Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu arada sabahki tartismada esim yoktu,sesler yukselince kizim agladi korktu bacagima sarildi,dedim ki cocugumun psikolojisini bozmaya ne hakkiniz var,kaynana diyorki sen de benim coxugumun psikolojisini bozuyorsun.Ya sen iki bucuk yasindaki bebeyle kirk yasindaki adami ayni kefeye mi koyuyorsun,bana diyor ki sen de kirk yasindasin🙄 36 yasindayim,ay tovbe tovbe gulermisin aglar misin

Kırmış kafayı, dengesiz.
Allah sabır versin size

Siz söylemeden yapsa uyarma gereği falan duymazsınız. Ayrıca hamileliğinizden ötürü de gayet ekstra iş buyuracak durumdasınız. Evde 2 buçuk yaşında küçücük çocukta var.
Ne istiyorlar sizden tam olarak?
Eşinizde ailesinin etkisinde kalıyor ya da zaten içinde olanlar çıkmaya fırsat bulmus.
2,5 yaş tam bebek ya çocuk bile denmez. Hamile bebekli kadın.
Hem hamile hem bebekli hem çalışan insandan hizmet bekliyorlar.
O kayınvalide iyi biri olsa kadın iş buyurmak zorunda kalmazdı. Kadın dört dönerdi yardımcı olmak için. Niyetleri kötü

Ayrıca 36 haftalık hamile kadın bu kadar strese de sokulmaz. Kimsenin hakki yok böyle bir şeye. Babasına şikayet edeceklermiş. Laflara bak. Aile de aile olsa.
İki çocuklu evli barklı kadını, bir öğretmeni velisine şikayet nedir! Hadsizlikte son nokta.

Siz söylemeden yapsa uyarma gereği falan duymazsınız. Ayrıca hamileliğinizden ötürü de gayet ekstra iş buyuracak durumdasınız. Evde 2 buçuk yaşında küçücük çocukta var.
Ne istiyorlar sizden tam olarak?
Eşinizde ailesinin etkisinde kalıyor ya da zaten içinde olanlar çıkmaya fırsat bulmus.
Adam zaten isteyerek yapmiyor belli. Her anne evladinin suratindan memnuniyetsizligini anlar, kayinvalide de anlamıştır. Kocasida bakti ki kendisine hak veren, arkasinda duran birileri var geri adim atmamis. Kadin zaten hamile, göstereceği tepki kısıtlı.

Konu sahibi sen strese girme artik. Dogumdan sonraya birak bazi isleri. Dogumun yakin. Ben 36.haftada dogurmustum. Bol bol dinlen, işleri onlar yapmaya devam etsin, hic istifini bozma. Kaynana kayinpeder begenmiyorsa kapi orada, basip gidebilirler

Esim soyle dedi evet bana surekli is buyuruyorsun,ben zaten yapiyorum soylemene gerek yok,onlarin zoruna gidiyor bana is buyurman,yani evet onlarla ayni fikirde gibi.

Donulmez bir uola girdik,ya dogumdan sonra aile terapisine gider kendimize ceki duzen veririz ya da bosaniriz baska yol kalmadi.Kendi basimiza cozemeyecegiz

Hamile eşin isteğini iş buyurmak olarak görüyorsa yazıklar olsun öyle adama. Bi halt olmaz ondan.

Bu arada sabahki tartismada esim yoktu,sesler yukselince kizim agladi korktu bacagima sarildi,dedim ki cocugumun psikolojisini bozmaya ne hakkiniz var,kaynana diyorki sen de benim coxugumun psikolojisini bozuyorsun.Ya sen iki bucuk yasindaki bebeyle kirk yasindaki adami ayni kefeye mi koyuyorsun,bana diyor ki sen de kirk yasindasin🙄 36 yasindayim,ay tovbe tovbe gulermisin aglar misin
Al çocuğunu git, deyin. Götürüp avutsun. Sinirim bozuldu.

Allah sana peygamber sabrı mı verdi hemşire. Ben burada çatladım sinirimden. Kıyamet kopmuş dertlere bak bi lokmacık çocuk ya karşısındaki. Madem kıymeti yok sana torun yüzü yok bundan sonra diyeceksin buna o müstehak. O zaman kıymete biner torun.

O zaman herkes kendi çocuğundan sorumlu. Siz de kendi çocuğunuza bakın bir zahmet deseydiniz keşke. Kırk yaşındaki yavrusunun her çamaşırını yıkasın yemeğini o yapsın. Çayını o getirsin ayağına. Sizden de bir şey beklemesinler. Siz de kendi evladınıza bakarsınız.
Madem evladı bebeği bakımını da başkasına yıkmasınlar

Esim soyle dedi evet bana surekli is buyuruyorsun,ben zaten yapiyorum soylemene gerek yok,onlarin zoruna gidiyor bana is buyurman,yani evet onlarla ayni fikirde gibi.

Donulmez bir uola girdik,ya dogumdan sonra aile terapisine gider kendimize ceki duzen veririz ya da bosaniriz baska yol kalmadi.Kendi basimiza cozemeyecegiz
Allah yardımcın olsun cnm ne diyeyim doğuma yakın böyle bisey olmasına üzüldüm inşallah hakkınızda hayırlısı olsun..

Allah sana peygamber sabrı mı verdi hemşire. Ben burada çatladım sinirimden. Kıyamet kopmuş dertlere bak bi lokmacık çocuk ya karşısındaki. Madem kıymeti yok sana torun yüzü yok bundan sonra diyeceksin buna o müstehak. O zaman kıymete biner torun.
Torun kıymetli değil böylelerine. Torun büyüyüp babadan bir şeyler istemeye başlasın yine ağlayacaklar oğluşum hep bunlara çalışıyor, bitmiyor istekleri diye.

Ben kendi çocuğuma bakıyorum sizde kendininizkine bakın, ona düşen işleri yapıp, hizmetini de sağlayın deseydiniz.
Ayrıca eşiniz ailesine sizinle ya da evde yaptığı işlerle ilgili dert yanmış olabilir mi? Bu ailesinin söylediklerini haklı çıkarmaz ama kendisi de hiç masum durmuyor.

Hamile eşin isteğini iş buyurmak olarak görüyorsa yazıklar olsun öyle adama. Bi halt olmaz ondan.
Ah ah çok yazık ya. Gerçekten yazıklar olsun böylelerine. Hiç hak etmiyorlar böyle kadınları.
Ya kadın sana bir evlat vermiş ötekide yolda. Senin canından can taşıyor ya. Senin çocuğunu taşıyor ya ötesi var mı? O kadına yardım etmeyi iş buyurmak olarak görüyorsan harbiden yazık. Bir de kendisi yetmezmiş gibi kazık kadar adam anasının etekleri altına sığınıyor ya. Vallahi bu erkekler çocuk gibi ya.

Su konuya da aciklik getireyim,cunku burda her seyi seffaf anlatiyorum gercekten.Kayinvalide kayinpeder benden is beklemiyor,tamam hamilesin sen yaoma ama ogluma da is buyurma ben onun yerine her isi yaparim diyor.Yani simdi ben kayinvalideye git tuvaleti mi yika diyeyim, ya da bulasiklari yikar misin diyeyim.Tabiki esime diyecegim,onlar her zaman yanimizda olmayacaklar,esimin bunu aliskanlik haline getirmesi lazim.Bu defa gelin bize is buyuruyor diyecekler.

Su konuya da aciklik getireyim,cunku burda her seyi seffaf anlatiyorum gercekten.Kayinvalide kayinpeder benden is beklemiyor,tamam hamilesin sen yaoma ama ogluma da is buyurma ben onun yerine her isi yaparim diyor.Yani simdi ben kayinvalideye git tuvaleti mi yika diyeyim, ya da bulasiklari yikar misin diyeyim.Tabiki esime diyecegim,onlar her zaman yanimizda olmayacaklar,esimin bunu aliskanlik haline getirmesi lazim.Bu defa gelin bize is buyuruyor diyecekler.
Sen ağa ben ağa inekleri kim sağa?
İşleride gelip cinler,periler yapar artık herkes otursun koltuğunda 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X