Bu adam beni deli ediyor...

BezBebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2008
163
6
bu adam diye bahsettiğim kişi kocamdır, kendisi hep mutsuz. en önemli sebebi, benim çalışmamı istemiyor. ama istanbul şartları napalım çalışmak zorundayım, kendi aldiği maaşla anca kirayi ve 1-2 faturayı ödeyebilir. hoş ben çalışınca da hiç bir sosyal aktiviteye yetecek kadar paramız olmuyor.
ilk başta bana çok ilkel geldı benim çalışmamı istemiyor olması ama o diyorki ben senin başkalarından emir almanı istemiyorum, sadece ünvanlarından dolayı aynı masada oturup yemek yemiyecegin insanlarla muhatap olmanı istemiyorum. katılıyorum çünkü sıkıldım burdaki insanlardan!
ama sıkılsamda şuanda ev hanımı olacak maddi durumumuz yok.
geçen gün tren istasyonuna yürüyoruz durdu dediki, bak görüyormusun arabamız olacaktı şimdi böyle eziyet çekmezdik. bende dedimki ''dur''(yürüyorduk ya) durdu, ne oldu dedi gel şu kaldırımın kenarına çökelim ağlıyalım arabamız yok diye dedim, o bana delimisin dercesine bakarken ben başladım söylenmeye, ne kadar güzel bir hava var, geze geze gidiyoruz, el ele tutuşmuşuz ne kadar güzel,sağlığımız yerinde. sen istersen otur bunalıma gir ben bugünün tadını çıkarıcam dedim.(öyle dediğime bakmayın benimde moralim bozuldu araba olmadığı için değil, eşimin keyfi olmadiği için) aklımca süper bir laf söyledim, beyefendiden gelen cevap: sen saçmalamaya devam et, fena mi olurdu arabamız olsa yanı. iyi olurdu ama yok napalllımmm napimm! ve hep böyle, hiç birşeyden memnun değil. özellikle benim çalışıyor olmam onun için durup duruken surat asma sebebi.
anlat şuanda mecbur oldugunu ilerde ilk fırsatta çalışmayacağını demeyin nolur. bin kere anlattım. bana mısın demiyor. diyorumki bak sen böyle yapiyorsun iş yerimde bir sorun yaşasam sana nasıl söylim sen direk eee bak ben senin çalışmanı bu yüzden istemiyorum dersin,dedim. cevabı: demekki iş yerince sorunlar var ve bana anlatmıyorsun.yoo diyorum. var var ama sen söylemezin ben tepki gösteririm diye diyor.
-tatlicadiarzu-
yazin otele gidecek paramız yoktu yani o kadar para biriktirecek durumumuz zaten yok, herneyse annemlerin bodrumdaki yazlıklarına gittik ne güzel değilmi. süper bence millet dünyanın parasını veriyor oralara gitmek için. yok efendim keşke bodruma gelseymisiz ama otele gitseymisiz annemlere bizim paramız yok imajı vermeseymışız. resmen bu para yüzünden kafayı yemiş durumda hep isyanda.
bişey oluyor mesela diyorki hey gidi para bu adamın parası olmasa bu adama selam bile vermezler di ama bak adamın etrafında dört dönüyorlar diyor. gelelim asıl konuya beyefendi ile küstük başka bir sebepten dolayı, dün diyorumki ne o hala konuşmuyormusun, yooo yani konuşasım yok diyor, sonra durdu ama seninde pek umrunda değildir zaten laf olsun diye ilgileniyorsun, senin iş arkadaşların var, ekonomik özgürlüğün var (ekonomik özgürlüğmde ev alisverisi, fatura filan yani özel hobim veya kendime diye yaptigim bisey yok yani) anlicaniz benimde moralimi bozuyor. yani 2 yıldır evliyiz onun morali bozuk oldugu zaman şirinlikler yapiyorum, takma aşkım herşey geçer vs.vs. diyorum daha dogrusu diyordum artık demiyorum benimde ruhumu karartı resmen. hiçbirşeyden zevk almaz oldum. :kızgın:
2. sayfadada yazilarim var.

Son düzenleme:

eşiniz maddi sıkıntıdan bunalmış,
belkide size daha rahat kendi imkanlarıyla bir hayat sunmak istiyor,
ama olmuyor diye kararıyor..:nazar:
yazık öyle oluncada elindekinin kıymetini bilemiyor...
oysa aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz:nazar:

Cnm.Kocan Resmen seni kıskanıyor. Ne yani sen hem çalışmıycen hem arabanız olacak, hem bodruma tatile gidececeksiniz ama annenin yazlığına değil, otele.. Oldu , gözlerim doldu.... Kapris yapıyo düpedüz senin adam... Her sıkının bir selameti vardır. Eşinle daha makul, daha mantıklı onun anlayabileceği şekilde örnekler vererek izah et canım durumu. Zamanla oda anlıyacaktır. Bence şimdide anlıyo da işine gelmiyo. Ne nalına ne mıhına.....

bazı eşler ne yazıkki eşini hiç bi konumda paylaşmaktan hoşlanmıyor..bazı erkekler ben evi yönetiyorum ben yaparım eşime bakmak benim borcum diye düşünür...fakat bayanın özgür düşünme şeklini etkilediklerini düşünmüyorlar.

Yani kusuruma bakmayın ama daha 2 yıllık evliyken böyle maddi tartışmalarınız oluyor ise birde çoluk çocuklu kalabalık aile olupta bu tür masraflarınız çıkarsa ne olur diye merak ediyorum...?
Benve ikinizde kuruntulu ve başkalarının ne dediği umrunda olan ve özenmeye ihtiyaç duyan yapıda olduğunuz için maddi problemleriniz ve ailevi tartışmalarınız oluyor...
Umarım iyi olursunuz!...

Gerçekten elindeki nimetlerle yetinmesini bilmeyen insanlarla uğraşmak çok zor..:nazar:
Eşinize bir şekilde şükür duygusunu aşılamak gerek bence..
Sürekli tatminsiz ve olmayacak isteklerle karşınıza gelmesi sizi çok üzüyordur eminim..benneyaptımki
Konuşma fayda etmemiş,ben yerinizde olsam açıkça kızardım..
"Senin istediğin gibi ev hanımı oldum. Nasıl ödeyecez,faturaları,masrafları.. Nasıl araba sahibi sahibi olacağız,tatillerde Bodrum'da otelde kalma hep hayal olarak mı duracak? Madem daha rahat bir hayat istiyoruz,zorluklara katlanmak zorundayız.. Hiç kimse anasının karnından trilyoner olarak doğmuyor,çabalayarak,yorularak,üzülürek bir yerlere geliyor.. Bu sitemler sadece moral bozar,insanın şevkini kırar yaşama dair. Başka da hiç bir işe yaramaz!" derdim..:kızgın:
Aynısını yapın demiyorum ama eşinizin hayat gerçeklerinin dışında olduğunu ve gözünün açılmasını düşündüm sadece..
Belki biraz sert çıkmak işe yarayabilir..:nazar:

evi geçindirsin ben çalışmim hiççç sorun değil, ama aşkim yetişmiyor becbur diyorum e o zaman köye gidelim diyor orda evde var arazida var orda çok rahat geçiniriz. ya benim senin memleketindeki köyünde ne işim var. tamam sen orayi çok çok sevebilirsin ama benden bunu bekleyemezsin. bana çok uzak bir yaşam tarzı. tamam istanbul çok stresli ama orası da fazla sakın çok fazla sakin. ondan sonrada bozuluyor ben onun köyünü begenmiyomusum.

Yani kusuruma bakmayın ama daha 2 yıllık evliyken böyle maddi tartışmalarınız oluyor ise birde çoluk çocuklu kalabalık aile olupta bu tür masraflarınız çıkarsa ne olur diye merak ediyorum...?
Benve ikinizde kuruntulu ve başkalarının ne dediği umrunda olan ve özenmeye ihtiyaç duyan yapıda olduğunuz için maddi problemleriniz ve ailevi tartışmalarınız oluyor...
Umarım iyi olursunuz!...

canim ilgin için sağol fakat ben kimseye özenmiyorum eşimde öyle. fakat türkiyenin genel bi ekomik sıkıntısı var,kriz le alakalı değil. birçok insan gibi eşimde bunu kaldıramıyor ve sürekli depresyonda. bizim son model arabmiz olsun, yardımcılarımız olsun vs. gibi dertlerimiz yok.
parayı çar çur ettiğimiz için yetiştiremiyoruz değil. maaşlarımız düşük. daha güzel bir iş daha yüksek maaş için de torpil lazım olmayınca olmuyor. çoçuk konusuna gelince senin gibi bende bilmiyorum ama allah tan umut kesilmez.

Son düzenleme:
evi geçindirsin ben çalışmim hiççç sorun değil, ama aşkim yetişmiyor becbur diyorum e o zaman köye gidelim diyor orda evde var arazida var orda çok rahat geçiniriz. ya benim senin memleketindeki köyünde ne işim var. tamam sen orayi çok çok sevebilirsin ama benden bunu bekleyemezsin. bana çok uzak bir yaşam tarzı. tamam istanbul çok stresli ama orası da fazla sakın çok fazla sakin. ondan sonrada bozuluyor ben onun köyünü begenmiyomusum.

İyi de eşinizin mesleği nedir ki köyde ne iş yapacak onu anlamadım..
Çiftçi filan ise anlarım da o zaman şehirde ne işi var cidden?:uhm:
Yani plansız iş yapmak beni hep korkutur açıkçası..:nazar:

sanırım eşiniz maddi açıdan sıkıntılarınızla sizi boğarak,
ikna etmeye çalışıyor köye gitmek adına,
köyde ne gibi bir işi olucak?
yada şimdiden dahamı iyi geçiniceksiniz:nazar:

bir ay boyunca kazandığın parayı evin bütçesine katma.
kenara koy, ama hiç elleme. bunu da eşine söyle.
bu ay ben maaşımı ev giderlerine katmayacağım. sadece senin maaşınla geçinelim.
eğer yetecekse peki çalışmam de.
sonuçta yetmeyecek ve belki de kabullenecek bu durumu.

diye yorum yapacaktim ki bu yazını okumadan önce.
aklıma ilk gelen şey eşinin yıldırma politikası izlediği oldu.
en sonunda sen bu söylenemelerden bıkıp, peki istifa ediyorum hadi gel memlekete gidelim demeni bekliyor olabilir mi?

İyi de eşinizin mesleği nedir ki köyde ne iş yapacak onu anlamadım..
Çiftçi filan ise anlarım da o zaman şehirde ne işi var cidden?:uhm:
Yani plansız iş yapmak beni hep korkutur açıkçası..:nazar:

eşimin ailesinin köyde tarlaları filan var. şuanda cafe isletiyor, tabi işler çok parlak değil kriz var diye herkes herşeyden kısıyor. zaten kendi gitse 6 ay sonra sıkılır köyde.

eşimin ailesinin köyde tarlaları filan var. şuanda cafe isletiyor, tabi işler çok parlak değil kriz var diye herkes herşeyden kısıyor. zaten kendi gitse 6 ay sonra sıkılır köyde.

hem işler parlak değil, hem siz çalışmayın. sonra da hadi köye gidelim.
affınıza sığınarak söylüyorum ama, tam da on dönüm bostan yan gel yat osman durumu yani. :nazar:

valla canım evet çok zor bi durum ama biraz zamana ihitiyacınız olduğunu düşünüyorum..
daha yeni, evlisiniz... maddi durumla birlikte bir çok şey bu yıllarda yerine oturur.. sabır edin..
alttan alın.. eşinize işi bırakırsam nasıl idare ederiz diye sorduğunuz da buna nasıl yanıt veriyor? gerçeği görmüyor mu?
bence eşiniz masrafları karşılayamadığı zaman kendini ezik hissediyo olabilir...
sanki tek başına sen çalışmadığında da herşeyin üstesinden gelebileceğini gösteriiyo olabilir size..
şu da aklıma gelmedi değil; köyde eşinizin ailesi yaşıyor mu?
oraya taşınmanız konusunda eşinize baskı yapıyor olmasınlar???

parayı hayatının merkezi haline getirmiş olan insanlar,
hiçbir zaman bu hırslarından ötürü mutlu olamazlar ve çevresindekileri de mutlu edemezler...
tabiki para yaşamak için şart ama ne kadar kazanılıyorsa onunla
mutlu olmak gerektiğine inanıyorum...
bu devirde, ikinizin de işi olduğu için şükretmeli bence...
her zaman sizin durumunuzdan daha kötü durumda olanları düşünmesi gerek...
yiyecek ekmeğinizi alabiliyorsanız,kiranızı ödeyebiliyorsanız,
yazlık bile olsa,tatile gidebiliyorsanız bitmiştir olay...
eğer birşeylerin sahibi olmak istiyorsa,
""bir elin nesi var,iki elin sesi var"" buna inanmalı...
sizi üzmesine izin vermeyin ve işinize sahip olun derim...
size söylenmeyle ya da boş boş kendine kendine istiyorum demeyle
birşeyler önüne gelmez...
daha yaşı genç sanırım,madem istiyorsa
çalışsın ve daha çok çalışsın ve yine şükretsin ki
siz çalışıyorsunuz...
sevgiler...

bezbebek,

hoş görünüze sığınarak, bence eşinizin tüm çıkardığı bu sorunların sebebinin kompleksleri olduğunu düşünüyorum. çünkü benim eski eşimde buna çok benzer bir karaktere sahipti. sizin anlattıklarınızın benzerlerini hatta bazılarının aynılarını (araba konusu mesela) yaşadım.

1 yıl süren evliliğimden bana kalan en büyük ders, erkeğin kompleksli olmaması gerektiğiydi. şu anki ilişkimde ilk yılımızda özellikle, erkek arkadaşımın arabasına düşkünlüğü (yürümek yerine araba kullanmak) beni en çok korkutan noktaydı diyebilirim.
1-2 yıl bu sorunum -sembolik bir sorundu sanırım- devam etti. bana bu süre içinde açıklamaya çalıştı bin defa, "cnm varken niye kullanmayayım." "bu da bir hobi, zevk alıyorum ben" diyordu. ancak ben hep "ya bir gün arabasız kalırsa, o zaman ne olacak, mutsuz mu olacak" diye düşünüp duruyordum.

3. yılımızı devirmek üzereyken, çeşitli nedenlerle zor da olsa ayrıldık ve 1,5 ay zor dayanıp, büyük dersler alarak tekrar biraraya geldik. ayrıldık dediysem, o 1,5 ay boyunca hep haberleştik, görüştük.
ders almış olduğumuz bu olaydan sonra, şaşırtıcı bir şekilde erkek arkadaşım, eski inadını bırakmış, normalde asla arabasız gitmeyeceği yerlere dolmuşla, otobüsle gitmeyi kabul eder hatta kendi önerir olmuştu. nasıl desem, bir çok insan için saçma olan bir konu, ama onun benimle otobüse binip de oraya gitmesi, benim için bin tane gülden daha anlamlı.

kendine güveni olmayan insanlar; sadece parayla insanların saygı duyduğunu düşünür bence. bu yüzden parayla bir şeyler yapmak mutlu eder onları ancak. pahalı tatiller, kıyafetler, lokantalar...
farkındaysanız sizin de çalışmanız rahatsız ediyor, ben bu klasik nedeni sadece bahane olarak görüyorum kusura bakmayın. emir almamızı istemeyen erkekler aslında "kendilerinden başkasından emir almamızı istemiyordur"diye düşünüyorum.
tabii ki, para kazanıyor olmanız, ona muhtaç olmadığınızın altını da çiziyor. yanlış anlaşılmasın bu erkeklerin sığ düşüncesi yapısı. bir kadın çalışmıyor olabilir, ancak gökten zembille inmedi. onun da bir ailesi var. ama erkekler bu kadar detaylı düşünemez.

aah ahh daha yazacak çok şey var ama sakinleşeyim ben biraz. kusuruma bakmayın kıracak bir şey yazdıysam.

azla yetınmeyen cogu bulamaz derler...
hiç bır zaman gözünuz yukarlarda degıl...
sızden daha muhtaclarda olsun...
ve parayı sadece ihtıyac ıcın ve muhtac olmamak ıcın harcayın luks yada daha cok olsun...
en guzelı olsun dıye degıl...
ve kımsenın uzmesıne de ızın vermeyın...

bence siz hem eşinize kızıyorsunuz,
ama ardından hak veriyorsunuz,
şunu şunu dedi ama gerçekten öyle tamam aslında öyle diyee..
eğer tavrınızı belli ederseniz,
eşinizde belki bu memnuniyetsiz tavrını bırakacaktrı diye düşündüm:nazar:

Son düzenleme:
evet ailesi köyde ama onlar öyle gelin filan demezler, tarlaların geliri paylaşılacak ya o zaman!
onun dışında eşim eskiden giderdi biz daha evlenmeden köye 2 hafta kalır hasret giderirdi sonra sıkılır dönerdi. çok fazla art niyet aramıyorum çünkü bazen çok kızıyorum, yani sen benim bütü enerjimi alıyorsun, depresyona sokuyorsun diyorum. özür diliyor. bu sefer hissetiklerini paylaşamayınca, geceleri uyuyamiyor, tv izlerken dalıp dalıp gidiyor. garip ya. tamam bende isterdim sinemaya gidelim, bir cafede oturalım cay kahve icelim, yemegimizi ayda bir disarda yiyelim, yilbasında disari cikalim. ama olmuyor. gercekten zor geciniyoruz.ben eşimle evlenmek istedigimde ailem karsi cikti.ben yurtdısında yasiyordum, gecinemezsiniz zorlanırsınız, sen alısık degilsin zora mutsuz olursun dediler, bende sogan ekmek yerim yine ondan vaz geçmem dedim. sözümün arkasındayım!

X