Bu kişiyle evlenmek hata mı?

Çevremizde kime sorsanız bu cocuga kefil oluyor. Herkes tam puan veriyor.

siz anlamamakta çok ısrarcınız çünkü suçunuzu farkettiniz. eşimin en sevdiği en iyi arkadaşı diyorsunuz. o zaman elalemin kefilliğine gerek yok. eşiniz en iyi tanıyan.
hangi insan en sevdiği arkadaşının hayatının böyle olduğunu bilmez ?

size geçti borun pazarı diyorum. o hastalığı en başta araştıracaktınız. eşiniz de gizlemiş. insan en yakın arkadaşının ailesini bilmez mi ? çok büyük vicdani sorumluluğunuz var bu işte. kusura bakmayın.
Herseyı anlatıyorum hastalık zor falan. Ama çocuk bakıcı tutacagım diye garantı edıyor. Ki babası huysuz. Aynı eve sokmaz herhalde

Çok sevdigim bir kız arkadaşım var. Konuyu onun için açıyorum.Tüm önerileri okuyacak.Bu kız arkadaşımla eşimin bir arkadaşını tanıştırdık. Arkadaşım 24 yaşında çocuk 33 yaşında.Kızın hayatında neredeyse hiç sevgilisi olmadı. Karşısındaki kişiyi direk evlilik amacıyla tanımak istiyor, bu çocukta öyle. Çocuk muhafazakar, dindar, işinde gücünde. Çocuk abisi ile ortak iş yapıyor. Kasadan kimin ne ihtiyacı varsa o kadarını Alıyor.Çocugun anne babası 67 yaşlarında. Annesi alzheimer hastası,kadın herşeyi unutuyor. Evin tüm işi yemek kahvaltı herşey bu çocukta. Diger abisi evli ve o pek ilgilenmiyor. Bugün arkadaşımla konustum ve telefonda agladı. Onun için gercekten uzuldum, keske tanıştırmasaydım dıyorum. Sorun şu ki başlarda ilgili olan beyimiz adam gibi ne arıyormuş ne mesaj atıyormuş. Arkadaşım diyor ki o bana ilgisi olsa kalbini açsa ben bakarım ailesine bile diyor. İleride ailesi ile bile yaşarım nolacak yaşlı insanlar diyor. Ama ben o evde hizmetçi mi olacagım diyor. Evdeyken fırsatı olsa da kızla ılgılenmelı yerıne annemlerle sohbet edecegım, şunu yapacagım dıyormuş. Hep aılesını ön planda tutuyormuş. Bu kız dogulu. Evlenince aldatma hariç kesınlıkle boşanmak yok diyor. Eşimde çocugun kafası dolu. Hem evle hem işle ilgileniyor yoruluyor diyor. Ama başlarda hep arar sorardı. Arkadaşım konuşmayı düşünüyor çocukla. Sizce bu kişiyle evlılık kötü mü olur. Kız gercekten kötü ve cok üzülüyor.
Allah korusun bu nasıl hayat böyle. Zaten 33 yaşındaki adamın 24 yaşındaki kızla konuşması da garip benim için. Kendi yaşıtlarından birini bulsun. Arkadaşınız o adamın eşi değil yardımcısı olur evlenirse. Hiç boşuna ileride aynı evde yaşarım nolacak falan demesin alzheimer hastası insana bakmak herkesin yapacağı iş değil. Kız da psikolojik olarak çöker. Şimdiden ilgisiz olan bu adama evlenince sihirli değnek değmeyecek. Eşinizin bahaneleri de tipik erkek bahanesi o da arkadaşını savunuyor, savunacak ne tarafı varsa artık.

Al benden de o kadar evlatlarım var büyük konuşmak istemem ama bile bile de lades oynanir mi şimdi yalan söyleyen ilerde de söyler flört aşamasında ilgisiz se cok bir şey demeye gerek yok. Kiz başına is almakta kararlaysa yaşayacağı var demekki
Aynen kızım var oğlum var uzak olsun. Allah doğru yolu göstersin

siz anlamamakta çok ısrarcınız çünkü suçunuzu farkettiniz. eşimin en sevdiği en iyi arkadaşı diyorsunuz. o zaman elalemin kefilliğine gerek yok. eşiniz en iyi tanıyan.
Çocuk eve gıdıp yemek yapıyor temızlık yapıyor. Annesı sapasağlam. Bende yenı gördüm kadını. Dısarıda hasta bıle demezsin. Hatta şasırdım annesı yapsın yemek diye. Kadın ocakta unutuyor. Ama babası saglam. Ben şey dusundum. Evler yakın olur yemek gotururler onlara dıye

Allah korusun bu nasıl hayat böyle. Zaten 33 yaşındaki adamın 24 yaşındaki kızla konuşması da garip benim için. Kendi yaşıtlarından birini bulsun. Arkadaşınız o adamın eşi değil yardımcısı olur evlenirse. Hiç boşuna ileride aynı evde yaşarım nolacak falan demesin alzheimer hastası insana bakmak herkesin yapacağı iş değil. Kız da psikolojik olarak çöker. Şimdiden ilgisiz olan bu adama evlenince sihirli değnek değmeyecek. Eşinizin bahaneleri de tipik erkek bahanesi o da arkadaşını savunuyor, savunacak ne tarafı varsa artık.
Eşime sorarsan cocugun kafası dolu dükkan ev falan yoruluyor dıyor. Ben dedım suan niye bakıcı tutmuyor. Suanda durumları sıkısık

Herseyı anlatıyorum hastalık zor falan. Ama çocuk bakıcı tutacagım diye garantı edıyor. Ki babası huysuz. Aynı eve sokmaz herhalde

sizde eşinizle birlikte bu konuda kabahatlisiniz. şartlarını bilip bilmeden kimse kimseye önerilmez. durumun ciddiyetine burada bile zor ikna oldunuz. siz bile ilgi konusuna takılı kaldınız.
olan olmuş zaten. bilip bilmeden nasıl bir cesaret bu sizdeki anlamıyorum hala.
arkadaşınızın zaten kafası çalışmıyor bu da kesin. kız namaz kılan adamla evlenirim kafasında. bari onun huyunu bilip kalkışmasaydınız.

peki hem çalışıp hem de ciddi bir hastalığı olan kv ye bakıp hem de ev işlerini yapıp bir de evlenir evlenmez çocuk yapıp nasıl bir hayat yaşayacağını umuyor ?
bu kadar mı hayattan kopuk ? hiç mi insan tanımamış - sevgili anlamında değil, arkadaşı komşu da mı yok ? hayatı pembe dizi sanıyor sanırım
Yani hemen anne olmak ıstıyor, sonra olmaz dıye korkuyor

Sen bunun kocasını biliyon de mi? Ev ayrı kese ayrıyken ailesinden kopamamış, bundan şikayetçi. Ama anasına babasına bakan aile ile ortak iş yapan adamı önermiş arkadaşına. Neden? 38 yaşında dul adamı bıraksın diye. Çok yardımcı olmuşlar gerçekten.

Eşime sorarsan cocugun kafası dolu dükkan ev falan yoruluyor dıyor. Ben dedım suan niye bakıcı tutmuyor. Suanda durumları sıkısık
Sorun bakıcı da değil. Adam belki anne babasına kendisi bakmak istiyor. Ama hayatındaki kadına da zaman ayırmak zorunda. Bence adamın işleri ilerletelim demesindeki amaç bir an önce evlensin de kız da adamın yükünü alsın diye. Kadın evde temizlik yemek + anne babaya bakacak. Adam da rahatlamış olacak böylece. Ama olan kızın psikolojisine olacak. Bu kumarı oynamazdım. İlgi görmek herkesin hakkı

sizde eşinizle birlikte bu konuda kabahatlisiniz. şartlarını bilip bilmeden kimse kimseye önerilmez. durumun ciddiyetine burada bile zor ikna oldunuz. siz bile ilgi konusuna takılı kaldınız.
olan olmuş zaten. bilip bilmeden nasıl bir cesaret bu sizdeki anlamıyorum hala.
arkadaşınızın zaten kafası çalışmıyor bu da kesin. kız namaz kılan adamla evlenirim kafasında. bari onun huyunu bilip kalkışmasaydınız.
Aile konusunun bu kadar problem olacagını bılmıyordum. Ki çocuk garantı veriyor. En basta sordugumda da tabıkı ayrı ev olacak dıyor.Eşimi arar sorar. Eşime karsı bıle ılgılı. Ama kıza o kadar ılgılı degıl
İlk aylar cok mutlulardı. Jestler yapardı cocuk. Son 2 aydır yapmıyor

Çocuk eve gıdıp yemek yapıyor temızlık yapıyor. Annesı sapasağlam. Bende yenı gördüm kadını. Dısarıda hasta bıle demezsin. Hatta şasırdım annesı yapsın yemek diye. Kadın ocakta unutuyor. Ama babası saglam. Ben şey dusundum. Evler yakın olur yemek gotururler onlara dıye

çünkü azlheimer beyinle alakalı farklı bir hastalık. anca ileri seviyede yatalak olma ihtimali var o da yürümeyi unuttukları için. bakın hala "ama kadın sapasağlam sadece yemeği ocakta unutuyor" diyorsunuz. onca insan bu hastalığın ciddiyetini yazdı hala algınız oluşmadı.
neyse bence arkadaşınız sırf evlenmiş olmak için evlenecek. çocukta bedava bakıcı var diye rahatlar.

Sorun bakıcı da değil. Adam belki anne babasına kendisi bakmak istiyor. Ama hayatındaki kadına da zaman ayırmak zorunda. Bence adamın işleri ilerletelim demesindeki amaç bir an önce evlensin de kız da adamın yükünü alsın diye. Kadın evde temizlik yemek + anne babaya bakacak. Adam da rahatlamış olacak böylece. Ama olan kızın psikolojisine olacak. Bu kumarı oynamazdım. İlgi görmek herkesin hakkı
Ama işte bakıcı tutarım dıyor. Dügün için cocuk kredı cekecek. Hem bakıcı hem kredi hem abinin evı. Kıza anlatıyorum. Bende calısırım dıyor

Sen bunun kocasını biliyon de mi? Ev ayrı kese ayrıyken ailesinden kopamamış, bundan şikayetçi. Ama anasına babasına bakan aile ile ortak iş yapan adamı önermiş arkadaşına. Neden? 38 yaşında dul adamı bıraksın diye. Çok yardımcı olmuşlar gerçekten.

e güya bi de kocasının yakın arkadaşı! insan yakın arkadaşını nasıl bilmez ?

çünkü azlheimer beyinle alakalı farklı bir hastalık. anca ileri seviyede yatalak olma ihtimali var o da yürümeyi unuttukları için. bakın hala "ama kadın sapasağlam sadece yemeği ocakta unutuyor" diyorsunuz. onca insan bu hastalığın ciddiyetini yazdı hala algınız oluşmadı.
neyse bence arkadaşınız sırf evlenmiş olmak için evlenecek. çocukta bedava bakıcı var diye rahatlar.
Ben hıc cevremde denk gelmedim. Sadece kaybolduklarını falan duymustum

X