bu gün hıdırellez gül dalına besik balkonlara taslarla ev

arkadaşlar gülün dibine gömsek olmaz mı tekrar yazdıklarımızı almak mı gerekiyor tecrübeli arkadaşlardan cvp bekliyorum.

Ben şuraya kadar anladım, gece 12 de bir kağıda ne istediğimi hem yazıp, hem çizip bir gül dalına asıcam, sabah namazı okunmadan alıcam...Doğru mu? Yoksa gömmelimiyim?
Ayrıca sonra o dileğimi eve çıkarıp saklıcam mı?Denize falan mı atıcam?

bu gece 12 kızlar ayrıca ya benim istediğim başka bir üni ve bölümü var resmini çizemem dimi tatlicadiarzu yazıyım şurayı istiyorum diye

ben bebek resmi yapıp eşimin yolladıgı gullerin saksının icine gomdum :) yarın sabah işe gelincede alıcam

Ben evdeki bütün dolapların kapılarını açık bırakırım yatmadan önce. Çekmeceleri. Hızırın bereketi değisin diye.
Bozuk para koyarım dışarıya geceden sabah besmele ile alıp cüzdanıma koyarım. (geçen sende yapmıştım ama cüzdandan cantama düşmüş para bende harcamışım onu)
Bir bardak su koyarım yine dışarıya sabahleyin şifa olsun diye içerim.
Çörek otu dediler birde bana dışarıya bırak diye hem nazardan korurmuş hemde bereket getirirmiş eve. Bide yeşil bir bitkiyi kapıya asacakmışın öyle duydum.
Yarınsabah ezanda kalkarım nasip olursa. Dua ederim.
Bütün camları açarım eve güzellikler girsin diye.
Tabi en önemlisi inanmak.
Allah hepimizin dualarını kabul etsin

Ben sakladım canım.
Dileğim gerçek oluncada suya attım

arkadaşlar ben gül dalı olayına inanmıyorum ama rabbime sevgili kulu hızırın yüzüsuyu hürmetine dua edicem inş bu sene içerisinde bana ve tüm isteyenlere hayırlı bir evlat nasip eder nolur sizde dua edin birisi başkası için dua ederse meleklerde onun için dua edermiş allah herkesin gönlüne göre versin

kızlarr yazdıklarınızı okudumm benim iş yerinin önünde gül agacı varr kocaman hemde şimdii bir kagıda dileklerimi yazıcamm herkes içinde dua edicemm sonraa onu gül dalına asıcamm sonrada garanti olsun die bunları bide topragın üstünde yapıcammm :))))
sabah gelincede astıgım dilegi alıcam....

canım hangi bölümü istiyorsan o bölümü yaz mesela; Ayşe Gültekin ...ÜNİ....bölümü kazandınız diye

ben genelde gece yatmadan koyarım, ya da bağlarım her neyse
sabah da çözerim bu kadar,sabah ezanında çözersen-alırsan daha iyi olur, inş yardımcı olabilmişimdir

kızlar ya balkona assam olur mu yav ben gül saksısını bulamam ki

ya da gül alıp dalına mı asayım dileğimi

canım bence niyet çok önemli, gerçekten-yürekten istersen olur diye düşünüyorum

ha saksı ha dal değişmez bence, tabi bu benim nacizane görüşüm

bir keresinde ailem maddi açıdan çok sıkıntılı günler geçiriyordu

annem para büyüklüğünde kağıtlar kesti para tomarı gibi yaptı

inanmazsınız çok kısa sürede hiç ummadığımız bir yerden elimize para geçti

Son düzenleme:

çok teşekkür ederim ben coğrafya istiyorum iktisat okudum ama kaç yıl oldu ben hala coğrafya diye sayıklıyorum :1rolleyes:

çok teşekkür ederim ben coğrafya istiyorum iktisat okudum ama kaç yıl oldu ben hala coğrafya diye sayıklıyorum :1rolleyes:

allah gönlüne göre versin tatlım, çalışıp da gerisini rabbime bırakacaksın

o herşeyin en iyisini bilir, inş kazanırsın, çok da az kladı sınava dimi, allah yardımcın olsuna.s.

çok inanırım canım çocukluğumdan beri hıdrelleze, inşallah hepimizin dilekleri kabul olur bol bol dua edelim

aynen canım bende çok inanırım bu gecenin uğuruna, annemle en güzel paylaşımları yaşardık o gecelerde

izmirde bide bu gece sokaklarda ateşler yakılır

darbukalar, klarnetler eşliğinde insanlar dans ederler, harika olur

bide ertesi gün kadınlar pasta, börek yapıp fuara pikniğe giderlerdi

ahh ahhh ne özledim o günlerri:a015:

Son düzenleme:
ben de çizdim bişeyler bakalım. herkesin dileğini ALLAH kabul etsin.
biri topiğin başında yazmış. bu topik seneye kalırsa olup olmadığını ayzalım diye. geçen yıl yaptığım oldu benim darısı bu yılkilerin başına.

bizdede gül agacı yok :)) biz her yıl çamasır ipine asıyoruz..
ya yazıyoruz yada resımler yapyyoruz :))
hava guzel olsaydı yarında pıknık yapacaktık..

şansıma bak ya
evimin etrafında hiç gül falan dayok
yatarken dua edeyim bari

Allahım isteyen herkesin duası kabul olur inş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…