bu günümde zehir oldu...

sel

🦁🧚‍♀️
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2008
9.980
1.381
kızlar bilen biir. benim mis kokulu ömrüm işe girdi. 2010 diye konuşulan düğün tarihimiz önümüzdeki yaza alınacak büyük ihtimalle.

ve artık ömrümün izin günleri sadece pazar, benimkide çarşamba uyuşmuyo yani. birbirimizi görmemiz zor çünkü ben sabah 11 akşam 11 çalışıyorum. bugün için iftara beraber dışarıya gidelim dedik, anneme bunu hafta içi söylemiştim izin vermedi. neyse dedik bende izin almadım iş yerinden izin. ama sabah kpss sınavı olduğu için beraber gittik. ordan da çarşıda biraz işimiz vardı onu hallettik. ordan da ömrüm dedi ki bize gielim babası aradı zaten bişey vericem onu hallet çarşıda diye. ordan da ömrüm beni işe bırakacaktı.
biz tam onlardan çıkmak üzereydik babam aradı, nerdesin dedi bende dedim mehmetlerdeyim ne işin var orda falan. bende dedim babası çağırdı. sonra anneme verdi. annem bana dünyanın tribini attı. hadi iyigünler dedi suratıma kapattı teli. şok oldum senağlama

neden ona haber vermedim diye kızdı biliyorum. ama biz durmicaktık zaten hemen dönücektik. çok üzüldüm ömrümde çok üzüldü.

sonra biz geldikten sonra kayınvalidem aramış, o anlatmış durumu onada tamam demiş atmış tribini.
çok üzgünüm. kızlar.

sonra kayın validem beni aradı. sen sakın sesini çıkarma dedi sırayla bu işler dedi.

akşam eve gidince kızılca kıyameti koparcak annem banasenağlama

aaa canım beniim ailen çok baskı yapıyor üstünde, hadi sevgilin olsa tamam dicem ama nişanlın bu evleniceğin kişi sonuçta ailenin zamanında onayladığı kişii..
ayrıca kayınvalidenin dediği şu cümle aklıma takıldı " sen sakın sesini çıkarma sırayla bu işler ." ????

Son düzenleyen: Moderatör:
canım annenin huyunu bilemem ama sanırım seni nişanlının ailesinden kıskanıyoa.s
çevremde hep gördüğüm şeyler çocuğunun başkasına anne baba demesi bir süre onları kıskanıyorlar.ona ne kadar değerli olduğunu hissettir bence
inşallah tatlılıkla bir orta yol bulursunuz:teselli:
bu arada nişanlına ömrüm demen çok hoşuma gitti.Allah muhabbetinizi bozmasın.mutlu olun inşallah hepa.s.

ya öylede canım niye kıskansın ki. biz bir iki aylık nişanlı değiliz. nişanlanalı 14 ay oldu. mantığı ne bunun

valla bazen bende annemi anlamakta zorlanıyorum,hatta anlayamıyorum..mantık falan arama bunda bence.takma sen kafanaa.s.

sonra kayın validem beni aradı. sen sakın sesini çıkarma dedi sırayla bu işler dedi.

bu cümleyi bende hiç beğenmedim?kaydirigubbakcemile

Annlerin bu çocuklarını kıskanmaları hep evlatlarını üzüyor bunu hiç düşünmüyorlar..Ayrıca kayınvalidenin "bu işler sırayla" lafı da hiç hoşuma gitmedi.Açık konuşmak gerekirse acabaa evlendikten sonra da onlar mı bu tavrı sergileyecekler diye düşünmekten kendimi alamadım..

bu cümleyi bende hiç beğenmedim?kaydirigubbakcemile

Al benden de o kadar. Bende bu cümleye takıldım kaldım. Ne demek şimdi "sırayla bu işler" lafı. Altında bir sürü şey arar bulurum ben bu cümlenin.
Tamam aileniz biraz sıkmış sizi ama sizde bence bu lafın altında kalmamalıydınız, yani sıra kayınvalidenize gelince ne yapaak merak ettim şimdi.

yani onlarda beni yollamıcak galiba.
ama bunu çok takmıyorum bide bunu dert eemem.nasıl olsa ayrı oturucam, ordan da bna karışamaz herhalde

ya öylede canım niye kıskansın ki. biz bir iki aylık nişanlı değiliz. nişanlanalı 14 ay oldu. mantığı ne bunun

canım ne kadar olursa olsun kıskanırlar.benim annem daha arada ciddi bişey yokken kıskanıo:1ninca:
bakalım nişan düğünde napcez

benden de bi o kadar yani...
ailenin tutumu yanlış olsa bile anne baba olarak endişeleri olabilir...
ama bunun karşılığında kayınvalidenin böyle bir cevap hakkı yok...
bence ne olursa olsun ailenden taraf ol...
evlendikten sonra anlıyorsun herşeyi canım...

Benim anlamadığım sen bu çocukla nişanlısın...

Flört döneminde diilsin ki izin vermemezlik etsin..Anlayamadım anneni canım.

Acaba sonradan ayrılırlar fln diye mi bakıyo o yüzden üstüne titriyo mirmirmirmir

Müstakbel kayınvaliden neden öyle demiş anlayamadım :uhm:

Sırayla bu işler fln...ne demek oluyo ki şimdi bu ..ne alaka yane kafamçokkarıştı

sakın nişanlının ailesine kendi anneni babanı kötü göstermee
ahh ahh insanlar çok fenaa
snra yüzüne vururlar güvenmee
sen unutursun o unutmaz
senelerce lafını yaparr

canim ailenin bu tavrini anlamis degilim....
eger nisanlini veya nisanlinin ailesini sevmiyorlarsa yada bu iliskiyi onaylamiyorlarsa neden nisanlanmasina izin verdiler...
yada hadi diyelim hic bir sorun yok böyle yapmalarinin nedeni ne???
ayrica kayinvalden hersey sirayla demeside cok yanlis cünkü kiz ailesi tabiki biraz daha sert olucak onun alttan almasi gerekir...
neyse dilerim en kisa zamanda düzelir bütün sorunlariniz....

ailenin tavrı yanlış ama keşke sen bu durumu sevgiline yansıtmasaydın.baksana kaynanan ne demiş.ne demek sırayla.bence dikket et.senin ailen hep senin ailen olarak kalıcak unutma.onlar yanlış yapsada sen bunu sevgiline ve ailesine sakın yansıtma.ilerde bunlar aleyhine kullanılabilir

cnm merhaba.kayınvalidenin sözü annenizin sebebi olabilirmi.hem şu an siz erkek tarafının eksiklerini varsa tabi hatalarını göremezsiniz.çünkü çok aşıksınız.allah bozmasın.ailenin nişanlının evine sık sık gitmemeni istemesi doğal.vardır bir bildikleri,gelin ata binmiş ya kısmet demiş.daha evlenmediniz.şu an sana şirin görünen insanlar bir bakmışsın arkandan kuyunu kazıyorlar.sakın sesini çıkarma herşey sırayla ne demek.ne olursa olsun ailenden üstün tutma kimseyi.onlarla birlik olup ailene yanlışlar yaparsan çok pişman olursun.gözünü aç.annen baban onlar senin kötülüğünü isterlermi.dışarda buluşun yakışanı bu.a.s.

Benca o cümlenin manası şu arkadaşlar nişanlı arkadaşımız ailesiyle aralarında geçen en ufak olayı bile yemiyo içmiyo nişanlısına ve kayınvalidesine anlatıyo o farkında değil ama aileler arasında soğuk savaş başlatıyo....kayınvalideside ondan aldığı cesaretle bu cümleyi kurabiliyo....daha evli değilsin babanın evinde onun kurallarıyla yaşıyorsun ne kadar özgür hayatın olsada bu böyle....ii yapıyorlar bence....sana ters geliyor ama emin ol ileriki hayatında bunlar sana rtı puanlarla geriye dönecek....nasıl mı ?bekle de gör ve annene her şartta saygı göster....

Valla ben bu arkadaşa katılıyorum evim çekmecelere kadar yerleşmişken nişanlımdan ayrılan ben bu konularda artık ihtisas yapmış gibiyim.

1 hiç konduramıyosun ama anneler kıskanır helede bu evden uçacak ilk evlatsa

2 böyle sıkı davranmaları endişedende kaynaklanıyor gelin ata binmiş ya kısmet demiş bu söz ne doğru sözdür bir bilsen

3 Senin önünde daha nerdeyse bir yıl var kavga ve gürültüsüz geçirmek istiyorsan asla

annene tartıştığınızı bile belli etme anneler kıyamaz bazen olayları gereksiz büyütürler sen

barışırsın nişanlınla ama onun içinde hep bir kin kalır aynı şey tabii asıl kayınvalidenler için

geçerlidir annenle tartştığınızı bilseler ömür boyu zaten annelede geçinemiyodun yada

annen geçimsiz derler.Allah yardımcın olsun canımmbenim en berbat yıllarım nişanlılık yıllarımdır sanırım sen akıllı ol dengeyi kur ki ilişkiniz yıpranmasın .Allah daim mutlu etsin.a.s.

Aslinda belki kayinvalideniz zamanla hersey rayina oturur demek istemis de olabilir.Fakat ne olursa olsun her zaman ailenizin yaninda olun.Sonucta ailenizin tavirlarinda da yadirganacak bi durum yok bana gore(kayinvalidenizi aramasi disinda)Nisanlinizin aileside sizin aileniz artik ama, her iki tarafida dengelemek lazim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…