Anlam Veremiyorum!

bir anne 3 çocuğa bakar, fakat 3 çocuk bir anneye bakamaz. okurken bunu düşündüm.

dünyadaki tek yanlız yaşayan kadın senin kayınvaliden değil... çevrede pek çok dul olup yanlız yaşayan bayan var. kızları ve siz yakınsınız. gider gelirsiniz. dağ dağ üstüne olur ev ev üstüne olmaz.

eşin ve kardeşleri komplo kurmuşlar sana. oldu-bittiye getirip sana kabul ettirmeye çalışıyorlar.

ama eşinden başkasını asla suçlama... çünkü eşin senin fikirlerini ve annesinin tavırlarını en iyi bilen kişi... nazı, sözü sana geçiyor. bu yüzden sana yükleniyor.

fikrinde sabit ol, taviz verme. huzurum kaçmasın diye kabul edersen ömür boyu huzursuzluk içinde yaşarsın. ve herşeyi sana oldu-bitti yöntemi ile kabul ettirmeye çalışırlar. buna alıştırma.

benim kayınvalidemde dul ve tek başına kalıyor
evi bize çok yakın
yaşıda genç çalışıyor eli ayağı tutuyor oyüzden ayrıyız
ama yarın öbür gün yaşlanınca yanımıza alırız
eşim tek çocuk başka gidceği kimsesi yok
her akşam bana gelir yemeğini yer çayını içer
torununu sever gider
şimdilik böylesi daha makbul
aynı evde kendi annem dahi olsa çok zor

senin yerine kendimi koydun ama sana çok hak vermedim. ve hepimizin çocuğu olacak yaşlanacağız ve bizde o günleri göreceğiz bunu düşünerek çok üzüldüm. şimdi o kadın yanlız kalmış eşi ölmüş evinde kalamayabilir korkabilir psikolojisi bozulmuş olabilir zaten senin istemediğinin farkındalar ki kızında kalıyor. birde köyde kalıp herhalde arada sende kalması çok normal. Allah korusun aynı durum senin annenin başına gelse eşin bu şekilde istemiyorum dese ne durumda olursun. bence empati kurman lazım biraz. ve unutma bizde yaşlanacağız ve gençlikte belki çok insan istenmiyır ama yaşlılıkta ihtiyaç duyuluyor. bence önyargılarını sil ve onları sevmeye çalış o zaman bu durum seni bu kadar sıkıntıya sokmaz

Sen tavrını koymuşsun. Ama eşin senin tavrını pek takmıyor. Kendilerince planlar yapıyorlar.
Bazı yerlerde abartıyorsun, takıldığın şeyler var sanırım. Ama bu durumda böyle hissetmen normal.
İki aylık evliyken, aynı şehirde senin annenlerde eşinin kendi annesinde kalması kabul edilemez. Seyehat dönüşü direk evine gelecek, ocağını tüttürecekti :KK20:
İş eşinde bitiyor malesef. Soğuk kanlı olup direnirsen ve eşini ikna edersen kv sende kalmaz.
Keşke biraz anlaşabilseydiniz, kadının size faydası olur zararı olmazdı. Çocuğun olunca bakar, hasta olunca çorbanı koyardı. Sen de yeniden işe başlardın, maddi olarak rahatlardınız. Kira gelirinden de nasiplenirdiniz.
Ama sen anlaşamayacağından eminsin.
Hakkında hayırlısı olsun

konu sahibinin kayınbabası 6 ay önce vefat etmiş.2 aylıkta evli.
yani 4 ay zaten kendi evinde yaşamış sanırım yanlış mı anladım?
bu 4 ay boyunca hiçbirşey çıtlatılmamış,evlenir evlenmez fikirler değişmiş.
hani evlendikten sonra böyle bir durum olsa yine neyse denilir.ama zaten bilinen bişeymiş.
o şekilde kabul etmiş herkes,şimdi neden fikirler değişiyor evlendikten hemen sonra.
köprüyü geçene kadar mı?
ben şahsen kayınvalidesinin, çocuğu da olsa çocuklarının evinde rahat edeceğini düşünmüyorum.
oğlunun evinde gelin, kızının evinde damat...insan kendi evinde daha rahat eder.gündüzleri sıkıldıkça da
oturmaya komşu,akraba,çocukların yanına gider.elbetteki çocukları bakacak tabi ama hasta değilmiş anladığım kadarıyla.
aynı evde kalmaya zorunlu nedenler de yok.
sırf evinden kira alayım diye böyle bir işe kalkışmış ama evinde kalacağı insanlarında onaylaması gerekir sonuçta herkesin düzeni değişiyor.

Son düzenleme:
EŞİNİZİN gurur yapması cok normal canım
bastan olan olmus torbaya dolmus eger boyle bı dusunce varsa suan yapabılecek bıseyın yok
dırenemezsınde cdunku kıraya verilmiş olacak her ay kımde kaldıysa kırayıda o alır
3 kardesler donusumlu kalabılır sızdede ben ters bısey goremedım bunda
ayrıca nereye kadar dıreneceksınız
diren dıyenler olmus ama

Son düzenleyen: Moderatör:
bastan olan olmus torbaya dolmus eger boyle bı dusunce varsa suan yapabılecek bıseyın yok
dırenemezsınde cdunku kıraya verilmiş olacak her ay kımde kaldıysa kırayıda o alır
diren dıyenler olmus ama

yenidendoğduma katılıyorum...şimdi ALLh korusun benim babam vefat etmiş olsa eşim bize gelemez dese çok kırılırım..3 kardeş sıra ile bakarsınız :KK34::KK34::KK34:

diren dıyenler olmus ama

yenidendoğduma katılıyorum...şimdi ALLh korusun benim babam vefat etmiş olsa eşim bize gelemez dese çok kırılırım..3 kardeş sıra ile bakarsınız :KK34::KK34::KK34:

ikinizede katılıyorum kızlar.
dönüşümlü olarak bakıldımı kimse vicdan azabuda çekmez yuvanda huzurunda bozulmaz :KK34:

Öncelikle yorumlarda yok alavere dalavere tezgah yapmışlar v.s. yorum yapan arkadaşları kınıyorum.:KK20::KK20::KK20:
hepimiz bir aileye gelin geldik gelicez v.s. onların kızı gibi olucaz bu tarz konuşmalar yanlış.ınlar düşman değil. aynısı bizim kendi annemizin babamızın başına gelse (Allah korusun) öyle düşünmeyiz hemen nasıl sahip çıkacaksak onlarda anne babamız ne olursa olsun.

canım senin olayları baya biliyoruz biz biliyorsun.

SEN ÖNCEDEN DE DİLE GETİRDİN ZATEN AYNI EVDE KALMAK İSTEMEDİĞİNİ AMA O ZAMAN BABA VARDI ŞİMDİ KAYNANAN YALNIZ ONU DÜŞÜN.
HAYATTA 1 GÜNLÜK EVLİ OLSAK BİLE HER ZAMAN EŞİMİZLE YAN YANA OLCAZ ROMANTİK ANLAR GEÇİRCEZ DİYE BİŞEY DE YOK. NE OLACAĞI BELLİ OLMAZ .TUT Kİ SENİNKİLERDEN BİRİNİN BAŞINA BİŞEY GELDİ(ALLAH KORUSUN)EŞİN YOK WEWONTHELOVE BİZ İŞTE 1 AYLIK ,4 AYLIK EVLİYİZ NEYSE İŞTE DİYİP SENİ YOLLAMICAKMI YADA SEN YANINA ALMAK İSTEMİCEKMİİSN DESTEĞE İHTİYACI OLSA SENİN AİLENDEN BİRİNİ. 4 AYLIK EVLİLİĞİNİ DÜŞÜNMİCEN DİMİ AMA. BAYAN İÇİNDE ERKEK İÇİNDE AYNI DURUM SÖZ KONUSU.
GÖRÜMCENİN DEDİĞİ GİBİ DÖNÜŞÜMLÜ KALIR SİZDE.

BAK BENİM BABANNEM VAR GÖZÜM GİBİ SEVDİĞİM BANA ANNELİK YAPTI O ,ŞİMDİ SAĞ TARAFI FELÇ BİLİOSUN SENDE. EŞİME DİYORUM Kİ BABANNEMİ GETİRSİNLER BURAYA ARADA BEN BAKARIM DİYORUM ODA İSTİYOR ZATEN, BAŞIMIN ÜSTÜNDE YERİ VAR DİYOR. Kİ BİZ DAHA EVLENMEDİK BAK. Kİ SENİN KAYINVALİDEN DİNÇ ,BENİM BABANNEM KISMEN BAKIMA MUHTAÇ, AYAĞA KALKAMIYOR.

BENDE DÜŞÜNCEMİ SÖYLEDİM GERİSİ SANA KALDI KUZUM. ÇOK BÜYÜTME VE EMPATİ KUR.:KK34::KK34:

arkadaşlar buradas sıkıntı gelip kalmasından öte gata kulliye getirilmesi eşinin ona hiçbirşey söylemeden danışmadan onlarla ortak olup evi kkiraya vermesi ve bu duruma mecbur bırakılmak yoksa bizim annemizde gelir kalır eşimizin aileside burada bir komplo var can sıkan kısmı zaten o bu kişi 4 ay kndi evinde tek kalıp sıkıntı yaşamamış biri evlendikten sonra nerden estide evine gidemiyor kızında kalıyor .... ben wewonthelove ile empati kurduğumda bende kendimi kandırılmış hissederim yoksa kayınvalidem tabiki gelip bende kalacak her ne kadar kalbimi kırdılarsada üzüldüysemde eşimi doğuran kişi o baş göz üstüne...

eğer senin annen gelip kalacaksa benim annemde gelip kalacak dersin.

ya da anan gelirse ben yokum arkadaş diyeceksin. ben annenle değil seninle yaşamak için evlendim dersin.

nedir bu kaynanalarda ki oğul sevgisi evlendirmeyin yahu o zaman aaa ne kıymetliymişler. birde bilseler evde nasıllar.

nasıl yani siz evlimisiniz? senin annen geliyorsa benimkide gelecek çok komik :KK52: kv eli ayağı tutuyormuş ama oldu ki Allah korusun kendi babası vefat etti ve annesi eli ayağı tutmaz hale geldi kıim bakacak o zaman n yüzle anneme bakalım diyecek düşmez kalkmaz bir Allah hayat insana neler getiriyor bilinmez..

evet insan yükü ağır devamlı bakamaz onada hak veriyorum ama 3 kardeşlerse dönüşümlü olarak bakabilirler sonuçta felçli değil bir tabak fazla koyacak sofraya. belki şimdiki hallerinden daha iyi olacak yada daha kötü kimbilir ama sonuçta oda oğlu bakmak zorunda yani benim fikrim :44:

basta ben gıremedıgım anlarda konuya yorum yazan tum kızlara tesekkur edıyorum,herkes kendınce haklı olan gorusu paylasmıs bende okudum tek tek...bır ıkı seye cevap yazıcam kı yanlıs anlasılmalar olmasın...
senin yerine kendimi koydun ama sana çok hak vermedim. ve hepimizin çocuğu olacak yaşlanacağız ve bizde o günleri göreceğiz bunu düşünerek çok üzüldüm. şimdi o kadın yanlız kalmış eşi ölmüş evinde kalamayabilir korkabilir psikolojisi bozulmuş olabilir zaten senin istemediğinin farkındalar ki kızında kalıyor. birde köyde kalıp herhalde arada sende kalması çok normal. Allah korusun aynı durum senin annenin başına gelse eşin bu şekilde istemiyorum dese ne durumda olursun. bence empati kurman lazım biraz. ve unutma bizde yaşlanacağız ve gençlikte belki çok insan istenmiyır ama yaşlılıkta ihtiyaç duyuluyor. bence önyargılarını sil ve onları sevmeye çalış o zaman bu durum seni bu kadar sıkıntıya sokmaz
ben bastan sona tek haklı benım dıyen bırı degılım,konu vıcdan azabı duyma derecesıne gelırse vıcdan azabı duymam gereken bı durum yok,cunku kayınvalıdem 57 yasında hıcbı hastalıgı yok allah vermesın de bısey olsa ben bakıcam tek gelını olarak kızlarıyla beraber,bu arada 4 kızı var 2 sı annelerının evıne ortak olma derdınde,dıger 2 sı bahsettıklerım bıze yakın oturanlar,
konu kv'ın yalnız kalamaması ya da zor durumda oldugu ıcın evı kıraya vermesı felan degıl,
Allah korusun benım babama bısey olsa bende annemın gelıp arada kalmasını ısterım ama benım annem de babam da elı ayagı sagken gelıp kalmaz cunku kım ne derse desın ınsan kendı anne babasının yanında esıyle dogal olamıyo,annem var dıye ben esıme ısmınden baska sekılde hıtap edemıyorum,oda bana aynı sekılde,yanı hersey saygı duyucaz dıye resmıyete bınıyo,tartıssak yerı geldıgınde bagırıp cagıramıycaz,bı odada sorunları cozemeyınce ıster ıstemez annesıne yansıtıcaz cunku ben yenı evlıyım,ıcerde kus dısarda canım cıcım yapacak karakterde bırı de degılım,
Sen tavrını koymuşsun. Ama eşin senin tavrını pek takmıyor. Kendilerince planlar yapıyorlar.
Bazı yerlerde abartıyorsun, takıldığın şeyler var sanırım. Ama bu durumda böyle hissetmen normal.
İki aylık evliyken, aynı şehirde senin annenlerde eşinin kendi annesinde kalması kabul edilemez. Seyehat dönüşü direk evine gelecek, ocağını tüttürecekti :KK20:
İş eşinde bitiyor malesef. Soğuk kanlı olup direnirsen ve eşini ikna edersen kv sende kalmaz.
Keşke biraz anlaşabilseydiniz, kadının size faydası olur zararı olmazdı. Çocuğun olunca bakar, hasta olunca çorbanı koyardı. Sen de yeniden işe başlardın, maddi olarak rahatlardınız. Kira gelirinden de nasiplenirdiniz.
Ama sen anlaşamayacağından eminsin.
Hakkında hayırlısı olsun
babası vefat etmeden ben kıraya ezıyete razı oldum,onlarla acıkca konustum,sımdı esımı ıftarlarda cagırıp cagırıp benı cagırmadan konusulması ve benım en son haberım olması anormal degılmı?
yakından tuttuk kı hasta olursa gelır kalır ıyılesınce gıder,yemege gelır gıder yada bız ıs cıkısı gıderız dedık,hep boyle konustu,pazarınızı ben yaparım sız evde yemek yapmazsınız bıle dedıler gorumcem dahıl,
ama ne olduysa kadın evınde bı gece kalmadıgı gıbı koyden getırdım dedıklerınden bıle vermedı,ben ıstemem ama sırf sebepsız yere kızında kalırken bızde kalmasına ok demedım dıye yapıldı bunlar,o yuzden bu degısıme sasıyorum,
konu sahibinin kayınbabası 6 ay önce vefat etmiş.2 aylıkta evli.
yani 4 ay zaten kendi evinde yaşamış sanırım yanlış mı anladım?
bu 4 ay boyunca hiçbirşey çıtlatılmamış,evlenir evlenmez fikirler değişmiş.
hani evlendikten sonra böyle bir durum olsa yine neyse denilir.ama zaten bilinen bişeymiş.
o şekilde kabul etmiş herkes,şimdi neden fikirler değişiyor evlendikten hemen sonra.
köprüyü geçene kadar mı?
ben şahsen kayınvalidesinin, çocuğu da olsa çocuklarının evinde rahat edeceğini düşünmüyorum.
oğlunun evinde gelin, kızının evinde damat...insan kendi evinde daha rahat eder.gündüzleri sıkıldıkça da
oturmaya komşu,akraba,çocukların yanına gider.elbetteki çocukları bakacak tabi ama hasta değilmiş anladığım kadarıyla.
aynı evde kalmaya zorunlu nedenler de yok.
sırf evinden kira alayım diye böyle bir işe kalkışmış ama evinde kalacağı insanlarında onaylaması gerekir sonuçta herkesin düzeni değişiyor.
bız evlenmeden once 2 gorumdem 6 torun evden bı gun cıkmadılar esım oldugu halde gorumcelerımın cocukları da yattılar orda kv mı yalnız bırakmak ıstemedıklerını soyledıler,
ne guzel dedım annelerı sonucta gelıp gıdıyorlar,ve bana da bız senın eve boyle gelemeyız dedıler benı anladıklarını dusundum,
ama sımdı esım varken onca sıkıntıya ragmen o evde yıyıp ıcıp kalıyorlardı da sımdı annesının maası olmaına ragmen nıye kımse gıdıp kalmadı?
esımın maasından 1 lıra alıp bız dugune katkıda bulunmadık cunku annesının elıne verdı hep,ve kredı parasınında hepsı dugunde harcanmadı 2-3 mılyarı arada yendı harcandı kızları torunları derken ben hıc bısey demedım,
pekı sımdı hangı mantık onları o evı kıraya vermeye zorluyo,esımın maası yok gıdıp yıyıp ıcemıyorlar cunku,bana soylenen o tum sozlerı yalan cıkardılar 2 ayda...

arkadaşlar buradas sıkıntı gelip kalmasından öte gata kulliye getirilmesi eşinin ona hiçbirşey söylemeden danışmadan onlarla ortak olup evi kkiraya vermesi ve bu duruma mecbur bırakılmak yoksa bizim annemizde gelir kalır eşimizin aileside burada bir komplo var can sıkan kısmı zaten o bu kişi 4 ay kndi evinde tek kalıp sıkıntı yaşamamış biri evlendikten sonra nerden estide evine gidemiyor kızında kalıyor .... ben wewonthelove ile empati kurduğumda bende kendimi kandırılmış hissederim yoksa kayınvalidem tabiki gelip bende kalacak her ne kadar kalbimi kırdılarsada üzüldüysemde eşimi doğuran kişi o baş göz üstüne...
madem annesı bızle yasayacaktı o zaman en basta bana soyleselerdı bızde esyayı o eve gore alsaydık da bu kadar borca tek basımıza gırmeseydık bunu neden dusunmedı kımse,o zaman ıstemedıgımı bılen ınsanlar 2 ayda nasıl oluyoda ıs bıttı dıye kafalarına gore karar verıyorlar anlamıyorum,ustelık elaleme anlatıyorlar kı vıcdan azabı duyalım mıllet bıze laf soksun bozde uzulelım karı koca dıye:KK50:
nasıl yani siz evlimisiniz? senin annen geliyorsa benimkide gelecek çok komik :KK52: kv eli ayağı tutuyormuş ama oldu ki Allah korusun kendi babası vefat etti ve annesi eli ayağı tutmaz hale geldi kıim bakacak o zaman n yüzle anneme bakalım diyecek düşmez kalkmaz bir Allah hayat insana neler getiriyor bilinmez..

evet insan yükü ağır devamlı bakamaz onada hak veriyorum ama 3 kardeşlerse dönüşümlü olarak bakabilirler sonuçta felçli değil bir tabak fazla koyacak sofraya. belki şimdiki hallerinden daha iyi olacak yada daha kötü kimbilir ama sonuçta oda oğlu bakmak zorunda yani benim fikrim :44:
5 kardesler canım 2 sı ev derdınde,o evde bastan bız oturacaktık babası ustune yapacaktı esımın,yapılmadı ablaları karsı cıkmıs sagdan soldan duyduk,
1 yıl esım cıvı dahı cakmadı eve kı 10 mılyardan fazla masrafı vardı,ablası oturmus kırmıs dokmus,
benım canım tak dedı aılesı koyde esım burda bısey yapmadıgı gıbı maasınınıda alıyorlar,bız dogru duzxgun nısanlılık yasamadık bu dertler yuzunden,esıme cok borc verdıgımı bılırım,ıssız oldugum halde benden para ısterdı aılesıne gonderıp,
bende aılemde kör degılız eve masrafı yapıcaz kredıyle sonra aılesıyle yasıycam,sonra 4 ablası olmasa da 2 sı eve ortak cıkacak yanı bız kırada oturmaktan beter olacaktık,
nur ıcınde yatsın ama esımın babası olsa yıne gelsın kalsın derdım cunku o adamcagız soz gunu ustumealınna elbıseyının parasını dahı konustu evımızde,batırdınız benı fatıhe goturup bıle dedı,ama ben yınede babassını sevıyordum,en azından konustugu dınlenır,mantıklı bı ınsadı,ama ennsı oyle degıl ıste,oglunun yanında konusulmayacak seylerı dahı konusuyo,esım zorla susturuyo ben bunlara katlanabılecek bırı degılım,hıc yasının olgunlugunda bı kadın degıl ne yazık kı:KK43:
ıste butun olanlar yuzunden ben buyuk ablasıyla gorustum anlattım boyle olursa varım yoksa bıtsın dedım,ablası kayınpederle gorustu tamam kıraya cıksınlar dedıler,
kırayı bız laırız da dedıler,alın dedım ben kıra ıstemem o evı bıze bırakmazlar dı cunku,
sonra babasının vefat edecegı bellıydı kanserdı,ben bunuda soyledım ılerde hasta oldugunda tabıkı bakarım ama bırlıkte oturmak ıstemıyorum da dedım,benım ıcımde saklı planlı ısım olmadı hıc,
ve butun bunlara ragmen borcumuza ragmen bız nnesının pazarınıda yaptık ılk geldıgı gun,butun faturalarını da odedı esım bana soylemedı bıle,ben de sormadım annesı cunku,ama bu yapılanlar benı salak yerıne koymaktan baska bısey degıl,
ben kuru ekmek yerım ama su durumda annesıyle yasamak ıstemıyorum bana kızanlarda olsa,
cunku bu kadın konustugunu bılmez,erkekten cekınmez gece yarısı torununu ısten almaya gıdıyorum dıye kızlarıyla dısarı cıkar,
ve en kotusu de 2 kızı bızı 1 aylık evlıyken kontrol eder gıbı hergun kapımıza geldıler,kapıdan gecerken zıle dakılarca basıp afedersınız ama bızı o durumda bıle ayag dıktıler,
yanı annelerı tek basına olsa bı derece,2 tane gorumcem de hergun annem sızde dıye bıze gelecekler,2sınınde esı gececı ve asla telefon acıp gelmek,haber vermek gıbı bı dusuncelerı de yok,
ben 2 gorumcemle hergun oturmak zorunda degılım,kayınvalıdemee sımdı yasayayım hadı pekı ya sonra?
ben kac yasına kadar yasıycam bırlıkte 20-30 yıl felan mı hanı dıyorlar ya senın annende gelıp kalır bısey olsa,
sızce kv bızdeyken benım annem babam bırı gelıp kalabılır mı? hıc sanmıyorum,nedense hep erkek cocuk bakar anne babasına sankı kızın annesı anne babası baba degıl,
ben en cok buna kızıyorum,
madem kıraya cıkacak esım vıcdan azabı cekmesın annesı orda dıye kızı ıstemıs madem kalsın orda,oda onun cocugu,ben annem hasta olsa bakamayacak mıyım yanı kızıyım,oglu degılım dıye,
kv de erkek kız ayrımı yapan bırı daha sımdıden ortada eserı olmayan cocugumuza erkek olmus gıbı,sunnet yapmalar,koye yanında goturmeler felan scama sapan konusuyor,kız olsa cope atıcaz sankı erkegı daha cok severmıs,onun ıcın esımı 8 yıl evvel bırakıp koye gıtmıs,onun ıcın oglum var dıye bı kurus kenara atıp bı tulbent dahı yapmamıs,ama sımdı oglum var dıye kafasına gore plam yapıyo bu nasıl anne ben bılmıyorum....

Son düzenleme:
Ben de anlam veremiyorum buradaki bazı yorumlara! yahu bu kız daha nişanlıyken açık açık isteklerini söylemiş
dürüst olmuş,rol yapmamış,iyi gelin ayaklarına yatıp palavra atıp sonradan caymamış işte bu yüzden suçlu!
Evet suçlusun canım suçluyuz seninle aynı tarihlerde evlenmişiz hemen hemen... yazık bunlar için mi ?
herkesin cicim ayı diye nitelendirdiği aylarda biz dert sahibiyiz rahat battı da evlendik heralde bunları yaşayacağımızı
nerden bilebilirdik Sevdik,güvendik anlatşık birbirimize sözler verdik bugün tutulmayan sözlerle karşı karşıyayız..
Allah aşkına evlilik yürütemeyecek olan olgunlaşmamış adamlar evlenip kızların başını yakmasın ya!
konu sahibi arkadaşım ikimize de geçmiş olsun ben kendimi ezdirmeyeceğim kararlıyım! umarım sende ezdirmezsin..
Bana verilen söz tutulacak ya da benim istediğim olmuyorsa onlarınki de olmayacak seviyosa çözüm arar gelir
beni yolumdan döndürür yoksa sonumuz belli..
Rabbim sıkıntılarımızdan kurtarsın..

Ben de anlam veremiyorum buradaki bazı yorumlara! yahu bu kız daha nişanlıyken açık açık isteklerini söylemiş
dürüst olmuş,rol yapmamış,iyi gelin ayaklarına yatıp palavra atıp sonradan caymamış işte bu yüzden suçlu!
Evet suçlusun canım suçluyuz seninle aynı tarihlerde evlenmişiz hemen hemen... yazık bunlar için mi ?
herkesin cicim ayı diye nitelendirdiği aylarda biz dert sahibiyiz rahat battı da evlendik heralde bunları yaşayacağımızı
nerden bilebilirdik Sevdik,güvendik anlatşık birbirimize sözler verdik bugün tutulmayan sözlerle karşı karşıyayız..
Allah aşkına evlilik yürütemeyecek olan olgunlaşmamış adamlar evlenip kızların başını yakmasın ya!
konu sahibi arkadaşım ikimize de geçmiş olsun ben kendimi ezdirmeyeceğim kararlıyım! umarım sende ezdirmezsin..
Bana verilen söz tutulacak ya da benim istediğim olmuyorsa onlarınki de olmayacak seviyosa çözüm arar gelir
beni yolumdan döndürür yoksa sonumuz belli..
Rabbim sıkıntılarımızdan kurtarsın..
evet bız herseyı apacık soyleyıp kendımız gıbı sandıgımız ıcın sucluyuz arkadasım...
keske esıme daha 2 aylık sevgılıyken ılerde annene babana hasta olurlarsa tabıkı bakarım demeseymısım,sırf bu soz yuzunden babası vefat ettı dıye annesıyle yasamamı beklıyo,arkamdan resmen ıs cevırıyorlar
senın ne derdın var bılmıyorum arkadasım ama allah gercekten yardımcımız olsun:26:
bu sabah koyden geldım annemlerle,esım babamla 2 gun evvel donmustu,tam da esım bana elefonda senı cok ozledım gıbı ıkı guzel soz etmısken,bende mutlu olmusken,haytım senı almaya gelmeden evvel eve gıdıp kıslık kıyafetlerımı alıcam dedı,nıye dıye sordum evı kıraya verdık dedık:KK14:
hayırlı gurlu olsun,ne dıyecegımı bılemedım,belkı vazgecerler sanmıstım ama vermıslr,kayınvalıdemle aksam telde konustuk oda esyaları tasıdık felan deyınce sordum nerdesın dıye kucuk gorumcemdeymıs bendee hemen yenı evın hayırlı ugurlu olsun o zaman f.... anne dedım,bundan sonra boyle konusmalarımdan anlamazlarsa tavırlarımdan anlasınlar,benden habersız benımle yasamaya karar vermeden once dusunselerdı bende arada bı gelıp kalsın derdım ama demıycem,2 kızı var 2 sınde kalsın oda olmadı koyde kalsın madem bana sorulmadı hıcbı gerekcesı yokken bırlıkte yasamak ıcın esımde dıretemez bu saatten sonra,gerekırse kavga ederım ama o planları yapmadan once bana sorsalarmıs 2 ay ıcın kıraya cıkmadım ben:KK50:

evet tabiki sende haklısın dediğin gibi tek kv olsa bi nebze çekilir ama işin içine görümcelerde girip laf söz birbirini coşturmacada girince aile düzenin tamamen bozulacak iyiyken kötü olcaksınız.yada kötüyken daha kötümü demeliydim. en iyi kararı verecek olan sensin biz burdan tabiki ama kv bakmalısın felan diyebiliriz. ama içlerini sen biliyorsun yaşayacaklarını az çok tahmin ediyorsn görüyorsun bu yüzden bizim konuşmamız havada kalıyor. inşallah herşey gönlünce olur kimse kırılmadan küsmeden

X