Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hamile bir kadına stres yaşatıp bebeğin gelisimini engellemeye ne hakları var? oğlunu düşünen basta torununu düşünürdü. kızım sen otur biz yapalım diyecekleri yerde daha her işi kadından bekliyorlar. bunların derdi oğulları değil şişirilmiş egolari

Konu sahibin lafına takılanlar, aile sadece o laftan rahatsız olup dile getirse neyse ki söyleyen oğulları olsa gıklelari çıkmazdı eminim. Mesele onunla kalmıyor, oğullarının evde yaptığı her şey zorlarına gitmiş yahu. Oğulları dururken karnı burnunda hamile kadın yapacakti tüm işleri. İse gidecekti,gelecek yemek hazırlayacaktı. Hala eşine öyle o lafi etmemeliydim demenin ne manası var.
Ayrıca kayinpeder gelinin konuşmalarını kaydetmiş,bu kaçıncı seviye psikopatlık?
İnsanı deli eder bazı yorumlar.

Son düzenleme:
Bunu eşim diyor direkt anasının yüzüne. Bir keresinde anasının yanında demişti hatta, anam beni sevmiyor ki seni sevsin diye. Ik dedi bık dedi, sağa baktı sola baktı, taraftar bulamayınca oturdu g.tünün üstüne.

Benimki ana düşkünü hayatta demez mesela.
Yani bir kere itiraf etti, “annem haksız diyemem sana” diye. Alıştım artık ama çok rahatsız edici bir durum.
Tek çocuk, senelerce “her şey senin için, ben yaşlanınca karın bana bakmaz, benim kızım olmadı ben pisliğimde ölürüm gelin beni istemez” diye diye büyütmüş annesi, psikolojiyi detaylı bilmem ama kaygı bozukluğu oluşmuş bence bundan dolayı eşimde. Evet, annesinin söylediği hiçbir şeyi yapmaz ama geçiştirmek için “tamam” demesi bile irite ediyor.

Esin seni korumadi öylemi, yani oda mi annesi babası gibi düşünüyor bu konuda? İnşallah ailesini kırmamak için seni kırmıştır, kendi düşünceleri değildir
Esim soyle dedi evet bana surekli is buyuruyorsun,ben zaten yapiyorum soylemene gerek yok,onlarin zoruna gidiyor bana is buyurman,yani evet onlarla ayni fikirde gibi.

Donulmez bir uola girdik,ya dogumdan sonra aile terapisine gider kendimize ceki duzen veririz ya da bosaniriz baska yol kalmadi.Kendi basimiza cozemeyecegiz

Merhaba kizlar, inanilmaz uzgun ve kizginim birileriyle paylasmam lazim sizlerim başini ağritacagim simdiden hakkinizi helal edin.

Malum deprem dolayisiyla ulkece zor bir donemden geciyoruz.Kayimvalidemlerde Malatya'dan yanimiza geldiler.Anne,baba gidecek yerleri yok,basimizin ustunde yerleri var.Fakat anlamsiz bir sekilde sabah olay cikardilar kisaca anlatmaya calisacagim.

36 haftalik hamileyim,calisabilir raporu aldim ve bu hafta okula basladim calisiyorum,dun cok kotu grip oldum,apar topar hastaneye gittik kanimda enfeksiyon varmis,antibiyotik basladi doktor.Eve geldik ben odama gectim,esimi tenbihledim kizi yanima yollama o da hastalik kapmasin.(kizim 2.5 yasinda) Kayimvalidemler bir akrabasina davetlilerdi aksam,esimde balik atmis firina sofra hazir olunca,kizim, esim ben gectik.Onlarda hazirlanip cikacaklardi.Sofrada esim kizima bagirip durdu,ben de haliyle esime-cocuga bu sekilde davranamazsin,insan gibi davran gibi seyler soyledim sesimizi yukseltip kimseyi huzursuz etmedik ama gerildik.

Sabah kalktik,esim ise gitti bende 12 de okula gidecektim ,11.30 kayinvalide kayinpeder mutfaga geldiler,simit ekmek yemeye basladilar.Neden kahvalti etmiyorsunuz dememle uzerime bagirip hakaret etmeleri bir oldu😳 bazilarini yaziyorum asagi.

-Benim oglum senin yuzunden dogru duzgun yemek bile yemiyor.
-Benim oglumu kendine kole yapmissin.
-Benim oglum bir atesin icine dusmus.
-cocugun altini bile benim oglum degisiyir.
-sen cok cahilsin.
-Sen nasil bir kadinsin.

Buna benzer bir suru hakaret ettiler.Esimi aradim cagirdim eve,su an okuldayim,aksam yuzlesecegiz inan yuzlerine bakmak dahi istemiyorum,ne yapacagimi sasirdim.Bir insan bu kadar hakareti hak eder mi?Bu seviyeye dusmeye gerek var miydi?
Eşiniz ne dedi bu duruma cok merak ettim ayrica siz hamile hamile evinizi acmişiniz ce birde okula gidiyorsunuz kayinvaldeniz size yardim etmesi lazim catacak yer ariyor olabilir ama adres yanliş karşisindaki kisi hem geleni hemde torununu dogurcak .kayinpederinde ayniymiş tencere yuvarlanmiş kapagini bulmuş ogullarida öyle

Benimki ana düşkünü hayatta demez mesela.
Yani bir kere itiraf etti, “annem haksız diyemem sana” diye. Alıştım artık ama çok rahatsız edici bir durum.
Tek çocuk, senelerce “her şey senin için, ben yaşlanınca karın bana bakmaz, benim kızım olmadı ben pisliğimde ölürüm gelin beni istemez” diye diye büyütmüş annesi, psikolojiyi detaylı bilmem ama kaygı bozukluğu oluşmuş bence bundan dolayı eşimde. Evet, annesinin söylediği hiçbir şeyi yapmaz ama geçiştirmek için “tamam” demesi bile irite ediyor.
Eşinizin korktuğu başına gelmiş ama elin kızı yüzünden değil anasının yılan dili yüzünden, bunu anladı anladı, anlamadı geçmiş olsun. Anlamış da işine gelmiyor sanki. Eşinize deyin ki anan benle bayramdan bayrama görüşsün ki ağzıma laf vermesin, sonra senin zoruna gidiyor. Bak sırf seni düşündüğümden yani deyin 🤣 Anan kendini iyi tanıyormuş ki sana demiş durmuş gelin bana bakmaz diye deyin. 🤣

Esim soyle dedi evet bana surekli is buyuruyorsun,ben zaten yapiyorum soylemene gerek yok,onlarin zoruna gidiyor bana is buyurman,yani evet onlarla ayni fikirde gibi.

Donulmez bir uola girdik,ya dogumdan sonra aile terapisine gider kendimize ceki duzen veririz ya da bosaniriz baska yol kalmadi.Kendi basimiza cozemeyecegiz
Bu kadar zorlarına gitmesin. Biraz az zorlarına gitsin.

Dönüp dolaşıp aynı noktaya gelmekten kendimi alamıyorum, yahu sen deprem yaşadın evinden oldun geldin oğlunun gelininin evine sığındın, bunca acıya şahit oldun da hiç mi bir şey öğrenmedin be. Lafa gelince depremzede. Hala derdi oğluna iş buyurulmasıymış hele hele hele. Valla konu sahibi pilavdan dönenin kaşığı kırılsın diyin yolunuzda yürüyün. Severler böyle işi.

Dolduruyorlar belli ki.
Eşiniz de doluyorsa yazıklar olsun.
2,5 yaşında bebek, hamileliğin son atlasındasınız hala çalışıyorsunuz üstelik. İş buyurmanızdan daha doğru ne var? O aylarda ben ayakkabı bağlayamaz hale gelmiştim sizde bir de bebek var. Ne vicdansızlar ya. Yazık. İki çocukları var yuvaları bizim yüzümüzden yıkılmasın diyemiyorlar.

Konu sahibin lafına takılanlar, aile sadece o laftan rahatsız olup dile getirse neyse ki söyleyen oğulları olsa gıklelqri çıkmazdı eminim. Mesele onunla kalmıyor, oğullarının evde yaptığı her şey zorlarına gitmiş yahu. Oğulları dururken karnı burnunda hamile kadın yapacakti tüm işleri. İse gidecekti,gelecek yemek hazırlanacaktı. Hala eşine öyle o lafi etmemeliydim demenin ne manası var.
Ayrıca kayinpeder gelinin konuşmalarını kaydetmiş,bu kaçıncı sehiye psikopatlık?
İnsanı deli eder bazı yorumlar.
Ya Allah aşkına konu sahibinin lafına takanlar tatlı su duyarcılığı yapmasınlar ya. Kadın alt tarafı insan gibi davran demiş. Üstelikte çocuğunu korumak için demiş bunu. Sanki ana bacı düz gitmiş gibi tepki vermiş bazıları. Ayrıca o anda kaynana,kayınpeder o ortamda da değilmiş. Kaynanam evimde kalıyor diye kocama 2 çift lafta mı söyleyemiycem arkadaş? Yok yeaa. Kocası annemler burda misafir çocuğuma onlar varken bağırmıyayım dememiş ama?

Ve ne olursa olsun kaynanaya mı düşmüş bunu dile getirmek? Karı koca arasına girilmezdi hani? Dile getireceksen de kızım noldu neden tartıştınız yapmayın,etmeyin der geçersin dimi? Her şeyin yolu yordamı var. Kadın zaten karnı burnunda geziyor afedersiniz çok güzel bir laf vardır köpeğin hatrı yoksa sahibininde mi yok derler atalarımız. Gelini sevmiyorsan da karnındaki kanından olan için alttan alırsın yani.

He bu arada yanlış anlaşılma olmasın sizi alıntıladım ama ben sizinle aynı düşüncedeyim.

Dönüp dolaşıp aynı noktaya gelmekten kendimi alamıyorum, yahu sen deprem yaşadın evinden oldun geldin oğlunun gelininin evine sığındın, bunca acıya şahit oldun da hiç mi bir şey öğrenmedin be. Lafa gelince depremzede. Hala derdi oğluna iş buyurulmasıymış hele hele hele. Valla konu sahibi pilavdan dönenin kaşığı kırılsın diyin yolunuzda yürüyün. Severler böyle işi.
Ya depremde evladını torununu kaybeden var, elime geçse yolacağım şunları, bu ne şımarıklıktır?

Siz söylemeden yapsa uyarma gereği falan duymazsınız. Ayrıca hamileliğinizden ötürü de gayet ekstra iş buyuracak durumdasınız. Evde 2 buçuk yaşında küçücük çocukta var.
Ne istiyorlar sizden tam olarak?
Eşinizde ailesinin etkisinde kalıyor ya da zaten içinde olanlar çıkmaya fırsat bulmus.

Ya Allah aşkına konu sahibinin lafına takanlar tatlı su duyarcılığı yapmasınlar ya. Kadın alt tarafı insan gibi davran demiş. Üstelikte çocuğunu korumak için demiş bunu. Sanki ana bacı düz gitmiş gibi tepki vermiş bazıları. Ayrıca o anda kaynana,kayınpeder o ortamda da değilmiş. Kaynanam evimde kalıyor diye kocama 2 çift lafta mı söyleyemiycem arkadaş? Yok yeaa. Kocası annemler burda misafir çocuğuma onlar varken bağırmıyayım dememiş ama?

Ve ne olursa olsun kaynanaya mı düşmüş bunu dile getirmek? Karı koca arasına girilmezdi hani? Dile getireceksen de kızım noldu neden tartıştınız yapmayın,etmeyin der geçersin dimi? Her şeyin yolu yordamı var. Kadın zaten karnı burnunda geziyor afedersiniz çok güzel bir laf vardır köpeğin hatrı yoksa sahibininde mi yok derler atalarımız. Gelini sevmiyorsan da karnındaki kanından olan için alttan alırsın yani.

He bu arada yanlış anlaşılma olmasın sizi alıntıladım ama ben sizinle aynı düşüncedeyim.
Erkek kadına bağırınca, dövünce sövünce, iliğine kadar sömürünce geçerli o karı koca arasına girilmez kuralı. Bi öğrenemediniz.

Etki tepki diyorlar ağzım açılakalıyor. Böyle bir etki tepki yok. Ne zamandır içlerinde öküz ölüsü gibi bişeymiş, bi bahane ile çıkartıvermişler rahata ermişler.

1 kişiye 3 kişi yürümez. Adam rahatsiz oluyorsa kendisi konuşabilirdi. Kayinvalide kenara cekip konusmaniza sahit oldum, uslubun hic hos degil diyebilirdi. Mesele uslup degil zaten

Sen aynı işleri bi çocuk kucağında bi çocuk karnında yaparken sorun yok ama? Üstelik ev hanımıda değilsin dışarıda da çalışıyorsun hamile halinle. Neyi zoruna gidiyormuş şehzademizin ve şükerasının acaba? Ben oğlum gelinime yardım etse mutlu olurum,gurur duyarım. Ne duyarlı bir evlat yetiştirmişim,ne güzel destek oluyorlar birbirlerine diye.

Bu arada sabahki tartismada esim yoktu,sesler yukselince kizim agladi korktu bacagima sarildi,dedim ki cocugumun psikolojisini bozmaya ne hakkiniz var,kaynana diyorki sen de benim coxugumun psikolojisini bozuyorsun.Ya sen iki bucuk yasindaki bebeyle kirk yasindaki adami ayni kefeye mi koyuyorsun,bana diyor ki sen de kirk yasindasin🙄 36 yasindayim,ay tovbe tovbe gulermisin aglar misin

Eşinizin korktuğu başına gelmiş ama elin kızı yüzünden değil anasının yılan dili yüzünden, bunu anladı anladı, anlamadı geçmiş olsun. Anlamış da işine gelmiyor sanki. Eşinize deyin ki anan benle bayramdan bayrama görüşsün ki ağzıma laf vermesin, sonra senin zoruna gidiyor. Bak sırf seni düşündüğümden yani deyin 🤣 Anan kendini iyi tanıyormuş ki sana demiş durmuş gelin bana bakmaz diye deyin. 🤣

Yok, bakmayacağımı biliyorlar açık açık söylüyorum zaten. Eşime “doğumumda bana baktı mı ki, bakıma ihtiyacım vardı, bende bakmayacağım haberin olsun” dedim.
Geçen gün kayınvalidem de yatalak birinden bahsederken beni yokladı, “bakımevi en iyisi diyorlar, ben de düşünüyorum” ded. “En güzeli vallahi bence öyle yap, gider yaşıtlarınla vakit geçirirsin” dedim. 😄 Yatalak kişiyle ilgili de “amaan kolay mı bez değiştirmek, ben çocukları büyütünce torunlarımınkini bile değiştirmeyi düşünmüyorum” dedim.😄

Merhamet etmeyene merhamet edilmez, ben tüp bebekle hamile kaldım. Ne hayallerim vardı hamileliğimi de, lohusalığımı da burnumdan getirdi. Eline verdiğim bir bardak su bile kanıma dokunuyor, bakamam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X