bu bir isyandır.... ruhum ,yüreğim,bedenim ve pisikolojim isyanda...

beni ne kadar iiiyi anlamışsın... zaten ancak yaşayan bilir acısını... dediğin gibi amacım sadece içimi dökmekti... sizlerle paylaşmaktı... desteğin için çok teşekkür ederim... doğru bitanem rabbim taşıyamayacağımız yük vermiyor... bu gün acı çok yoğun...isyan ondan, yarın ne olur kimbilir... işallah canım ya ikiz olsun ... vallahi öf demem...
:a015:

bitanem, elimden geleni yapıyorum...ama bazen böyle garib duygulara kapılıyorum.... canım takdiri ilahi rabbim böle nasib etti herhelde...

hürremcim ben ayarlarımı yaptım sana mesaj yolladım özelden başka ne ayrı yapmam gerekiyo evet yazdığım sayı kadar okuycan kolay gelsin canım...

canım hürremim can arkadaşım lütfen üzüğlme demek yersiz üzüleceksin hayal kırıklıgına ugrayacaksın ma umudunu kaybetme canım arkadaşım.tıp gün geçtikçe ilerliyo rabbim sana kendi katından bir nesil ihsan etsin canım arkadaşım üzülme.şu türkiyenin en iyi doktorları olan tüp bebek merkezlerine git onların teknolojik aletleri ve yöntemleri daha farklı canım bi sperm bi yumurta bu işi yapan rabbim bu yıl olmazsa önümüzdeki yıl muhakkat tıp iyice gelişecek canım arkadaşım üzülme o kaynanı Çok üzgünüm çoook allah kendisiyle sınasın başka diyecegim yok rabbim duysun sesini canım arkadaşım:teselli:

Hürremim Canim Benim Bu Isyan Ne Böyle Ben Sana Gecenlerde Bi Olay Anlattim Kizina Saril Simsiki Dedim Hepsi Boşaymiş Bu Dediklerimin Demekki
Sen Sarilmamssinn Hiç Kizina Ben Onu Gördüm Allaha Sükret Var Bitane. Isterse 10 Cocuk Olsun Hepsinin Eyri Ayri Bilirim Ama Verende Alanda Yüce Rabbim
Ben ölümün Caresizliğini Bebğimi Kaybedince Anladim Allah Istemeyince Olmuyo Cabaladim Amöa Kaybettim Varmi ötesi
Ve Artik Kabul Etim Bbeğimi Kaybettiğimi.senin Suanda Gercekten Ne Durumda Olduğunu Okadar Iyi Anliyorumki Bende Gecenlerde Kizlara Eşime Bi Bebk Veremesem Kendimi Asla Affetmem Dedim Ama Allah Vermiyorsa Allahami Isyan Edeyim
çaresizce Sustum Gücümün Yettiği Yere Kadar Gidecek Bu.olmayacaksa Hiç Bebeğim Demekki Alah Istemedi Bu Evde.ama Vereceksede Allaha Hergün Sükredeceğim
Canim Benim Isyan Etme Yüze Rabbiminm Zoruna Gider Gücüne Gider Elindeki Hazineyi Alir Elinden Ben Hep Sana Bunu Diyorum Lütfen Artik Sükret Ve Kizina Dahada Siki Saril Lütfen Annesi.kizin şimdi Isteyebilir Bi Kardes Ama Biraz Daha Sik Dişini Biraz Daha Büyüsün Anlayacaktir Gerceği.sen Bütün Sevgini Ona Ver Onun Sana Ihtiyaci Var Cünkü

allah razı olsun .... rabbim bana kendi katından bi nesil nasib et. şüphesiz tüm duaları hakkıyla işiten sensin....cacım benim devamlı okuyorum dualarımı eksik etmiyorum.namazımı bile vaktinde kılmayı uygun görüyorum... olmadımı olmuyor diyeceksinki, bebek içinmi tüm bumlar yooo hayır allah rızası için... ol dese olur bilirim... ama bu gün içten duygularımı paylaştım ya sizinle ,herkesin hışmına uğradım... sankı bebeğim olduğuna şükretmeyen nankör bi kul gibi yargılandım... yazdıklarımdan bu sonucu çıkardılar... oysa anlatmak istediğim bambaşka bişiydi. kızıma bi kardeş verememenin acısı bi yana yüreğim yaralı ruhum fırtınalar içinde...sanki bi evladım var diye bi bebek daha istemek suçmuş gibi payladılar beni....ne yazık.... acı , hüsran,ve yıkım içinde olan bi annenin acısı böyle paylaşıldı...ben bide tüm teselliyi k.k de bulduğumu sanıyodum...herşeyimi dürüstçe içimden geldiği gibi riyasız paylaştım...ama iiiyiii olmadı benim için...içimi dökmüştüm oysa,eşimle bile konuşamadıklarımı paylaşmıştım.... sanal alem işte...can arkadaşım sen beni anlamışsın.gerçekten çok teşekkür ederim ..allah seninde gönlüne göre versin....:a015:

hürremcim ben ayarlarımı yaptım sana mesaj yolladım özelden başka ne ayrı yapmam gerekiyo evet yazdığım sayı kadar okuycan kolay gelsin canım...
allah razı olsun zelişim... yapıcam ... 5 gün sora başlayabilirim ... allah tuttuğunu altın etsin allah gönlüne göre versin .... sana ulaşıcan bitince... canım, ben sana özel mesaj yollayamıyorum... olmuyo çok denedim... bi bilene sor tatlım... bende anlamadım doğrusu... :a015:

sendende allah razı olsun canım kolay gelsin acele etme acele edipde karışıklık olmasın tmam hade allah niyetini kabul etsin...

sendende allah razı olsun canım kolay gelsin acele etme acele edipde karışıklık olmasın tmam hade allah niyetini kabul etsin...

amin zelişciğim... sabırla tane tane okucam. yürekten inanarak yaparım ibadetimi ..... sonrası kısmet artık... nasibimde varsa...hayırlısıysa.... tekrar ilgin alakan sabrın ve nezaketin için teşekkür ederim canım benim her şey gönlünce olsun....:a015:

Hürremcim
Allah kızına ve sana sağlık uzun ömür versin canım benim ne bu karamsarlık ama ...Bu bir tercih meselesi bazıları da tek cocuk yeter diyor ikinciyi kesinlikle istemiyor dediğim gibi allah kızına uzun ömürler versin ,önce bu duyguyu hiç yaşamamış olanlara sonra da sana minik bir bebek versin.Bence biraz taktığın için psikolojik de olabilir...Yine de sen bu duyguyu tatmışsın ne şanslısınki kız annesisisn,ya bir de hiç olmamış olsaydı???Kaynananı da istemiyoruz başka de susutur sen daha iyi bilirsin onunla mücadele etmeyi ,ne olur sıkılma bu kadar...

mommy ciğim..... tabiki allah öncelikle kızıma sağlık sıhat ve ömürler versin.... benden alıp ona versin.....evlat sevgisini tatmış bi anne olarak evlat denince bi kere duruyorum....o benim canım...ciğerim kıymetlim ,bitanem ,herşeyim,hayatım ,yaşama arzum,canımın aşkı, daha saymayacağım kadar çok şeyim... mommycim,ben kızıma verdiğim sözü tutamadım ,tutamıyorum,ikinci bebek cok güzel bişi ama benim var diye herkes bana yüklendi...sanki bi bebeğim varken ikincisini istemekle çok şey istiyormuş duygusuna kapıldım yazılanları okudukça... bi bebeğim varken ikinciyi istemek hakkım değilmiş gibi hissettidiler....ama öyle değil işin aslı; o duygu öyle bişiki, bi kez tadan mübtelası oluyor... o bebek kokusu burnundan gitmiyor...neyse senide daraltmıyım...artık herşeyi oluruna bırakıyorum...hayırlısı ...rabbim nasib ettiyse, olur etmediyse...........ne yapsan boş... takdir_ i ilahi.....:a015:

Hürremcim canım noldu son zamanlarda görüşemedik özel mesaj atacaktım ama olmuyor canım gittinmi doktora fsh kaç çıktı ikimizinde fsh ı aynıydı sonra ben gittiğimde düşmüştü doktor ne dedi lütfen anlatırmısın....

filocuğum,canım arkadaşım..... walla bende hiç bişi değişmedi sadece kendi kendimi kandırdım bunca zaman...dr. a seni anlattım... fsh ı düştü dedim... dr.da bana mutlaka testlerde bi sorun olmuştur, fsh bi kez yüksek çıkarsa bi daha düşme olasılığı çok düşük hatta yok ... dedi... tüp bebek şansım çok düşükmüş, aşılama dahada düşük... dolayısıyla doğalla yolla gebe kalma olasılığım ise yok denecek kadar azmış....bazı % deler verdi ama bunlar için bile sizi kıramak için yüksek verdim dedi... mesela tüp bebek için% 8 in altı,aşılama %5 in altı doğal yolla kalma olasılığım ise % 3 ün altı... ve dr. bunları üzülmiyim diye söylemiş... ayyy şok oldum doğrusu..psikolojim dibe vurdu... ne konuştuğumu bile bilmiyorum zaman zaman... en çok da kızıma verdiğim sözü tutamamanın acısı benı hırpalıyo... yavrum boş karnımı sevip duruyor... nasıl anlatabilirim olmıcanı bilmiyorum...allah hepimiz hakkında hayırlısını versin ... rabbim bizide mucizeleriyle aydınlatsın inşallah...:a015:

canım ne olur bu kadar üzülme.
herşeyde bir hayır vardır. %8 de olsa bir ihtimal var. bnm Dayımların 12 yıl sonra olmuştu bebekleri. kimbilir belki bir zamanı var. inşallah dileklerin gerçekleşir...

sımdı ben sana kızdım acıkca dogru soylıcem nolur sende bana kızma ( eminim kızıcaksın ama neyse....)

1.cısı ben senı tanımıyorum ama sanırım bır cocugun varmıs boyle yapmanı yakıstıramadım. sukret halıne bız bırtaneyı bulamadık.. haklısın zor bı durum bılıyorum yasıyorum 3 yıldır belkıde hep yaşıcam allah bılır orasını ama ısyan etme.. ben yenı yenı ogrendım allahım verdıklerın ve VERMEDIKLERIN icin sukurler olsun demeyı..

he aglamıyomuyum aglıyorum uzulmuyomuyum uzuluyorum ama ıcımde yasıyorum ısyan etmıyorum. mesela bekarlıkdan bı arkadasım temmuzda evlendı agustosta hamıle kaldı o gun butun gun aglamısdım hıc unutmuyorum sımdı ıse bugun onun bebegı ıcın hazırlık yapmasına yardım ettım.. canım yanmadımı yandı... ama bızde hıc yokk sende bır tane var.. sukret cnm nolur sukret.. allahım ona saglık sıhat versın.. neyse ben burda kesıyorum yazacaklarımı.. hoscakal allaha emanet ol

hürremcim sen neler yazdın böyle...hayal kırıklığı içnde böyle yazıyorsun biliyorum.ama inan bana bizler seni çok iyi anlıyoruz.ancak söylediğin bi şeye katılmıyorum.bi evladın varmış.bi tane daha istiyorsun.bize göre daha çok istediğini söylemişsin.tabi,olsa ne güzel olur.ama bizde bir tane bile olsa şu an mutluluktan havalara uçacağız.uğraşıyoruz ama olmuyor.senin sığınabileceğin bir kızın var.teselli bulabilirsin.oysa bizim belli değil.belki de hiç kavuşamayacağız bebişlerimize.rabbim inşallah bizleri de sevindirir.ama sen şükretmelisin.böyle bir durumun varken,elinde bir evladının olması senin en büyük armağanın olmalı.biz o armağan için neler vermezdik...
lütfen çok bu ruh halinden.kızına sarıl.rabbim verirse yeniden sağlam bir ruhla karşıla onu.vermezse de biricik kızını anne ilgisinden mahrum bırakma.
inşallah haddimi aşmadım bu öğütlerle...

canım ne olur bu kadar üzülme.
herşeyde bir hayır vardır. %8 de olsa bir ihtimal var. bnm Dayımların 12 yıl sonra olmuştu bebekleri. kimbilir belki bir zamanı var. inşallah dileklerin gerçekleşir...

elisaa cığım... atlatıcam tabi... en kısa zamanda... dediğin gibi herşeyde hayır var... bizimde zamanı değildir daha belki.... allah herkese nasib etsin... sanada nezaketin ve yaklaşımın için çok teşekkür ederim..her şey gönlünce olsun...:a015:

yok kızmadım niye kızayım sende benim gibi içinden geçenleri yazmışsın...allah sizede nasib etsin..allah gönlüne göre versin... ben şükretmesini biliyorum ama zaman zaman inşan deşarj olmak adına yalnış kelimelerle yalnış cümleler kurup duygularını yalnış ifade edebiliyor..size yalnış bir hissiyat geçirdiysem yadıklarımla affola....:a015:

öyle kızmayın bana demekle olmuyo işte canım busözlere isyanlara kızılıyor. yapma bu kadar isyan etme allahın bize verdiklerinin yanında vermediklerinede şükredelim aslında.düşündükçe istedikçe olmuyor .ama birgün en pes ettiğin zamanda biliyorum ki bize burdan hamileyim müjdesini vereceksin. tüp bebek şansım % 8 diyosun. en kötü şeylere yakalanma şansımız küçükken bile yakalanıyoruz. ben % 7 lik dış gebelik ihtimalini yakaladım bak 2 sene önce. kötü yada iyi bu ihtimaller bizi bulabilir. lütfen umutsuz olmak yok. istiyorsak ihtimal 0 olana kadar direnicez.annelerin direnci hiç bitmez.gücünü asla kaybetme asla...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…