Bu kişiyle evlenmek hata mı?

Çok sevdigim bir kız arkadaşım var. Konuyu onun için açıyorum.Tüm önerileri okuyacak.Bu kız arkadaşımla eşimin bir arkadaşını tanıştırdık. Arkadaşım 24 yaşında çocuk 33 yaşında.Kızın hayatında neredeyse hiç sevgilisi olmadı. Karşısındaki kişiyi direk evlilik amacıyla tanımak istiyor, bu çocukta öyle. Çocuk muhafazakar, dindar, işinde gücünde. Çocuk abisi ile ortak iş yapıyor. Kasadan kimin ne ihtiyacı varsa o kadarını Alıyor.Çocugun anne babası 67 yaşlarında. Annesi alzheimer hastası,kadın herşeyi unutuyor. Evin tüm işi yemek kahvaltı herşey bu çocukta. Diger abisi evli ve o pek ilgilenmiyor. Bugün arkadaşımla konustum ve telefonda agladı. Onun için gercekten uzuldum, keske tanıştırmasaydım dıyorum. Sorun şu ki başlarda ilgili olan beyimiz adam gibi ne arıyormuş ne mesaj atıyormuş. Arkadaşım diyor ki o bana ilgisi olsa kalbini açsa ben bakarım ailesine bile diyor. İleride ailesi ile bile yaşarım nolacak yaşlı insanlar diyor. Ama ben o evde hizmetçi mi olacagım diyor. Evdeyken fırsatı olsa da kızla ılgılenmelı yerıne annemlerle sohbet edecegım, şunu yapacagım dıyormuş. Hep aılesını ön planda tutuyormuş. Bu kız dogulu. Evlenince aldatma hariç kesınlıkle boşanmak yok diyor. Eşimde çocugun kafası dolu. Hem evle hem işle ilgileniyor yoruluyor diyor. Ama başlarda hep arar sorardı. Arkadaşım konuşmayı düşünüyor çocukla. Sizce bu kişiyle evlılık kötü mü olur. Kız gercekten kötü ve cok üzülüyor.
Çocuğun aradığı eş sevgili değil ki ailesine bakacak yüklerini ona yıkacak birini arıyor.ilerde aldatmada olur evde bunalcak kaçacak dışarda huzur arıyacak.kız kendini evde ruhsal olarak yıpratacak.

Yokkı hep sülalesındekıler erkek. Kızlarda hep evli 🤣🤣🤣Valaa herkes bu çocugu öyle bır övüyorki. Kaç tane kız buldular buna. Hıc bırıyle olmadı. Hanı ben birazda herkesın iyi demesine aldandım. Tanıdığım kadarıyla da iyi biri. Ama işte evlenmeden anlasılmıyor

Kiz yazik eder kendisine bu adsmla evlenmekle.
Daha 24 yasinda ustelik. Kizimizin da ne acelesi var ki. Daha iyi kismetler cikar karsisina. Kasa bir, abi ile ayni iste ortak calisilinca da sorunlar cikiyor. Kimin evine ne alinirsa problem oluyor. Bunu cok gorduk.
Simdiden arsmayan sormayan bir adam ileride hic aramaz. Kafanin dolu olmasi bahane. Gonul isterse vakit bulurdu arayacak. Adam resmen kwndine hizmetci, anasina bakacak birini ariyor, eş degil. Ayrica alzheimer hastasinin bakimi da zordur. Ilerlwyen safalarda gercekten zor. Ailesine asiri duskun bir eşle de cok zor. Neresinden tutsan elinde kaliyor. Bu kiz kolelik istiyorsa evlensin ama gercek bir evlilik mutluluk istiyorsa bu adamla olmaz o mutluluk, yazik olur kizimiza.
Diyor ki bugün kız. Ben evlenince kpss calısırım. Belkı memur olurum. Bana bakış açısı degısır dıyor. Hayatında hıc böyle cıddı konustugu olmadı bu kızın. Sadece 38 yasında varmıs. O da cok kısa konusmus lar. Hıc sevgilim olmadı dedı bana.

Yokkı hep sülalesındekıler erkek. Kızlarda hep evli 🤣🤣🤣Valaa herkes bu çocugu öyle bır övüyorki. Kaç tane kız buldular buna. Hıc bırıyle olmadı. Hanı ben birazda herkesın iyi demesine aldandım. Tanıdığım kadarıyla da iyi biri. Ama işte evlenmeden anlasılmıyor
Onlar evlatlığını arkadaşlığını övüyor. Kimsenin aklında bu adamın eş olarak nasıl olacağı yok, varsa da işlerine gelmiyor. Yuva yaptı sevaba girdi desinler. Kız bulanlar kimin kızını buldu acaba? Sen de kocan da çok fenasınız valla, canınıza değdirince nasıl da ayy uyy kıvırıp çeviriyorsunuz. Sizi gidi sizi. :))

Ben hıc cevremde denk gelmedim. Sadece kaybolduklarını falan duymustum
Ya Allah aşkına sen öğretmensin bir de di mi? 🤦🏼‍♀️ Hadi mesleğini geçtim 30 yıldır şu dünyada nefes alıp veriyorsun Alzheimer hiç duyup da merak etmedin mi nedir? Saçma sapan şeyler yerirne kendini geliştirmeye ihtiyacın olduğunu ne zaman dert edeceksin acaba?

Onlar evlatlığını arkadaşlığını övüyor. Kimsenin aklında bu adamın eş olarak nasıl olacağı yok, varsa da işlerine gelmiyor. Yuva yaptı sevaba girdi desinler. Kız bulanlar kimin kızını buldu acaba? Sen de kocan da çok fenasınız valla, canınıza değdirince nasıl da ayy uyy kıvırıp çeviriyorsunuz. Sizi gidi sizi. :))

buram buram art niyet :) kardeşim zaten istemezdi diye kesip atıyor.. madem herkes beğeniyor bu mükemmel erkeği kardeşini ikna edeydi :)

Ya Allah aşkına sen öğretmensin bir de di mi? 🤦🏼‍♀️ Hadi mesleğini geçtim 30 yıldır şu dünyada nefes alıp veriyorsun Alzheimer hiç duyup da merak etmedin mi nedir? Saçma sapan şeyler yerirne kendini geliştirmeye ihtiyacın olduğunu ne zaman dert edeceksin acaba?

cahillik mutluluktur :)

buram buram art niyet :) kardeşim zaten istemezdi diye kesip atıyor.. madem herkes beğeniyor bu mükemmel erkeği kardeşini ikna edeydi :)
Yaaa bak ama kız kalmamış koca sülalede yersen tabi. Bu kadar iyi bir adama kız kalmamış, dizlerini dövmeleri lazım ama böyle damat adayını kaçırdılar tühh😂

Sevap falan geçsin işte onu.
Eş ailesiyle çıkar ilişkisi kuracağım diyor yani.
Hoşuna gider aılesıyle ilgilenmem dıyor. Hatta çocuk demıs kı gün içinde ben tek ugrarım demıs. Kız hayır öyle sey mı olur bırlıkte ugrarız demıs. Cocugun hosuna gıttı dıyor

X