Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Esim tam olarak soyle dedi,ben zaten uzerime dusen seyleri yapiyorum,sen ikide bir onlarin yaninda sunu yap bunu yap deyince onlarin zoruna gitmis,annem de benim yerime yapabilirdi,benim yapmam icin israr etmen dogru degildi dedi.

İyide ben annesine tuvaleti yikar misin mi diyeyim? Gecen hafta gorumcede vardi,kizi dort yasinda klozeti kullaniyor,biz normal alaturkayi kulllaniyoruz,klozet onlar gidene kadar hic yikanmadi,bir hafta boyunca.Alaturka tuvalette iki gun ust uste yikanmayinca esime soyledim yika diye.Kendileri gormediler mi tuvaletin halini.Onlara yap desem bu defa bize is buyuruyor doyecekler .
Ogluşuna wcyi yıka demen mi zoruna gitmiş. Oglu sakat mı neyi var. Sende çalışıyorsun ogluşu da. Sen ek olarak 36 haftalık hamilesin. Hiç hamilelik yaşamadım ama çevremde gördügüm kadarıyla hareket etmekte zorlanıyorlar. Senin mi yıkaman gerekiyordu. Sana yazık degil mi? Ne vicdandan yoksun insanlar. Yaş aldıkça biraz daha vicdan merhamet sahibi olacaklarına iyice nemrutlaşıyorlar. Sonra elden ayaktan düşünce gelin bize bakmıyor. Kayırdığın oglun baksın sana. Bu fırsatı degerlendir mesafe koy derim. İyi insanlar degil belli. Deprem olmuş, ders alacaklarına yaptıklarına bak ya. Size minnet duyaklarına.

Madem bir müddet sizde yaşayacaklar, kayınvalide de işlerin bir ucundan tutsun. Temizlik ve yemeğe yardımcı olsun. Hem biricik(!) oğlunun yükü azalmış olur hem de eve bir katkısı olur. Ye, iç, ortalığı karıştır, gelini üz ne güzel memleket…
Allah var is yapiyordu,yapmiyor degildi.Tek sıkınti oglunun is yapmasi

Allah var is yapiyordu,yapmiyor degildi.Tek sıkınti oglunun is yapmasi
Ya ona ne? Ona ne?! Siz çocuğu kaynana ile mi yaptınız? Siz kaynana ile mi evlisiniz? Burnunu sokmaya hakkı yok düzeninize, ilişkinize. Karnınız burnunuzda çalışmanızdan gocunmayan kadın eli ayağı tutan hayvan gibi sağlıklı eşşşek kadar oğlu tuvalet temizliyor diye dövünemez öyle bir hakkı yok. Misafir geldiler had bilsinler.

Merhaba kizlar, inanilmaz uzgun ve kizginim birileriyle paylasmam lazim sizlerim başini ağritacagim simdiden hakkinizi helal edin.

Malum deprem dolayisiyla ulkece zor bir donemden geciyoruz.Kayimvalidemlerde Malatya'dan yanimiza geldiler.Anne,baba gidecek yerleri yok,basimizin ustunde yerleri var.Fakat anlamsiz bir sekilde sabah olay cikardilar kisaca anlatmaya calisacagim.

36 haftalik hamileyim,calisabilir raporu aldim ve bu hafta okula basladim calisiyorum,dun cok kotu grip oldum,apar topar hastaneye gittik kanimda enfeksiyon varmis,antibiyotik basladi doktor.Eve geldik ben odama gectim,esimi tenbihledim kizi yanima yollama o da hastalik kapmasin.(kizim 2.5 yasinda) Kayimvalidemler bir akrabasina davetlilerdi aksam,esimde balik atmis firina sofra hazir olunca,kizim, esim ben gectik.Onlarda hazirlanip cikacaklardi.Sofrada esim kizima bagirip durdu,ben de haliyle esime-cocuga bu sekilde davranamazsin,insan gibi davran gibi seyler soyledim sesimizi yukseltip kimseyi huzursuz etmedik ama gerildik.

Sabah kalktik,esim ise gitti bende 12 de okula gidecektim ,11.30 kayinvalide kayinpeder mutfaga geldiler,simit ekmek yemeye basladilar.Neden kahvalti etmiyorsunuz dememle uzerime bagirip hakaret etmeleri bir oldu😳 bazilarini yaziyorum asagi.

-Benim oglum senin yuzunden dogru duzgun yemek bile yemiyor.
-Benim oglumu kendine kole yapmissin.
-Benim oglum bir atesin icine dusmus.
-cocugun altini bile benim oglum degisiyir.
-sen cok cahilsin.
-Sen nasil bir kadinsin.

Buna benzer bir suru hakaret ettiler.Esimi aradim cagirdim eve,su an okuldayim,aksam yuzlesecegiz inan yuzlerine bakmak dahi istemiyorum,ne yapacagimi sasirdim.Bir insan bu kadar hakareti hak eder mi?Bu seviyeye dusmeye gerek var miydi?
Yaşadıklarınız her yönü ile üzücü kırıcı ve kötü olmuş gerçekten.Ben yazdıklarınızın hepsini okudum değerlendirdim.
Öncelikle yaşadığımız deprem öyle böyle bir deprem değil.Felaket. Yitirilen canlar kaybolan canlar yok olan evler.Enkaz altında kalan yaşanmış bir hayat.Biz yaşamadığımız halde çok çok kötüyüz direk içinde olanlar ne durumda.Yaşamayan anlamaz anladığımızı sanıyor olabiliriz ama değildir.Öncelikle insanın geleceği umudu yok oluyor.
Deprem yaşayan herkesi görünce ilk önce empati yapmak gerekiyor yargılamadan önce.
Sizin konunuzda..kp sinirli saygısız büyük küçük demeden herkesin yanında eşini azarlayan ve bunu içselleştirende bir kv.Eşinin bu tarzına o kadar alışmış ki ses çıkarmıyor ve kp bir konudan hemen patlıyor ve gelinine asla söylenmemesi gereken şeyleri söyleyebiliyor.Adam alışmış onun için çok doğal bu konuşma yargılama öyle anlaşılıyor.Onların yaptığı asla kabul edilemez.Mantıklı aklı başında bir büyük olsa istersen kızım böyle böyle yap gibi (bize düşmez ama) makul anlaşılır cümleler kurabilirdi.Bizim tipik Anadolu erkeği.Kadını ezen kendini haklı gören.Kv de alışmış buna.Yani sonuç olarak yaptıkları çok çok çirkin.
Size de (yazdıklarınızdan çıkardığım) bir iki şey söylemek istiyorum.Elbette ev kalabalık çok zor.Kücük bir çocuk var evde.Bu ortamda herkes gergin ve sinirli.Hamilesiniz ve çalışıyorsunuz.Sizin eşinizle olan dilinizi de ben biraz yanlış buldum.Sürekli temizlik ev işi konularını takıntı haline getirmişsiniz.Aslında farkında değilsiniz ama çok gerginsiniz (haksızsınız demiyorum) sinirinizi şunu yap bunu yap neden yapmadın şeklinde sert bir dille eşinizden çıkarıyorsunuz.Burada amacınız sadece yazdığınız gibi wc temizlenmesi sorunu değil.Sizin negatif enerjinizi atmanız bu yolla.

Aslında eşinizle ilgili iş konularını onların duymayacağı şekilde odanızda halledebilirdiniz.Ona şunları şunları bekliyorum sık sık yaparsan sevinirim vb gibi.Eşiniz siz yazmışsınız dilinizden uluorta devamlı bunu söylemenizden o da sıkılmış ve hatta bu kadar uluorta olmuş ki herkes sıkılmış ve olay bunun üzerine patlamış.Karşınızdaki zaten kp bu saygısız bir adam fırsat görmüş bunu.
Nasıl düzelme olabilir.
Ben olsam bir akşam herkesi toplarım bu konuyu bağırmadan çağırmadan kızmadan konuşalım istiyorum derim.Yaşananlar hiç doğru olmadı biz bir aileyiz konuşmamak görüşmemek olmaz gelin bu konuyu halledelim derim.Siz bir eğitimcisiniz yarın öğrencilerle pek çok sorunlarla karşılaşacaksınız bunu çözmeyi siz başaracaksınız.

Az once ciktilar, kayinpeder esim yanimdayken geldi,"oglum bak sakin bizden dolayi huzurunu bozma,biz boyle bir sey istemiyiz" gibi seyler zirvaladi.Siz zaten dinamiti koyup gittiniz
Şaşırdım ama farkındalar demek yaptıklarının yoksa esip gürleyip çıkarlardı yada duygu sömürüsü yaptılar

Şaşırdım ama farkındalar demek yaptıklarının yoksa esip gürleyip çıkarlardı yada duygu sömürüsü yaptılar
Klasik, eserler gürlerler tehditler havada uçuşur bi halt edemeyeceklerini anlayınca derhal duygu sömürüsü.

Yaşadıklarınız her yönü ile üzücü kırıcı ve kötü olmuş gerçekten.Ben yazdıklarınızın hepsini okudum değerlendirdim.
Öncelikle yaşadığımız deprem öyle böyle bir deprem değil.Felaket. Yitirilen canlar kaybolan canlar yok olan evler.Enkaz altında kalan yaşanmış bir hayat.Biz yaşamadığımız halde çok çok kötüyüz direk içinde olanlar ne durumda.Yaşamayan anlamaz anladığımızı sanıyor olabiliriz ama değildir.Öncelikle insanın geleceği umudu yok oluyor.
Deprem yaşayan herkesi görünce ilk önce empati yapmak gerekiyor yargılamadan önce.
Sizin konunuzda..kp sinirli saygısız büyük küçük demeden herkesin yanında eşini azarlayan ve bunu içselleştirende bir kv.Eşinin bu tarzına o kadar alışmış ki ses çıkarmıyor ve kp bir konudan hemen patlıyor ve gelinine asla söylenmemesi gereken şeyleri söyleyebiliyor.Adam alışmış onun için çok doğal bu konuşma yargılama öyle anlaşılıyor.Onların yaptığı asla kabul edilemez.Mantıklı aklı başında bir büyük olsa istersen kızım böyle böyle yap gibi (bize düşmez ama) makul anlaşılır cümleler kurabilirdi.Bizim tipik Anadolu erkeği.Kadını ezen kendini haklı gören.Kv de alışmış buna.Yani sonuç olarak yaptıkları çok çok çirkin.
Size de (yazdıklarınızdan çıkardığım) bir iki şey söylemek istiyorum.Elbette ev kalabalık çok zor.Kücük bir çocuk var evde.Bu ortamda herkes gergin ve sinirli.Hamilesiniz ve çalışıyorsunuz.Sizin eşinizle olan dilinizi de ben biraz yanlış buldum.Sürekli temizlik ev işi konularını takıntı haline getirmişsiniz.Aslında farkında değilsiniz ama çok gerginsiniz (haksızsınız demiyorum) sinirinizi şunu yap bunu yap neden yapmadın şeklinde sert bir dille eşinizden çıkarıyorsunuz.Burada amacınız sadece yazdığınız gibi wc temizlenmesi sorunu değil.Sizin negatif enerjinizi atmanız bu yolla.

Aslında eşinizle ilgili iş konularını onların duymayacağı şekilde odanızda halledebilirdiniz.Ona şunları şunları bekliyorum sık sık yaparsan sevinirim vb gibi.Eşiniz siz yazmışsınız dilinizden uluorta devamlı bunu söylemenizden o da sıkılmış ve hatta bu kadar uluorta olmuş ki herkes sıkılmış ve olay bunun üzerine patlamış.Karşınızdaki zaten kp bu saygısız bir adam fırsat görmüş bunu.
Nasıl düzelme olabilir.
Ben olsam bir akşam herkesi toplarım bu konuyu bağırmadan çağırmadan kızmadan konuşalım istiyorum derim.Yaşananlar hiç doğru olmadı biz bir aileyiz konuşmamak görüşmemek olmaz gelin bu konuyu halledelim derim.Siz bir eğitimcisiniz yarın öğrencilerle pek çok sorunlarla karşılaşacaksınız bunu çözmeyi siz başaracaksınız.
biri kocam da dahil ben yorgunluktan bunalmaktan catlasam da sesimi yukseltıp uzmedıgım cocuguma bagırırsa korkutursa ay dur suraya ıcerı geceyım de guzelce uyarayım dıye aklıma gelmez sahsen. sizin geliyo sakin sakin herseyı halledebılıyosanız ne mutlu. cocuk degıl o da koca adam yapmaması gerektıgı davranısı bılmıyo mu ? komutla mı calısıyo? dzilerde olur o gel mutfaga gecelım falan. sinirlendıysen sınırlenmıssındır degılsen susabılırsın zaten :) ve kadın hamıle hamıleye her yerde oncelık var bı evde yok :) kadın karnı burnunda calısabılır rporu almıs. canı cıkıyodur. herkesın herseye hakkı olur onun olamaz :))

bu kadar uluorta olmuş ki herkes sıkılmış ve olay bunun üzerine patlamış
Evde birlikte yaşadığı kocası kendi aklina gelip yapmiyorsa tabii ki de kadin yap diyecek ne yapsin telepati yöntemiyle mi iletisime geçsin. Ailenin derdi oğullarının ev işi yapması bu kadar yani baska bir sey yok

Bir de su dikkatimi cekti,ogullarina karsi tek bir sitem,tek bir laf yoktu,hatta aksam mutfakta o kadar normal ve olagan davraniyorlardi ki,iste oglum nasil yapalim konteynira nasil basvuracaz gibi planlar yapiliyordu.Asla en ufak bir tepki,bir kirginlik yoktu aksine cok cok yumusak konusuyorlardi.Tabi ogullarina kizmalarini istemem ama garip bir diyalog vardi aralarinda,tam olarak anlatamiyorum belki ama umarim anladiniz.

2.Gun eve cıktım hastaneden döndük ustumu değiştiğim gibi geldiler hep odasında mı durcak nıye cıkmıyo ınsan içine demişti anneme triplendi

20 günlük lohusa iken babamı kaybetmiştim. Gelip bana niye soğuksun Güler yüz göstermiyorsun dedi.
Ne kadar kötü insanlar var bu hayatta ya. Hanımlar bu davranışlarından sonra siz neler yaptınız ya da şuanda konuşuyor musunuz

Bir de su dikkatimi cekti,ogullarina karsi tek bir sitem,tek bir laf yoktu,hatta aksam mutfakta o kadar normal ve olagan davraniyorlardi ki,iste oglum nasil yapalim konteynira nasil basvuracaz gibi planlar yapiliyordu.Asla en ufak bir tepki,bir kirginlik yoktu aksine cok cok yumusak konusuyorlardi.Tabi ogullarina kizmalarini istemem ama garip bir diyalog vardi aralarinda,tam olarak anlatamiyorum belki ama umarim anladiniz.
O oğulları. Siz el kızı. Ona kazara tek laf etseler içlerine oturur, ama el kızının eti kılçıksızdır, yemekle doymazlar.

Ne kadar kötü insanlar var bu hayatta ya. Hanımlar bu davranışlarından sonra siz neler yaptınız ya da şuanda konuşuyor musunuz
ben konusuyorum da oyle soru cvp gibi. sohbet gulus cumbus gecen 6 yıl yalan oldu gıttı :) sorun degıl. birikmiştim patladım. ne ıyılıgım kaldı ne yaptıgım guzel davranıslar dunyanın en ahlaksız en kotusu oldum cıktım.. susunca pek sevıyrlar :)atlattım artık. eşime sıddetlı sekılde kavga edıp barıstık daha da aramıza kımseyı sokmadık. :) ınsallah sorun olmadan buyuturuz beraber oglumuzu :)

.benim de sezaryen . 2.Gun eve cıktım hastaneden döndük ustumu değiştiğim gibi geldiler hep odasında mı durcak nıye cıkmıyo ınsan içine demişti anneme triplendi. Daha oturup kalkarken destege ıhtuyacım varken🙄🙄🙄 gorumcem 10 gun wc ye kendı basına gıdemedı... Ben de etmiyorum.. her gun gelıp yemegı bızde yedıler. Allah goruyo ya.
Şu lafı keşke benim anama etselerdi de unutamayacakları bir anı yaşasalardı.

Eşiniz onlarla konuşurken onları savunduğu için olabilir. Hatta direkt öyle bence.
Anlattığınız profili çooook iyi tanıyorum.
Mesela kapıdan çıkarken kayınpederin öyle söylemesi aslında istediği şeyin o olması, beklentisi eşinizin “bak gittiler, ne iyi niyetliler bizim huzurumuz bozulmasın istiyorlar sen maraz çıkarıyorsun” demesi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X