Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Neden kahvaltı etmiyorsunuz dememle üzerime gelip hakaret etmeleri bir oldu demişsiniz de" aralarda anlatmadığınız şeyler olabilir mi acaba? Bana eksik bir şeyler var gibi geldi. Keşke olayları iki taraflı dinleyebilsek.

Çok etkilendim bu konudan ya. Durduğum yerde kocama ve aylardır görmediğim kayınvalidemle kayınpederime inanılmaz kuruldum. Konu sahibinin evini basıcam elimden gelse.
Ben de öyle. Olayın zamanlaması elini kolunu bağlıyor. Ailesi depremzede, karnı burnunda hamile. Bir küçük kızı var ve kara kış aylarındayız.

Valla sonuna kadar bekleyemedim okumak için akşam olanlardan sonra alır kızımıda babamın evine giderim sesi çikmayan kocacığını alsın lvde koynuna yatsın :KK66: kv deyi haklı bulanlara selam olsun anlıyorum 🙋🏼‍♀️
Gidecek bir babamin evi yok😔 onlarda depremzede,agir hasarli evleri bir cop bile alamayacaklar.

Merhaba.
Siz batıda mısınız,eşinizin başka kardeşleri yok mu evi daha müsait,hamilesiniz,bir de kızınız varmış ona kim bakıyor normalde siz işteyken?
Doğumdan önce başka bir yere yerleşseler keşke siz de stressiz bir süreç geçirseniz onları başka kardeşlere yollama veya ev tutma konusunda destekleme durumunuz var mı?
Son zamanlar cidden böyle konular arttı,ev üstüne ev olmaz

Çok etkilendim bu konudan ya. Durduğum yerde kocama ve aylardır görmediğim kayınvalidemle kayınpederime inanılmaz kuruldum. Konu sahibinin evini basıcam elimden gelse.
Herkes kendinden bir şey buldu, bu adam akşama kadar bilmem ne yapıyor... Bu kadın da akşama kadar yatıyor sanki. Hele öğretmen olunca mesele oluyor kaynanasından kayınpederine velisinden bilmem nesine... Bu öğretmenler bu ülkede kimseyi mutlu edemiyor. Ben de yaşadım benzer şeyleri, öğretmen deyince akşama kadar masaj yaptıran elit bir kesim mi geliyor insanların aklına, anlamıyorum.

Son düzenleme:
"Neden kahvaltı etmiyorsunuz dememle üzerime gelip hakaret etmeleri bir oldu demişsiniz de" aralarda anlatmadığınız şeyler olabilir mi acaba? Bana eksik bir şeyler var gibi geldi. Keşke olayları iki taraflı dinleyebilsek.
En seffaf haliyle anlatiyorum,bana sen bize şoyle davrandin dedikleri bir sey olmadi,tek sikayetleri ogullarina davranis seklimmis. Ogullarini kolem yapmisim gel deyince geliyormus,git deyince gidiyormus.

Ha sunu da ekleyeyim,yapi itibariyle oyle sicakkanli biri degilim,anneme babama karsi bile degilim.Zaten canim burnumda cocuk hasta oldu onunla ilgilendim,kendim hasta oldum kendi derdime dustum,ekstra onlarla ilgilenmemis olabilirim.Zaten beklememeleri de lazim.Benim yapımı da dokuz senede ogrenmeleri lazimdi.Oyle titiz her seyi sakinan biri de degilim,mutfak sizin istediginizi yapin,istediginizi yiyin,istediginiz yerde uyuyun,istediginiz odayi kullanin(yatak odasi haric) yani hic oyle takintilarimda yoktur.

En seffaf haliyle anlatiyorum,bana sen bize şoyle davrandin dedikleri bir sey olmadi,tek sikayetleri ogullarina davranis seklimmis. Ogullarini kolem yapmisim gel deyince geliyormus,git deyince gidiyormus.

Ha sunu da ekleyeyim,yapi itibariyle oyle sicakkanli biri degilim,anneme babama karsi bile degilim.Zaten canim burnumda cocuk hasta oldu onunla ilgilendim,kendim hasta oldum kendi derdime dustum,ekstra onlarla ilgilenmemis olabilirim.Zaten beklememeleri de lazim.Benim yapımı da dokuz senede ogrenmeleri lazimdi.Oyle titiz her seyi sakinan biri de degilim,mutfak sizin istediginizi yapin,istediginizi yiyin,istediginiz yerde uyuyun,istediginiz odayi kullanin(yatak odasi haric) yani hic oyle takintilarimda yoktur.
Şimdi ne oldu ?
Eşini konuşmadı mı ailesiyle ?
Hala siz de mi kalıyorlar ?
Baya yorum var yazdıysanız da göremedim aralarda.

Ben de hamileyim diye mi bilmiyorum çok sinirlendim. En çok eşinize sinirlendim. Tamam şu an ne yapacağını bilmiyor olabilir, fakat sizi sakinleştirip "ben çözerim, bir süre birbirinizle muhattap olmayın , konuşmayın." demeliydi. Ailesi depremzede olmasa kov derdim. Onu da diyemiyor insan. Gerçi şunun farkında olun ve asla unutmayın; karşınızda "insan" yok. Bunlar bir tür şeytan.
Aileniz ve babanız için de geçmiş olsun. Hayırlı, sağlıklı doğumlar diliyorum.

Ogluma is buyuruyorsun, oglumu kole gibi goruyorsun, bulasiklari yik,tuvaleti yika surekli is yapmasini bekliyorsun (kalabaligiz enfeksiyon kapmamam icin tuvaleti yikamasini soyluyorum evet) eski konularimda var acip okuyabilirsiniz, esimin ailemin evine gelmesi orda kalmasi onlari rahatsiz ediyor, ben kadinmisim kadinligimi bilmeliymisim. Ogullari kole degilmis, ona is buyuramazmisim. Yani tartisma konumuz buydu,daha nasil sizleri ikna edebilirim.
Siz ağaç kovuğundan mı çıkmışsınız? Ben sizin yerinizde olsam zaten aileniz depremzedeymiş ve evleri ağır hasarlıymış (çok geçmiş olsun) gelsinler size hem zaten doğum yapacakmışsınız, kolaysa o zaman kayınaileniz sizin ailenizin yanında sizle böyle konuşsun. Ben hiçbir şeye saygım olmasa 36 haftalık hamile olduğunuz için bile sizinle böyle konuşmam Allah korusun benim yüzümden erken doğum yaparsınız falan diye. Ama sizin kocanızda asıl problem sizinle böyle asla konuşturmaması lazım. Kendi çocuğuna bas bas bağıran adam bıbıcımm cici kuş modunda niye onların yanında dut yemiş bülbül oluyor ki onu da ben anlamadım. İnsan gibi konuş lafından olayın geldiği noktalara bak hey Allahım.

Evet hala burdalar,yarin gidecekler sanirim,valla bir cogunuz bana kizacak ama uzuluyorum bu duruma gelmelerine.Daha iki gun once esime dedim yakinlarda ev bakalim,iki ailede cok magdur oldu,ucretsiz izin alirsam maddi anlamda destek olamayiz,annen cocuga bakar bizde onlarin her turlu ihtiyacini karsilariz,kendi ailemede destek cikarim diye konusuyorduk.Hem de psikolojik acidan ordan uzakta daha iyi olur onlar icin diyordum.Ben bu kadar kotuluk gorecegimi dusunsem bumu esime teklif eder miyim? Veya ailesini istemesem yakinimizda ev bakalim der miydim?

Konu sahibi kayınvalidenizin evi yıkıldı mı?Sizin aileniz de zor durumdaymış.Siz de ailenizi çağırsanız,doğumunuz da yakınmış.Bu arada kayınpederiniz çok terbiyesiz.

Konu sahibi kayınvalidenizin evi yıkıldı mı?Sizin aileniz de zor durumdaymış.Siz de ailenizi çağırsanız,doğumunuz da yakınmış.Bu arada kayınpederiniz çok terbiyesiz.
Hayir yikilmadi hatta az hasarli fakat tek katli evlerinin hemen bitisiginde dort katli ev,diger bitisiginde uc katli ev var ve bu evler agir hasarli,onlarin evlerinin cokmesi durumunda kv nin evinin ustune gelme ihtimali var Tek avantajlari en azindan esya cikarilacak durumda,gerci o psikolojiyle esyada insanin aklina gelmiyor, yine de teselli olacaklari bir seyler var.Onca emek,onca ani,cop olmayacak en azindan.Bizimkiler onlari bile alamayacaklar,o kadar fotograf ani,hatira hepsi yalan oldu😔

İnanin bilincsiz bir kadin degilim,gec oldu ama evet bende bunun farkindayim,klasik olacak ama kizim asiri duskun babasina,digeri yolda.Esime terapi konusunda sart kosacagim, bir oluru olursa sartlari zorlayacagiz cocuklar icin,yok baktik deniyoruz olmuyor yollari ayiracagiz yapacak bir sey yok.
Lutfen zamana bırakın kv ve kp zor kişilikler ama yeni evli değilsiniz. . Öfkeyle kalkan zararla oturur lütfen. Doğumunuzda yakın ne kadar az stres o kadar rahat lohusalik. Sağlıcakla kucağınıza alın bebeğinizi

Evet hala burdalar,yarin gidecekler sanirim,valla bir cogunuz bana kizacak ama uzuluyorum bu duruma gelmelerine.Daha iki gun once esime dedim yakinlarda ev bakalim,iki ailede cok magdur oldu,ucretsiz izin alirsam maddi anlamda destek olamayiz,annen cocuga bakar bizde onlarin her turlu ihtiyacini karsilariz,kendi ailemede destek cikarim diye konusuyorduk.Hem de psikolojik acidan ordan uzakta daha iyi olur onlar icin diyordum.Ben bu kadar kotuluk gorecegimi dusunsem bumu esime teklif eder miyim? Veya ailesini istemesem yakinimizda ev bakalim der miydim?
Şu an size öyle sarılmak istiyorum ki.

Tüm olanlara rağmen bu hale gelmelerine üzülüyorum diyebilmenizden tutun da gücünüze,sabrınıza,duruşunuza hayran kaldım.

İnsanlıktan zerre nasip almamışlar.Sofrasına oturup,karnı burnunda küçük çocuğuyla çalışan bir insanın evine depremzede olarak gidiyorsun, elinden içtiğin bir bardak suya teşekkür edip dualar edip minnet duyup,kadına elinden geldiğince destek olacağına alakasız bir konuda bütün zehrini kusuyorsun. Akıl alır gibi değil.

Doğumdan sonra çift terapisi,olmazsa boşanma demişsiniz tüm duam sizinle ve evlatlarınızla.Zaten çok eminim gücünüzü de onlardan aldığınıza. Allah gücünüzü artırsın.

Son olarak eşinize en az kp kv kadar kızdım ben.

Aileniz uzakta ve üzülmelerini istemediğiniz için şu an söyleyemiyorsunuz.Hem babanız rahatsız hem deprem psikolojisi var o insanlarda haliyle. Eğer size iyi geliyorsa lütfen yazın bana,buraya nasıl iyi hissedecekseniz. Çok dua edeceğim.

Merhaba kizlar, inanilmaz uzgun ve kizginim birileriyle paylasmam lazim sizlerim başini ağritacagim simdiden hakkinizi helal edin.

Malum deprem dolayisiyla ulkece zor bir donemden geciyoruz.Kayimvalidemlerde Malatya'dan yanimiza geldiler.Anne,baba gidecek yerleri yok,basimizin ustunde yerleri var.Fakat anlamsiz bir sekilde sabah olay cikardilar kisaca anlatmaya calisacagim.

36 haftalik hamileyim,calisabilir raporu aldim ve bu hafta okula basladim calisiyorum,dun cok kotu grip oldum,apar topar hastaneye gittik kanimda enfeksiyon varmis,antibiyotik basladi doktor.Eve geldik ben odama gectim,esimi tenbihledim kizi yanima yollama o da hastalik kapmasin.(kizim 2.5 yasinda) Kayimvalidemler bir akrabasina davetlilerdi aksam,esimde balik atmis firina sofra hazir olunca,kizim, esim ben gectik.Onlarda hazirlanip cikacaklardi.Sofrada esim kizima bagirip durdu,ben de haliyle esime-cocuga bu sekilde davranamazsin,insan gibi davran gibi seyler soyledim sesimizi yukseltip kimseyi huzursuz etmedik ama gerildik.

Sabah kalktik,esim ise gitti bende 12 de okula gidecektim ,11.30 kayinvalide kayinpeder mutfaga geldiler,simit ekmek yemeye basladilar.Neden kahvalti etmiyorsunuz dememle uzerime bagirip hakaret etmeleri bir oldu😳 bazilarini yaziyorum asagi.

-Benim oglum senin yuzunden dogru duzgun yemek bile yemiyor.
-Benim oglumu kendine kole yapmissin.
-Benim oglum bir atesin icine dusmus.
-cocugun altini bile benim oglum degisiyir.
-sen cok cahilsin.
-Sen nasil bir kadinsin.

Buna benzer bir suru hakaret ettiler.Esimi aradim cagirdim eve,su an okuldayim,aksam yuzlesecegiz inan yuzlerine bakmak dahi istemiyorum,ne yapacagimi sasirdim.Bir insan bu kadar hakareti hak eder mi?Bu seviyeye dusmeye gerek var miydi?
Zaten hamilesin üstüne birde hastasın, ne hakla böyle konuşabiliyorlar ya, umarım eşin ağızlarının payını vermiştir.
Cahilliğin dibini kendileri yaşıyorlar haberleri yok.
Senin adına şu dönemde bunları yaşamana inan çok üzüldüm canım ya.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X