Bu kişiyle evlenmek hata mı?

Ama işte bakıcı tutarım dıyor. Dügün için cocuk kredı cekecek. Hem bakıcı hem kredi hem abinin evı. Kıza anlatıyorum. Bende calısırım dıyor
Ayy ne bakıcısı Allah aşkına. Evlilik öncesi tüm sözleri unutsun arkadaşınız. Tutabiliyorsa şimdi tutsun o zaman engel olan şey ne? Hem bakıcı ücreti hem kredi hem ev geçimi nasıl olacak? Bu durumda kadın da çalışacak ve adamın ailesine bakacak öyle mi? Arkadaşınız yoklukta mı niye kendini bu hayata reva görüyor? Üstelik yaşı hakkında bile yalan söylemiş adam 44 yaşındaki adam gitmiş kendinde 20 yaş küçük kızı kafeslemeye çalışıyor. Sizin arkadaşınıza da çok sinirlendim niye bu adamda diretiyor? Memlekette başka adam mı kalmadı gitmiş yapışmış adamın paçasına. Evlendi diyelim çocuk masrafı da eklenecek sadece adam çalışacak ee nasıl geçinecekler? Çocuğu alzheimer hastası kadına bırakıp işe mi gidecek?

Onu salsan anasının koynundan çıkmayacak, normal öyle şeyler onun için. Onların kasası bir, sen ben yok derken parlayan gözünü burdan gördüm., 😂
Bi de şimdi kesın evlenecekler dıye tanısmadılar. Olmazsa konusma yı keseriz dıye tanıstılar. Ben dedım konus aynı ev mı olur herseyı sor dedım

babaannemde vardı hastalık..evden kacıyordu kapıyı kılıtlıyolardı gercı kacıyodu yıne bı fırsatını bulup..komsumuzun annesınde vardı oda ısırıyordu..ısıyordu orta yere bılmıyokı nereye ısenecek kafa gıdık..
ben 26 yasımdayken evlenmıstım ..sadece esım ve ben olmamıza ragmen uzakdan bıle gecınmeyı basarmak cok zordu akrabalarla

benim anneannemin kardeşinde ve yakın bir arkadaşımın teyzesinde vardı. arkadaşımın teyzesi hastalık ilerledikçe sürekli konuşmaya başlamıştı. bir de şey oluyor ya yakın geçmişi unutuyorlar. mesela anneannemin kardeşi damadını, torununu unutmuştu tamamen. ve damadını gördükçe seni eve kim aldı diyip saldırıyordu.

Kızın engellı kardesı var. Aslında ordan zor oldugunu görüyor. Ama bu kadar dıskı ile oynandığını falan bilmiyordur. Detaylarını ıyıce arastırıp anlatacağım ona. İleride hem cocukları olacak hem anneyle ilgilen gercekten cok zor olacak. Ben uyaracagım ama.

bu hastalık da her hastalık gibi biriciktir. kadın ilerledikçe durum sürekli konuşmaya başlayabilir, her gördüğünü ağzına atabilir (küçük cam eşyalar, çorap, poşet, vb), tuvaletini evin her yerine yapabilir, dışkısı ile oynayabilir, kendi başına banyo vs zaten imkansız.

Ben artık kıza acimiyorum hatta hayatta en sevmediğim insan karakterine sahip. 24 yaşında daha kendi hayatını oturtmamis . Besleme olmaya ne kadar meraklı. Dindar diye istiyor olması ayrı bir olay ya. Merhamet göstermeyecek o dindar dediği insan ona. Nerde kalacak inancı sadece ibadet etmesi mı ona kar olacak. İmanla ahlak bir araya gelmedikçe banane onun yaptığı ibadetten. Kız çok cahil ya 30 40 yıl önce ninem bu kafada değildir. Yemek yap temizlik hastalıklı bir aile gelir sabit değil ne bilim saçma ya tutturmasi
Evlensin, hasta kaynanaya bakarken, alkolik kayınbaba ile uğraşırken, misafirlerini ağırlarken kocası ile geçireceği bir saati bile kalmadığında sevap der avutur kendini.

Bi de şimdi kesın evlenecekler dıye tanısmadılar. Olmazsa konusma yı keseriz dıye tanıstılar. Ben dedım konus aynı ev mı olur herseyı sor dedım
E tamam işte, adam ilgisiz davranıyorsa belki senin arkadaşından adam elektrik alamadı veya ne bileyim adam bu işin olmayacağını düşündü ve şimdi soğukluk sokuyor araya. Niye bu ihtimal hiç düşünülmüyor da 24 yaşındaki saf kızımız kendini gelinlikler içinde hayal ediyor?

Dediğim gibi anahtar kelimeleri görünce anlayıveriyor insan. Zaten konu aramasına nickini yazınca da eski konular şakır şakır dökülüyor keşke artık nick avatar değiştirme çabasına girmese boşuna zahmet edip. İkinci üyelik bile alsa 100 tane konu açarak görüş aldı daha farklı bir görüş almayacak. Oturup eski konularını okusa kendine dert edindiğinde biz de yormayacağız kendimizi. 🙄

ay zaten hiç sevgilisi olmadı dediği kızın bir anda 38 yaşında dul eski sevgilisi çıktı. bu kadar tepki alınca da öyle bir adamdan sonra iyisi ile görüşmesini istedik dedi.
konu sahibi zaten kendisi daha algılayamadı mevzuyu. ilgisizlik olayı olmasa aklına bile gelmez kızın yaşayacakları.

Son düzenleme:
Ben hıc cevremde denk gelmedim. Sadece kaybolduklarını falan duymustum

akıl ve mantık sahibi insanlar eğer arkadaşlarına birini önereceklerse ve o kişinin annesinin böyle bir hastalığı olduğunu biliyorlarsa oturup araştırırlar. kk ya girip yazabildiğinize göre google da arama yapmayı da bilebilirsiniz bence.
neyse, canınız sıkılmış biraz eğlence aramışsınız sanırım. herhangi bir vicdan azabı duyduğunuzu da sanmıyorum :) burada 50 kişi yazdı hala ciddiyetini bilmiyorum yazıyorsunuz :)
okuduğunuzu anlamak istemediğiniz çok belli :)

Hayır. Bundan önce bırıyle konusmus. 44 yasında evlenip ayrılmış bir adammış. Kız bana 38 dedı ama sonradan söyledı 44 müş. O adamla konusuyor du öyle tanıma evresındeydı ama kararsız dı. Bende dedım sacmalama bu koca adam falan. Sonra bıraktı
Ben böyle kızları sevemiyorum . Akıl tutulması yaşıyorlar sanki zorla başına bela arıyor ee arayan belasını da mevlasını da bulur aman size ne istediğiyle evlensin

Hiç hayatında sevgilisi olmamis. Şey kafasında, erkekler kullanır, niyetleri farklıdır. Bu çocuk muhafazakar, mesafeli, Hanı elını falan tutmaya calısmadım 4 ayda. Bunlar kısa süre konusu dırek aileleri işin içine sokmayı dusunuyor. Kız böyle bırını ıstıyor her zaman. Bu cocuk aılesıne duskun, kız dıyor ki evlenince bana çocuklara da duskun olur dıyor. Bak 2 eve bakacak dıyorum. Olsun benı zor durumda koymadıgı sürece sıkıntı yok dıyor. Namazında niyazında niyeti ciddi bunlar hoşuna gıttı arkadaşımın. Aıle konusunu hıc takmıyor, bakarım ben sevap dıyor
Yas 24ken hayat toz pembedir zaten 😃 ben de ne idealisttim ah yillar geçiverdi o idealist genç kızdan eser kalmadi :)
Şimdi bu adamin elle tutulur hic bir yanı yok
Ailesinin sorumluluğu bunun üzerinde bu bir
Ikincisi adamin doğru düzgün işi yok
Aile yaninda çalışmak bir sey ifade etmiyor, kendi kendine yetebilecek kapasitesi yok, maasli isi yok
Elbette çalışana Allah rızkını verir ama bu adamin bence calisma konusunda da cok hevesli oldugunu düşünmedim ailesinin ardına sığınmış evin küçük oğlu var yani
Düşünün ki abiyle problem yasadi ve isi birakti, bu adam ne yapacak? Meslegi var mı, kenarida birikimi var mi, mesela kendi isini kursa döndürebilir mi?
Üçüncüsü, evlenince esiyle hayalleri var mi? Yoksa tatil hayal, balayi gereksiz mi der?
Namaz kılmasi, dindar gorunmesi tek kriter olmasın çünkü gercek dindar saygilidir, eşine ilgi de gösterir, sever sayar ve bunu hissettirir. Bu beyefendi simdiden ilgisiz, evlenince daha mı ilgili olacak sanıyorsunuz?
Onun niyetindeki es adayı: anama babama baksin, benim yemegimi önüne koysun/evimi temizlesin, aksamlari gönlümü etsin ama benim verdigimle yetinsin, ilgi alaka beklemesin sadece işini görsün sussun kenarda cocuk baksin ben de keyfime bakayim.
Diyelim ki hamile kaldı bulantisi olacak, agrisi olacak hadi doktora gidelim dediğinde adam annemin yemeğini verdin mi yoksa sana doktor yok da diyebilir. Namaz kilan her insan merhametli demek değildir ve hanim kizimiz da verilen bir iki kırıntılık ilgiyi gozunde büyütüp kendini kandirmasin.
Bir skala üzerinden hesap yapın, yukarida yazdıklarım 1 ile 10 arasında değerlendirilse bu adama kac verirsiniz? Bana gore 4-5in üzerine cikmaz. En az 7-8 olmasi lazim ki kalan 2 3u tolere edebilelim yoksa olmasi gerekenin altinda bir seye razi olmak, kendini kandirmaktan baska ise yaramaz.

Evlensin, hasta kaynanaya bakarken, alkolik kayınbaba ile uğraşırken, misafirlerini ağırlarken kocası ile geçireceği bir saati bile kalmadığında sevap der avutur kendini.
Şimdi eşim de söyledi. Çocuk kesinlikle aynı evde olmaz diyormuş. Ben dedım ki e bakıcı diger abi evi bunların evi bi de dügün için kredi hepsini nasıl bir dükkan karşılayacak. O da diyor ki evlenecek adam düşünecek onları diyor.

Şimdi eşim de söyledi. Çocuk kesinlikle aynı evde olmaz diyormuş. Ben dedım ki e bakıcı diger abi evi bunların evi bi de dügün için kredi hepsini nasıl bir dükkan karşılayacak. O da diyor ki evlenecek adam düşünecek onları diyor.

ay zaten hiç sevgilisi olmadı dediği kızın bir anda 38 yaşında dul eski sevgilisi çıktı. bu kadar tepki alınca da öyle bir adamdan sonra iyisi ile görüşmesini istedik dedi.
konu sahibi zaten kendisi daha algılayamadı mevzuyu. ilgisizlik olayı olmasa aklına bile gelmez kızın yaşayacakları.
O sevgili gıbı degıl cok kısa süre konusmus lar sadece

X