Bu Kadarı Fazla Değil Mi

Ben şunu anlamıyorum, üniversite okuduğunuz şehri sevemediniz ama sizin amacınız okumak değil mi ne alaka sehir? 4 5 yıl oku geç sonra istediğin şehirde çalış.
Bende universite okudugum sehirden cok memnun degildim ama çok iyi bir üniversitede okudum. Nereye gitsem hocalarımdan birini tanıyorlar benim için çok iyi oluyor.
Veterinerlik herkes yapamaz ama ikinci üniversitede bari istediğiniz bölümü yazsaydınız.
Ya bilemiyorum böyle herseyden şikayet edip birsey başaramamış insanlar bana çok mızmız geliyor. Kimsenin hayatı dört dörtlük değil ki.

Fizyoterapist arkadaşım yurtdışına yerleşti. Yabancı sitelerden iş ilanlarına baktınız mı…

İşte İstanbul gibi yer de ailen izin verse sen istediğin şekilde gitsen bile geçimini zor sağlardın. Çok iyi hatırlıyorum ben Antalya'da recidence da 2 kişilik odaya 500 tl verirken arkadaşım İstanbul'da 7 kişilik odaya 1000 tl üstü veriyordu ki 2016-17 yılından bahsediyorum şuan yaşadığım küçüj şehir de dahi çok uçuk fiyatlar istiyorlar. Kyk desen çıkacağının garantisi yok. Crop yine giyersin onun için hiç geç değil önce mesleğini bul bence :)
Teşekkür ederim beni yargilamadiginiz için ben küçük yaşta aile zoruyla kapandım mini etek crop şort bunları giymeyi o kadar çok istiyorum ki hep içimde ukde kaldı ve hayatımda yaşadığım şehir ve okuduğum şehir dışında bir yer görmedim

Ben şunu anlamıyorum, üniversite okuduğunuz şehri sevemediniz ama sizin amacınız okumak değil mi ne alaka sehir? 4 5 yıl oku geç sonra istediğin şehirde çalış.
Bende universite okudugum sehirden cok memnun degildim ama çok iyi bir üniversitede okudum. Nereye gitsem hocalarımdan birini tanıyorlar benim için çok iyi oluyor.
Veterinerlik herkes yapamaz ama ikinci üniversitede bari istediğiniz bölümü yazsaydınız.
Ya bilemiyorum böyle herseyden şikayet edip birsey başaramamış insanlar bana çok mızmız geliyor. Kimsenin hayatı dört dörtlük değil ki.
Ama yaş 27 oldu .Mezun oldum ben bolumumu seviyorum iş imkanı yok sadece bulsam da başka şehirde kiralar yüksek düşük maaş

Teşekkür ederim beni yargilamadiginiz için ben küçük yaşta aile zoruyla kapandım mini etek crop şort bunları giymeyi o kadar çok istiyorum ki hep içimde ukde kaldı ve hayatımda yaşadığım şehir ve okuduğum şehir dışında bir yer görmedim
Yo yargılanacak bi durum yok genelde istemeden kapanan ve aile baskısıyla büyüyen gençler de haklı olarak sitem edilen bir durum bu. Aileler bu nokta da hata yapıyor ne yazık ki. Zorla kapatınca, yasaklar koyunca çocuğunun istemedikleri hiçbir şeyi yapmayacaklarını sanıyorlar ama maalesef tam tersine kişinin içinde ki istekler patlak verdiğinde daha çok hayal kırıklığına uğruyorlar. Ben özgür büyüdüm ama nerede nasıl giyinmem ve davranmam gerektiğini bilen bi bireydim.
Sadece sizin hayaliniz croptan ibaret olmamalı çok çabalamanız gerekiyor çünkü ailenizi ancak maddi gücünüzü elinize almanız ikna eder. O zaman istediğinizi giyersiniz :)

Yo yargılanacak bi durum yok genelde istemeden kapanan ve aile baskısıyla büyüyen gençler de haklı olarak sitem edilen bir durum bu. Aileler bu nokta da hata yapıyor ne yazık ki. Zorla kapatınca, yasaklar koyunca çocuğunun istemedikleri hiçbir şeyi yapmayacaklarını sanıyorlar ama maalesef tam tersine kişinin içinde ki istekler patlak verdiğinde daha çok hayal kırıklığına uğruyorlar. Ben özgür büyüdüm ama nerede nasıl giyinmem ve davranmam gerektiğini bilen bi bireydim.
Sadece sizin hayaliniz croptan ibaret olmamalı çok çabalamanız gerekiyor çünkü ailenizi ancak maddi gücünüzü elinize almanız ikna eder. O zaman istediğinizi giyersiniz :)
Ama gençliğim bitmedi mi

Hergun iş arıyorum bulamıyorum bulsam da verdikleri maaş 20 bin ev kiralarından haberiniz var mı
Öyle düşünme çok güzel bı mesleğin var ama maalesef önünü tikadılar.senin yerinde olsam mesleğimi de seviyorsam ek sertifikaları da alırım..manuel terapi, osteopatlik eğitimi, hacamat kuru iğneleme kinezyo.doguda küçük bir bölgedeysen şansın biraz daha yüksek bı eğitimlerde parlaman için.bi hesapta açarsın kendine.Yada bu alanda lenf ödem tedavisi yapan insanlar çok az oralarada yonelebilirsin yada akademik kariyer.

Açıkçası güzel bir mesleğiniz var ama sizin aklınız bence işte güçte değil. Siz crop giyemediğiniz için üzgünsünüz sadece. Anlıyorum baskıyla kapanmışsınız ama bu istekleri gerçekleştirmek için öyle oturup ağlayamazsınız. Gençliğim gitti diyene kadar mesleğinizle ilgili donanıma sahip olmanız lazım. Hala mini etek diyorsunuz.

4 yaş küçük arkadaşım vardı o sadece istedi çalışmadı özel üniversiteye gönderdi babası gitti okudu bitirdi şimdi hem geziyor hem para kazanıyor online mesleği .Ben o kadar çok dua etmeme çabalamama rağmen neden hiçbir dileğim olmadı çok canım yanıyor 7 senedir antidepresan kullanıyorum geçen sene mezun oldum iş bulamıyorum ben gereğinden fazla acı çektim neden kaderim böyle ki
Canim bütün her şey şu yazdıklarında yatiyor belki de.
Kendini kimseyle kıyaslama neden onun var benim yok deme. Allahım ona daha da çok ver de
Kaderine razı ol ve daima şükret
Negatif düşüncelerin seni bir girdabın içine sürüklemekten başka bir işe yaramaz
Hem bilemezsin belki istediğin şeyler aslında senin için daha vahim sonuçlar çıkaracak
Abdulkadir Geylani Hz diyor ki Hakk'in senin isteğin ile verdiği şeyler senin hayat suyunu bulandırır, başına bela olur. Ancak istemek kula kalbi tarafından emredilirse istedigi sey bereketli kılınır

Lütfen olumsuz düşünmeyi bırak ve sabırla Allah'tan hayırlısını iste

4 sene İstanbul'da yaşamış biri olarak söyleyebilirim ki İstanbul yaşanacak bir şehir değil orada doğup büyümediyseniz, kökleriniz orada değilse. İstanbul'a Türkiyenin büyük şehirlerinden birinden gittim ve İstanbul'u yerleşmeden önce de neredeyse karış karış bilirdim ama içine girince hiç öyle olmuyor.

Daha yaşınız o kadar genç ki. Bence üniversite kazanmış biri olarak İstanbula gidip sadece rahat gezebilme hayalinizin olması çok şaşırtıcı. Sevdiğiniz bir bölümü okuyup mesleğinizi elinize alıp neden bütün dünyayı gezmeyi hayal etmediniz de İstanbulda okuma inadınız yüzünden yıllarınızı boşa harcıyorsunuz anlayamadım açıkçası. Bence hayata daha geniş açıdan bakın ve B, C planlarınız olsun.

4 sene İstanbul'da yaşamış biri olarak söyleyebilirim ki İstanbul yaşanacak bir şehir değil orada doğup büyümediyseniz, kökleriniz orada değilse. İstanbul'a Türkiyenin büyük şehirlerinden birinden gittim ve İstanbul'u yerleşmeden önce de neredeyse karış karış bilirdim ama içine girince hiç öyle olmuyor.

Daha yaşınız o kadar genç ki. Bence üniversite kazanmış biri olarak İstanbula gidip sadece rahat gezebilme hayalinizin olması çok şaşırtıcı. Sevdiğiniz bir bölümü okuyup mesleğinizi elinize alıp neden bütün dünyayı gezmeyi hayal etmediniz de İstanbulda okuma inadınız yüzünden yıllarınızı boşa harcıyorsunuz anlayamadım açıkçası. Bence hayata daha geniş açıdan bakın ve B, C planlarınız olsun.
İlk olarak İstanbulu görmek gezmek istedim çünkü hayatımda yaşadığım şehir dışına çıkmamıştım daha sonra gezerim yurt dışıni diye düşündüm ama hiçbir hayalim gerçek olmadı

Ben sizin için çok üzüldüm. Ailenizin size çizdiği dar sınırlar içinde kalmışsınız bunca yıl. Farkındalığa varacağınız yaslardasiniz, kurban psikolojisinden çıkın. Evet şu an ayrı bir eve çıkmak için maaşınız yetmez ama o evdeyken çalışmaya başlayın, aynı zamanda geliştirin kendinizi, arkadaşların soyledikleri doğru, gelişime acik bir mesleginiz var. Kaybettiklerinize odaklanmayi birakin, kazanmaya çalışın biraz.

Bazı insanların hayata 1-0 önde başladığı doğru. Ama doğuştan sahip olmadığımız imkanlara kendi çabamızla da ulaşabiliriz. Aileler maddi gücü el verdiğince çocuğuna destek olmalı katılıyorum ama yetemedikleri yerde suçu onlara atmak doğru değil. Yavru kuş büyüyene kadar onu annesi besler, büyüyünce kuş yuvadan uçar ve kendi başının çaresine bakmak zorundadır. Doğanın kanunu bu. Zaten aileniz de ne yazık ki baskıcı ve anlayışsızmış. Yani artık onlara bel bağlamayın. Bu hayat sizin, dilediğiniz gibi yaşamak için adım atın.

Bence bu depresif moddan çıkın çünkü yerinizde saymaktan başka bir işe yaramayacak. Güzel bir bölümden mezun olmuşsunuz biraz daha çaba ile bir iş bulabilirsiniz. Kendi paranızı kazandıkça da aşama aşama hedeflerinizi gerçekleştirirsiniz. Kendinize inanmak ve çabalamaktan başka çareniz yok. Hayatın kendisi bir mücadele.
Pes edip oturmakla hiç bir şeyi değiştiremezsiniz.

Hayaller İstanbul, gerçekler Kars.
Peki İstanbul için ne yaptın ?
Hayal kurdun.
Gerisi ?
Boş.
Sızlanmak, aileyi suçlamak nasılsa bedava

X