Bu ismi koymasına izin vermeli miyim?

Zeynep ismi çok güzel ama bu durumda koymazdım çok sinir oldum
Ben de çok sinir oluyorum ama başta tamam dediğim için. Oğlumda da istediğimi tek başıma koyduğum için şimdi izin vermiyor karışmama. Ben Zeynep koyacağım sen ne istersen onu koy yanına dedi

Zeynep cok güzel bir isim ben severim ama abisi de koymuş , kaç tane Zeynep olacak bir ailede ?
Ben de aynen öyle söyledim. İsim kıtlığı yok bir dünya isim var dedim. Eşim abim beni ilgilendirmez ben onun çocuğunu kaç kere görüyorum zaten dedi. Diğerleri de ne olmuş bizim ailede 1 sofrada 4 Ramazan oturup yemek yiyor hep birlikte dediler. Saçma bence de hâlâ da saçma geldiğini söylüyorum

Zeynep ismi şu dönemin isimlerine nispeten ne kadar asil geliyor kulağa...Lakin kuzeni olmuş adı Zeynep...Ee bi de bu üsluplar,tavırlar karşısında başka isim koyardım ben olsam net..!

Zeynep ismi şu dönemin isimlerine nispeten ne kadar asil geliyor kulağa...Lakin kuzeni olmuş adı Zeynep...Ee bi de bu üsluplar,tavırlar karşısında başka isim koyardım ben olsam net..!
Evet isim çok güzel ben de klasik olduğu için yanına farklı bir isim koymak istiyordum ilk hamileliğimde nasip olmadı. Bu olaylar da sonrasında patlak verdi şimdi de koymak istemiyorum açıkçası ama eşim başta böyle anlaştığımızı söylüyor. Ona başka isim seçmesini de söyledim ama ona da razı değil işte. Kuzeni konusunda da bizim ailede aynı isimden 4 5 kişi aynı yerde yiyorlar yaşıyorlar ne olmuş falan diyorlar eşim de yiğeni için onlar şehir dışında senede bir görüyoruz banane onlardan dedi

İki kuzene aynı ismi vermek saçmalık. Bizim ailede de var, soyadlar da aynı. Ne kadar mantıksız. İlerleyen yıllarda daha da sorun oluyor.
Ayrıca Vefat etmiş,hayatını yaşayamamis, kötü kaderli birinin adından gerçekten fayda gelir mi?
Benim arkadaşım doğduğunda köyde bir felaket sonucu ölen kızın adını vermişler,annesine jest olsun diye. Arkadaşım tanıdığım en bahtsız kız. Hep bunla bağlantı kurar,adını değiştirmek bile istiyor ama cesareti yok.
Ben olsam çocuğuma bu kötülüğü yapmazdım.
Cemalcan da iğrenç bir isim. İsabet olmuş vermediğin. Acun ünlüsü saçma bir adam var ya,onun adı. Sanki programı izleyip gaza gelmişsin de koymussun gibi.
Bir de densiz densiz konusmus, eski nişanlısının adını verecekmiş
Eşin ne dedi bu saçmalığa?

*Annemin de ölen kız kardeşi var . Onun adını verselerdi değiştirirdim heralde. Canli canlı, önünde umut dolu yıllar çocuğa kadersiz ,erken Vefat etmis birinin adını vermek bence akıl karı degil

İki kuzene aynı ismi vermek saçmalık. Bizim ailede de var, soyadlar da aynı. Ne kadar mantıksız. İlerleyen yıllarda daha da sorun oluyor.
Ayrıca Vefat etmiş,hayatını yaşayamamis, kötü kaderli birinin adından gerçekten fayda gelir mi?
Benim arkadaşım doğduğunda köyde bir felaket sonucu ölen kızın adını vermişler,annesine jest olsun diye. Arkadaşım tanıdığım en bahtsız kız. Hep bunla bağlantı kurar,adını değiştirmek bile istiyor ama cesareti yok.
Ben olsam çocuğuma bu kötülüğü yapmazdım.
Cemalcan da iğrenç bir isim. İsabet olmuş vermediğin. Acun ünlüsü saçma bir adam var ya,onun adı. Sanki programı izleyip gaza gelmişsin de koymussun gibi.
Bir de densiz densiz konusmus, eski nişanlısının adını verecekmiş
Eşin ne dedi bu saçmalığa?

*Annemin de ölen kız kardeşi var . Onun adını verselerdi değiştirirdim heralde. Canli canlı, önünde umut dolu yıllar çocuğa kadersiz ,erken Vefat etmis birinin adını vermek bence akıl karı degil
Çok haklısınız katılıyorum bu dediklerinize aslında ben sevmiyorum dediğim gibi aileden ve ölmüş birinin adının verilmesini ama o zaman hamileydim duygusaldım eşim de kardeşinin kucağında öldüğünü ve bir süre onda kaldığını falan anlattı. 5 ya da 7 yaşlarında falanmış. Ben de işte duygusal bir zamanımda da olduğu için kabul ettim. Sonradan düşününce saçma geldi istemedim ama o vazgeçmedi. Zaten o yarışmacı yüzünden Cemalcan istediler. Kayınpederimin ismi Cemal madem öyle Cemalcan olsun dediler işte yarışmanın da etkisi ile. O zaman eşim de ben erkek adına karışmıyorum dediği için bertaraf ettim fakat şu an o da istediği için ve baştan öyle konuştuk dediği için vazgeçiremiyorum ne desem dinlemiyor. Kuzenler konusunda da biz de de Emineler var teyze kızları bir soy isimleri farklı onu örnek gösteriyorlar. Bizim ailede aynı isimli kaç kişi oturuyorlar, yaşıyorlar ne olacak falan diyorlar. Bir de eşim senede 1 görüyoruz banane onlardan falan diyor. Gizem ismini vermesinin konusunda da sen onu duyma boş konuşuyor diyor ne desin. Zaten ben istiyorum onlar için değil diyor bu yüzden ismi istemediğimi söylediğimde de

Aren, Alin falan çok aradınız mı bu isimleri? Zeynep güzel isim ama sizin durumunuzda olsam koymak istemezdim.
Evet çok aradım çünkü farklı herkeste olmayan isimleri beğeniyorum. Kendi adımın da öyle olmasını isterdim. Benim olmadı çocuklarımın olsun o isimler söylendiğinde tanıdıkların aklına direkt benim çocuklarım gelsin istiyorum nitekim öyle de oluyor. Aren diye başka tanıdığımız kimse yok ve bizi tanıyan herkesin aklına direkt oğlum geliyor ki yanlarına bilindik güzel isimler de koymaya çalışıyorum ki ileride benim gibi düşünmezlerse onları da kullanabililer yalnızca. Ayrıca anlamları ve karakter özellikleri de çok güzel ve derin. Ben çok beğeniyorum bu isimleri

Evet ismi ben de seviyorum klasik ama güzel zaten istediğim ismi de ekleyeceğim ama işte yapılan yorumlar deli ediyor insanı. Bir yanda da eşim var o bana en başında söylemişti ve ben her ne kadar aileden ve ölmüş birinin adını koymayı sevmesem de küçükken kendi kucağında ölmüş falan olduğu için kabul etmiştim ama şimdi başka isim seçse daha iyi olur gibi geliyor
Şimdi şöyle buna benzer Bi durum yaşadım ben ogluma hayalim olan ismi koyacağım 2 isim koyalım sende seç içinde kalmasın dedim eşim babasının ismini istedi başta okey dedim isim güzel çünkü sonra aynı sixinkine benzer muhabbetler döndü eşimin babaannesi biraz degişik en son ben eşime net şekilde söyledim " isim güzel başta da sıcak baktım biliyorsun kabul ettim ama ailedeki bu muhabbetler beni soguttu babanneni amcanı vs tanıyorsun beni yarın birgün ben çocuga 2 isim degilde kendi koyduğum isimle seslenirim o zaman da gelip bana gelin kp nin ismini koymak istemedi ondan söylemiyor vs diye laf ederlerse sıkıntı çıkar ben söyleyim sonra demedi deme hem herkesin kafasına göre söylemesini istemiyorum sizin taraf Sürekli sadece babanın adıyla seslenir falan karışır. "dedim. Eşimde ben herkese söylerim 2 isim beraber söylerler dedi ki dedigi gibi de oldu ha arada sadece kp nin adını da söylüyorlar ama bu bana inat olsun diye yapılan bişey olmadığı için sıkıntı etmiyorum bende o an nasıl geliyorsa ister sadece kendi koyduğum ister 2 isim beraber sesleniyorum şuana kadar hiç sıkıntı olmadı. Yerinizde olsam böyle içimdeki herşeyi konuşurum sonra ona göre yol çizerim kendime

sen annesiysen o da babası yani sadece anne niye isme karar veriyor zaten ilk çocuğun ismini anne koymuş
Tamamen okudunuz mu bilmiyorum ama ben isim koymasına karşı değilim. Ailesinin tavırları ve yiğeninin isminin de Zeynep olması yüzünden başka bir isim seçmesini istedim ama o kabul etmedi. Ben de üstelemeli miyim yoksa kabul mu etmeliyim bu ismi onu sordum

Şimdi şöyle buna benzer Bi durum yaşadım ben ogluma hayalim olan ismi koyacağım 2 isim koyalım sende seç içinde kalmasın dedim eşim babasının ismini istedi başta okey dedim isim güzel çünkü sonra aynı sixinkine benzer muhabbetler döndü eşimin babaannesi biraz degişik en son ben eşime net şekilde söyledim " isim güzel başta da sıcak baktım biliyorsun kabul ettim ama ailedeki bu muhabbetler beni soguttu babanneni amcanı vs tanıyorsun beni yarın birgün ben çocuga 2 isim degilde kendi koyduğum isimle seslenirim o zaman da gelip bana gelin kp nin ismini koymak istemedi ondan söylemiyor vs diye laf ederlerse sıkıntı çıkar ben söyleyim sonra demedi deme hem herkesin kafasına göre söylemesini istemiyorum sizin taraf Sürekli sadece babanın adıyla seslenir falan karışır. "dedim. Eşimde ben herkese söylerim 2 isim beraber söylerler dedi ki dedigi gibi de oldu ha arada sadece kp nin adını da söylüyorlar ama bu bana inat olsun diye yapılan bişey olmadığı için sıkıntı etmiyorum bende o an nasıl geliyorsa ister sadece kendi koyduğum ister 2 isim beraber sesleniyorum şuana kadar hiç sıkıntı olmadı. Yerinizde olsam böyle içimdeki herşeyi konuşurum sonra ona göre yol çizerim kendime
Eşime ben de şöyle söyledim madem sen bu ismi bu kadar istiyorsun tamam koyalım ama herhangi biri isim konusunda bir laf söylerse ben de susmam ve cevabını veririm. Onlara onların dedikleri için değil sadece sen istediğin için koyduğumu onlarla bir ilgisi olmadığını onlara boyun eğmediğimi söylerim dedim. Sessiz kaldı. Bir de iki isim kullanılacak madem öyle zaten abinin kızı onların üst katında karışır çocuklar dedim ona da tamam gerekirse sadece ben Zeynep'i kullanayım önemli değil ama koyacağız dedi. İşte ben de diretsem mi kabul mu etsem hala bilemiyorum

Evet çok aradım çünkü farklı herkeste olmayan isimleri beğeniyorum.
Nasıl yahsjshsks . Size kötü bir haberim var: Bunlar herkeste olmayan değil aksine olan isimler. 🤦🏻‍♀️ Şu an çevrenizde yokmuş, çocuklar okula başladığında bir sürü olacak. Arkadaşımın sınıfında ikişer üçer tane Alya, Alin vs. var. Hani canım öyle istedi koydum,kulağıma hoş geldi, anlamı güzel geldi koydum deseniz tamam da farklı olduğunu düşünmeniz biraz üzdü. 🥲

İkinci bebeğime hamileyim. İlkinde oğlumuz olmuştu ve bana Cemalcan ismini koymam konusunda müthiş bir baskı yapmışlardı (Cemal kayınpederimin ismi) ben de baştan eşim erkeğe ben karışmıyorum ne isterse koy dediği için bir de kayınpederimin ismi kötü olduğu ve onu kendi ailesi dahil kimse sevmediği için koymadım Aren Mert oldu ismi. Şimdi ise kızım olacak ve eşim bebekken onun kucağında ölen kardeşinin adını koymak istiyor. Ben de en sonunda tamam dedim ama yine de aileden ve ölmüş birinin adının çocuğa verilmesini sevmiyorum. Ona farklı bir isim seç dedim ama ikna olmuyor hiç bir şekilde. İsim de Zeynep ben de yanına Arya ya da Alin'i koymayı düşünüyorum çoğunlukla onlar kullanılır zaten ama yine de üstelemeli miyim başka isim seçmesi için bilmiyorum. Bir sebep de yine dışarıdan müdahale olması. Siz ne bilirsiniz isim seçmeyi, işte bize sorulmuş mu, hele bir bu sefer Zeynep ya da Cemal koymayın o zaman sorarız tarzı laflar yüzünden isimden biraz soğuğum. Hatta en son kayınvalidem eltilerime ah yaptım torunlardan birinin adı Gizem olacak demiş (eşimin eski nişanlısının adı) işte bu lafları yüzünden bir yandan koymak istemiyorum ama bir yandan eşim bana ilk hamileliğimde kız olursa Zeynep'in adını vermek istiyorum benim hayalim erkeğe sen ne istersen koy dediği için karışmak da istemiyorum. Zaten ilk ismini ben vereceğim ikinci Zeynep olacak ama işte tavırları beni deli ediyor düşündükçe çünkü dediğimizi yaptırdık falan diyecekler sağ da sol da. Bir de Mart'ta doğan abisinin kızının adını da sadece Zeynep koydular onu söylediğimde de önemi yok bizi ilgilendirmez diyor ama kuzenler yani bana göre saçma. Bir de bizde büyüklerin isimlerini vermek yok diye bu kadar saçma geliyor herhalde bilmiyorum. Sizce ne yapmalıyım başka isim için diretmeli miyim yoksa kabul mu etmeliyim?
Zeynep ismi gayet güzel , ben olsam eşimi kırmaz koyardım ama başka konularda da ne eşime ne ailesine göz açtirmazdım...

Eşime ben de şöyle söyledim madem sen bu ismi bu kadar istiyorsun tamam koyalım ama herhangi biri isim konusunda bir laf söylerse ben de susmam ve cevabını veririm. Onlara onların dedikleri için değil sadece sen istediğin için koyduğumu onlarla bir ilgisi olmadığını onlara boyun eğmediğimi söylerim dedim. Sessiz kaldı. Bir de iki isim kullanılacak madem öyle zaten abinin kızı onların üst katında karışır çocuklar dedim ona da tamam gerekirse sadece ben Zeynep'i kullanayım önemli değil ama koyacağız dedi. İşte ben de diretsem mi kabul mu etsem hala bilemiyorum
Ya çocuk sonuçta sizin oldugu kadar eşinizin de ve ilk çocukta zaten anlaşmışsınız onu kızmanızı gerektirecek bir durum yok bence ya eş ailesine de söylersin dedigin gibi

Nasıl yahsjshsks . Size kötü bir haberim var: Bunlar herkeste olmayan değil aksine olan isimler. 🤦🏻‍♀️ Şu an çevrenizde yokmuş, çocuklar okula başladığında bir sürü olacak. Arkadaşımın sınıfında ikişer üçer tane Alya, Alin vs. var. Hani canım öyle istedi koydum,kulağıma hoş geldi, anlamı güzel geldi koydum deseniz tamam da farklı olduğunu düşünmeniz biraz üzdü. 🥲
Asel, Lina, Mola yı çok duydum ama Aren ve Alin o kadar yaygın değil. Aren 1000 küsür kişide varmış Türkiye de. Alin'i o kadar hatırlamıyorum ama o da yaygın isimler listesinde yok. Bir yerlerde karşılaşabilirler ileride ona da yapacak bir şey yok pek. Zeynep ve Mert isimleri ile karşılaşmaları daha olası hele de Zeynep ismi ile çünkü o da yaygın isimler listesinde başı çekiyor

Hangi konularda mesela?
Evime , düzenime, eşim ve çocuklarımla ilişkime, her konuda mesafeli durur ve eşimin desteğini her zaman yanimda hissederdim, eşinizle cebelleşmek onu sizden uzaklaştırmaktan başka hiçbir işe yaramaz ... Kastettiğim şahıslar eş ailesi ( eğer size zarar veriyorlarsa tabi)

X