Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bogazim kotu,gribim zaten durup durup agliyirum sinirlerim cok bozuk.Hic yanina gitmedim.
Ben olsam büyük kavga çıkartırdım
Gidip babanı şikayet edicem ses kaydı almak neymiş göstercem hem evime çöküp hem bana hakaret etmenin bedellini onlara ödeteceğim derdim
Yapacağımdan değil maksat benim huzurum kaçtıysa onlarında huzuru kaçsın diye
Baktımki onlar ailem diye zırlıyor hemen eline çanta tutuşturup ailesinin yanına yollardım

Az once ciktilar, kayinpeder esim yanimdayken geldi,"oglum bak sakin bizden dolayi huzurunu bozma,biz boyle bir sey istemiyiz" gibi seyler zirvaladi.Siz zaten dinamiti koyup gittiniz
Hayır bu tipleri gerçekten anlamıyorum yapıyorlar ediyorlar huzur kaçırıyorlar sonra da biz huzurunuzu bozun istemeyiz diyip kendilerini aklamaya çalışıyorlar.. e niye saçmasalak konuştun bir de üstüne ses kaydı alıp babanı arayacağım dedin be adam

Esim simdi geldi, nereye birakti tam olarak bilmiyorum ama iceri girer girmez, ipek gel bak sana ne aldim(ipek kizimiz) yuzu guluyor hic bir sey olmamis gibi davraniyor.İnanin hep onlardan uzaktayim diye ailesini tam olarak taniyamiyorum,onlarin yasantisina gore bu yasananlar normal mi😳 ondan mi herhes normal rahat. Bir tek ben mi uzuluyorum yasananlara, sanki her sey cok olaganmis gibi.

Ana babasindan cesaret aldı, magdur oldugunu ispatladı ya sizden özür bile bekliyor olabilir

Bir de su dikkatimi cekti,ogullarina karsi tek bir sitem,tek bir laf yoktu,hatta aksam mutfakta o kadar normal ve olagan davraniyorlardi ki,iste oglum nasil yapalim konteynira nasil basvuracaz gibi planlar yapiliyordu.Asla en ufak bir tepki,bir kirginlik yoktu aksine cok cok yumusak konusuyorlardi.Tabi ogullarina kizmalarini istemem ama garip bir diyalog vardi aralarinda,tam olarak anlatamiyorum belki ama umarim anladiniz.
Off ben çok iyi anladım. Hani böyle alttan alta teselli eder gibi, ne yapalım oğlum sen de bi dert aldın başına ama Allah büyüktür der gibi, sabret bakalım hallolur der gibi. Vallahi kulağımda çınladı o sahte huzur gösterisi 🤢

Off ben çok iyi anladım. Hani böyle alttan alta teselli eder gibi, ne yapalım oğlum sen de bi dert aldın başına ama Allah büyüktür der gibi, sabret bakalım hallolur der gibi. Vallahi kulağımda çınladı o sahte huzur gösterisi 🤢
Sanki oğlanın başı yanmış.Hep bir mağduriyet.Oskarlık performans.

Acaba eşine iş buyururken biraz sert misin ? Hani ben de eşime iş buyururum ailesinin yanında ama “hayatım şunu yapabilir misin “ derim. Esine iş buyurdun diye bu kadar yükselecek aile ise daha farklı igrenclikleri de çıkardı.
Bence sizin eşinize üslubunuzda sıkıntı vardı.
Açıkçası ilerde oğluma benim yanımda emirler yağdıran biri olsa üslubu konusunda uyarırım.
Bilemiyorum durum bu olabilir.
Ses kaydı alması zaten suç sen de bu konuda onu tehdit edebilirsin şikayetçi olurum diye.

Esim geldi konustik ama hic bir sekilde orta yolu bulamadik, kayinpeder babami arayacakmis,babamda kalp hastasi pazartesi ameliyat olacak. Esim de dogru durust bir sey demedi.Oglunun yolu acik olsun,bu saatten sonra kaybedecek bir seyim yok dedim.

Kayinpeder israrla,kadinin yapacak isi belli erkegin belli,benim ogluma is buyuramazsin kendine cekiduzen vereceksin dedi.Ayrica ses kaydimi almis😳 neyin icine dustum ben.Hayatimda boyle cirkeflik gormedim
Bu yorumunuzu okumamışım. Kadin erkek ayrımı yapan bir aile ise boşver defolsunlar gitsinler üstteki yorumumu geri alıyorum her türlü üslupsuzlugu hak ediyorlar.
Ses kaydına eşinin bisey dememesi ; babanın errrkek benim oğlum iş yapmasın derken eşinin susması bence eşinde büyük bir karaktersizlik olduğunun göstergesi

Ayrıca ağlayıp durma. Sana sen haksızsın şeklinde psikolojik baskı yapmaya çalışıyorlar. Ayrıca eşinin üzerine gitme açıkça ailem haksız dememiş olabilir ama eşin seni haksız bulsa hamile falan dinlemez “benim ailemle nasıl böyle konuşursun” derdi. Bence sizin tarafınızda ama bunu gururuna yediremiyor. Hersey normalmiş gibi davranması da bu yüzden

Acaba eşine iş buyururken biraz sert misin ? Hani ben de eşime iş buyururum ailesinin yanında ama “hayatım şunu yapabilir misin “ derim. Esine iş buyurdun diye bu kadar yükselecek aile ise daha farklı igrenclikleri de çıkardı.
Bence sizin eşinize üslubunuzda sıkıntı vardı.
Açıkçası ilerde oğluma benim yanımda emirler yağdıran biri olsa üslubu konusunda uyarırım.
Bilemiyorum durum bu olabilir.
Ses kaydı alması zaten suç sen de bu konuda onu tehdit edebilirsin şikayetçi olurum diye.
Evliligimizin ilk yillarinda da cirkeflik cikmisti,sebebide uc gunluk Malatya ziyaretimizde bir gece onlarda iki gece annemlerde kalmamdi.Ha bir de esimin annemlerde uyumasi yasakti,hala da bir iki gunden fazla izin vermezler.Hatta cok cok geri gidip o konumu bulup okuyun,zamaninda da dert yanmisim.

Evet uslup sorunum olmustur veya olmamistir bilemem ama bu sekilde bir uyari olmaz,medeni toplumlarda kisiyi karsina alip guzellikle anlatirsin, bu seni hakli yapar,beni haksiz yapar.Hic bir sey demeden direk uzerine bagirip cagirirsan ne olursa olsun haksiz sensin.

Esimin ailesinin haksiz oldugunu biliyorum,amaclari cirkeflik cikarmak olmasaydi ses kaydi alacak durumlari olmazdi,ya da tehdit eder gibi babani arayacagim demezdi akli basindaki bir adam.

Merak etmeyin ben payima duseni aldim,cikarmam gereken dersleri cikardim ama kendime daha fazla sovduremezdim,tek uzuntum evlerini hayatlarini geride birakip gelmis mazlum konumda olmalari,keske bu konumda olmasalardi zerre goz yasi dokmezdim.

Giderken hoşçakal dediler mi sana konu sahibi?
Sen geçirdin mi oturdun mu içerde?
Hayir demediler ben de gecirmedim, kindarliktan degil ama o yuz kalmadi hic birimizde, sonucta soylenen hic bir lafin altinda kalmadim ben de,sonra hic bir sey olmamis gibi gule gule diyemezdim.Cok cok zaman gecmesi lazim bazi seylerin duzelmesi icin.

Hayir demediler ben de gecirmedim, kindarliktan degil ama o yuz kalmadi hic birimizde, sonucta soylenen hic bir lafin altinda kalmadim ben de,sonra hic bir sey olmamis gibi gule gule diyemezdim.Cok cok zaman gecmesi lazim bazi seylerin duzelmesi icin.
Bu mantıkta insanlarla bir şeyleri düzeltmezsin sanırım her zaman mesafe olmalı.
Ayrıca nasıl unutacaksın hamile halinle yaşadıklarını.
Senin ailenin de gidecek yerleri kalmamış baban ameliyat olacak senin açından daha zor günler bence.
Yine de çok metanetlisin.
İnan yerinde olsam ben daha çok olay çıkarırdım sen yine iyi dayandın.

Evliligimizin ilk yillarinda da cirkeflik cikmisti,sebebide uc gunluk Malatya ziyaretimizde bir gece onlarda iki gece annemlerde kalmamdi.Ha bir de esimin annemlerde uyumasi yasakti,hala da bir iki gunden fazla izin vermezler.Hatta cok cok geri gidip o konumu bulup okuyun,zamaninda da dert yanmisim.

Evet uslup sorunum olmustur veya olmamistir bilemem ama bu sekilde bir uyari olmaz,medeni toplumlarda kisiyi karsina alip guzellikle anlatirsin, bu seni hakli yapar,beni haksiz yapar.Hic bir sey demeden direk uzerine bagirip cagirirsan ne olursa olsun haksiz sensin.

Esimin ailesinin haksiz oldugunu biliyorum,amaclari cirkeflik cikarmak olmasaydi ses kaydi alacak durumlari olmazdi,ya da tehdit eder gibi babani arayacagim demezdi akli basindaki bir adam.

Merak etmeyin ben payima duseni aldim,cikarmam gereken dersleri cikardim ama kendime daha fazla sovduremezdim,tek uzuntum evlerini hayatlarini geride birakip gelmis mazlum konumda olmalari,keske bu konumda olmasalardi zerre goz yasi dokmezdim.
Kendilerini dusunseler agizlarini acmaz otururlardi minnet duyarlardi bosverin onlar icin aglamaya degmez. Bu sayede tamamen iliskinizi kesersiniz boyle insanlara esiniz prim vermese ailenizde kalirdi sizene benim kalmamdan derdi bu olayda hic yasanmazdi esinizden cekinirlerdi. Evden gitme olayi nasil oldu siz mi istediniz gitsinler diye dicem agladiginiza gore siz demediniz sanirim.

güzelce açıkladığıniz için teşekkür ediyorum 💕
iyi akşamlar size de 🌸
Latte
Öyle yorumlar yapmışsın ki hem katıldım hem katılmadım. Arada bıraktın beni :KK70:

Bende gerginken oğluma karşı sesim yükselebilir. Ama bu sadece annecim!! Şeklinde ikaz vs olabilir. Burada baba çocuğa üst üste kötü davrandı sanırım.

İnsan gibi davran da ben bir ağır hakaret sezemedim. Dilimize yerleşmiş bir laf gibi geldi.

Ben sizi anladım aslında.
Babası bağırsın dövsün demiyorsunuz ama babası da gergin bir gündeydi belki diyorsunuz

Latte
Öyle yorumlar yapmışsın ki hem katıldım hem katılmadım. Arada bıraktın beni :KK70:

Bende gerginken oğluma karşı sesim yükselebilir. Ama bu sadece annecim!! Şeklinde ikaz vs olabilir. Burada baba çocuğa üst üste kötü davrandı sanırım.

İnsan gibi davran da ben bir ağır hakaret sezemedim. Dilimize yerleşmiş bir laf gibi geldi.

Babası bağırsın dövsün demiyorsunuz ama babası da gergin bir gündeydi belki diyorsunuz
Kadın 36 haftalık hamile, diyabeti var, çalışıyor hala, bir çocuk daha var, misafiri var, ama kazık kadar adamda olan gerilme hakkı ona verilmiyor. Negzel.

Kadın 36 haftalık hamile, diyabeti var, çalışıyor hala, bir çocuk daha var, misafiri var, ama kazık kadar adamda olan gerilme hakkı ona verilmiyor. Negzel.
Mizaçla alakalı da olabilir.
Ben kavanoz kapağı açamadığı için google dan ev yakma planları araştıracak kadar öfkelenerek kavanozu icat edenin yedi ceddine sövebilirken

Eşimin şimdiye kadar sinirlendiğini hiç görmedim. En stresli anlarda bile adam pamuk gibi

Mizaçla alakalı da olabilir.
Ben kavanoz kapağı açamadığı için google dan ev yakma planları araştıracak kadar öfkelenerek kavanozu icat edenin yedi ceddine sövebilirken

Eşimin şimdiye kadar sinirlendiğini hiç görmedim. En stresli anlarda bile adam pamuk gibi
Aha işte bu adamın ağzından ters laf çıksa herkes ona AAAA yapar. Çünkü hiç yapmamış. 😂

Latte

vala bu konu beni dün o kadar yordu ki , ülkemize yerleşen linç kültürüne bir kere lanet ettim .
teşekkür ediyorum güzel fikriniz aciklayisiniz için 💙

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X