BU BORÇ NASIL ÖDENİR

sererbah

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2014
1.980
4.123
merhaba hanımlar

sitede eski konularımdan hatırlayanlar olacaktır ayrı eve çıktık çocuklarımla çok şükür fakaaaat gel gelelim en cüzzi ihtiyaçları en ekonomik şekilde halletmeye çalıştıysam da kredi kartı borcum oldu. ben size gelirimi giderimi yazayım siz bana bi akıl verin lütfen bu borç ödenir mi?

zira dağ gibi hissediyorum sırtımda..

önce gelirimi yazayım 3680 tl maaş + 600 nafaka (vermeye başladı 3 aydır çok şükür) = 4280 tl

çocukların servisi 370

faturalar 500
kira 1000
halı 280 ağustos son taksit
gün 400 (ilk günü bana verdiler ki kredi kartını biraz hafifleteyim diye kasım ayında bitecek )

kredi kartı 10 bin toplam borç (aylık 2000 ile 1500 arası gelen ekstreler)
diğer kredi kartı 2400 toplam borç (aylık 300 tl)

el harçlığı günlük ekmek çocukların kulu su yol parası traş eczane masrafları vb. gibi ihtiyaçlar için 300tl
ve mutfak masrafı işte burda tıkanıyorum çünkü mutfak masrafına para kalmıyor ve kredi kartına 1000 tl ödesem bile mutfak için tekrar ordan harcıyorum böyle bir kısır döngü içerisindeyim. asgari ödeme tutarı 700 tl civarında geliyor

hesapta olmayan ekstra seyler de çıkıyor tabiki mesela 23 nisan geliyor 2 çocuk gösteriye çıkacak okulda 300 tl yi bulacak kostümleri

e birinin ayakkabısı yırtılmış vb.

1200 tl içeri girdim maaş hesabımda

ilk defa böyle bir borç altına girdim memurum ama ne bileyim sürekli hesap yapıyorum. mutfak masrafından kısayım desen zaten idareli bir insanım israf etmem ama çocukların beslenmesine meyve konuluyor şart 5 tl den aşşağı meyve yok. bu çocukların canı et de çekiyor yoğurtta sütte.. yani temel ana gıda malzemelerini alıyorum mecburen yumurtanın kolisi olmuş 20 tl.. hayat pahalılığını anlatmama gerek yok herkes biliyor zaten..

güçlü kadınız diye endişelenmiyor değiliz di mi ama desteğinize fikrinize ihtiyacım var :)

GÜNCELLEMEEE

Şimdi baktım ziraate 18 bin tl 24 ay kredi çeksem aylık taksit 934 tl bu şekilde kredi kartlarını kırıp atarsam geçinebiliyorum. ne dersiniz hanımlar el birliği ile bir karar verelim

güncellemeee

çok güzel dostlar edinmişim kendime.. onlar teklif etti 8 bin tl kadar nakit verecekler durumunu düzeltince ödersin acelemiz yok dediler hemen kartın tekini kapatacağım geri kalan taksitler de 6 ay da bitiyor zaten böylelikle toplamış olacağım inşallahh

herkese çok çok teşekkür ederim. moralim düzeldi..

Son düzenleme:
Kolay gelsin öncelikle.en mantıklısı kısa vadeli bir kredi çekip kredi kartlarından kurtulmak.yoksa hep ödenen harcanıyor malesef.

Kolay gelsin öncelikle.en mantıklısı kısa vadeli bir kredi çekip kredi kartlarından kurtulmak.yoksa hep ödenen harcanıyor malesef.

onu da hesap ettim 0,98 faizle mesela 20 bine 25 bin ödüyorum aylık 1120 tl ve 24 ay .. 2 yıl boyunca 1120 tl ödeyebilecek miyim bilmiyorum çünkü çocukların ihtiyaçları da yıllara göre farklılık gösteriyor. faizler yüksek geldi..

bir de daha önce bu yöntemle borç kapatayım kredi kartını da kullanmayaım dedim ama bu sefer hem kredi borcu hem de kart borcum oldu .. durumlar böyle yani

Kredi kartının faizi en yüksek faizdir bilginiz olsun
Kredi faizleri düşmüşken özellikle ziraat bankasından kredi kartlarınızı kapamak icin toplam bir kredi cekip aylık takside böldürüp bi tık rahatlayabilirsiniz
Geri kalanlarda mutfak icin market market pazar pazar gezmeniz gerekecek malesef
Diğer kalemlerde mecburi ödenecek tutarlar yapacak bişey yok
Allah kolaylık versin

onu da hesap ettim 0,98 faizle mesela 20 bine 25 bin ödüyorum aylık 1120 tl ve 24 ay .. 2 yıl boyunca 1120 tl ödeyebilecek miyim bilmiyorum çünkü çocukların ihtiyaçları da yıllara göre farklılık gösteriyor. faizler yüksek geldi..

bir de daha önce bu yöntemle borç kapatayım kredi kartını da kullanmayaım dedim ama bu sefer hem kredi borcu hem de kart borcum oldu .. durumlar böyle yani
Kredi kartı borcunuz totalde 12bin neden 20bin cekiyorsunuz ?

merhaba hanımlar

sitede eski konularımdan hatırlayanlar olacaktır ayrı eve çıktık çocuklarımla çok şükür fakaaaat gel gelelim en cüzzi ihtiyaçları en ekonomik şekilde halletmeye çalıştıysam da kredi kartı borcum oldu. ben size gelirimi giderimi yazayım siz bana bi akıl verin lütfen bu borç ödenir mi?

zira dağ gibi hissediyorum sırtımda..

önce gelirimi yazayım 3680 tl maaş + 600 nafaka (vermeye başladı 3 aydır çok şükür) = 4280 tl

çocukların servisi 370

faturalar 500
kira 1000
halı 280 ağustos son taksit
gün 400 (ilk günü bana verdiler ki kredi kartını biraz hafifleteyim diye kasım ayında bitecek )

kredi kartı 10 bin toplam borç (aylık 2000 ile 1500 arası gelen ekstreler)
diğer kredi kartı 2400 toplam borç (aylık 300 tl)

el harçlığı günlük ekmek çocukların kulu su yol parası traş eczane masrafları vb. gibi ihtiyaçlar için 300tl
ve mutfak masrafı işte burda tıkanıyorum çünkü mutfak masrafına para kalmıyor ve kredi kartına 1000 tl ödesem bile mutfak için tekrar ordan harcıyorum böyle bir kısır döngü içerisindeyim. asgari ödeme tutarı 700 tl civarında geliyor

hesapta olmayan ekstra seyler de çıkıyor tabiki mesela 23 nisan geliyor 2 çocuk gösteriye çıkacak okulda 300 tl yi bulacak kostümleri

e birinin ayakkabısı yırtılmış vb.

1200 tl içeri girdim maaş hesabımda

ilk defa böyle bir borç altına girdim memurum ama ne bileyim sürekli hesap yapıyorum. mutfak masrafından kısayım desen zaten idareli bir insanım israf etmem ama çocukların beslenmesine meyve konuluyor şart 5 tl den aşşağı meyve yok. bu çocukların canı et de çekiyor yoğurtta sütte.. yani temel ana gıda malzemelerini alıyorum mecburen yumurtanın kolisi olmuş 20 tl.. hayat pahalılığını anlatmama gerek yok herkes biliyor zaten..

güçlü kadınız diye endişelenmiyor değiliz di mi ama desteğinize fikrinize ihtiyacım var :)
Allah yardımcınız olsun. Allah rızkınızı verir. Evde tasarrufla ilgili bir çok bilgi var internette onlardan faydalanın. Evde yapılabilen işler var ek gelir için bu da yapılabilir. Benim bir öğretmen arkadaşım öyle yaptı ayda 2 bin lira ek geliri vardı

Kredi kartının faizi en yüksek faizdir bilginiz olsun
Kredi faizleri düşmüşken özellikle ziraat bankasından kredi kartlarınızı kapamak icin toplam bir kredi cekip aylık takside böldürüp bi tık rahatlayabilirsiniz
Geri kalanlarda mutfak icin market market pazar pazar gezmeniz gerekecek malesef
Diğer kalemlerde mecburi ödenecek tutarlar yapacak bişey yok
Allah kolaylık versin

ucuz olan marktlerin broşürlerini takip ediyorum :) zaten 3 kişiyiz azar azar almak yetiyor bize.. ama kredi ile ilgili şu durumu yaşamıştım daha önce anlatayım hemen

ucuz olan marktlerin broşürlerini takip ediyorum :) zaten 3 kişiyiz azar azar almak yetiyor bize.. ama kredi ile ilgili şu durumu yaşamıştım daha önce anlatayım hemen

İşte neden 20bin onu anlamadım zaten borcunuz 12bin
Ayrıca kredi kartınızı kesmek zorundasınız veya arayıp kapattırmak bu sizin ilk yapmanız gereken sey olmalı kredi cekince

Kredi kartı borcunuz totalde 12bin neden 20bin cekiyorsunuz ?

şöyle halı borcu kaldı 1500

gün kaldı 3600

1. kredi kartı 2400
  2. kredi kartı 10.000
eksi maaş hesabı 1200
1000 tl de kenarda acil durum parası kalsın diye düşünmüştüm.

çünkü kredi taksiti 1120 olursa hem kira hem kredi hem diğer ufak borçlar beni zorlar diye tek yerde toplasyım dedim

Allah yardımcınız olsun. Allah rızkınızı verir. Evde tasarrufla ilgili bir çok bilgi var internette onlardan faydalanın. Evde yapılabilen işler var ek gelir için bu da yapılabilir. Benim bir öğretmen arkadaşım öyle yaptı ayda 2 bin lira ek geliri vardı

katalog üzerinden satış için üyelik yaptım ama çevre lazım buna da kataloğa bakan geri veriyor ya da hatır için bir kez alıyor onu da ne yapacağımı bilemedim. iç çamaşırı üzerine üyelik

2 sene için bu borç olmaz sizi ekstra çıkan her masraf çıkmaza sokar.demek istediğim kredi kartlarınız 12 bin tl onu çekip en çok 12 ayda ödenexek şekilde dişinizi sıkmak.
Allah yardımcınız olsun

şöyle halı borcu kaldı 1500

gün kaldı 3600

1. kredi kartı 2400
  2. kredi kartı 10.000
eksi maaş hesabı 1200
1000 tl de kenarda acil durum parası kalsın diye düşünmüştüm.

çünkü kredi taksiti 1120 olursa hem kira hem kredi hem diğer ufak borçlar beni zorlar diye tek yerde toplasyım dedim
Halıyıda günüde maasınız veya nafakanız yattıgında ödeyebilirsiniz sonucta aylık ödenen seyler üstüne faiz binmiyor onların
Kredi kartınıza sürekli faiz geliyor farkındasınızdır
15bin gibi bi rakam max cekseniz 24ay taksitle en kötü faiz oranında bile aylık 700tl ödersiniz

katalog üzerinden satış için üyelik yaptım ama çevre lazım buna da kataloğa bakan geri veriyor ya da hatır için bir kez alıyor onu da ne yapacağımı bilemedim. iç çamaşırı üzerine üyelik
İnstagram satışları daha çok iş yapıyor gördüğüm kadarıyla. Bende memurum nöbet falan tutunca ek gelirim oluyordu ama mesleğiniz nedir bilmiyorum tabi.

İnstagram satışları daha çok iş yapıyor gördüğüm kadarıyla. Bende memurum nöbet falan tutunca ek gelirim oluyordu ama mesleğiniz nedir bilmiyorum tabi.

ne ikramiye ne mesai kurumdan hiç bir ek gelirim yok. nafakayı da geçen ay vermedi mesela o yüzden eksi hesaba girdim.

Bide faturalarınızı düşürmek icin elektrigi mesela bulasık makinesi camasır makinesi ütü vs aksam saat10dan sonra yapın elektrik bişey oranı var en düşük o zaman sayac calısıyormus
Dogalgaz icinde peteklerin ve halının altına aliminyum vs koyabilirsiniz
Telefonu faturasız hatlar daha uyguna kullanabilirsiniz

ay benim de borçlarım geldi aklıma fena oldum sizinkinin çeyreği etmez ama kafayı kurcalıyor yine de bilirim.
önce kredi kartlarını kapatın direk. o kartlardan ilallah ettim. limiti düşürün veya toptan kapatın en güzeli. 1 tane kullanın kullancaksanız benimde 2 tane zor oluyor sonra.
kredi çekip çekmemeyi bilmiyorum. hiç çekmedim fikrim yok ama o da aynı yani. kredi kartlarını ödeyebeilceğiniz kadar ödeyin derim asgarisi filan. Allah yardımcınız olsun .

Allahım yardımcın olsun inşallah arkadaşım.
Dışarıya çıkma sıklığınıza bak derim,en çok masraf o diyorlar.

hiç sorma arkadaşım.. çocukların istediği bir sinema vardı çok öncesinden söz vermiştim ona götürdüm evde mısır patlattım falan güya ordan tasarruf ettim.. çıkışta canları dışarda yemek istedi normalde istemezler evde aynısını yaparım diyince ama bu sefer gözleri doldu girdik oturduk restorana bu sürekli olmuytor tabiki birkaç ay da bir sinemayı evde film açıyorum.. çok nadir de olsa dışarda canları birşey çekiyor

X