Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O kadar kirgin, uzgun, gerginim ki, annem babam beni vicdansiz yetistirmedi, depremden gelip yanimiza siginan anne babanin gidecek yer arayisina girmesi yasadigim tum hakaretlere ragmen beni uzuyor.Gercekten deger miydi?Dilin neden kemigi yok,bu hirs niye ya niye.Sesini cikarmadan bir kenarda oturup eve huzur vermek cok mu zor. Zaten yarim gun evde yokum,torununuzla vakit gecirip yaranizi sarmaya calismak cok mu zor.Yeni torunu heycanla bekleyip hazirlik yapmak,bir ihtiyacim oldugunda anne,baba olarak yanimizda olmak cok mu zor.

İnanin deprem yasamamis olsalar bu vicdani yapmam,ben de insanim ben de hasa peygamber degilim,o sabirda yok zaten.Ama icten ice uzuluyorum,aksam mutfakta oturup konteynir basvurusu yapmaya calisiyorlardi, ya da cadira gideriz diyorlardi, gercekten degdi mi? sabaha kadar dogru durust uyumadim.Yuz yuze bakacak laf birakmadik,zaten kalamazlar ama ben huzursuzum.

Esim simdi geldi, nereye birakti tam olarak bilmiyorum ama iceri girer girmez, ipek gel bak sana ne aldim(ipek kizimiz) yuzu guluyor hic bir sey olmamis gibi davraniyor.İnanin hep onlardan uzaktayim diye ailesini tam olarak taniyamiyorum,onlarin yasantisina gore bu yasananlar normal mi😳 ondan mi herhes normal rahat. Bir tek ben mi uzuluyorum yasananlara, sanki her sey cok olaganmis gibi.
Ben çok üzüldüm valla masal3487 masal3487 . Çok da iyi anlıyorum tavrını. Ben de muhtemelen aynı hissiyatı yaşardım.

Ne olursa olsun, evlerine gidemeyen insanlar felaket sonrası çocuklarının evine sığamadılar. Tamamen kendilerinin suçu olsa da ben de vicdanen rahatsız olurdum. Benim anlamadığım eşin nasıl oluyor da sakin kalıyor bu durumda. Yani sana kızacak bir şeyi yok zaten de yine de insan rahat edemez. Nereye gittiler kalmaya?

Çok merak ediyorum eşinle diyalogun nasıl olacak bu konuda, o ne düşünüyor, cidden bu konu aklımda çok yer etti.

İnşallah çabucak iyileşirsin, bunca üzüntünün arasında çıkardıkları olaya bak.

Evliligimizin ilk yillarinda da cirkeflik cikmisti,sebebide uc gunluk Malatya ziyaretimizde bir gece onlarda iki gece annemlerde kalmamdi.Ha bir de esimin annemlerde uyumasi yasakti,hala da bir iki gunden fazla izin vermezler.Hatta cok cok geri gidip o konumu bulup okuyun,zamaninda da dert yanmisim.

Evet uslup sorunum olmustur veya olmamistir bilemem ama bu sekilde bir uyari olmaz,medeni toplumlarda kisiyi karsina alip guzellikle anlatirsin, bu seni hakli yapar,beni haksiz yapar.Hic bir sey demeden direk uzerine bagirip cagirirsan ne olursa olsun haksiz sensin.

Esimin ailesinin haksiz oldugunu biliyorum,amaclari cirkeflik cikarmak olmasaydi ses kaydi alacak durumlari olmazdi,ya da tehdit eder gibi babani arayacagim demezdi akli basindaki bir adam.

Merak etmeyin ben payima duseni aldim,cikarmam gereken dersleri cikardim ama kendime daha fazla sovduremezdim,tek uzuntum evlerini hayatlarini geride birakip gelmis mazlum konumda olmalari,keske bu konumda olmasalardi zerre goz yasi dokmezdim.
Kasım kadar oğluna gelinin ailesinde kalması konusunda sınır koyan insanlar normal olamaz. Bu cidden anormal.

Merhaba kizlar, inanilmaz uzgun ve kizginim birileriyle paylasmam lazim sizlerim başini ağritacagim simdiden hakkinizi helal edin.

Malum deprem dolayisiyla ulkece zor bir donemden geciyoruz.Kayimvalidemlerde Malatya'dan yanimiza geldiler.Anne,baba gidecek yerleri yok,basimizin ustunde yerleri var.Fakat anlamsiz bir sekilde sabah olay cikardilar kisaca anlatmaya calisacagim.

36 haftalik hamileyim,calisabilir raporu aldim ve bu hafta okula basladim calisiyorum,dun cok kotu grip oldum,apar topar hastaneye gittik kanimda enfeksiyon varmis,antibiyotik basladi doktor.Eve geldik ben odama gectim,esimi tenbihledim kizi yanima yollama o da hastalik kapmasin.(kizim 2.5 yasinda) Kayimvalidemler bir akrabasina davetlilerdi aksam,esimde balik atmis firina sofra hazir olunca,kizim, esim ben gectik.Onlarda hazirlanip cikacaklardi.Sofrada esim kizima bagirip durdu,ben de haliyle esime-cocuga bu sekilde davranamazsin,insan gibi davran gibi seyler soyledim sesimizi yukseltip kimseyi huzursuz etmedik ama gerildik.

Sabah kalktik,esim ise gitti bende 12 de okula gidecektim ,11.30 kayinvalide kayinpeder mutfaga geldiler,simit ekmek yemeye basladilar.Neden kahvalti etmiyorsunuz dememle uzerime bagirip hakaret etmeleri bir oldu😳 bazilarini yaziyorum asagi.

-Benim oglum senin yuzunden dogru duzgun yemek bile yemiyor.
-Benim oglumu kendine kole yapmissin.
-Benim oglum bir atesin icine dusmus.
-cocugun altini bile benim oglum degisiyir.
-sen cok cahilsin.
-Sen nasil bir kadinsin.

Buna benzer bir suru hakaret ettiler.Esimi aradim cagirdim eve,su an okuldayim,aksam yuzlesecegiz inan yuzlerine bakmak dahi istemiyorum,ne yapacagimi sasirdim.Bir insan bu kadar hakareti hak eder mi?Bu seviyeye dusmeye gerek var miydi?
Siz kahvaltı yapmadan mi çıktınız evden?

Ben 36 haftalıkken odadan odaya geçsem nefes nefese kalıyordum,siz çalışmaya devam da ediyorsunuz üstelik.Ustune eve gelip evi çekip çekiştirmrnizi mi bekliyorlar.Esiniz siz yokken arkanızdan konuşmuş bence,ne dediyse iyice dolmuşlar

Az once ciktilar, kayinpeder esim yanimdayken geldi,"oglum bak sakin bizden dolayi huzurunu bozma,biz boyle bir sey istemiyiz" gibi seyler zirvaladi.Siz zaten dinamiti koyup gittiniz

Onlar gelene kadar eminim huzurunuz da mutluluğunuz da yerindedir. Hem suçlu hem güçlü

masal3487 masal3487 nasılsın canım ? Daha iyi misin ?
Sagol canim daha iyiyim.Esim babasiyla surekli telefonda konusuyor,her sey o kadar normal ilerliyorki demekki bunlarin aile yasantisi bu,usluplaru bu Ya da normalleri bu🙄 O sebeple kendimi uzmeye degmez.

Esimlede konustuk aksam,ailesinin yaninda emredici dille konusmam onu da rahatsiz etmis ama bu olanlari hak etmedigimi,eger hak ettigimi dusunseymis zaten o da gidermis, yanimizda olacagini,gerekirse beraber aile terapistine gidip ustesinden gelecegimizi falan soyledi.

Sagol canim daha iyiyim.Esim babasiyla surekli telefonda konusuyor,her sey o kadar normal ilerliyorki demekki bunlarin aile yasantisi bu,usluplaru bu Ya da normalleri bu🙄 O sebeple kendimi uzmeye degmez.

Esimlede konustuk aksam,ailesinin yaninda emredici dille konusmam onu da rahatsiz etmis ama bu olanlari hak etmedigimi,eger hak ettigimi dusunseymis zaten o da gidermis, yanimizda olacagini,gerekirse beraber aile terapistine gidip ustesinden gelecegimizi falan soyledi.
Halletmenize çok sevindim sağlıcakla kucağınıza alın miniğinizi her şey daha güzel olur inşallah artık

Evliligimizin ilk yillarinda da cirkeflik cikmisti,sebebide uc gunluk Malatya ziyaretimizde bir gece onlarda iki gece annemlerde kalmamdi.Ha bir de esimin annemlerde uyumasi yasakti,hala da bir iki gunden fazla izin vermezler.Hatta cok cok geri gidip o konumu bulup okuyun,zamaninda da dert yanmisim.

Evet uslup sorunum olmustur veya olmamistir bilemem ama bu sekilde bir uyari olmaz,medeni toplumlarda kisiyi karsina alip guzellikle anlatirsin, bu seni hakli yapar,beni haksiz yapar.Hic bir sey demeden direk uzerine bagirip cagirirsan ne olursa olsun haksiz sensin.

Esimin ailesinin haksiz oldugunu biliyorum,amaclari cirkeflik cikarmak olmasaydi ses kaydi alacak durumlari olmazdi,ya da tehdit eder gibi babani arayacagim demezdi akli basindaki bir adam.

Merak etmeyin ben payima duseni aldim,cikarmam gereken dersleri cikardim ama kendime daha fazla sovduremezdim,tek uzuntum evlerini hayatlarini geride birakip gelmis mazlum konumda olmalari,keske bu konumda olmasalardi zerre goz yasi dokmezdim.
Siz kendinizi neden hala suçluyorsunuz? Karı koca arasında her türlü söz, tartışma olabilir. Kimseyi ilgilendirmez. O sizin sorununuzdur. Ayrıca bir evin içinde herkes herkesin en iyi ve kötü hallerini görür.
Ben gençken bizim evde de tartışma olurdu. Bedava yaz tatili yapan akrabalar sizin çocuklar çok kavgacı hiç hoş değil filan demiş anneme. Dedim ki gelip başkasının evine kurulup bir de laf mı ediyorlar. Rahatsız olan gelmesin yani çok mu zor. İnsanlar çiçek mi dağıtıyor birbirine evde? Kaldı ki kv ve kp sürekli kavga ediyormuş. Kendilerine baksınlar. Başkasının evinde kavga çıkarmak, söz söylemek daha ayıp değil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X