükAnne_
hadi ilkten unuttu sonra annen gelince sana öyle deyince de dannkk etmedi mi ki acaba anlamadım yani.insan bi servis yaptıktan sonra bakınır herkes aldı mı diye dimi yani.bence bunda bir kasıt var kesinlikle.unuttuysada aşırı dalgınmış yani.alınmakta çok haklısın canım.

• Konu Sahibi KüçükAnne_
iyi sabretmişsin ben olsam kesin bozardım kadını
malesef günümüzde bırakın bayramlaşmaları komşuluk ilişkileri kalmadı ben ilk taşındığım senelerde her bayramda komşularıma ziyarete gidiyordum bayram dışında pek kimseye gidip gelemiyorum çalıştığım için ama baktım ki ben gidiyorum sadece yaptığım ziyaretlerin karşılığı yok artık bayram ziyaretlerini de bıraktım gitmiyorum kimseye belki doğru değil ama malesef karşımızdaki kişiler buna zorluyor

• Konu Sahibi KüçükAnne_
allahim bu kadar da olurmu ya, arkadasim bu devirde insanlara ne iyilik edeceksin nede kapilarina gideceksin tövbe tövbe ne alip veremedigi var sneinle?
hani unutsa annene verdi o andan aaklina gelir hem önünde tabakda yok, ne is?
sen birak aman takma kes iltibati oldu bitti

• Konu Sahibi KüçükAnne_
birşey kafamı kurcalıyor, annene bunları söyledği zaman annenin tepkisi ne olmuş?

benim annem o an şoktan hiçbirşey söleyememiş benim annemin rahatsızlıgı var bizim 10 yıl önce evimiz yandı o yüzden sinir hastası oldu uzun yıllar tedavi oldu ama hala üzücü haberleri ona verirken alıştırarak ve sakinleştirici vererek sölüyoruz öle yapmazsak kendinden geçiyo sinirleri boşalıyo ve sadece bagırıyo kitliyo vucudunu ama o an hiçbirşey söyleyememiş ve telefonu kapamış. üstünede ben gelmişim. ama annem onları allaha havale etti gerçi ailece havale ettik ama benden hala korkuyolar o olaydan dolayı adım binada cadı ve sinirliye çıktı:nazar::kahve:
ama ben razıyım ölede olmak gerekiyo hakedene bazı şeyleri inadına yapmak gerekiyo ve bende inadına yapıyorum:roflol::roflol:

• Konu Sahibi KüçükAnne_
merhaba kızlar yazamadım sizlere misafir felan ebide bebeğim var anca geldim.suana kadar hiç gitmedim hiçbirine kapılarını çalmadım .dun o komşumuz geldi bana iki dakika uğramış...laf arası bazılarını bahane ederek laf soktum.iyi de ettim .milet benim temizliğime sütüme takmış başka işi gücü yokmu yaparım bana yapmam bana kişmseyi alakadar etmez dedim oda kimseye hesap vermek sorunda değilsinki evet dedi yuzsuzlugun danıskası...sonra dedimki birinin ağzından daha duyayaım dedim bak napıyorum lafı direk vurucam dedim .bundan sonrada kimseye giştmicem evimde rahat rahat oturmak varken ne işim var yüzvermicem dedim . giderkende ne dese beğenirsinizz canım takma kimseyi canın sıkıldığı zaman çık gel .yok soal kızımla başbaaşa kalmak istiyorum dedim yani onlarında pek gelip gitmemesini belirtmek istedim anladıysa tabi.ya bu ne yuzsuzluk yaaa gece 12de kapımı çalıpda maydonoz istedi baska bir komşumda çıldırmamak elde değil bu apartmanda dalllas resmen ....böyle olmak gerekiyormus demekki aaaaaa unuttum bak bir de diyorki bende cok yoruldum indir kaldır hizmet et sonra ben arkamdan dedirtmem bana ikram edilmedi yok bilmem ne anneme laf gelsin istemem cart curt... ahhhh asıl lafı orda koyacaktım ki yine iyi niyetime veripde untmustur dedim yoksa böyle söylermi.?iyi niyetli olmak istemiyorum artık yaaa hep buyuzden kaybediyorum ya:KK43:

• Konu Sahibi KüçükAnne_
unutmuştur canım büyütülecek birşey değil.. ben olsam bir kaç gün sonra vakit bulunca çaya gider ve
"geçen gün telaştan unuttun galiba baklavandan tadamadım kaldıysa tatmak isterim " derdim..
bunu demem içinde yakın bir komşum olmalı öyle evine kırk yılda bir gittiğim biriyse olmaz tabi..
Ama ne olursa olsun sen gözünde ve kafanda olayı büyütme mutlaka unutmuştur..
Hem kasten yapmış olsa annenize neden versin ki?

• Konu Sahibi KüçükAnne_
sen gorevini yapmissin, gerisi artik ona kalmis...neden uzuyorsun kendini? Kendi yaptigi davranista eger kasıt varsa bundan o sorumludur ve hesabini da verir. Seninse icinin rahat olmasi lazim. Keske gitmeseydim deme, senin de komsu ziyareti bi gorevindi sonucta, yaptin ve bitti.

• Konu Sahibi KüçükAnne_
bence seni daha samimi gördüğünden koymamışta olabilir.. benim karşı komşumda vermese ben fazla büyütmem.. bazen unutuyorlar.. zaten o bizde biz onlarda bazen karışıyor ortalık :nazar: bazende çay doldurmayı unutuyor ama insanlık hali ben onu beklemeden kendim döküyorum. samimiyet derecelerimiz başka komşularla farklı karşı komşumla farklı.. bayramda akrabası geldi uzaktan akrabaymış.. bende gittim haliyle bana samimi ona ise resmi idi. hatta tencereyi verdi müsafirlerine plav yaptım o yetişemiyecekti.

beni hep görüyor ama akraba gidicek birdaha kim bilir ne zaman gelecek. benimde evime önemli müsafirim gelince o bana destek olsun.. çayını felan kendi doldursun unutursam istesin diye düşünürüm. üzülmeyin kasıtlı yapsa eline ne geçecek.

• Konu Sahibi KüçükAnne_
İnsanlık hali bence de unutmuştur.Ben de genelde çay dağıtırken şekeri vermeyi unuturum.Kasti olsaydı seni neden evine alsın ki.Bir olay olduğu zaman kişiler aynı olayı kendi görüş açılarına ,duygusallıklarına göre değişik açılardan anlatırlar.Hiç merak etme ve canını sıkma canım kesin unutmuştur.

X