bu hafta kınam var Nişanlımın ailesi 2 gün önceden gelip kalmak istiyor

Üç saatlik yol için iki gün önceden gelmek nedir yaaa Q sıfır resmen. Hele nişanlın allah şimdiden sabır versin bacım

Merhaba kızlar benim bu hafta kınam var. Nişanlımın ailesi başka şehirde. 3 saatlik uzaklıktalar. Onlar 2 gün öncesinden gelmek istiyorlar. Annemin evi pek büyük bi ev değil. Zaten bizim taraftanda çok gelen giden olacak. Amcaları halası bi kısmı çoktan geldi bile. Şimdide görümcem eltim 7 8 tane ufak çocuk kaynanam kayınbabam gelecek. Uzaktan akrabamız oldukları için büyük ihtimal direk bize gelecekler. Bu telaşın içinde bi de onları ağırlamaya çalışcaz. Kınam zaten akşam saatlerinde kına günü gelmiş olsalardı bile 3 saatlik yol olduğu için çok rahat yetişebilirlerdi. Brn kendi ağzımla çok erken gelmesinler hepsine yetişemeyiz dediğim halde geliyolar. Bende bu konu yüzünden nişanlımla tartıştım onun üzerine gittim o da iki arada bi derede kaldı. Sizce ben yanlış mı düşünüyorum?
Bence otel tutmalılar ya da başka bir tanıdık eve kalmamılar düğün evinde kalınması hele erkek tarafının saçma

Arkadaşlar merhaba. Benim 2 ay sonra düğünüm olcak. Nişanlımın ailesi başka şehirde oturduğu için kınayı burada, düğünü onların memleketinde yapacağız. Evimizi burada tuttuk. Kayınvalidem bizim taraftan kınaya geleceklerin bi kısmı için sizin evinizi açarız dedi. Ben itiraz ettim. Daha ben eşyalarımı hiç kullanamadan başkalarının kullanması doğru olmaz dedim. Ayrıca nişanlımın ailesinin burda da çevresi çok fazla. Kalacak o kadar çok yerleri var ki. Daha evlenmeden misafir ağırlamak bana mantıklı gelmedi. Sonradan vicdan azabı çektim ama keşke öyle demeseydim diye sizce hata mı yaptım?

Amcaları halası bi kısmı çoktan geldi bile. Şimdide görümcem eltim 7 8 tane ufak çocuk kaynanam kayınbabam gelecek.

Nasıl bir belaya bulaşmışsın sen böyle?
Bu fragman, asil gosterimi evlendikten sonra izleyeceksin.
Öyle geliyor ki, daha çok konu açacaksın burada.

Oo işte böyle zamanlarda görülüyor bazı şeyler. Eş tarafı fazla düşüncesiz, vurdumduymaz, umursamaz olup nişanlınız evlenince de asla ses çıkaramayacak. Geçmiş olsun mu demeliyim, hayırlı olsun mu bilemedim ama umarım ileride bu aileden kaynaklı sorunlar yaşamazsınız.
Sonuna kadar haklısınız bu arada. Aşırı düşüncesizlik ve bencillik. Nişanlınız durumu anlatamıyorsa ailesine o ayrı sorun anlattığı halde aile dinlemiyorsan o da ayrı bir sorun.

Uzaktan akraba bile olsa gelin evine 2 gün gelmek nedir ya 3 saat nedir ki kına sabahı hadi çıksalar öğlen burda olurlar zaten akşammış kına. Bazıları çok düşüncesiz. Ama sen bisey dersen şimdi kavga edeceksiniz olan size olacak nişanlınla

Merhaba kızlar benim bu hafta kınam var. Nişanlımın ailesi başka şehirde. 3 saatlik uzaklıktalar. Onlar 2 gün öncesinden gelmek istiyorlar. Annemin evi pek büyük bi ev değil. Zaten bizim taraftanda çok gelen giden olacak. Amcaları halası bi kısmı çoktan geldi bile. Şimdide görümcem eltim 7 8 tane ufak çocuk kaynanam kayınbabam gelecek. Uzaktan akrabamız oldukları için büyük ihtimal direk bize gelecekler. Bu telaşın içinde bi de onları ağırlamaya çalışcaz. Kınam zaten akşam saatlerinde kına günü gelmiş olsalardı bile 3 saatlik yol olduğu için çok rahat yetişebilirlerdi. Brn kendi ağzımla çok erken gelmesinler hepsine yetişemeyiz dediğim halde geliyolar. Bende bu konu yüzünden nişanlımla tartıştım onun üzerine gittim o da iki arada bi derede kaldı. Sizce ben yanlış mı düşünüyorum?

Annen arasın söylesin. Neden gençleri arada bırakıyorlar.

Ayyy bazı detayları arkadaşlar yazmış ve yeni gördüm, siz bu evlilikte asla mutlu olamazsınız, adamlar görgüsüz ve umursamaz belli ki nişanlınız da ailesi ile aynı, eğer evlenirsen kendine yazık edeceksin , senin bu akraba konuların bununla kalmaz daha çok konu açarsın, evlenince de senin evine çöreklenecek hepsi, eşin de vay sen benim akrabalarımı, ailemi istemiyor musun diyerek seni manipüle edecek , nerden baksan berbat bir evlilik bu ...

Bir otel ayarlayacaklar üşeniyorlar ise o gün gelecekler. Sizin ev dolu ise nereye yatıracaksın ki

Haklısın ama burda sana hak versek de olan olacak

Bizimkiler 13 saatlik yoldan bile bir gün öncesinde gelmişti. Onda da otelde kaldılar zaten. Onlar da otelde kalsın. Size ne? İsterse bir hafta öncesinden gelsinler. Erkek tarafının düğün öncesi gelin evine çöktüğü, yatılı kaldığı nerede görülmüş? Siz takılmayın bence ona. Nişanlınıza kalabilecekleri otel, öğretmenevi linkini falan atın.

Nişanlınızın ailesinin veya kendisinin kalacak yer ayarlaması gerekir. Eşimin babası bütün kendi misafirleri için öğretmenevi ayarlamıştı 1 gece, kimse de zora düşmedi böylece

Bizim nişanımızda cümbür cemaat gelinmedi pandemi var diye ona rağmen elit kaynım gitmiş bizim eve yakın bir otelde oda tutmuş kendisine çocuklara adam nişana bir saat kala geldi ve gitti yemeği bile dışarıda yiyip gelmişler…

Bayıldım hareketine klas adam benim kayın🤣

Bizim nişanımızda cümbür cemaat gelinmedi pandemi var diye ona rağmen elit kaynım gitmiş bizim eve yakın bir otelde oda tutmuş kendisine çocuklara adam nişana bir saat kala geldi ve gitti yemeği bile dışarıda yiyip gelmişler…

Bayıldım hareketine klas adam benim kayın🤣
Buradaki köylülükleri okudukça gözümüz alıştı herhalde. Normal, olması gereken şeyler bile gözümüze klas, elit geliyor ahdhdjdj

Bizimkiler 13 saatlik yoldan bile bir gün öncesinde gelmişti. Onda da otelde kaldılar zaten. Onlar da otelde kalsın. Size ne? İsterse bir hafta öncesinden gelsinler. Erkek tarafının düğün öncesi gelin evine çöktüğü, yatılı kaldığı nerede görülmüş? Siz takılmayın bence ona. Nişanlınıza kalabilecekleri otel, öğretmenevi linkini falan atın.
Aynen ya aşırı saçma, gelin evinde damat evi kalır mı hiç hem de çoluk çocuk, görgüsüzlük resmen. Bi otel ayarlamak bu kadar zor değil

X