Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba kizlar, inanilmaz uzgun ve kizginim birileriyle paylasmam lazim sizlerim başini ağritacagim simdiden hakkinizi helal edin.

Malum deprem dolayisiyla ulkece zor bir donemden geciyoruz.Kayimvalidemlerde Malatya'dan yanimiza geldiler.Anne,baba gidecek yerleri yok,basimizin ustunde yerleri var.Fakat anlamsiz bir sekilde sabah olay cikardilar kisaca anlatmaya calisacagim.

36 haftalik hamileyim,calisabilir raporu aldim ve bu hafta okula basladim calisiyorum,dun cok kotu grip oldum,apar topar hastaneye gittik kanimda enfeksiyon varmis,antibiyotik basladi doktor.Eve geldik ben odama gectim,esimi tenbihledim kizi yanima yollama o da hastalik kapmasin.(kizim 2.5 yasinda) Kayimvalidemler bir akrabasina davetlilerdi aksam,esimde balik atmis firina sofra hazir olunca,kizim, esim ben gectik.Onlarda hazirlanip cikacaklardi.Sofrada esim kizima bagirip durdu,ben de haliyle esime-cocuga bu sekilde davranamazsin,insan gibi davran gibi seyler soyledim sesimizi yukseltip kimseyi huzursuz etmedik ama gerildik.

Sabah kalktik,esim ise gitti bende 12 de okula gidecektim ,11.30 kayinvalide kayinpeder mutfaga geldiler,simit ekmek yemeye basladilar.Neden kahvalti etmiyorsunuz dememle uzerime bagirip hakaret etmeleri bir oldu😳 bazilarini yaziyorum asagi.

-Benim oglum senin yuzunden dogru duzgun yemek bile yemiyor.
-Benim oglumu kendine kole yapmissin.
-Benim oglum bir atesin icine dusmus.
-cocugun altini bile benim oglum degisiyir.
-sen cok cahilsin.
-Sen nasil bir kadinsin.

Buna benzer bir suru hakaret ettiler.Esimi aradim cagirdim eve,su an okuldayim,aksam yuzlesecegiz inan yuzlerine bakmak dahi istemiyorum,ne yapacagimi sasirdim.Bir insan bu kadar hakareti hak eder mi?Bu seviyeye dusmeye gerek var miydi?
Esiniz üzerine düşeni yapiyorken mizmizlanmiy8rsa çok dapirim vermeyin duruma. Hele eşinizi darlamayin. Olayı anlatın tabi ki

Bi de ben🥺
Sezaryenin 6. günü dip köşe ev süpüren o gelin… hakkımı asla helal etmiyorum, hala içimde yara olduğu için görünce yazmadan edemedim 😑
.benim de sezaryen . 2.Gun eve cıktım hastaneden döndük ustumu değiştiğim gibi geldiler hep odasında mı durcak nıye cıkmıyo ınsan içine demişti anneme triplendi. Daha oturup kalkarken destege ıhtuyacım varken🙄🙄🙄 gorumcem 10 gun wc ye kendı basına gıdemedı... Ben de etmiyorum.. her gun gelıp yemegı bızde yedıler. Allah goruyo ya.

super tespit. sadece kaynana degil, gorumcelere de guncelleme geliyor. hic gormedigimiz en seviyesiz hallerini goruyoruz. neden boyle bor guncelleme geliyor anlamiyorum. heralde, hamile kadin gucsuz, mucadele edemez, bosanamaz gozuyle bakiliyor. yalniz cocuk olunca da herkes elini etegini cekiyor. ozellikle kaynana. cocuk olur da hani bakmak zorunda kalirsa..
Kıskanıyo yuksek ıhtımal.. ilgi odagi bi gelin..

Sonraki terapiye kadar içinizde birikecek eşinizin tavrı konuşması ne oldu? içten içe onlara hak verdi gibi çıkardım yazdıklarınızdan

Bu arada sabahki tartismada esim yoktu,sesler yukselince kizim agladi korktu bacagima sarildi,dedim ki cocugumun psikolojisini bozmaya ne hakkiniz var,kaynana diyorki sen de benim coxugumun psikolojisini bozuyorsun.Ya sen iki bucuk yasindaki bebeyle kirk yasindaki adami ayni kefeye mi koyuyorsun,bana diyor ki sen de kirk yasindasin🙄 36 yasindayim,ay tovbe tovbe gulermisin aglar misin
Ve hala evinizdeler mi?

Merhaba kizlar, inanilmaz uzgun ve kizginim birileriyle paylasmam lazim sizlerim başini ağritacagim simdiden hakkinizi helal edin.

Malum deprem dolayisiyla ulkece zor bir donemden geciyoruz.Kayimvalidemlerde Malatya'dan yanimiza geldiler.Anne,baba gidecek yerleri yok,basimizin ustunde yerleri var.Fakat anlamsiz bir sekilde sabah olay cikardilar kisaca anlatmaya calisacagim.

36 haftalik hamileyim,calisabilir raporu aldim ve bu hafta okula basladim calisiyorum,dun cok kotu grip oldum,apar topar hastaneye gittik kanimda enfeksiyon varmis,antibiyotik basladi doktor.Eve geldik ben odama gectim,esimi tenbihledim kizi yanima yollama o da hastalik kapmasin.(kizim 2.5 yasinda) Kayimvalidemler bir akrabasina davetlilerdi aksam,esimde balik atmis firina sofra hazir olunca,kizim, esim ben gectik.Onlarda hazirlanip cikacaklardi.Sofrada esim kizima bagirip durdu,ben de haliyle esime-cocuga bu sekilde davranamazsin,insan gibi davran gibi seyler soyledim sesimizi yukseltip kimseyi huzursuz etmedik ama gerildik.

Sabah kalktik,esim ise gitti bende 12 de okula gidecektim ,11.30 kayinvalide kayinpeder mutfaga geldiler,simit ekmek yemeye basladilar.Neden kahvalti etmiyorsunuz dememle uzerime bagirip hakaret etmeleri bir oldu😳 bazilarini yaziyorum asagi.

-Benim oglum senin yuzunden dogru duzgun yemek bile yemiyor.
-Benim oglumu kendine kole yapmissin.
-Benim oglum bir atesin icine dusmus.
-cocugun altini bile benim oglum degisiyir.
-sen cok cahilsin.
-Sen nasil bir kadinsin.

Buna benzer bir suru hakaret ettiler.Esimi aradim cagirdim eve,su an okuldayim,aksam yuzlesecegiz inan yuzlerine bakmak dahi istemiyorum,ne yapacagimi sasirdim.Bir insan bu kadar hakareti hak eder mi?Bu seviyeye dusmeye gerek var miydi?
Off offf Allah yardim etsin, iki ucu b..k..'lu değnek, acilen onlara bir düzen kurun yoksa sizde düzen diye bişey kalmayacak , belliki eski kafa cahil insanlar , size tavsiyem eşinizle konuşup halledin , bu insanlar asla sizi anlamaz ..

O kadar kirgin, uzgun, gerginim ki, annem babam beni vicdansiz yetistirmedi, depremden gelip yanimiza siginan anne babanin gidecek yer arayisina girmesi yasadigim tum hakaretlere ragmen beni uzuyor.Gercekten deger miydi?Dilin neden kemigi yok,bu hirs niye ya niye.Sesini cikarmadan bir kenarda oturup eve huzur vermek cok mu zor. Zaten yarim gun evde yokum,torununuzla vakit gecirip yaranizi sarmaya calismak cok mu zor.Yeni torunu heycanla bekleyip hazirlik yapmak,bir ihtiyacim oldugunda anne,baba olarak yanimizda olmak cok mu zor.

İnanin deprem yasamamis olsalar bu vicdani yapmam,ben de insanim ben de hasa peygamber degilim,o sabirda yok zaten.Ama icten ice uzuluyorum,aksam mutfakta oturup konteynir basvurusu yapmaya calisiyorlardi, ya da cadira gideriz diyorlardi, gercekten degdi mi? sabaha kadar dogru durust uyumadim.Yuz yuze bakacak laf birakmadik,zaten kalamazlar ama ben huzursuzum.

Sonraki terapiye kadar içinizde birikecek eşinizin tavrı konuşması ne oldu? içten içe onlara hak verdi gibi çıkardım yazdıklarınızdan
Esim tam olarak soyle dedi,ben zaten uzerime dusen seyleri yapiyorum,sen ikide bir onlarin yaninda sunu yap bunu yap deyince onlarin zoruna gitmis,annem de benim yerime yapabilirdi,benim yapmam icin israr etmen dogru degildi dedi.

İyide ben annesine tuvaleti yikar misin mi diyeyim? Gecen hafta gorumcede vardi,kizi dort yasinda klozeti kullaniyor,biz normal alaturkayi kulllaniyoruz,klozet onlar gidene kadar hic yikanmadi,bir hafta boyunca.Alaturka tuvalette iki gun ust uste yikanmayinca esime soyledim yika diye.Kendileri gormediler mi tuvaletin halini.Onlara yap desem bu defa bize is buyuruyor doyecekler .

O kadar kirgin, uzgun, gerginim ki, annem babam beni vicdansiz yetistirmedi, depremden gelip yanimiza siginan anne babanin gidecek yer arayisina girmesi yasadigim tum hakaretlere ragmen beni uzuyor.Gercekten deger miydi?Dilin neden kemigi yok,bu hirs niye ya niye.Sesini cikarmadan bir kenarda oturup eve huzur vermek cok mu zor. Zaten yarim gun evde yokum,torununuzla vakit gecirip yaranizi sarmaya calismak cok mu zor.Yeni torunu heycanla bekleyip hazirlik yapmak,bir ihtiyacim oldugunda anne,baba olarak yanimizda olmak cok mu zor.

İnanin deprem yasamamis olsalar bu vicdani yapmam,ben de insanim ben de hasa peygamber degilim,o sabirda yok zaten.Ama icten ice uzuluyorum,aksam mutfakta oturup konteynir basvurusu yapmaya calisiyorlardi, ya da cadira gideriz diyorlardi, gercekten degdi mi? sabaha kadar dogru durust uyumadim.Yuz yuze bakacak laf birakmadik,zaten kalamazlar ama ben huzursuzum.

Yapmayın lütfen sanki o 10 ilde tüm insanlar ya kanatsız melekti yada deprem ile meleğe dönüştü gibi davranmaya gerek yok. Özellikle kp beni çok sinirlendirdi doğum bu kadar yakınken yaptıkları çok ayıp. O çocuk onlarında torunu hem hasta hen çalışıyorsunuz. 1 gr üzüntünuzu haketmiyorlar
Resmen kendi kv me kuruldum catasim var yedi kat yabancı olsak hamile bir kadına yardım etmeye çalışırız kolaylaştırmak isteriz kendinizi üzmeyin artik

Kendinizi hiç suçlamayın. Kalacak yer sorunu yaşıyorlarsa kendi huyları ve dilleri yüzünden yaşıyorlar. Evlerine aldı diye minnet edeceğine ses kaydı alıp babana atmakla tehdit ettiler. Maşallah tehdit şantaj her tür pisliğe girdiler. Kendi seçimleri bu. Siz canınızı sıkmayın

Esim geldi konustik ama hic bir sekilde orta yolu bulamadik, kayinpeder babami arayacakmis,babamda kalp hastasi pazartesi ameliyat olacak. Esim de dogru durust bir sey demedi.Oglunun yolu acik olsun,bu saatten sonra kaybedecek bir seyim yok dedim.

Kayinpeder israrla,kadinin yapacak isi belli erkegin belli,benim ogluma is buyuramazsin kendine cekiduzen vereceksin dedi.Ayrica ses kaydimi almis😳 neyin icine dustum ben.Hayatimda boyle cirkeflik gormedim
Sizi evden kovup o evde yaşamak istiyor uyanıklar. Ses kaydı aldığına göre gayet uyanık lar. Eşinizi de yanlarına koyup yollayın evden.

İnsanlar evlatlarını kaybetti orda, torunlarını kaybetti. 3 günlük dünya diyecek kıymet bilecek yerde edepsizlik ettiler şükürsüzlük ettiler. Üzülecek bi şey yok, o psikopatlar hiçbir şeye üzülmedi. Çok üzüleceğiniz varsa bütün evlatlarını kaybetmiş, ben neden yaşıyorum keşke ben de ölseydim diyen yaşlılara üzülün. Bunlar hak etmiyor.

.benim de sezaryen . 2.Gun eve cıktım hastaneden döndük ustumu değiştiğim gibi geldiler hep odasında mı durcak nıye cıkmıyo ınsan içine demişti anneme triplendi. Daha oturup kalkarken destege ıhtuyacım varken🙄🙄🙄 gorumcem 10 gun wc ye kendı basına gıdemedı... Ben de etmiyorum.. her gun gelıp yemegı bızde yedıler. Allah goruyo ya.
Benim de travmam lohusalıkta kaynanam 😢20 günlük lohusa iken babamı kaybetmiştim. Gelip bana niye soğuksun Güler yüz göstermiyorsun dedi. O da 25 yaşında babasını kaybetmiş. Of off bana yaptıkları kendi kızından çıkıyor da hala akıllanmıyor.

Madem bir müddet sizde yaşayacaklar, kayınvalide de işlerin bir ucundan tutsun. Temizlik ve yemeğe yardımcı olsun. Hem biricik(!) oğlunun yükü azalmış olur hem de eve bir katkısı olur. Ye, iç, ortalığı karıştır, gelini üz ne güzel memleket…

Benim de travmam lohusalıkta kaynanam 😢20 günlük lohusa iken babamı kaybetmiştim. Gelip bana niye soğuksun Güler yüz göstermiyorsun dedi. O da 25 yaşında babasını kaybetmiş. Of off bana yaptıkları kendi kızından çıkıyor da hala akıllanmıyor.
basın sagolsun. :KK43:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X